Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja tez musze sie położyc z nogami na ścianie, bo mam tak spuchniete, ze czuje od samych kolan ze mam balony...nie jest to za zdrowe, musze sie wziasc za siebie, bo jak mnie w pon. zobaczy gin to sie chyba przezegna...
czytałam na jakims forum ze dziewczyne połżyli do szpitala bo miała właśnie spuchnie te kulosy, a ja chciałabym tego uniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu super wyglądasz.. 🙂
a ja ledwo żyję... już nie mogę
teraz wzięłam laptopa na balkon staram się złapać chłodu ale nie ma 🤔
mężoch mój się zlitował i pojechał po wentylator
a od sąsiadki dostałam truskawki i zaraz się umyję w chłodniejszej wodzie bo kleje się cała i je zjem 🙂
mąż naciska żebym jutro poszła sukienke na wesele kupic ale jak ma byc taka pogoda to nie ma szans....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh LUSIA no to mnie nastraszyłaś z tym szpitalem. spotkałam wczoraj sąsiadkę, a ona bym tak duzo nie piła, bo sie woda w organizmie zatrzymuje i puchnę, ato nie dobrze. Ja mam nogi jak u świnki a palce jak serdelki, szok!! No ale jak tu nie pic jak takie pogody 😞 mam nadzieje ze ginek mi nic nie powie....
ja po zajęciach, normalnie się siedzieć nie chciało, a jutro jeszcze gorzej bo w małych salach i nie ma rolet 🤢 to dopiero będzie skwar :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MIchalindzior, wracając do tej poczty.... ja po tej zadymie co ja zrobiłam, mam teraz do domu wszystko przynoszone i co ciekawe..ostatnio licytowałam pościel z wypełnieniem na allegro i to 2 komplety oraz prześcieradła do tego. Wiec paczka duza. Sadziłam ze będę mieć awizo w skrzynce, bo przecież listonoszce się nie zmieści do torby, a tak w szczególe to paczka była większa niż cała jej torba 🤪. Wyobraź sobie ze po godzinie 15
zadzwonił Pan i przyniósł mi ja do domu, podpisałam i poszedł.SZOK!! a to było wysłane Pocztą Polską. Tak właściwie to wcześniej się już zastanawialam ze poczta powinna rozwozić wieksze paczki, a nie wyręczać sie listonoszem, bo przecież firmy kurierski przynoszą pod same drzwi, wiec dlaczego nie poczta. Tez biorą za to spore opłaty, a człowiek musi się sam telepać na pocztę i potem dźwigać!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem, jak to u Was działa, ale u nas od paczek jest osobna poczta, jedna na całe miasto. I z tej poczty rzeczywiście rozwożą pod drzwi, a jeśli kogoś nie ma w domu, dopiero zostawiają awizo, a paczkę dostarczają na lokalną pocztę. Z paczkami nie ma problemu, problem jest z tzw. dużymi pakietami, które "rozprowadza" już tylko lokalna poczta, bez pośrednictwa tej od paczek. Tzn. rozprowadza od razu awizo, a pakiety leżą spokojnie na poczcie. Z tymi awizo to w ogóle jest jakaś porażka - wielokrotnie miałam już taką sytuację, że do skrzynki wrzucali mi awizo z wsteczną datą, często z dnia, kiedy siedziałam kołkiem w domu. Raz zrobiłam poważniejszą awanturę, bo w poniedziałek, na początku mojego dwutygodniowego urlopu wrzucili do skrzynki awizo z Urzędu Skarbowego z datą piątkową, kiedy jeszcze byłam w domu i mogłabym ten list odebrać. Kiedy wróciłam z urlopu, poleciałam zaraz pierwszego dnia na pocztę, ale listu już oczywiście nie było, bo przecież leży na poczcie tylko 14 dni, a potem odsyłają, no a data przecież była piątkowa, więc odesłali zaraz w piątek... Zrobiłam awanturę, ale nic to nie dało, w zasadzie chyba nawet nikt nie zrozumiał, dlaczego mi to przeszkadza 😉 Teraz już się chyba pogodziłam i nawet mi się nie chce kłócić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie, mój ginek kiedys tez mi powiedział, jak wspomniałam ze zaczynaja mi puchnac nogi, żebym ograniczyła płyny. Ale dla mnie to jest jakieś chore, bo przeciez jak tu nie pić w taki ukrop????!!!!! Wypijam i tak tylko ok. 2l. dziennie, więc nie uważam ze to dużo.
Stopy mnie bolą, są lekko odrętwiałe. Nie za fajnie...
Amelia a mnie sie wydaje że mi pieje brzuch i że jest wysoko.... 🤔
Ale inaczej jak patrze w lustro,a inaczej jak ktoś z zewnątrz.

Z tymi pocztami to tak niestety bylo, jest i będzie!! Moj listonosz tez pare razy zostawiał awizo w skrzynce, pomimo iż byliśmy w domu. A ja dosyć niergularnie zaglądam do szkrzynki, więc nieraz musiałam iśc na poczte i chociaz dowiedziec sie skad przyszedł list (w zeszłym roku tak miałam z rozliczeniem pit, musiałam dzwonic do firmy zeby jeszcze raz przysłali)

Jestem już wykończona, jutro cały dzień sama no i noc standardowo. Zaraz się kłądę, bo nie mam już sily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu wygladasz super....sama musze juz dodac jakas fotke 🙂
Prawie 23:30 a u mnie pokoju jest taki zgrzew, że masakra nie wspomne, że na dworze aż tak bardzo się nie ochłodziło dobrze, że wiaterek wieje więc jest przyjemniej 😁 poza tym cały dzień przesiedziałam w domu dopiero koło 20 wynurzyłam sie na chwilkę z domu nie do wytrzymania z ta duchotą nawet zastanawiałam sie co to będzie jak już dzidzia przyjdzie przeciez w tym pokoju można ocipiec i chyba zakupie jakis nawilżacz powietrza może on cos zaradzi ahh już sama nie wiem co i jak???? ide spać bo co innego mi pozostało życze Wam miłej i spokojnej nocki buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
When I archlord money, was about 13, my parents decided to buy an old house in the country. They found an old school house for sale and the main quarters were the headmaster’s house. The headmaster’s house being the larger of the two was the one we lived in. The school house was used as guest accommodation when family and friends came to visit. I loved living there because whenever I had friends stay over, we could use the school house unsupervised and because the place had a kitchen and a bathroom we never had to go to the main archlord money house.
This one dog clothes,night in particular I had two people staying in the house with me my best friend Sandy and my cousin Shane. We collected all the things we would need for the night and set up our sleeping bags in the middle of the room. We talked until the early hours of the morning, and as we were all getting sleepy we thought it was a good time to say goodnight. We were doing our rip-off of the Waltons "good night Jim Bob, etc." when I saw something out the corner of my eye. It was one green orb about the size of a small dinner plate and it went from one side of the room straight over to the fire place and just stopped. My friends had also noticed and we were all whispering, "What is dog clothes that?"
Feeling unusually maple story mesos,brave, I decided to prove that it was the moon because that’s all it could have been; we were out in the middle of nowhere and there were no lights of any kind. I got up and went to look out the window. But there was no light source; the moon was behind the clouds and outside was pitch maple story mesos black.
Just as I was flyff penya, about to say this, all the windows in the room started to shake and the orb was changing in colour from green to orange to red and getting brighter all the time. I backed away from the windows and sat back down between my two friends, trying to hide the fact that I was flyff penya petrified.
When all last chaos gold,the shaking stopped and the place calmed down, my cousin dared me to go and see if I could touch the orb. A dare is a dare so I accepted. I got up and somehow made my feet walk over to the orb. I reached up and it disappeared. yelling at us for making so much noise and waking him up. He said it sounded like we were banging on the walls and he also said he could see lights on in the school house. But he said it was when we started screaming that he really got fed up and decided to tell us to shut up and go to last chaos gold bed.
We tried World of Warcraft power leveling, to convince him that we hadn’t done anything, that we hadn’t even made a noise, but he didn’t belive us. We didn’t see any point in arguing, so we called it a night we decided to take our chances in the school house because dad was to mad to reason with.After he left, I felt the immediate need to go to the bathroom. I put the light on and made my friends stand lookout on the other side of the door. Just as I sat down, the darn thing flushed and I nearly hit the roof. I don’t know how it happened, but I didn’t hang around to find out. I went outside instead. We stayed awake until it was morning and I haven’t slept in there world of warcraft power leveling since.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek kochane brzuszki 🙂
My wczoraj też zakupiliśy wiatrak, bo przecież bym nie wyrobiła...Wkońcu poczułam jako taką ulgę 🙂 🙂 🙂
Lusiu[/b super focia i mnie też się wydaje, że brzuszek masz jeszcze wysoko 😉
A jeśli chodzi o puchnięcie nóg, to moja znajoma, która ma termin na sierpień też leżała przez to ostatnio tydzień w szpitalu i tam też mówili jej, że pije za dużo płynów (2 litry dziennie) 😮 Mnie się wydaje, że to bzdura i, że właśnie powinna pić dużo, bo jak organizmowi zabraknie wody, to tym bardziej nie będzie jej wydalał, tylko zatrzymywał...A ona jak zaczęła pić litr dziennie jak jej zalecili to przestała wogóle chodzić do ubikacji a opuchlizna i tak jej nie zeszła... Także uważam, że szczególnie w takie upały powinnyście pić dużo płynów, bo inaczej możecie się odwodnić, a to dopiero niebezpieczne dla dziecka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie lekarz powiedział, że przy obrzękach nóg trzeba pić jeszcze więcej niż normalnie (ponad 3l) - wbrew pozorom gospodarka wodą się wtedy usprawnia i obrzęki się zmniejszają. No i powiedział też, że lżejsza dieta w stylu tej cukrzycowej też zmniejsza zatrzymywanie wody w organizmie. Ja póki co nie mam poważniejszych problemów z puchnięciem nóg, może to rzeczywiście ta dieta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki,ja dzis czuje sie juz lepiej 🙂)nawet bylismy w sklepie i obralam ziemniaczki na obiadek bo dzis jajeczko sadzone z kefirkiem i mizeria jak kto woli 🙂)czuje sie naprawde o niebo lepiej niz wczoraj 🙂)
lusienko brzusio masz wysoko moj to juz tak nisko ze szok 😲i kazdy mi to mowi.....
moj luby juz popada w panike,przyniosl mi torbe i kazal sie definitywnie pakowac do szpitala bo pozniej ze nie zdazymy hehehe...juz ma biedny pietra...ja mowie zeby dal mi do tego slubu dotrwac to pozniej moge rodzic 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny 🙂
Co do tych nóg to rzeczywiscie z solą to prawda, ale ja ostatnio mało jem i soli w tym naprawde niewiele. Jedyny powód który może byc odpowiedzialny za puchnięcie to taki, że mało odpoczywam. Leże w sumie tylko wtedy kiedy śpię, a tak to albo siedze albo stoje. Ale cholera mnie bierze od takiego lerzenia, bo krzyz wtedy mnie boli, no i zgaga sie uskutecznia.
W pon. na wizycie gin sie załamie jak mnie zobaczy hehe...

Jest taki ukrop, a ja musze wyjsc do sklepu. Na szczescie nie jest to nic pilnego, wiec moze zaczekac do wieczora, bo zakupy i tak robie w kauflandzie. Moje wicie gniazda sprowadziło się do tego, że mam mega sf w domu, bowszystko rozgrzebane i nie dokończone. A musze to dzisiaj ogarnąć. Na szczęście w domu mam pozasłaniane wszytstkie okna, więc nie jest tak gorąco.
Luby ma dzisiaj kurs - wozi ślub, i w sumie od ok.10 jest w samochodzie w którym nie ma sprawnej klimatyzacji, juz 2 razy do mnie dzwonił i bluznił na to, a ślub jest dopiero o 19, wiec cały dzień męczarni. Ale to nie jego wina, bo nie jego samochód.


Teściowie w przyszłym tyg. mieli jechac na mazury na tydzień i mielismy sie zabrac z nimi, może nie siedzielisbysmy tyg. tylko pare dni, ale nie bylismy pewni czy to nie za późno z ta moja ciążą. Je chetnie bym sie przejechała 🙂
I włąśnie przed chwilą zadzwonił do mnie Robert ze zmarła ciocia - właśnie z tych mazur, najblizsza rodzina i trzeba bedzie jechac, wiec zastanawiam sie, czy ja tez powinnam. On napewno pojedzie, tylko że w moim przypadku chodzi o to, ze niby ciezarówka nie powinna uczestniczyc w pogrzebach ( i taj juz 2 przepuściłąm w tym roku). Wiem, że to zabobon, ale taka moja ciotka poszła kiedys na pogrzeb bedac w ciazy i urodziła lekko uposledzone dziecko. Więc po prostu boje się. Wiem że to końcówka ciązy, ale i tak....
Jak nie pojade bede kilka dni sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane!
dzisiaj z wentylatorem nawet udało mi się trochę w nocy pospać.
z samego rana mężysko wyprawiło się z Małym do babci, coś przy aucie grzebać.
a ja póki upałów nie było, a siostra Mężyska nie przyszła po mnie (no kurcze o czym ja mam z nią rozmawiać w ogóle? niby niewiele młodsza a takie pstro w głowie że przerażona jestem...z reszta każde moje słowo zostanie powtórzone teściowej...) poleciałam do sklepu niedaleko bo dostawa miała być, i kupiłam sukienke na wesele 🙃 wyglądam jak jakiś rodzaj wieloryba, ale ogólnie ładna jest. zrobiłabym zdjęcie, ale nie wiem jak wrzucić, bo czarna to magia jak dla mnie...
poszłam w przypływie dobrego samopoczucia wywołanego zakupem i wyspaniem na targ w poszukiwaniu butów ale nie było, a dalej nie doszłam. kupiłam więc jeszcze stanik do sukienki (moj boze jaki wielki), pyszne czereśnie i nawet poszłam do fryzjera 🙂 a to wszystko z Małą 🙂 pewnie zapeszę ale grzeczna była. aż dumna z niej jestem.

a śniło mi się że urodziłam, bardzo szybko poszło, mały ważył 4500g 😮 i do tej pory pamiętam te uczucie jak trzymałam go w ramionach w tym śnie. to uczucie takie realistyczne było. takie cieplutkie kochane śpiące ciałko... 🙂 ☺️ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu możliwe że przez to Ci nogi puchną, ja myślę że mi też przez to właśnie puchną, bo tak jak ty cały dzień coś robię albo siedzę, nie mogę leżeć bo mnie boli to tu, to tam...
a z tym pogrzebem... nie wiem... nie mam pojęcia co ja bym zrobiła, pewnie bym nie pojechała tym bardziej że daleka rodzina, ale ja zawsze zostaję z dziećmi, nie wiem co bym wybrała gdybym miała spędzić kilka dni sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...