Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

w sumie to mam ochote na kładzione kluchy ziemniaczane ze smazonym boczkiem ale nie ma mi kto ziemnaikow zetrzec 😞 a ja za bardzo przy garach nie moge stac mam przytwierdzona dupke do lozka mam lezec i pachniec ale i tak zrobilam dzis pranie wiec dostane opierdziel od dziadka jak to zobaczy no i od jakuba ale jak tu lezec w lozku .... nosi mnie jak choinka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam, że może i dobrze, ale czasami to wkurza. Z obiadkami to w tej rodzinie zawsze tak jest, że weekendy u rodziców, a że nie mieszkają razem to się podzielili.
Ale teraz w okresie ciąży nic mi nie pozwalają robić, tu nie podnoś rąk do góry, tu nie dźwigaj, połóż się, odpocznij... czasami nic nie robię a każą odpoczywać, cholera po czym zastanawiam się...
Ale dobrze, że tak dbają, lepiej tak niż by mieli mieć mnie w dupie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie w życiu nigdy mnie nikt tak nie rozpieszczał, a teraz jak weszłam do rodziny męża to jestem tam najmłodsza, więc możecie sobie wyobrazić. Ale nie jestem typem człowieka co da sobie na głowę wejść, więc często mam inne zdanie i całe szczęście umieją to uszanować. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam placki ziemniaczane ,mądrala właśnie tarkuje ziemniaki 🙂 🙂

u mnie dzis bez zmian , czyli trochę skurczy , troche boli miednica , znaczy się dzień bez bólu dniem straconym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia u mnie też placki ziemniaczane ale ja zjem tylko takie babcine- nie spalone i nie masz uczucia jakbyś piła olej z patelni-a takie właśnie tutaj są,więc odpuściłam sobie obiad 😁 ale co chwilę podjadam kanapki albo coś innego 😁
przyłączam się do bóli 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w ośrodku zdrowia jest karetka i dyżurka, i pytałam dzisiaj doktorki,czy jakby mnie nie miał kto zawieźć,to czy mogę zadzwonić do nich,a ona,że jak najbardziej i zawożą wtedy do szpitala jakby tylko się coś działo to mam dzwonić 🙂 wypytała o płeć i imię dzidzi 😁 i mówiła mi "Haniu"
ciekawe czy wiedziała,że Łukasz ma żonę i dziecko w drodze bo już się kilka razy spotkałam z tym-a co tam u Łukaszka słychać? no nic,za niedługo będzie miał dziecko- i oczy jakby miały z orbit wyskoczyć 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do porodu,to mojemu pokazałam w necie co on będzie robił i że nie będzie mi patrzył między nogi i nie będzie widział tej strasznej krwi 😁 i powiedział,że jak tylko będzie mógł (nie będzie w pracy) to będzie przy mnie. i chce robić zdjęcia,ale jak mu powiedziałam o obcięciu pępowiny to go trochę to przeraziło,no ale jak nie będzie chciał,to nie musi on ciąć 🙂 to już troszkę jestem spokojniejsza bo chcę chyba jednak,żeby przy mnie był,będę się bezpieczniej czuć przy nim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
Ech..wczoraj byłam na tej szkole rodzenia i wyszłam głupsza niż weszłam 😞
Dowiedziałam się, że z porodem to do szpitala można się udać prawie jak już będzie główkę widać, nie wcześniej , bo jeżeli to będzie poród fałszywy szpital straci na tym 1000 zl. Jeśli odejda wody, to nic ,,...czekać dalej, skurcze, ok, ale tylko jak będą co 8 minut, bo jak rzadsze to wejść pod prysznic i może minie 😮 Czyli po prostu trzeba jechać do szpitala podtrzymując wychodzącą główkę między nogami . To tyle w skrócie o porodzie.
O sorki, jeszcze rzeczy do szpitala okazuje się , że też mam złe. Majtki do porodu,ale tylko z siatki jak kabaretki, absolutnie nie fizelinowe, podobno miały być na allegro, sprawdziłam , nie ma. Do porodu koszulka męża, nie koszula nocna, bo tak jest wygodniej, a po porodzie można ją spokojnie wyrzucić do śmieci. Hmmm... nawet okazało się że papcie mam złe, bo mają być z podeszwą antypoślizgową 😁 Przez tą szkołe boję się jeszcze bardziej i jak się okazało jestem w ogóle nie przygotowana. A ćwiczenia mieliśmy takie, że zakwasy mam jak cholera 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chyba, że dogadasz się z bratem lub jakimś znajomym, że jakby co to Cię zawiezie, poród nie trwa godzinkę, chyba, żę coś się dzieje, więc spokojnie wydzwonisz kogo trzeba, chociaż twój mąż z pracy to nie wiem czy by dojechał do domu czy od razu do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow Sara co to za szkoła???????? nam mówiono, że nie ma sensu jechać wcześniej jak skórcze co ok 5-7 mn, ale nie w momencie gdy główka wychodzi !!!!!!!!! przecież po przyjeździe jesteś badana, ewentualna lewatywa i golenie, wypełnianie dokumentów itd i podobno to trwa ok godziny, to co masz to robić trzymając dziecko?????????????????
majtki siatkowe podobno sa najlepsze, ale to nie oznacza, że z flizeliny sa gorsze, ja kupiłam na allegro plus podkłady dla osób popuszczających mocz - lepsze niż podpaski belli, bo wieksze i mają na około zabezpieczenie
co tdo ćwiczeń, to nie powinni tak męczyć, raczej delikatnie, ale nie az do zakwasów !!!
jestem po prostu zdziwiona 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tu masz podpasi-podkłady http://www.allegro.pl/item1075798531_14_szt_wklady_poporodowe_hartmann_midi_oryginal.html
a tu majtki siatkowe http://www.allegro.pl/item1069258016_poporodowe_majtki_siatkowe_hartmann_wielorazowe.html
śmiesznie te majtki wyglądają, czasami jak ktoś ma uraz głowy to podobnego typu siatkę zakłada mu sie na glowę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki anochi. Z tą główką między nogami to tylko taka ironia do tego co nam ta baba mówiła. No bo naprawdę napędziła nam stracha, żeby tylko nie przyjechać za wcześnie, zawsze myślałam że jest na odwrót - żeby nie przyjechać za późno 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...