Skocz do zawartości

Oólna dyskusja o wszystkim | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
iskierka_ania25 napisał:
🙂
może ktoś chce pogadać o wszytskim i niczym?
zapraszam w ten wątek 🙂


chętnie 🙂
w Twoim suwaczku wyczytałam, ze bedziesz mieć cc 😎
kochana poradze Ci, aby w tych dniach po cc, do szpitala ktos przychodził Ci pomagać, przez pierwsze doby bardzo ciezko jest z kondycja, szczegolnie parta operowaną, potrzebna jest osoba do wstawania, u mnie w spzitalu były wysokie łózka i byla masakra 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak nie mogłam doczekać się końca 😉 a najgorzej około 2 tygodni przed terminem 🤪 Wieeeelka niecierpliwość i obawa hihi 2w1...A torbę miałam spakowaną miesiąc przed...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, to moja pierwsza dzidzia. Mam 22 lata 😉 Zgaga mnie męczy mniej więcej od miesiąca. Już nie wiem jak się ratować. Mimo wszystko całkiem nieźle się czuję i jeszcze nie mam specjalnych problemów z poruszaniem się 🙂
Zastanawiam się co i w jakich ilościach faktycznie będzie mi potrzebne przy maluszku.
Ach, mamusie, powiedzcie mi, czy któraś z Was zdecydowała się na pieluszki tetrowe, czy jednak jednorazówki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pierwsze muśnięcia czułam koło 20tc. Później były kopniaczki, a teraz Mały się tylko rozpycha. Czasem poruszy się gwałtowniej albo obróci tak jakby był bliżej kręgosłupa i tak delikatnie uderza w mój brzuszek, ale zazwyczaj wpycha mi nóżki pod żebra i układa główkę na pęcherzu 🙂 Tak jakby mu było mało miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
w pierwszej ciazy pierwsze kopniaki poczulam w 21 tygodniu ciazy, a teraz przy drugim Maluszku juz w 17 t.c. 🙂 ale to dlatego ze to druga ciaza i juz wiedzialam czego sie spodziewac, wiec mamom ktore sa w 1 ciazy zycze cierpliwosci w wyczekiwaniu tych slodkich kopniaczkow 🙂

Doti , ja osobiscie nie zdecydowalbym sie na tetrowe pieluchy bo wg mnie nie jest to ani ekonomiczne ani higieniczne, pomysl ile czasu, energii itd zajmuje pranie takich pieluch i prasowanie no i do tego wiecznie rozstawiona suszarka... a biorac pod uwage ze dziecko wymaga zmiany pieluszki co ok 2 godz to naprawde sporo tego moze sie uzbierac, do tego przemoczone ciszki i przescieradla... moja znajoma ulegla namowom tesciowej i zdecydowala sie na tetre i co... wytrzymala 3 tyg, dziecko mialo ciagle podrazniona pupe a ona mase pracy, w koncu przeszla na Pampersy i powiedziala ze nigdy wiecej nie zdecyduje sie na tetrowe 🙂 chociaz pewnie takie pieluchowanie ma tez swoje zwolenniczki.
Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomo, że pampersiaki są wygodniejsze. Ale czy tańsze? Może i racja, że do ceny tetrowych trzeba doliczyć wodę, prąd na pranie i prasowanie, siły jakie trzeba poświęcić na stanie przy desce... Jaką markę pieluch jednorazowych polecacie? Czy te tańsze od pampersów też są dobre?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, jak zaczniesz od Pampersow to prawdopodobnie z innych nie bedziesz juz zadowolona, przynajmniej ja tak mam 🙂 raz skusilam sie na Huggis i nie bylam zadowolona, sa troszke tansze ale nie chlona tak dobrze jak Pampersy i moja corka miala od nich uczulenie wiec z calej paczki zuzylam zaledwie kilka... kolezanka uzywala pieluszek Bella i niby sa OK ale mowila ze zdecydowanie czesciej musiala je zmieniac bo mala caly czas miala wilgotna pupe, wiec stwierdzila ze finansowo na jedno wychodzi, czy pampersy czy tansze bo Pampersow tak czesto zmieniac nie musiala. Dlatego ciezko cos doradzic, niedlugo sama bedziesz doswiadczona mamusia i wyrobisz swoja opinie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
iskierka_ania25 napisał:
🙂
może ktoś chce pogadać o wszytskim i niczym?
zapraszam w ten wątek 🙂


chętnie 🙂
w Twoim suwaczku wyczytałam, ze bedziesz mieć cc 😎
kochana poradze Ci, aby w tych dniach po cc, do szpitala ktos przychodził Ci pomagać, przez pierwsze doby bardzo ciezko jest z kondycja, szczegolnie parta operowaną, potrzebna jest osoba do wstawania, u mnie w spzitalu były wysokie łózka i byla masakra 🤪




🙂
dziekuje serdecznie za rady,wiem to bo już jedną cc przeżyłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 witaj 🙂
wiesz co t jest wstepna data tzc tego póki co się trzymamy,jamam torbiel przy łożysku,ciągle ją kontrolujemy,lekarz mowi ze czesto takie ciąże zakańcza się przd 38tygodniem,okaże sie jak to sie tak naprawde zakończy u mnie,dobrze ,ze ona jest duża,bo w 23ty wazyla 715 gram a ile wazy teraz dowiem sie w czwartek 🙂
moje 1 dziecko tez było duze ,ważyło 4770 i mialo 63cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...