Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
widze,ze tu powazne rozmowy sie tocza odnosnie drugiego imienia ehh mnie mama ostatnio zaskoczyla tym pytaniem,ale jakos nie myslelismy z mezem razem na ten temat tzn Ja bym chciała by mial po moim tacie bylo by Wojciech Adam 🙂 wiec jak dla mnie super heheh tylko teraz mezulka musze zapytac co on na to i jaki on ma obcje 🙂 ale na pewno chce by to byla niespodzianka dla mojego taty jesli juz bedzie tak daleko i fatycznie razem bedziemy ZA . .. na pewno byłby bardzo dumny 🙂 no ale coz pozyjemy zobaczymy
no tak Lusiu tylko wiesz jak to jest z tymi dlugoterminowymi prognozami ... Ja to sie teraz smieje ,ze moze nade mna tylko padac i byc pochmurnie, a wszyscy inni niech maja pogode na jaka sobie zasluzyli 🙂 w koncu nie bede egoistka 😆
a co do imienia dla Franka to dziwie sie ,ze twojemu to nie pasuje moj pewnie jakbym rzucila takie haslo to skakał by po sam sufit 😉 swoja droga to nie przesadzaj przeciez to nie jest az taka duza roznica wieku i kto wie kto kogo jeszcze przezyje 🙂

NO nic teraz meza wyslalam na zakupki, a wlasciwie sam sie wysłał :P wiec czekam na sniadanko 😆 uwielbiam weekendy bo zawsze jestesmy razem i to on kolo mnie biega bo wiadomo w tygodniu to ja robie obiadki skoro siedze na L4 , a tak na weekend to sie uparło ,ze on robi sniadanka i obiadki 🙂 a ja wcale nie protestuje 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do imion to ostatnio znalazłam jedną użytkowniczkę forum, która nie zna jeszcze płci swego dziecka i w zależności od niej chce nadać swojemu maleństwu na imię: Mimi, Cedric albo Lestat 😮 🤔 😮 🤔 😮 🤔 Nie wiem, może się nie znam, ale niektórzy nie myślą, że krzywdzą swoje dzieci takimi pomysłami!!! A jeszcze najlepiej jak mają typowo polskie nazwiska i łączą je z zagranicznymi imionami...zgroza!!! Np. Mimi Kowalska, Cedric Mazur 😮 Ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh rzeczywiscie Edyta 🙂 to jest szalenstwo . . .tez mi sie nie podobaja takie wymyslne imiona , ale teraz taka moda wystarczy spojzec na gwazdy TV ehh dziwie sie ,ze te kobiety w urzedzie stanu cywilnego sie na to zgadzaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Nie chce obsmarowywać tej forumowiczki, ale rzeczywiście, te imiona to fatalny pomysł!!!
Poza tym myślę, że w urzędzie nie zgodzą się na coś takiego, więc sprawa powinna się sama rozwiązać 😉
Co innego jakby miała podwójne obywatelstwo i w drugim kraju w którym przebywa to normalne imiona, ale w Polsce?? 😮

Ano Justi, z różnych przyczyn się boję....wiem że nie jest aż tak dużo, ale zanim mały będzie dużym chłopcem, to bedzie miał tatusia już w późniejszym wieku, a mamusia zawsze młoda 😉
Głownie chodzi o to, że jestem z nim bardzo emocjonalnie związana, i boję się sytuacji, kiedy mogłabym zostać bez niego, tak na zawsze... 🥴

Miałąm dzisiaj takie koszmary, że szybko usiadłąm w necie żeby nie rozmyślać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh zobaczysz Lusiu jak ci mezus odmłodnieje jakiego wigoru dostanie jak jego potomek przyjdzie na swiat 🙂
Ja tez mialam dzis setki snow nawet obudzialam sie cala mokra ehh ale przynajmniej dzis pospalam normalnie i nie liczylam owiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, że w urzędach nie robią z tym problemów...to dziwne...
A ja dzisiaj dowiedziałam się, że termin obrony pracy mam najprawdopodobniej na 14 lipca, a mój termin porodu to 15 lipca 🤪 więc najprawdopodobniej mogę zapomnieć o obronie w terminie 😞 Bo albo urodzę wcześniej, albo będę jak na szpilkach oczekiwać porodu, a pójście naobronę na dzień przed planowanym terminem porodu byłoby chyba troszkę nieodpowiedzialne... Tak czy inaczej chcę napisać pracę jeszcze przed urodzeniem małej, coby później nie zawracać sobie już tym głowy, ale przynajmniej już wiem, że czas mnie tak nie goni 😉 A potem zobaczymy, obronię się albo we wrześniu, albo co bardziej prawdopodobne w październiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe, dobrze że mój jest już zaprawiony w bojach i nie przeraża go smrodek z pieluchy 😁

Edyta jak urodzisz wczesniej, to wiadomo że razej nie obronisz pracy w terminie, ale i tak może sobie lepiej darować, za duży stres, i jeszcze zaczniesz podczas obrony...
Tak czy inaczej, kiepski masz termim, ale mam nadzieję, że do września - października Emilka odpuści trochę i bedziesz mogła się przygotować 🙂

Śmialiśmy się z Robertem, żeby dać małemu imię po moim tacie - i to pierwsze imię 🙃 Czyli Bolesław 🙂 🙂 A to dlatego, że pierwszy syn Roberta ma na imię Karol (zdrobniale Lolek), więc miałby Bolka i Lolka 😁 😁 😁 Tylko jeszcze Tosi brakuje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem wam, że jak pomyślę o ewentualnym powrocie do pracy, to jestem przerażona!! Czuję sie tak, jakbym nigdy nie pracowała, takiego lenia zrobiło ze mnie to siedzenie w domu 🙂

Ja ostatnio chodzę spać koło 2, i oglądam sobie na tvn style program, który jest w tych godzinach nadawany 🤪 pt. "Mamo, już jestem".
Z takich ciekawostek mówili, a raczej ginekolog się wypowiadał z ogromną prośba do rodzących, żeby do porodu kobiety nie miały pomalowanych paznokci, ze wzgledu na to, że na podstawie ich koloru lekarz może ocenić ilość utraconej krwi w czasie porodu - czy aby nie za dużo.
I stanowcze "NIE" dla chodzików 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi co do opłaty wakacyjnej to byłam pewna, że nas nie minie 😜 Ale pytałaś, czy później będziemy musiały też płacić za kolejne ewentualne miesiące czy to nam już darują???
Lusiu Bolek i Lolek to byłoby coś hahahahaahahahah A o Tosię zawsze moglibyście się jeszcze postarać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko nic nie mowili ale juz sie pare razy przekonałam,ze trzeba ich pytac 3 razy i to DUZYMI LITERAMI w ogole to sie zastanawialam cy nie poinnysmy miec jakis forów skoro to akurta termin obrny jest w terminie porodu . . . . nie wiem czy nie ma jakiegos przepisu . . . . znajac zycie to nie . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh widzę że nie tylko ja mam problemy ze szkołą he he ja mam termin na 4 lipca ale lekarz mi mówił ostatnio że cesarkę zrobimy w 40 tyg wiec może sie przeciągnąć do 11 lipca, a wtedy jest sesja w szkole. W czerwcu juz mam egzaminy wiec mam nadzieje że nie zacznę wcześniej rodzic. 🤨
Tez dostałam lenia i ciężko będzie wrócić do pracy. Siedzę na L4 od początku listopada. Ja na 13.00 na uczelnie bleee. Jutro miałam mieć zajęcia do 13.00 a sie okazało że zrobili jakieś szkolenie z BHP i muszę jechać znowu do szkoły na 15.30 do 18.30!! masakra. Mieliśmy jechać do teściów, wiec z Naszych planów nici.. 😞
pozdrawiam dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki!

Z tym imieniem Mimi to watpie zeby jej tak dzieko pozwolili zarejestrowac,musialaby oduowadniac,ze nie jest skrotem itp,a jak to zagraniczne imie to moga dac tylko gdy jedno z rodzicow jest obcokrajowcem.

Moj ostatnio wymyslil,ze mu sie Jenny albo Jasmin podoba bo sasiadka tak ma na imie.Ale mi pierwsze zaraz sie z moda na sukces skojarzylo a drugie z tabletkami antykoncepcyjnymi wiec i tak i tak nie ma szans:P

A chodziki sa niezdrowe i nie kupujcie bo zle robia na bioderka i ucza innej postawy podczas chodzenia,dziecko nie kladzie pelnego nacisku na stopki. Najlepsze chodziki jak juz to takie popychane

http://allegro.pl/item1029013390_chodzik_jezdzik_pchacz_interaktywny_promocja_wawa.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taki chodzik jest ok, bo dziecko samo wszystko kontroluje, ale jedzie na oślep, gdzie kółka poniosą 😁
No i jeszcze pisali o smoczkach, że najlepsze są takie długie i cienkie - podobne do tych jakie sa w butelkach Tomme Tippe, i żeby odzwyczajać dziecko ssać smoka jak skończy pół roku, no i żeby jak dziecko zaśnie ze smokiem, to mu go wyjąć 🙂
To tyle co pamietam 🙂

Ale macie problemy z tymi egzaminami...nie mogłyście trochę poczekać 😉?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i jak dziecko wypluje smoka to mu nie wklada spowrotem bo potem sie przyzwyczaja i ssie kiedy nie trzeba,smoczek jest po to,zeby zaspokoic jego odruchy ssania np wtedy gdy jest nakarmione i placze a przy przystawieniu do piersi ssie tylko 5 min,to wtedy nie do cyca tylko smoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wato tez pamietac ze to co gdzies tam pisze a zeczywistość to 2 rożne spawy .Kazde dziecko jest inne i zazwczaj jest tak ze to ono nas ustawia pod siebie hihi a nie na odwrót , my mozemy planowac jak to wszystko ma wygladac ale nie zawsze sie to udaje. Moja 1wsza cócia nie uzywala wogole smoczusia 2 juz uzywala bardzooooooooo długo ale na szczescie z dnia na dzien przestala arletka ma juz prawie roczek i caly czas uzywa ale nie koniecznie cały dzien tylko noc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wrocilam od diabetologa 🙂)powiem wam ze dzis poszlo jak z bata strzelil,raz dwa mnie wzieli i nawet od razu mi jedna pani miejsca ustapila 😉....co do cukru to musze pilnowac dietki ale nie dac sie zwariowac,moge zjesc cos slodkiego wtedy kiedy jestem bardziej aktywna np.na spacerze bo doktor mowi ze spale ten cukier i kolejna wizyte mam na 31maja wiec jestem cala happy 😉))))....
tescik z moim leca z koksem i maluja pokoj 🙂)ale juz sie nie moge doczekac efektu koncowego 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj zakupilam stanik do karmienia wkladki laktacyjne i dydusia dla wiktorka 😉)hehehe...stanik miska e wyglada jak namiot mam nadzieje ze bedzie dobry bo to byl najwiekszy jaki miewaja...teraz daje rade nawet ciut za duzy choc teraz nosze miske e ale babka mowi ze karmiaca e jest wieksza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...