Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mój mały był dokarmiany już w szpitalu, nie mam dużo pokarmu po wypiciu z obu piersi mały często sie denerwuje bo jest głodny, ale i tak sie ciesze że udaje mi się choć trochę karmić piersią czasem nawet się naje i prześpi z godzinkę, z córką nawet to mi sie nie udało czyli i tak jest lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny

jejku na poczatek napisze,ze nie myslalam,ze taka mala istotka zajmuje pochwania tyle czasu. . . doba jest zdecydowanie dla nas za krotka zanim sie spojze jest juz wieczor tak jak teraz szooooooooook

choc Wojtus pije tylko z cycusia ( jedno karmienie jedna piers tak nam kazali u was tez tak jest ???)
spi tfuuuuuuuuuu tfuuuuuuuuu odpukac 2/3 godzinki czasem nawet dluzej
Ja tez nawetpo kupce ktora wlasciwie jes w kaazdym pampersie wycieram go tylkpo chusteczkami i od niedawna stosujemy sudocrem nei wiem czy to uczulenie na marke "pampers" czy maluszek ma taka wrazliwa skore . . . zobaczymy czy masc zadziala jesli nei to musze pampersy odstwic i kupic inna marke

jestem juz po sciagnieciu 4 szwow nie bolalo delikatne szczypanie jak pisalyscie
ale cholera dalej jest do pupu bo ten szew co mnie od poczatku bolal ciagnie dalej podobno jest w srodku i sie rozpusci musze czekac inaczej musieli by mnie nacinac . . . . o nieeee podziekowalam

nie orientujecie sie ile trwa rpzpuszczanie szwow ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi mi sie rozpuscily w srodku na poczatku tego tyg czyli trwalo to 3 tyg,a na zewnatrz to szybciej po 2 tyg!!!
Wiem jaki to bol,bo ja dopiero teraz moge usiasc normalnie 🙂
Mojemu Kacprowi tez wyszly takie krostki,ale w srodku tyleczka,ale od sudocremu mu fajnie zeszlo,mysle ze to nie od pampersow bo tez ich uzywamy tylko od goraca!!!
U nas w szpitalu tez mowili,ze raz ma jesc z jednej piersi,a nastepnie z drugiej,niewiem jak u innych dziewczyn???Ale moje malenstwo nie nalezy do az takich lakomczuszkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Po pierwsze JUSTI WARIATKO GRATULUJE WOJTUSIA!!!!!! Przepraszam, że nie odpisałam na smsa ale akurat brak funduszy na tel jest ...a internetu też nie miałam tak więc przepraszam i bardzo się cieszę, że dałaś radę urodzić siłami natury takiego dużego chłopczyka 🙂 🙂 🙂
Zgadzam sie z Justi, że maleństwa pochłaniaja tyle czasu, że masakra ja nie mam czasu nawet się wykupkać, poza tym Hani w nosku wyskoczyło coś i od wczoraj smarujemy jej kremem z antybiotykiem biedulka cała dziurke ma zawalona, że nie wiem jak ona oddychała ta dziurka serce mi się kroiło jak to widziałam i jak ona płakała ale dzisiaj jest juz poprawa...
Położna dopiero dzisiaj się u mnie zjawiła bo była na urlopie..też byłam na nia taka wkurwiona, klnełam jak opętana ale oczywiście nie przy niej 🙂 co do sudocremu mi położna powiedziała, żeby go nie uzywać lepiej uzyć pudru...no i oliwke odrzucić tylko balsamem smarować ciałko ;]
Co do szwów ja nie byłam na sciaganiu bo mam jakies rozpuszczalne i takie które same wychodza więc jeszcze odczuwam je chociaz do konca nie wiem ile ich mi pozostało jeden na pewno a te rozpuszczalne nie mam pojecia kiedy sie wchłaniaja
No a tak na marginesie...chcica na seksik mi powraca 🙂 🙂 🙂
Pozostałym lipcóweczka tez szczerze gratuluję pociech!!!!!
teraz juz mykam póki mam jeszcze chwilke to sie walnę trzymajcie sie i do usłyszonka 🙂 🙂
A zapomniałam sie pochwalic, że Hania z wagi wyjsciowej 3420 waży już 4075 🙂 🙂 i tylko karmie piersią 🙂 🙂 buziaczki mamuśki :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irciu 3 tyg 😮 oj to bedzie ciekawie . . . jutro minie tydz od porodu a Ja jeszcze na 4 literach nei siedzialam masakra . . . . ale dla Wojtusia wszystko wytrzymam 😆 🙃

Kaczuszka nic sie nei stalo 😉 Ja obiecalam ,ze ci napisze 😉 wiec to zrobilam 😉
oj tak wczoraj zajelo mi tyle posiedzenie w lazience ,ze moj m, musial sam wykapac naszego bąbelka bo woda juz sie chlodna robila ☺️
biedna Hania no i mamusia oj tez mi serce sie kroi jak slysze placz dziecka , ale jesli piszesz ze juz jest lepiej to super 😉 zdrowka zycze 😘
co do seksu to pewnie tez bym juz podzialała za tydzien dwa , a tutaj trzeba czekac te 6 tyg
😮 🤢
czuje sie jak 100 latka a to wdzystko przez ten szew 😠 😠

u nas zamiast oliwki polona kazala uzywac oleu parafinowego ale jak dla mei jest do kitu i znow przeszlam na olikwke choc sa rozne zdania na jej temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie uzywam oliwki bo w szpitalu pielegniarki jak i polozna odradzaly mi jej latem uzywac bo jest za goraco!!Jak na razie to od tyg kapiemy malego w krochmalu i skora juz mu sie zrobila fajna bo mial taka pomarszczona,cale stopki mu sie najbardziej luszczyly,i tak wiec go tez niczym po kapieli nie smarujemy;0
Justi mi sie rozpuszczaly szwy 3 tyg,co nie powiedziane,ze u ciebie tez tak dlugo beda czego ci nie zycze 🙂 🙂
Ps wrzuc na brzuszek fotke swojego skarba 🙂
Kaczuszko wspolczuje ci z powodu noska Hani biedna krolewna ze musi tak cierpiec,ale dobrze,ze jej juz lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki,
Biedne są te dzieciaczki jak im coś dolega. Wtedy nam mamusiom serce się kraja. Ja to nadal się wzruszam jeśli są jakieś sytuacje dotyczące zdrowia Tymka. Kurcze jaka to jest wielka więź.
Justi, jeśli chodzi o szwy wewntrzne to mi się jakoś długo rozpuszczały, ale może dlatego że one były tak przy ujściu z pochwy.

Fajnie że weekendzik nadszedł to tatuś się troszkę synkiem zajmie 🙂 Wieczorem przyjeżdża moja mama na kilka dni to zrobimy coś dobrego i dietetycznego (bez białka i jaj) na obiadki. Znowu będę miała na kilka dni 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To straszne jak dolega cos naszym dziciaczkom i czasami nie wiadomo jak im pomóc 😞
Mój Franio przez ostatnie dni krótko sypia, ale często. Mysle ze to przez ten Bebilon, bo zabardzo sie nim nie najada, ale na szczescie konczy sie nam opakowanie.
Od kilku dni tez zauwazyłam ze mały lubi zasypiac na moich raczkach, a dopiero pozniej przenosze go do łózka. Teraz tez pisze jedna reka a na drugiej mam Franka 🙂

Co do sudocremu to dla Franka jest fatalny i stosujemy tylko bepanthen w masci. Od sudocremu skora w pachwinach mu sie poodparzała i schodzi mu cienka warstwa i tak samo miał podpachami, a po bepanthenie ma idealna skóre i nawet potówki mu po nim schodza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i byla wczoraj pani doktor,calkiem rzeczowa babka 🙂wiktorek rosnie i rozwija sie prawidlowo 🙂zdecydowalismy sie jednak na szczepionki skojarzone i bierzemy pneumo i rota,a jakos wykabinujemy kase,pierwsze szczepienie 1 wrzesnia..
moj zasypia na rekach,a jak go wkladam do lozia to ryczy albo zaraz otwiera slepka ale chociaz za dnia niech sie przyzwyczaja do lozeczka bo potem bedzie meksyk...obiecalam mezowi ze w nocy bedzie spal jeszcze tylko z nami poki nie skonczy miesiaca ale znajac mnie pewnie zmiekne jak co do czego ...no zobaczymy..milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Lenka też tylko na cycku i niech tak będzie jak najdłużej, po jedzonku usypia mi na rękach to ją do łóżeczka wkładam i jak się obudzi to j po główce pogłaskam i zamyka oczęta i śpi. Ze mną to śpi już jak tatuś wstaje do pracy i wtedy sobie smacznie śpimy obie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z siedzeniem od samego porodu nie miałam problemów 😉
Moja Haneczka też przy cycku zasypia albo na rekach bo bywa, że wkładam ja do łóżeczka i ryk 🙂 🙂
Z noska całkowicie juz odpadły strupki z czego bardzo się ciesze bo ma czystą dziurke i może odychac normalnie!!! Paluszek tez sie goi 😉
Hania z nami nie sypia ewentualnie leży i nic poza tym smoczka jej nie dajemy bo nie chce przyzwyczajać poza tym próbowaliśmy i sama wypluwała...
Burza u nas nadeszła...ja mam chwilkę jestem zmeczona bo mała tez nie spi tak długo jak wczesniej ale daje radę 🙂 🙂
Przywiązanie do maleństw było juz w brzuszku teraz to juz potwierdzenie jak bardzo kochamy swoje dzieciaczki 🙂 🙂 Lusiu slicznie wyglądacie z Franiem na zdjęciu głownym!!!!
Lecę konczyc obiadek trzymajcie się mamuski!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Lusiu Gabi tez tez przez sen potrafi płakać, wygina się, macha raczkami i robi miny, często się śmieje przez sen.
Gabi dalej ma te krostki, wiec czekamy bo nie wiadomo czy to skaza białkowa czy uczulenie po soku pomidorowym.
Elli jak możesz to napisz co robicie z mama do jedzonka, chętnie przydadzą mi się nowe przepisy, szczególnie bez białka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny
bardzo dziekuje za wszyskie komentarze na NK ☺️ 😘 😘 ☺️

Mam pytanko czy dlugo krwawilyscie po porodzie ? wiem,ze niby polog trwa 6 tyg i moze to az tyle trwac 🤢 tylko chcialabym wiedziec jak to u was bylo ehhh czy moge liczyc na jakis krotszy czas . ..

w sumie te kilka mies . nie mialysmy okresu ale jakos niechcialabym nadrabiac ich 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, u mnie trwało to ok 3 tygodni, ale nie było to cały czas krwawienie. Myślę że ponad tydzień to było już takie nie wiadomo co 😉 Kończę teraz okres połogu i nie czuję już nic po porodzie. Nie martw się, ten czas szybko minie i wrócisz do siebie! 🙂
Monica, planujemy zrobić z mamą kurczaki nadziewane (jeden mięsem mielonym a drugi polędwiczką wieprzową - później kurczaka kroi się w plastry bo on jest taki bez kości), pierogi z mięsem i kopytka. Trochę nie mam pomysłów co jeść. Założyłam wątek „karmienie piersią a skaza białkowa” ale chyba niewiele osób ma taki problem bo jest tylko 1 odp 😞
http://www.brzuszek.net
/forum,odp_karmienie_piersia_a_skaza_bialkowa,30,409972.html,str=0#410913
Brakuje mi słodyczy i czegoś do podjadania, dlatego zapycham się kanapkami z dżemem. Wczoraj robiąc zakupy czytałam etykiety i w wielu produktach, nawet jak nie ma białka czy jaj w składnikach to piszą że może zawierać śladowe ilości białka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justi5 napisał(a):
czesc dziewczyny
bardzo dziekuje za wszyskie komentarze na NK ☺️ 😘 😘 ☺️

Mam pytanko czy dlugo krwawilyscie po porodzie ? wiem,ze niby polog trwa 6 tyg i moze to az tyle trwac 🤢 tylko chcialabym wiedziec jak to u was bylo ehhh czy moge liczyc na jakis krotszy czas . ..

w sumie te kilka mies . nie mialysmy okresu ale jakos niechcialabym nadrabiac ich 😮 😮


HEJ.
JUSTI JA KRWAWIŁAM DOŚĆ DŁUGO PO BARTKU BO AŻ 5 TYGODNI 🙂
PO PIERWSZYM SYNKU KRWAWIŁAM 3 TYGODNIE A PO 4 JUŻ SIĘ KOCHAŁAM 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do tej pory mam leciutkie plamienie, ale tak jakby go nie było wcale i utrzymuje to się 2 tydz, ale nie dokucza mi to bardzo. Przy siusianiu niestety czuje skutki porodu, jest tak, jakbym przy dziurce do sikania miała coś dziwnego i jakby to przeszkadzało mi sie wysikać - ale sikam normalnie, tylko chyba mniejszym strumieniem 🙂

Kama głowa do góry, może nie będzie tak źle. Dobrze, że deszcze mają powoli przechodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane 😘
Ja też karmię Emilkę tylko cycorkiem i przy jednym karmieniu opróżnia jedną pierś. Do pupy gdy mała zrobi kupkę używam tylko chusteczek z Nivei i mała póki co, odpukać, nie miała ani razu odparzonej pupki. A do smarowania pupy używam kremiku z nivei takiego pielęgnacyjnego, i po kąpieli smaruję jej pupkę kremem S.O.S. z Nivei 🙂 Do kąpieli używam na zmianę Oilatum i Emolium (oba polecam) i nie smaruję już ciałka żadnym kremem (jedynie pod paszkami, na szyji i za uszkami smaruję też S.O.Sem).
Mnie też już krew nie leci, tylko takie nie wiadomo co 😮 I powiem wam szczerze, że mnie też już wróciła ochotka na seksik 🤪 ale narazie się jeszcze wstrzymam bo coś czuję tą moją nieszczęsną ranę po nacięciu. Za dużo powiedziane, żeby to był ból, ale mam takie lekkie zgrubienie w jednym miejscu i jak je naciśnę, to je odczuwam 😮
A co do karmienia i usypiania, to ja karmię małą na leżąco kładąc ją obok siebie na rożku albo kocyku i jak już uśnie to przenoszę ją do łóżeczka. Nie śpi ze mną bo boję się, że się przyzwyczai i wtedy nigdy nie wrócę do małżeńskiego łoża 😜 (bo teraz ja śpię na swoim łóżku w pokoju małej, a mężuś w salonie).
A wogóle muszę się wam pochwalić, że Emi przespała dziś w nocy 6 godzin po karmieniu 🤪 Aż byłam w szoku jak się obudziłam heheeh 🤪 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...