Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dosik ja za sciana mam kolezanke polke ktora jest fryzjerka pare razy z nia gadalam i wogule bo myslalam ze jak mieszka za sciana to kurde okazja i wogule zawsze to cos moze fajnego zrobic, ale jak zaczelam z nia rozmawiac na temat wlosow i powiedziala mi ze mam wlosy w lekkim odcieniu szarosci 😮 🤢 no to zwatpilam i sobie pomyslalam yhy ciekawe gdzie ?
Puzniej mowie do niej ze chciała bym takie lekkie pasemka jasne , a ona do mnie ze na moich wlosach to sie nie da, bo mam naturalne i ona by musiala mi pierwsze zafarbowac cale wlosy zeby puzniej nalozyc jakas jasna farbe i dopiero efekt byl by.
Wjec tej lasce za cholere bym nie dala swoich wlosów nawet do podciecia koncowe!
Eloite jak masz jakies zadanie na temat tego postu z checia bym sie czegos dowiedziala, nie jestem fryzjerka i nie znam sie wsumie na zeczy, ale wydaje mi sie ze pare slow co ona powiedziala sa bzdurami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sorry byłam coś zjeść 🙂
Dosik uwierz mi nie ty jedna masz takowe obawy. Widziałam już niejednokrotnie jak można spartaczyć robotę, zniszczyć komuś włosy (dzień przed własnym weselem!). Warto jest więc znaleźć sobie zaufaną fryzjerkę, która rozumie nasze potrzeby i potrafi je zrealizować.
Loli owszem Twoja sąsiadka nie ma racji. Choć wydaje mi się, że prędzej się boi robić pewne zabiegi w domu, bez specjalistycznych sprzętów (jak choćby klimazon) aniżeli myśli, że są nierealne. Teoretycznie we fryzjerstwie, zarówno w stylizacji jak i koloryzacji nie ma rzeczy niemożliwych. Chodzi raczej o to w jakiej kondycji włos będzie po zabiegu. Dlatego pewne poczynania się odradza, gdyż włos można poważnie osłabić (nawet spalić) czy przetrawić (pozbawić włosy naturalnej warstwy ochronnej, głęboko w jego strukturze).
Są takie zabiegi, których nawet ja bym się nie podjęła w domowych warunkach (jak choćby prostowanie chemiczne) bo zwyczajnie można zniszczyć komuś włosy. Ale z pewnością do takich nie należą rozjaśnianie włosów, czy też farbowanie (można dywagować odnośnie dekoloryzacji). Rzeczywiście włos naturalny łatwiej poddaje się farbowaniu aniżeli włos już poddawany wcześniej takim zabiegom. Natomiast kwestia Twoich jaśniejszych pasemek jest sprawą niemalże banalną gdyż wystarczy je rozjaśnić (np w formie balayage- może być gęsty czy też sporadycznie wybierany). Odcień jaki chcesz uzyskać reguluje się czasowo ( sprawdza się do jakiego tonu włosy się rozjaśniają). Jeżeli chcesz uzyskać platynowe pasemka, trzymasz zdecydowanie dłużej niż przy naturalnych blondach. Jeżeli np. po wysuszeniu efekt końcowy nie będzie zadowalający zawsze można pasemka zemulgować (czyli zapienić farbą) i nadać im inny odcień. Zabieg jest prosty i chyba jedyne czego wymaga to wprawy i doświadczenia fryzjera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien doberek!!!
ale u mnie pogoda od samego rana leje deszcz saro buro na dworze 😞
ELIOT lubie historie z happy endem i mam nadzieje ze twoja taka bedzie 🙂
DOSIK Adas czkawke ma co najmnniej 2 razy dziennie 🙂
co do fryzurki to tez mam zamiar zmienic ale chcialam pofarbowac sobie w przyszlym tygodniu AGAA mnie przestraszyla ze kolor inny wychodzi w ciazy 🤢 i chyba nie zaryzykuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bobas z tymi kolorami to nie jest tak 🙂 ciąża, a właściwie hormony ( przy okresie również) mają wpływ na proces koloryzacji ( bo do cebulek włosowych dochodzą naczynia krwionośne i nerwy) ale nie przesądzają o ich fatalnym wyglądzie. U jednych wszelkie zabiegi przynoszą wówczas same rozczarowania, a u innych wręcz przeciwnie- włosy wyglądają jak w katalogu.
Kwestia naprawdę indywidualna ( mi np. w ciąży wychodzi świetny kolor)
A taka ciekawostka- wpływ na wykonany zabieg ma też cykl fryzjerki! (przesądnie np. fryzjerka, która ma w danej chwili okres nie utrwala trwałej- prosi koleżankę o pomoc w jej przelaniu)
Moja szefowa to jak ma okres to nie podchodzi do rozjaśniania, bo proces stoi właściwie w miejscu. Ja miałam szczęście bo w trakcie ciąży, jak jeszcze pracowałam włosy moich klientek rozjaśniały się w niemal natychmiastowym tempie 🙂
Tak więc nie ma reguły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pospalam troche i znow zaleglosci. co do czkawki to moja ma tak jak oleńka loli, w nocy buszuje i jak ma czkawke to koniec i idzie spac, ale nie co dzien ma albo ja juz spie i nie wiem..

qrka bylismy wczoraj na tych cwiczeniach ale juz sie balam ze sami bedziemy ale doszlo potem pare osob i było 5 par. coraz mniej jest 😁 no ta polożna mi sie najfajniejsza wydaje, a to mnie przestraszyłaś teraz 😜 jest tam jakaś fajna? a lekarze jacy?bo ja to tylko tego mojego znam, w gabinecie jest spoko ale taka dziewczyna z łańcuta co tam tez rodzila mowila ze on okropny jest w szpitalu i zebym zmienila jeszcze (to bylo 3miiesiace temu) takze nie wiem jak on tam sie zachowuje ale podobno czesto jest na oddziale. łoziński sie nazywa. widzialam ze poszliscie po legiotymacje, moj chcial isc bo gada ze nie wiaodmo czy bedzie mogl jechac za tydzien ale powiedzialam mu zeby sie nie wpychal bo pewnie wy pojdziecie albo ktos z terminem wczesniejszym. chociaz tam jest masa dziewczyn co ma na pazdziernik. jak ta babka 2tyg tem na cwiczeniach pytala to tylko ja i taka jedna dziewczyna bylysmy na wrzesien a chyba z 5 pozostalych na pazdziernik
no i czekam na info po ploteczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak mi jeszcze sie przypomnialo, na poczatku ciazy cos czytalam o wplywie ksiezyca na ciaze i ze jak pelnia to duzo wtedy porodow jest i sprawdzilam jak tam sierpien -wrzesnien uklada i nie pasowalo do mojego terminu, ale patrzcie, byla pelnia i co? sierpniowki polecialy 😁 i u nas anula.. nastepna pelnia 23wrzesnien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...