Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze a ja pochwaliłam pogode i chmury takie przylazły że chyba lać będzie.
ja również pierwsze ubranka zawsze piore w Loveli, bo bardzo fajna jest, jakoś nie spotkałam się z uczuleniem na nią. potem zaczynam mieszać ze zwykłym proszkiem żeby w miarę szybko przestawić, bo potem skórka maleństwa nie bedzie sie tak łatwo przystosowywać moim zdaniem... no jakoś narazie żadnego uczulenia mi maluchy nie dostawały... chociaż juz teraz kiedy są duże, jakoś się boję prać w proszkach takich najtańszych bo synek wysypki dostaje, a znowu kiedy za dużo płynu do płukania to mnie uczula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Irka, co do hemoroidów - miałam je ze dwa lata temu. Maść żadna nie pomagała, ale okazało się, że jestem w stanie sobie z nimi poradzić za pomocą diety. Potem się to sprawdzało wielokrotnie, że jeśli coś mnie zaczynało boleć i problem wracał, należało zastosować następujące rzeczy:
- starać się chodzić do łazienki OD RAZU jak poczujesz potrzebę, nie odkładać na później, bo to sprzyja (u mnie oznaczało to np. wypędzanie męża spod prysznica ;-) ),
- ograniczyć do minimum słodycze (szczególnie czekoladę), tłuste rzeczy i mączne z białej mąki (najlepszy chleb ziarnisty, z jak najgrubiej mielonej mąki),
- pić dużo jogurtów i kefirów bez cukru, jeść dużo warzyw i owoców, zamiast części mięsa.
Generalnie im ciężej jadłam, tym problem był większy. Jak się pojawiał, wystarczyło zmienić dietę na lżejszą i po kilku dniach znikał aż do następnego zapomnienia ;-)
Od czasu tamtego odkrycia jestem w stanie regulować problem hemoroidów samą dietą i nie były mi potrzebne żadne leki ani zabiegi. Uznałam nawet, że to może i dobry sygnał, że znowu się zapominam i jem niezdrowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂
KAMA cieszę się bardzo, że spotkała Ciebie taka niespodzianka 🙂 🙂 to fakt związek na odległość to męczarnia ale jak mus to mus takie zycie ;(
MiCHALINDZIOR widocznie tak jest, że płeć poznasz najpóźniej jak juz urodzisz 🙂 🙂 🙂
U mnie z seksem też jest różnie nie mam juz takiego powera jak wcześniej aż się sama dziwię sobie i jak to mój podsumował " dostałaś to co chciałaś...." ahhh te chłopy 🙂 🙂 może po urodzeniu wszystko wróci do normy oby ...
Nocka nie przespana już kolejna z rzędu przez zęba mądrości, który wybija mi się i się kurde wybić nie może....przerabane mam go już dość!!!
POgoda cudowna naprawdę szkoda siedzieć w domku trzeba korzystać póki jeszcze są siły i chęci przede wszystkim tak więc lecę ogarnąc chatke i wybywam wieczorkiem się odezwę buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem Ann,ze to zalezy od diety,ale nigdy nie mialam z tym problemow,a jak szlam do toalety to za minute z niej wychodzilam 😉 A teraz tez nie jem ani tlusto,ani zbyt duzo slodyczy prawie wcale,jem tak jak piszesz jogurty,owoce itp!Czytalam ze to moze uciskac macica na odbyt i dlatego zylki wyskakuja na zewnatrz 😞Siostra mi mowila ze jej wyszly po porodzie od parcia,to ja juz widze jak mam je teraz co bedzie pozniej 🤢 Dzieki Ann za rady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pamietam, ze jak mala bylam to mama musiala jakis tam jeden proszek kupowac cholernie drogi bo jednyny nas nie uczulal i do ktoregos tam roku nawet gacie prasowala bo sie drapalismy,wiec ja sie nie zdziiwie jak bede w podobnej sytuacji...

irka z tymi hemoroidami to pucha faktycznie,musisz teraz jesc duzo chleba razowego,platki zbozowe tylko nie kukurydziane i podobne dobroci.Bo jak cie przytka to nie bedziesz miala wesolo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 😜
Niestety nie mogę nadrobić 10 stron, które naskrobałyście, bo chyba bym 3 godziny musiała spędzić przed kompem 😞
Ale chociaż 3 strony wyrywkowo udało mi się przeczytać 😉 Co do seksu, to ja nie mam wogóle ochoty na wygibasy...Ostatnio jestem jakaś taka rozochocona hihihihihihi, ale jak sobie pomyślę, że musiałabym się tak wysilać, to mi się odechciewa hihihihihi 😜
Co do prania ubranek dziecięcych, to na początku napewno będę używać proszków dla niemowląt i stopniowo będę przyzwyczajać dzidzię do normalnego proszku. I oczywiście po każdym praniu obowiązkowo prasowanie wszystkiego 😉
Kama super, że twój luby wrócił 🙂 🙂 🙂 Wykorzystujcie każdą minutę 😜
Ja zaraz się szykuję i lecę do sklepu, bo cosik na obiad trzeba zrobić. U nas pogoda super. Słoneczko daje czadu hihi 😉 A i weekend majowy ma być u nas ładniutki 😉
Buuuziaki dziewczynki 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe chyba większość nas ma lenia na jakieś wygibasy łóżkowe 😉
mąż mój biedny kryzys przechodzi, ale nie żałuje go 🙂 niech pocierpi.
A co do piżamek szpitalnych to ja widziałam też podobne do tych z allegro, takie z jakimiś tam stworkami, żyrafami czy czymś, za 25zł na naszym targu 🤔 a dzień wcześniej widziałam taka babciowatą, z guziczkami jak tamta, ale wzór i materiał straszny, za 45zł 🤨 będę musiała wybrać sie w niedalekiej przyszłości po te na targ. szlafroczek mam. tylko koszul brak, a w domu potem też się przydadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki 🙂
Na początek dzięki za oklaski, w rewanżu ode mnie też 🙂 🙂

Wrażenia z przylotu brata mieszane 😉 Czekał troche na nas na lotnisku bo samolot wcześniej przyleciał, a tak wtedy pizgało, że mu współczuje. Później standardowo się pochamraliśmy, jak za starych dawnych czasów, a biorąc pod uwagę mój obecny stan 🙂 wszystko odczułam z podwójną siłą, ale mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej, no a jutro mamy w planie wypad na żarło do karczmy za miasto 😜

Irka to przykre że cię dopadły hemoroidy, ja nie miałam z tym styczności nigdy, ale jeszcze wszystko przede mną...póki co smaruj się tym co kupi ci mama, no i dieta też ci nie zaszkodzi 🙂 W razie czego skonsultuj się z lekarzem jak będzie źle, albo poszukaj porad na brzuszku. Doświadczone dziewczyny napewno coś mądrego tam popisały 🙂

Aniulka współczuję tego zusu....ale muszą pewnie odbić piłeczkę, żeby nie było że tylko oni są be...głowa do góry!!

Pogoda u mnie też ładna, czasem zachodzi słonko, ale mam nadzieje że nie bedzie padać...

A co do proszków, to jeszcze nie wiem jaką firme wybiorę, ale na początek polecają płatki mydlane, bo są najdelikatniejsze. Będę myslęc jak zacznę pranko robić, bo to rzeczywiście wydatek spory, a napewno schodzi w mgnieniu oka taki proszek...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym jeszcze w tym praniu wzięła ew. pod uwagę Białego Jelenia (chyba też jest w formie płatków mydlanych). Mnie to nigdy nie uczulało ani nie wysuszało, a nie jest jakieś masakrycznie drogie. Jeśli wytrzymam do tej pory, to zapytam na szkole rodzenia, jak będą zajęcia na temat opieki nad maluchami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😆czesc 🙂 jakos nie mam wenny do pisania ,ale dam tylko o sobie znac oklaskami 🙂 i moze kilkoma zdaniami 🙂
Jesli chodzi o platki to znalazłam takie http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=p%C5%82atki+mydlane
teraz tylko znalezc je gdzies w sklepie bo koszty przesylki sa ogromne
pierwsze pranie zrobie w platkach, a pozniej zakupie proszek dla niemowlat Jelp nie wiem tak mi wszyscy polecaja ,ze pierwsze pranie w platklach kolejne juz w proszku wiec tak tez zrobie zobacze jaka bedzie reakcja 🙂

Ja dzis od rana biegalam po Urzedzie Skarbowym na szczescie PIT oddany pozniej zawiozlam paczke z sukienka ktora byla nietrafionym zakupem dla mnie na allegro i tak sobie leze i nadrabiam zaległosci w serialach . . .
Dzis w porownaniu do wczoraj humorek wrocil 🙂 bo tak jak wczoraj moj synus byl cichutki w brzuszku tak dzis od 1 w nocy daje mi o sobie znac 🙃 i to jest najwspanialsza pobudka i uczucie , ze ktos zamieszkal u mnie w brzuszku 😉 i niedlugo wychiodzi hehe 🙃 wiem wiem jeszcze sporo czasu ,ale jakos sie musze pocieszyc 🙂

pozniej nadrobie wasze posty teraz rzucam po oklasku i uciekam obiadek robic Do nastepnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ale musicie uważać z tymi płatkami mydlanymi bo moja znajoma kupiła i wcale nie chciały się rozuścić efekt był taki że płatki zostały na ubrankach i trzeba było wyprać jeszcze raz w proszku ale jakiej firmy one były to naprawdę nie mam pojęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie, ciekawe jak to bedzie z tym rozpuszczaniem płatkow, bo przeciez ubranka pierze się w 40 stopniach...wyjdzie w praniu - dosłownie 🙂

zastanawiałyście sie nad kosmetykami dla dzidzi? ja popryciałam po necie i zrobiłam sobie liste, co jakiej firmy kupię, bo nie wszystko mi odpowiada jednej firmy, tym bardziej że niektóre firmy nie oferują np. szamponów do włosów od pierwszych dni, tylko od 1-go miesiąca, no i musimy też pamietac o kremie z filtrem uv, i znalazłam tez taki od pierwszych dni życia firmy Ziaja. Teraz wystarczy tylko iść do sklepu i kupić 🙂

Słyszałam że w jednym z moich szpitali mają kosmetyki Jonson' s Baby i ich używają ale podobno uczulają, a na forach piszą że lepsze sa kosmetyki z Nivei, ale u mnie nie bedzie ani jednej ani drugiej. Wybrałam Bambino, Perfecta Baby i Ziaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez sie tak wczoraj Lusiu zastanawialam czy zdaze przed porodem hehe.... 🙂 Chcac nie chcac musimy chodzic bo potrzebne jest zaswiadczenie zeby mezus byl przy porodzie,bo inaczej go nie wpuszcza!!A pozatym to on tylko bedzie ze mna do momentu az zaczne rodzic,a pozniej wyjdzie nie chce byc przy samym porodzie to go nie zmuszam,a zreszta sama tez nie chce!!!A i fajnie nam pasuje bo jest w kazdy czwartek od 18 do 20,bo jakby bylo rano to tez pewnie bysmy nie poszli. A co do kosmetykow to sie nie zastanawialam,ale mysle ze bedzie to albo bambino,albo nivea jedno z dwoch bo sa bardzo dobre!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia, ja bym się jednak zastanowiła nad chodzeniem samodzielnie, szczególnie jeśli ta darmowa przyszpitalna jest przy tym szpitalu, gdzie masz zamiar rodzić - można się dowiedzieć istotnych rzeczy charakterystycznych dla danego szpitala. U nas w grupie na ok. 10 dziewczyn aż trzy przychodzą same stale, a niektóre pozostałe (np. ja dzisiaj) na niektóre zajęcia.
Przy wykładach to nie ma żadnego znaczenia, przy ćwiczeniach ćwiczą głównie dziewczyny, jedynie niektórych ćwiczeń się nie da zrobić samej, np. pozycji przy porodzie, które wymagają udziału drugiej osoby - zawsze można sobie wtedy notować, o co chodziło i przećwiczyć potem w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu ja też tych firm chyba kupować kosmetyki, jakos największe zaufanie do nich mam.
używałam "johnsona" ale dla straszych dzieci, nicy szampony nie uczulały ale jak to jest dla maluszków to nie wiem, wole nie ryzykować, bo córeczka moja jako niemowle dostała uczulenia od mydełka nie pamiętam jakiej firmy, ale zanim doszliśmy co to, to była jedna wielka masakra bo to przecież dokucza, swędzi i w ogóle.
A u nas robią jakies badania bezpłatnie na Taksoplazmoze, i coś jeszcze, ale tylko mieszkankom tego powiatu, a ja tu zameldowana nie jestem, i nie wiem... muszę się zapytać Gina bo fajna rzecz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...