Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzuszki chwila spokoju,juz powoli nie daje rady,mam takiego nerwusa,ze szok,masakra,az strach mu dac pic bo taki lapczywy i bezpszerwy sie krztusi,ale teraz na chwile zasnal od rana ciekawe jak dlugo pospi!!!
Justi super ze juz wrocilas do nas,a kupkami sie nie przejmuj moj ich robi moze z 4 takie porzadne na dzien,no i przy kazdym pampersie jest troszke jak baczka pusci to mu wyleci hehe... 🙂
Aniu u nas tez jest tak jak michalindzior pisze,ale dzwon jeszcze o becikowe to potrzebne sa dowody obojga rodzicow,akt urodzenia,zaswiadczenie lekarskie,ze sie bylo raz u lekarza przez cala ciaze,zaswiadczenie jezeli maz jest gdzie indziej zameldowany ze nie pobral becikowego w swojej gminie,no i jezeli dochod wam nie przekracza albo nie pracujesz to mozesz sie starac o drugie becikowe wtedy musisz isc do US zeby ci dali zaswiadczenie ze nie mialas zadnych przychodow za rok 2009 i 2008,no i chyba tyle ja jeszcze nic nie zalatwialam z tym becikowym bo czekam az pojde na kontrol do gina bo nie bede mu placila za dwie wizyty bo napewno za wypisanie papierka zazyczyl by sobie jak za normalna wizyte tak wiec poczekam jeszcze 3 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kama00006 napisał(a):
dziewczyny,a czy wasze dzieci dostaly tez taki durny pesel,bo kiedys to na poczatku byla data urodzenia i dalej nr,a teraz to ten numer jakis jak z kosmosu no ale mowila babka zeby sie tym nie przejmowac

tak, to już w 2004roku było jak się mój synek pierwszy urodził 🙂 też się dziwiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi też dostała taki dziwny numer pesel 😮 Rok jest na swoim miejscu, dzień urodzenia też się zgadza, ale zamiast miesiąca urodzenia jest jakiś inny numer, dziwne... 😮 Utrudniają ludziom życie...Tak to chociaż początek swojego numeru pesel każdy znał, więc tylko parę cyferek było do zapamiętania.
Kupki Emilki też są takie luźne i czasem robi tylko jedną na dzień, a czasem kilka. No i tak jak u Irki też przy siusianiu jak póści sobie bączka to też jest odrobinka kupki na pampersie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko, u mnie na kartce z peselem Tymka jest napisane że dodają 2 dla rozróżnienia od osób urodzonych w latach 1900-1999. Osoba urodzona w 1910 ma taki sam początek peselu jak nasze dzieciaczki. Więc jeśli jeszcze ktoś taki żyje to pesele nie mogą się dublować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny stosowalyscie moze czopki glicerynowe ??
moj m. mi je kupil bo tak mnie szwy ciagna ,ze jeszcze w wc nie bylam,ale jakos sie boje ich zazyc


a i tu moj watek odnosnie szwow prosze o odp.
http://www.brzuszek.net/forum,czy_sciaganie_szwow_po_porodzie_boli,17,408022.html,str=0#408022

Ellie dziekuje pewnie,ze odpowiedz miala byc baaaaaaardzo szczera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje Kochane za rady odnosnie tych czopkow
obylam sie bez nich sama nie wiem jak 🤢 🤢 🤢 ale w koncu po porodzie jakas ulga ufff
ale w razie czego mam cale opakowanie w lodowce tych czopkow bo pewnie jeszcze sie przydadza . . . byle nie nabawic sie hemoroidow tfuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia napisał(a):
MICHALINDZIOR- ja kase z PZU dostałam 2 dni po złożeniu wniosku 🙂


ja za córke dostałam w ten sam dzień od ręki, w kasie. Ale tym razem stwierdzili że tylko konto, i że mają na to 30 dni. było wcześniej, po 8 dniach chyba.... Ale widzicie, co oddział to swoje prawa mają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dzień dobry w ogole 😉
mój krzykacz kochany wykąpał się wczoraj i zjadł ok 19... potem zjadł ok 22 ale pomiędzy nie spał...no i po tym karmieniu ledwo usnął u mamy oczywiście w łóżku, spał do 2 nad ranem, a jak zjadł, poszedł do swojego łóżeczka i spał do 9 rano 🤪 aż się zdziwiłam. teraz troche poleżał, pokrzyczał, pomęczył mame i spi.... ale nie w łóżeczku oczywiście.
a ja gotuję ohydną grochową, bo sobie zażyczyli pozostali, a nie wiem jak, bo nie cierpie jej, i gotowałam raz w życiu i wyszła papka... byłabym wdzięczna za wskazówki 🙂
Irciu biedny Kacperek, ja załamki dostawałam jak Sewcia bolało a ja nie wiedziałam jak go uspokoić... czasem razem z nim wyłam. ale teraz kupy robi często, bączki puszcza, chyba jest oki po tym sab-simplex. więc mogę wam polecić, nie działa natychmiastowo, bo Sewciu brał od piątku, w niedziele nie było kolek, a kupki częstsze od poniedziałku były, ale my dawaliśmy najpierw po 5 kropel a potem po 7... ale są efekty.
a no i co do czopków..... to mnie się chamy nie pytali w szpitalu czy kupę robiłam... 😉 zrobiłam chyba w 5 dobie dopiero po porodzie i mialam najpierw zaparcia, potem okropniaste rozwolnienie, i chyba przez to tego hemoroida mialam. ale juz lepiej chociaz mam problem z zaparciami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRKA- daj znać jak będziecie po wizycie. Biedny Kacperek 🤨
Ja jem bardzo mało nabiału. Muszę sobie dziś calcium kupić żebym się żadnych niedoborów nie nabawiła. Hania ma brzydkie kupy,ale (odpukać) na brzuszek na razie nie narzeka.
Ale już się przyzwyczaiła do noszenia na rękach i jak tylko nie śpi to wymusza noszenie 🤢
Muszę się wybrać do przychodni zważyć małą. Ciekawa jestem ile przybrała. Zastanawiałyście się już nad szczepieniami. Jakie wybieracie?My mamy dopiero 30 sierpnia,więc jeszcze trochę czasu mamy na decyzje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
Powiem wam szczerze że nie moge narzekac na Franka 🙂 Jest grzeczny, wiadomo, ma swoje humory i inne powody, ale radzimy sobie 🙂
Mam utrudnione zadanie bo trzymam go na rekach i ciezko mi sie pisze, ale czekam jak usnie 🙂
U mnie formalnosci w tych wszystkich urzedach troche inaczej wygladaja i na szczescie wiekszosc rzeczy juz pozalatwialam, a z Pzu to po ok. tyg miałam juz pieniadze.
Była u nas 2 dni temu połozna i powiedziala ze mały nie ma juz katarku, ale ze warto nadal stosowac ten areozol do noska.
Czy wasze dzieciaczki tez sie tak poca??? Franek to nieraz cały mokry jest, ze msze go w nocy przebierac, ale polozna mowi ze moze za cieplo mu jest i dlatego.
Dzisiaj walnal taka kupe, na 2 pampersy, bo zmieniałam mu pierwszego tylko zasikanego, a tu kupa idzie ze nie miesci sie w pampersie, wiec podkladam drugiego i drugi tez cały pełny 🙂
a kupki jego tylko czasami sa bardziej geste, ale zawsze zółte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w ogóle chciałam się pochwalic że Sewciu tez zaczął się na głos śmiać... tzn tak króciutko, i nie wiem czy mu sie minki nie pomyliły, ze zamiast płakać to się zaśmiał. ale trzymał go Tatus na ręce i On tak nie spiąc się zaśmiał... 🙂 juz wcześniej mi tak w łóżeczku zrobił ale myślałam że mi się przewidziało coś.
A po drugie z zupy wyszła breja i na dodatek przypalona breja... 🤪 więc jest gorzej niz pierwszym razem.
A po trzecie stała się katastrofa... moja pralka dokończyła juz żywota definitywnie. zawsze była złomiasta i tysiąc razy w naprawie ale w tej całej swojej złomowatości nawet dobrze prała. Więc na to wszystko zostałam bez pralki. i bez możliwości kupna w chwili obecnej nowej i wyprania sobie szmat u kogoś znajomego...... wszystko sie wali.
jeszcze mi się sniło że w ciąży jestem.... zanim nawet pierwszy okres dostałam po porodzie. przerażona się obudziłam i dziękowałam że to sen. hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂cos moj wiktor dzisiaj maruda mala 😞teraz nareszcie zasnol tylko ciekawe na jak dlugo mialam iscna dwor ale jak usnol to go nie ruszam niech pospi sobie,pozniej ma do nas przyjs ciotka z corka takze tez spacer odpada wychodzi na to ze nie pojdziemy, mialam mezowi kupic cos na obiad 😞biedny robi do 21 i sie zdziwi jak wroci...no coz chyba ze jakims cudem mi sie uda ..milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...