Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
A mnie dziś po raz pierwszy Mały obudził w środku nocy swoimi akrobacjami. Było śmiesznie, bo przez długą chwilę nie wiedziałam, co jest grane, musiałam ładnych parę minut pomyśleć, zanim doszłam, co mnie tak łupie w brzuch 😉
Pogoda do bani, w dodatku chyba rozkręcam się z przeziębieniem, a wczoraj już myślałam, że jest lepiej i dałam sobie trochę w kość z tym szukaniem łóżeczka i materacy. Dziś chyba wypada dla odmiany grzecznie poleżeć.
Dobrego dnia i bądźcie dobrej myśli, wszystkie lipcówki-problemówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dwupaki hihihi 😉
Moja kochana Lusiu błagam nie zadręczaj się na zapas!!! Może będę się powtarzać, ale tobie napewno jest potrzebne ciągłe powtarzanie, że wszystko będzie OK!!!! Tak jak pisałaś lekarz nie dał rady zbadać żył, także nie możesz od razu zakładać, że coś z nimi będzie nie tak!!!!!!A artykułów w necie ABSOLUTNIE NIE CZYTAJ!!!!!!!! Ja na początku ciąży, kiedy obawiałam się, że stracę kolejne dziecko (pierwsza ciąża obumarła) też zadręczałam się ciągłymi historiami z internetu!!!! I to nie był dobry pomysł, bo okazało się, że wszystko z malutką jest wporządku mimo początkowych plamień!!!! Także wiem coś o zadręczaniu się na wyrost i śmiało mogę powiedzieć, że nie można z góry zakładać najgorszego, bo tylko zepsujesz sobie nerwy jak ja!!!!!!! Trzymaj się dzielnie, bo masz dla kogo!!!!!!!

Co do linka z wózkiem Kaczuszko to oto i on 😉
http://allegro.pl/item996205902_3w1_nowosc_baby_merc_q7_w_full_zestawie_gratisy.html



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Lipcóweczki 🙂
kurcze ja właśnie rozpoczynam szał wózkowy.... i właśnie zastanawiałam się nad tym wózkiem który masz Edytka.... tylko jakoś ciężko mi się zdecydować po samych zdj... wygląda fajnie... i cenowo również. w sklepie widziałam "na żywo" conecoV4 no i podobał mi się szczerze mówiąc... ale przerażają mnie te jego kółeczka no i słyszałam że jest z nimi problem, bo szybko odpadają i łamią się. sama miałam spacerówkę typu parasolka tego typu... pierwsza szybko się rozleciała i to właśnie koła... druga praktycznie od razu straciła sprężyny w amortyzatorach... fajnie wygląda jeszcze ten:
http://allegro.pl/item989182290_ballerina_nowa_2010_wiosenna_promocja.html
ale obawiam się że wersja spacerowa nie jest zbyt trwała i wygodna... przynajmniej tak wygląda :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki kochane brzucholki za wsparcie, dzisiaj już mi lepiej. Nawet mój Robert powiedział, że głupia się robię od tego internetu. Ale szukałam w nim czegoś pozytywnego, a to, że napatoczyły sie złe info, to juz chyba przypadek 🙂

Śniło mi się, że musiałam miec robione cesarskie cięcie, ale to pewnie dlatego, że rozmyslałam wczoraj aż usnęłam padnięta.
Musze poczytać sobie wasze wczorajsze posty, bo póki co nie miałam do tego głowy.
Luby mój właśnie pojechał do Warszawy, jego 13letni kuzyn jest po zeszłorocznej operacji guza mózgu i musi się stawic na kontrole u jakiegos profesora, więc wujowstwo poprosiło o pomoc. Muszą byc tam na 18, ale przez to zamieszanie z powodu katastrofy bedzie napewano problem z dojechaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior nie zastanawiałbym się na twoim miejscu ani minuty!!!! Sama pare dni temu kupiłam taki wózek - ale innej marki, i jest po prostu rewelacyjny!!! Masz juz doświadczenie w wózkach, więc wiesz jakich nie kupować 🙂 Ja swoim zrobiłam juz jazde próbna z parkingu do domu i uwierz mi, prowadzi się....no sam płynie 🙂 Wybiera wszystkie nierówności, dla mnie same pozytywy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jak tam brzuchatki wasze dzieciaczki?
Moja sie wierci prawie przez caly czas, najbardziej lubi kopac w pecherz gdy jestem po za domem i w żebra 😞 Poza tym pracuje nad wypchnieciem mojego pepka.
Duzo juz przytylyscie?Ja 6kg, a jeszcze troche czasu przede mna wiec nie wiem czego moge sie spodziewac na sam koniec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂 Lusiu kochana nie masz sie co zadreczac na zapas bo w sumie lekarz nie dal rady zbadac tych zyl i dopiero bedzie wiadomo cos za miesiac!!! I niewolno Ci czytac nic w necie slyszysz 😠 bo to tylko cie wprowadzi w wiekszego dola a to sie odbije na Franusiu 😞Musisz pozytywnie patrzec w przyszlosc,a nie sie zadreczac 😞Wiec glowka do gory wszystko bedzie kochana ok 🙂 🙂 🙂 to Ci mowie ja hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie malenstwo Olusiu tez sie caly czas wierci i tez mnie kopie po pecherzu,a przez to mama musi czesto siku hihi... Ja przytylam juz 8 kg,ale wszystko poszlo w brzuszek troche w piersi no i zrobilam sie troche papusna po buzi 😞a tu jeszcze 3 miesiace,ale co ma byc to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obiecuje, że nie będę czytac żadnych głupot w necie 🙂 🙂

Będe się martwić jak będzie taka koniecznosc, a póki co muszę cieszyć sie ciążą 🙂 🙂

Co do wcześniejszych postów to tez jestem "za" jeśli chodzi o materacyk gryka - kokos, chociaż doczytałam się opini, że nawet niektórzy sprzedawcy odradzają taki materac, gdyż jest on robiony z odpadów i jest siedziskiem bakterii a poza tym może uczulać. Więc niby lepszy jest ten kokos-pianka-kokos. Szczerze mówiąc to można zwariować od tego wszystkiego.
Napewno nie kupię zwykłej pianki, a jak już to zrezygnuje z tej gryki na rzecz zwykłego kokosowego 🙂
Acha, no i na początku maleństwa kładzie się na stronie kokosowej, dopiero po kilku miesiącach materacyk przekłada się na stronę z gryki 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Moja córunia kochana też daje nieźle popalić i tak jak Tobie Olusiiu wybiera sobie takie nieodpowiednie dla mnie momenty 😉 Ale chyba już przywykłam do jej szłów i do częstego latania do toalety 🙂 🙂 czuję, że robi się większa brzusio rośnie ona staje sie coraz bardziej silniejsza. Pępek już mi wypchnęła jakiś czas temu i to jest mój znak rozpoznawczy tzw. "magiczny guziczek" Ja ogółem na początku ciązy schudłam a miesiąctemu okazało się, że przytyłam 4 kilo czyli 3 jestem na plusie ale to było prawie miesiąc temu niedługo idę na kontrolne badania to sie okaze co i jak...ogółem to grubiutka nie jestem mam tylko brzusio niedługo wkleję jakieś zdjęcie nowe tzn. teraźniejsze 🙂 🙂 poza tym samopczucie lepsze ale plecy nadal szwankują ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja póki co nadal 14kg na plusie, ale nie objadam się 🙂 Franio urządza wariacje, jak się przebudzam w nocy, to czuję jakby szybciutko pukał mi w brzuszek 🙂 Ogólnie jego kopniaki nie sprawiają mi bólu, można nawet powiedzieć, że on bardziej faluje mi w brzuszku niz kopie. Najgorszy jest atak na maminy pęcherz, ale do tego juz się przyzwyczaiłam - szczególnie jak przed wyjsciem robie siusiu, przejde z 200m, a juz go czuje spowrotem 🙂 🙂

Pisałam wam wcześniej o pościeli, ze nie będziemy miec baldachimka do łóżeczka, ale po dzisijeszej rozmowie uznalismy, że jednak go kupimy, no i jestesmy zgodni co do kolorów - Robert też nie chce niebieskiego, tylko cos w zółtym, pomarańczu lub zieleni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia,baldachim fajna sprawa, dzidzia chyba bardiej bedzie sie uspokajala bo bdzie miala mniejsza widocznosc na pozostala czesc mieszkania czy np okno

A co do kopniakow w pecherz to ja mam pecha bo co przed wyjsciem pojde do wc, zejde na dol do samochodu, usiade,zapne pasy i czuje ze znowu bardzo mi sie chce.po czym oczywiscie 3 kropelki i tak w kolko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj rano odczuwałam taki leciutki ból w dole brzuszka, ale szybko minął... Nie mam pojęcia co to było???? Może to malutka mnie skopała i dlatego tak to odczuwałam 😉 Troszkę też boli mnie prawy bok pleców...ehhhh...
A do kibelka też latam jak oszalała, już nawet zastanawiałam się coby tam nie zamieszkać hihihihihihih 😜 Byłoby mniej bieganiny 😁
Cieszę się Lusiu że dziś już ci lepiej. Oby tak dalej 🙂
Co do wózka Michalindzior to ja tam jestem ze swojego bardzo zadowolona, świetnie się prowadzi, a koła obrotowe wręcz same prowadzą wózek 🙂 Ale oczywiście wybór należy do ciebie. Ten wózeczek, który znalazłaś też jest śliczny, ale również obawiałąbym się troszkę o tą wersję spacerową...Sama nie wiem?? Ty napewno masz większe doświadczenie w wyborze wózków, więc myślę, że uda ci się wybrać coś odpowiedniego 😜



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wybralismy sobie taka posciel sklada sie z 14 elementow z moskitiera.Ale jaki kolor to niewiemy jeszcze bo mi sie podoba niebieski, zólty,a mezowi zielony.I musimy dojsc do porozumienia 🙂 http://www.allegro.pl/item992189080_14ele_posciel_hafty_z_moskitiera_90x120_milpol.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tej wersjo spacerowej, to mój Robert ma doswiadczenie 🙂 i sam kierowal sie przede wszystkim tym, aby oparcie mozna było prawie w pionie ustawic, aby dziecko siedzac nie zsuwało sie (jego dziecko miało taka spacerówke, ze nie ustawialo sie siedzenia prawie w pionie i dziecko sie denerwowalo, bo sie caly czas zsuwało). Pasy tylko zabezpieczja, nie dajac stabilnosci przy siedzeniu. Nasza spacerówka nie ma tego mankamentu, ale nie wiem czy na zdjeciu w tym modelu mozna jeszcze bardziej odchylic siedzenie, a tak to uważam ze spacerówka wygląda solidnie 🙂
Najlepiej poczytac sobie opinie mam na innych stronach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja narazie jestem 6kg do przodu,ale krotko rzed ciaza przytylam nagle 10 kg -przeprowadzka do niemiec i nawet ne wiem kiedy tak uroslam 😉

Awczoraj bylismy u lekarza,niby sa darmowe tylko 3usg podczas calej ciazy a za reszte sie placi a i tak nam robi na kazdej wizycie 😉Oczywiscie mala skromna nie jest i od razu pokazuje co ma miedzy nozkami 😉
Poza tym dostalismy nr do poloznej, w niedziele jedziemy ogladac szpital i juz zapisac sie na porod, tylko nadal nie jestem zdecydowana jak chce rodzic 😞 Przez chwile nawet juz bylam przekonana do naturalnego porodu ale jak znam siebie to moge nie podolac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...