Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Izunia - bardzo drogi ten kurs, moja kolezanka poszła na taki z fryzjerstwa z Urzędu pracy, i jakby w jakims czasie nie znalazła pracy, to musiałaby im tyle kasy właśnie oddać - chore, bo inni latami chodzą do szkoły żeby być fryzjerem, a tu taki marny kurs....
No ale nauka robienia paznokci jest spoko, tylko tak jak piszą dziewczyny, bądź ostrożna, bo z twoimi rodzicami nigdy nic nie wiadomo!!! Ale powodzenia 🙂

Irka - współczuję mieszkania z rodzicami, no ale masz racje, inni mają gorzej!! Ja też mam to szczęście, że mam swoje mieszkanie z resztą moi rodzice postarali się, żebyśmy z bratem mieli swoje, no i rodzice swoje.

Ja wczoraj pojechałam na cały dzień do rodziców, wsiadlam w autobus i heja 🙂 Całe miasto miałam do przejechania, ale dziecko moje spisało się dzielnie 🙂 🙂

Pogoda dzisiaj taka średnia, czasem wyjży słońce, ale cudów nie ma. Pewnie i tak wyjde z Frankiem na spacer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej kochane
My juz nocnego karmienia nie mamy od jakoegos czasu cos moze z miesac,albo dalej,jak sie obudzi to go przekladamy do nas i u nas zasypia,i pozniej go do lozeczka z powrotem przekladamy,no chyba ze nie chce zasnac to daje wode w ostatecznosci mleko,ale to sa sporadyczne przypadki....
U nas jest inny problem musimy wstawac po 10 razy w nocy,zeby go przykryc bo sie wykopuje,juz niemam sil,te dziecko jest inne jak mozna spac odkrytym,a spiworku nie zakladam bo jest jeszcze gorzej bo juz mu jest tak goraco na maksa ze sie juz calkowicie by obudzil co chwila,no a przeciez nie moze spac w nocy bez kolderki bo jednak w nocy jest chlodniej bo juz sie nie pali na noc odkad niema mrozu,bo to juz jest cajlkowita tragedia dla niego rzuca sie jak oszalaly w lozeczku....
Izuniu fajnie,ze masz jakis plan i powiem ci jedno,ze zycze aby tym razem sie spelnil i wszystko poszlo po twojej mysli,bo u nas np,teraz juz dziewczyny nie robia paznokci bo to juz jest niemodne wiem bo mam kolezanke kosmetyczke,no i swojego czasu tez je robilam,ale to w naszym regionie,niewiem jak u was.... Wiec moze polacz go z kursem fryzjerskim jak masz do tego reke bo to zawsze bedzie w modzie hehe.... A no i kochana uwazaj na tych twoich rodzicow.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia - Franek też cały czas się odkopuje. Tyle że ja mam do niego tylko tyle, żeby wyciągnąć rękę, bo śpi ze mną. Spiworka nie używam, bo jest mu nie wygodnie. A jak kitfasi się w nocy, to czasem wystarczy, że przekręcę go na drugi boczek i dalej śpi, lub dostanie piciu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja niestety musze wstac Lusiu..... Bo w lozku spi jak niemoze zasnac u siebie w nocy,a ze mamy male lozko to po chwili wraca do siebie bo maly u nas lezy jak jakis boss rozwalony na calego,a my scisnieci hehe....
Ostatnio kolezanka mi poradzila zeby przywiazac kolderke,tzn posciel do szczebelek bo jaj maly tez sie tak wykopywal,no i dzis siora mi mowi ze starszemu tez tak robila chyba to wyprobuje dzisiaj.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas mala tez sie rozkopuje czasem ale wtedy wlaczam grzejnik zeby bylo cieplo i otwieram drzwi zeby duchoty nie bylo.

Co do paznokci to wlasnie tak jest, ze sie mozna zdziwic, niby popyt jest ale teraz te zele na allegro sa takie tanie, ze kazdy robi sobie w domu albo kolezankom za 20zl.
Ja w polsce tez robilam ale odkąd mieszkam w niemczech to robie tylko sobie bo musze, inaczej paznokcie rozpadaja mi sie po zwyklym zmywaniu naczyn albo po kapieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi też się często odkrywa, ale nakrywam ją jak się np. sama wybudzę w nocy, bo od razu zaglądam do łóżeczka, czy wszystko wporządku 😉
Emi też mogłaby pić wodęw nocy ale wtedy tak jak pisałam wcześniej, budzi się dużo częściej niż jak dostanie mleko, więc narazie nie będziemy się niepotrzebnie męczyć 😉
Ircia z tym przywiązaniem kołderki to ciekawy pomysł, ale jak dziecku faktycznie jest za gorąco, to przecież musi się odkryć, nam też jest wkońcu czasami za ciepło pod kołdrą 😉 Inna sprawa, że narazie nasze dzieciaczki są jeszcze za małe żeby po jakimś czasie takiego przewietrzenia przykryć się spowrotem 😉 Więc musimy wkroczyć my heheh 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Już jesteśmy po odwiedzinach dziadków tak wpadli na chwile bo tato mój wiózł ciocie do lekarza na zabieg na oczy i przy okazji nas odwiedzili, każda okazja dobra by się z wnusią zobaczyć.
Na spacerek się wybierzemy jak Lenka się obudzi i zjemy obiadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pochwale sie wam co kupilam malemu dzisiaj i ostatnio 🙂
http://allegro.pl/bezrekawnik-z-kubusiem-firmy-hm-disney-i1519452067.html
http://allegro.pl/koszula-spodnie-6-12-mies-i1515163218.html
http://allegro.pl/disney-swietna-bluza-z-myszka-mickey-nowiutka-i1511134593.html
http://allegro.pl/26-st-bernard-scooby-doo-12-18-mies-i1461653528.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
popieram ciuszki są super 😉 Irka to zaszalałaś !!!! 😉 będzie już całkiem przystojniak nad przystojniakami !!! ja jeszcze dzisiaj kończę prasowanie bo wczoraj nie wszystko zdążyło mi wyschnąć... dziś wymieniają nam okna i huk ale jak widać Kindze to nie przeszkadza bo śpi już od godziny 😉 z tym rozkopywaniem to u nas też jest na bieżąco 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny tez mi sie podobaja 🙂
Ja bym mogla mu bezprzerwy cos kupowac bo jesttyle okazji,no ale z doswiadczenia wiem ze w polowie nie wychodzi hehe....ale zawsze sie na cos skusze tak juz mam...:0 😜 😜 ale reka mojego meza nademna czuwa hehe,zebym za duzo nie kupila 🙂
Ostatnio moja siora byla w ciucholandzie z angielskimi ubrankami i kupila mojemu malemu juz na zajaczka czerwona kurtke taka beisbolowke,ale ta juz mu dala normalnie bosko w niej wyglada,no i do tego bluze z tygryskiem i koszulke,ale to dostanie pozniej bo akurat na lato mu beda dobre,fajne w tym sklepie sa ciuszki tylko,ze wiekszosc na dzieci do 6 mscy,a na wieksze sa ale juz jest mniejszy wybor.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale sie wkurzylam...
Chcialam sprzedac sab simplex na allegro bo mialam wyslac kuzynce ale juz jej nie potrzebne.
No i nie moge wystawic bo leki bez recepty moga wystawiac tylko apteki:/
oczywiscie jak ktos nie zglosi do moderatora to aukcja zostaje ale mi juz 2 razy usuneli po 5 min:/
ehh
Chyba sama wypije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia - dzięki za przepis, ale ja niestety nie posiadam mikrofali, i nie wiem czy wyszłyby mi te bułeczki w piekarniku. A ten przepis co mam to chyba Kama też ma, i nie wiem jak z tym jogurtem....no nic, może jeszcze ktoraś z was mi napisze 🙂
A Viki na tym zdjęciu jak jakaś damulka zażywająca kąpieli słoneczniej 🙂 Super wygląda 🙂

Irka - fajne rzeczy upolowałaś 🙂 I naprawdę niedrogo 🙂 No, ale z kosztami wysyłki to już bedzie drożej, chyba że od jednej osoby...

Dzisiaj byliśmy na spacerze, wiało jak nie wiem, ale dałam radę. Weszłąm do takiego sklepu z ubrankami dla dzieci, bo na wystawie był ubiorek na chrzciny - biała koszula, do tego granatowe spodnie materiałowe i biała dziergana kamizelka z granatowymi wykończeniami, i cały komplet za 75zł 😲 😲 🤪, a wersja ze spodniami sztruksowymi za 89zł. Taniocha jak nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamusie,
ahh u nas kolejne sprawy które powodują brak czasu..
2 dni temu zmarł dziadek Grześka i jutro jest pogrzeb.jedziemy rano ja zostanę z małą u tescio0w a oni pojada na pogrzeb.
dzisiaj pojechaliśmy kupić wózek dla małej i tez nam zeszło trochę czasu, ale kupiliśmy i mała tez jest zadowolona 😁 mam nadzieje ze zaraz uda mi sie was doczytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irciu, planuj planuj ten przyjazd i odzywaj się to się spotkamy 🙂 Niezłe okazje złapałaś z tymi ciuszkami! Ja muszę jakieś dżinsy małemu upolować 🙂 No i rozglądam się za bucikami na wiosnę takimi do chodzenia. Mam pytanko do dziewczyn których dzieciaczki już śmigają ( u nas przy sofie lub w łóżeczku to Tymi prawie biega 😉 ) - szukałyście już jakichś bucików? Tyle tego jest że szok no i wszystko strasznie drogie. Ja na teraz planuje kupić jakieś tańsze bo Tymek i tak nie będzie biegał po dworze a już takie bardziej przewiewne kupić lepsze...no ale na pewno nie za 200 zł jak się niektórzy cenią! 😲
Moniu, strasznie mi przykro 😞
Lusiu, rzeczywiście tanie te rzeczy! Ale Ty pisałaś chyba że dla Frania już coś masz?

Jeżeli chodzi o nocne karmienie to my mamy jeszcze jedno ok 2-3. Tylko niestety Tymi dodatkowo budzi się i siada i wstaje i marudzi że się położyć nie może więc muszę wstawać i go kłaść 🤢 A jak mama była na wyjeździe weekendowym to synek przespał tatusiowi całą noc (obudził się o 5). Pytanie tylko czy synek rzeczywiście sie nie budził czy tatuś nie słyszał 😉

Miłego weekendowego wieczorku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie ostatnio Zawitkowski poruszał temat bucików dla dzieci i mówił, że najlepiej jest kupić dziecku buciki jak już maluch potrafi sam dobrze chodzić tzn. bez asekuracji przy meblach 😉 Bo najpierw maluch musi się nauczyć prawidłowo stawiać stopę na twardym podłożu. A buty uczą nieprawidłowego stawiania stopy...Oczywiście jakieś miękkie buciki a'la kapcie można kupić wcześniej żeby dziecko nie świeciło np. w wózku gołymi stópkami 😜 Ale takie buty typowo do chodzenia to dopiero potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...