Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
weź sobie jedzonka. to smutne, ale ja dwa pierwsze dni chodziłam głodna, bo porcje są małe i nie koniecznie podejdzie Ci szpitalne danie. Sok jabłkowy. wspomaga wypróżnianie. I jak dostaniesz gotowane/pieczone jabłko to obierz je ze skórki i choć nie będzie wyglądać apetycznie to je zjedz. Unikniesz wszelakich zatwardzeń.
Weź sobie jakąś gazetkę, albo książkę bo np. KTG trwa godzinę/ pół i nie wiadomo co wówczas ze sobą zrobić 😉
Ładowarkę do telefonu.Skarpetki! Jeżeli śpisz z jakąś poduszką czy coś to weź sobie jasia, bo szkoda się mordować w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a! i papier, albo chusteczki. papier w szpitalu jest najczęściej szary i twardy, a jak będą cię często badać to Ci podrażnią mysie i może być problem ☺️
i radzę sobie też wsiąść te odświeżające chusteczki, super się sprawdzają w szpitalnych warunkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo super super! poduszkę sobie wezmę, skarpetki już wcześniej spakowane, chusteczki też!
moja mama do mnie "to może ja Ci telewizor przenośny przywiozę?" 🤪
żeby ona mi tam siary nie zrobiła... 😜
hmm ale jedzonko tzn co? bo mam tylko biszkopty...nie wszystko chyba można jeść...a zrobią mi lewatywę nawet jak to by miały być same badania? czy może lepiej sobie samej dzisiaj zrobić 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeżeli same badania to pewnie nie zrobią. ale i robienie w domu jest bez sensu (dziś) lepiej pojeść trochę nabiału, żeby udrożnić jelita (jogurty, maślanki).
Również to samo możesz wsiąść do szpitala (tylko może lepiej już sobie podarować jogurty z cytrusami, czerwonymi owocami). W szpitalu jest dostęp do lodówki i czajnika dla pacjentek (przynajmniej u mnie był, a mój szpital uznawany jest pod względem "wyglądu" za jeden z kiepskich w krakowie, z kolei mają najlepsze sprzęty dla maluchów w całej małopolsce 😉 tak więc mniemam, że to standard) możesz więc sobie przygotować jakieś kanapeczki, zabrać owoce, jakieś zupki do zalania, gorącą czekoladę czy co tam lubisz 😉 Warto sobie pozwolić na małe co nieco, zwłaszcza, że w połogu lista zakazanych rzeczy będzie długa 😉

Jak masz jakiś kocyk to też sobie weź. U nas leżałyśmy pod samymi poszewkami (to był lipiec) ale noce bywały chłodne, więc lepiej coś mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam cieplutko akurat. a lewatywy nie rob nie ma sensu bo jak Cie tylko beda badac to po co?
Do mnie wlasnie przyszedl kombinezon 🤪 🤪 🤪 🤪
sliczniusi jest 🙂
Agus i wez sobie maszynke do golenia bo ja płakałam jak jej nie miałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny w nowym "M jak Mama" jest fajny artykuł o pierwszych dniach po porodzie (tych w szpitalu) to jak macie okazje to poczytajcie 🙂

bobas lepiej przestać o tym myśleć. bo ja już zaczynałam popadać w paranoję. ponoć porodu i tak nie przegapimy, więc nie ma co sobie zawracać zbytnio tym głowy, a później czuć się rozczarowaną, że to "jeszcze nie to" 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eloite staram sie o tym nie myslec ale ciezko jest 😜 obiecuje poprawe 🙂
Agaa a ja tez moge prosic o ta diete?
Dobrze ze na jutro mam wyznaczone ktg i usg wrazie czego dowiem sie co tam u Adasia slychac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszynka spakowana! dzięki Elu!
u nas też jest mega ciepło, więc koca nie biorę...
a co ze stanikiem? musiałyście zdejmować? bo ja nie lubię chodzić bez...nie mówię po akcji porodowej, ale w czasie badań np....

Bobas u mnie wkładka jeszcze trochę brudna, ale też dalej nic, żadnych bóli.
ale wiesz...czekoladce czop odszedł o 17tej a o 23 jechałą do szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chodziłam bez. Bo tak naprawde to moje mnie wszystkie uciskaja i mi nawet lepiej było bez. ALe jak chcesz to możesz przeciez ubrac normalnie 🙂 Do cycków raczej sie nie dopierają.
aaa wlasnie bierzecie do szpitala wkładki laktacyjne na wszelki wypadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wrześnióweczki oj widze że się wszystko rozkręca super będą kolejne bobaski 😜 ja chciałam Was zapytac czy spotkałyście się z bólami w pachwinach takie straszne kłucia ze ustać nie mogę ani chodzić nie wiem czy normalne będę wdzięczna za odpowiedź bo wizyty u ginekologa już nie mam kazał mi czekać na rozwój sytuacji. Powodzenia brzusie i mało bolesnych porodów pozdrawiam Was serdecznie październikówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eluska tak myślałam, że ten weźmiesz 😜
Ja kupiłam jeszcze pampersy HUGGIES 2,
Łańcuszek do smoczka,
Sudocrem 250g,
Termosik na butle,
2x body (mam ich za dużo, ale zauroczył mnie wzór i nie umiałam nie wsiąść 😜)
Kombinezon bawełniany, taki misiaczek 😜
i oczywiście prasę mamusiową od której już się chyba uzależniłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eluś ja wzięłam po jednej sztuce na cycka 🙂 zawsze można się poratować chusteczką...albo ktoś może przywieżć. to w takim razie biorę stanisława ze sobą 🙂 na sobie... 🙂
kurde przeraża mnie ubranie tej koszuli porodowej...ten cały zapach szpitala, kapcie na nogach...włosy spięte w kitke...o ranyyyy chyba mam stresa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...