Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tak wczoraj miałam 🙂 Jak by któraś chciała to polecam te ciastka. Zajebioza!!!
http://me-and-bittersweet.blogspot.com/2009/01/czekoladowe-ciasteczka-z-niespodziank-w.html
Była ta teściowa...I mi nawija , ze przeprosiła córkę bo tam się pożarły ostatnio. I że wiesz Elu. Mi to spać nie dawało. No przecież to moje dziecko. Tak mnie to uczucie męczyło takie dziwne. A ja do niej a wie pani co to za uczucie? ......Wyrzuty sumienia 😁 😁 😁 Zamknęła się i koniec tematu hahaha 😁 😁 😁 😁
Franio sobie kima troszkę. Chyba też go zamuliła ta pogoda. A ja sobie siedzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sie ubieramy i ejdziemy do tej kuzynki jednak my bo jej córa ma noge złamana i ciezko im by bylio sie do mnie dokulac 😜
wiec sie koncze ubierac i mykamy 😉

😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
przepraszam ze nie nadrobie ale mam dzis wery dupa day. 🤢
Poczawszy na wieczorze.... maly do 1 wojowal wyl co chwila, rzaucal sie.... i o 6 juz sie obudzil 😠 😞
Rano pieszo do T... bez komentarza tak mi uciekal 😠
Potem ona chciala na zakupy, a ze bez wozka to autem a w sklepie na rekach go nosilam.. a ta sobie przymierzala a plecow nie czuje.
Ogolnie Marcel dzis ciezki dzien, taki piskliwy nerwowy ze szal dupy 😠
a slini sie potwornie wiec stawiam na te cholerne zeby.
U nich oczywiscie mial samowolke totalna 🤢 co mnie tak juz wkurwiaa...
A na wieczor dowalilam sobie..... weszlam do pokoju szwagra... a tam stoi prezent dla Marcela............. warsztat , maly majsterkowicz 😠 😠 😠 wiecie mlotki, itp... dla dziecka na oko no gdzies od 3 4 lat juz takiego bystrego.
tak sie wku.... on zawsze cos takiego kupi ze on sie tym nie bawi 😠
nastepny wielki klunkier do zawadzania ktory bedzie czekal kilka lat w kacie 😮
Karolowi powiedzialam ze ma go ogarnac dziecko mowic nie umie, grac w pilke czy bawic sie nie umie a ten mu takie kupuje rzeczy a potem co???
To na mnie z morda wyjechal... ze ja to wymyslilam.... tak moze i woszem bo widzialam w tv reklame tej lodowki czy kuchenki z fp... to ze babskie... znalazl taki warsztat typowo grajacy uczacy no na jego poziomie.... to ten nie oczywiscie musial pokazac swoje.
jestemwsciekla jest mi przykro bo nikt nie dba o niego, tzn o to by sie rozwijal by sie bawil jak dzieci w jego wieku... tylko go jak by na sile robia starszego.
A jak widzi dzieci w jego wieku to je bije i woli ze starszymi 😞
nikt wogle sie z nim nie bawi, kazdy sie uwali da mu byle co byle by siedzial cicho... 😞
Ja wiem ze nieraz tak tez robie ale to dlatego ze sama wszystko w domu robie i czasem naprawde szybciej wole sama niz zeby mi on pomagal.

mam zle dzien musialam sie wygadac poryczec i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu hmm widze że faktycznie do dupy dzień miałaś 😞
masakra takie dni, wiem bo też takie mam.
Ja w sumie odczówam właśnie ze z Kacprem chca sie bawic czy abbcia dziadek czy ciotki nie daja mu cos na odczepke tylko się bawia z nim a on ma z tego radosc 😉 .
Ciekawe co dostanie pod choinke od innych. Ja nie wiem czy nas bedzie stac kupic mu cos co bym tak naprawde chciała 😞((
Jest tyle extra zabawek dla dzieci tak typowo dla jego wieku ehh 150zł ;/
Masakra. Dzis wypłata wiec ogarnelismy troche zakupy bo byly juz pistki wydalismy 200zł ;/
a nie kupilismy jeszcze miesa i pampersów ;/ nie wspomne ze jutro trzeba kupic cos dla tesciów
opłacic mieszkanie ;/
Masakra czuje ze ten miesiac bedzie fatalny ;/
jeszcze dostałam tak mała wypłate kurnaa 😞
świeta u nas mogą byc skromne dobrze ze na wigilie idziemy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 😘
  • Aniu współczuje wszystko naraz 🤢 😘 😘
  • Ale na dworze szaro buro yhhhh nic mi się nie chce od dwóch dni nie widziałam i nie gadałam z moim M normalnie w nocy mam koszmary 🤢 przez to ehhh nie wiem dlaczego 😮
  • Młody ogląda bajki z łóżeczka
  • Muszę iść na zakupy
  • Eluś kochana dziękuję za karteczkę 😘
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    A proszę bardzo 🙂
    Aniu przepraszam, że to napiszę, ale czemu ty jak pokorne cielę się zgadzasz na to wszystko, a potem narzekasz? Dlaczego nie powiesz jej nie bo to i to i nie pójdziesz sobie w swoją stronę? Musisz kochana poćwiczyć asertywność. Co do zabawki od szwagra to przecież to chłop. Mój Krystian chciał małemu kupić autko ala quad. Nie wiem gdzie miał by tym jeździć , ale faceci tacy są. Bardzie kupują pod siebie niż pod dziecko. Franek też ma narzędzia i też się nimi bawi. Więc i Marcel da radę. Na twoim miejscu cieszyła bym się, że ktoś w ogóle ma ochotę mojemu dziecku kupić zabawkę za kilkaset złotych.
    U nas teraz też pada i jest do dupy ciśnienie dlatego parzę kawkę. I jak zwykle rano biorę się za ogarnianie.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ja wam powiem że faceci faktycznie przeważnie kupują pod siebie zwłaszcza auta zdalnie sterowane hehe np mój brat bo syn chce a potrem kto tym jezdził 😜
  • Mój to ostatnio kupił taki stojak z melodyjkami kolorami i zzabawkami co może dziecko leżeć siedzieć i stac przy temu
  • Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Domi dokladnie,nas tez nie stac na takie zabawki, a kupujemy mu cos taniego bardzo.
    Ale jesli akurat szwagier ma kase, i jak widac nie oszczedza to moglby kupowac z glowa a nie na zapas bo jaki w tym sens???
    To wogle wyglada jak by on spelnial swoje dzieciece marzenia na Marcelu, albo robi to na pokaz i sciga sie z moja rodzina kto mu co lepszego kupuje.
    Dla mnie to jest nie do pojecia, szczegolnie ze takiemu dziecki wiele nie potrzeba, bo maja super frajde z plastikowych misek i drewnianych lyzek.
    Moze to troche wyglada ze jestem niewdzieczna, ale tak nie jest.
    Moze powinnam sie cieszyc.... ale jakos dupa day i koniec.

    A co do zabawy z nim, to np moi to potrafia sie usiasc z nim na dywanie, bawic sie klockami czy autkami no wiecie.
    A Karola str nie... dla mich wydaje sie zabawa to ze on sobie po szafach grzebie, albo gdzies cos rozwali, coz sie spsoci... 🤨 dadza mu skrzynie z zabawkami i rob co chcesz,dostaje co chce, albo np gonia sie ... co efektem potem jest to ze on przezywa i ryczy w nocy. Tak jak dzis, wczoraj gonil sie z T jak mu wykuknela z za sciany w pewnym momemcie to tak zaczol wyc ze koniec.
    Ja wiem ze oni zle nie chca ale no ja potem nie daje sobie z nim rady, bo on nie rozgranicza co wolno a co nie.


    A z kaska Domi to jak mowilam to wszedzie gdzie slysze to samo 🤨
    Aaaaaaaa slyszeliscie wypowiedz Ziobra?????
    ze wkoncu zobaczyl ile kosztuje dziecko i ze musi byc bardzo ciezko mlodym rodzicom, a politycy nie patrza na zycie przez pryzmat zwyklego czlowieka, a jak dojdzie do stolka to bedzie poruszal nagminnie ten temat.
    ciekawa jestem.


    No nic dzis zaczynamy robic, krokiety, bigos..... eh

    :**
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Uwierz mi, ze też jestem sama i nikt do mnie nie przyjeżdża jak tylko mam ochotę i jakoś sobie świetnie radzę , a mam jeszcze dodatkowy problem-psa. Więc to się wszystko da zrobić. Wolę mieć ciężej bo zawsze sama z małym , ale nie być uzależnioną od niczyich fanaberii i rozkazów. Ale to Twoja sprawa na co się zgadzasz i jak chcesz żyć.
    Lecę sprzątać 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    hej
    w końcu udało mi się wejść na brzuszek ,tak mi ostatnio net mulił,że prawie nic nie udawało mi się zrobić.... 🤢ale na szczęście póki co jest w miarę ok...
    pogoda u nas okropna wieje i lekko pada do d....co to za grudzień powinien być mróz i śnieg po kolana i na sanki z maluszkami a tu dupa 😠
    dziś jedziemy do południa z małą do galerii i może zrobię w końcu jakieś prezenty ,bo jeszcze na nic się nie zdecydowałam....mam tylko prezent dla teściów i szwagra.........a gdzie tu reszta 🙃
    miłego dnia
    będę zaglądać w wolnej chwili 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Baterflajuska 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Cześć laski 😘 😘 😘

    Dziękuję Perełko za karteczkę 😘

    Ja dzisiaj wybiłam szybę w drzwiach wejściowych 😮 Dobrze, że mój ojciec wpadł po mamę i pomógł mi wprawić nową 😜 Łapę sobie trochę pokaleczyłam, ale da się przeżyć 😉

    Aniu, ja również mam podejście takie jak Ela.
    Jeśli rodzina K. chce wam w jakiś sposób pomagać to robi to z własnej, nieprzymuszonej woli. Podejmując się opieki nad Marcelem muszą respektować Twoje zdanie i poglądy na pewne tematy. Jeżeli robią po swojemu.. cóż, u mnie poskutkowała metoda: zabierałam dziecko wszędzie ze sobą (nawet zdarzyło mi się kilka razy do pracy go zabrać!). Babcia zatęskniła za Alkiem ( mieszkamy w jednym domu, ale teoretycznie potrafimy się nie widzieć cały dzień) i sama zaczęła oferować pomoc. Nie powiem- na początku było mi głupio stawiać na swoim. W końcu ona mi pomaga.Ale zobaczyłam, że na tym wózku długo nie pociągniemy- Alek przez kilka godzin potrafił się diametralnie zmienić- rzucał się, próbował wymusić branie na ręce, mimo, że leżał już w łóżku itp. Oczywiście moja mama i moja siostra ulegały mu, co jest chyba normalną reakcją postronnych osób. Nie jestem tyranem, kiedy trzeba potrafię być elastyczna. Ale bezbłędnie poznaję kiedy moje dziecko symuluje zły nastrój i próbuje wymusić pewne rzeczy na które akurat w danym momencie nie mogę sobie pozwolić. Jestem konsekwentna i dlatego mam niewiele problemów z moim dzieckiem na co dzień. I jeżeli ja od początku poświęcam tyle czasu i pracy swojej i mojego dziecka to dlaczego ktoś, kto nie zajmuje się moim synem na co dzień ma mi to "niszczyć" brakiem asertywności?
    Tak samo jak ty pracujesz nad Marcelem, uczysz go pewnych podstawowych zachowań, umiejętności bezpiecznej i bezstresowej zabawy ale także konsekwencji działań, tak i oni powinni dołożyć wszelkich starań, aby Ci tę pracę ułatwiać (postępując według Twoich zaleceń) a nie utrudniać.
    Sama wiesz dobrze jak jest z dzieckiem- mając dwie opcje do wyboru- zawsze wybierze tą, łatwiejszą, przyjemniejszą. Co przekłada się mniej więcej na to, że kiedy Ty w przyszłości powiesz u T. "nie, nie wolno", a ona powie "a gdzie tam!", dziecko weźmie pod uwagę zdanie babci a nie Twoje.
    Dlatego ja powiedziałam mojej mamie, że albo pomaga mi przestrzegając moich zaleceń, albo wolę, żeby ten czas przeznaczyła na swoje przyjemności.
    (muszę tu podkreślić, że moja mama raczej jest wypalona pod względem obcowania z dziećmi, ewidentnie to ją męczy, bo przecież ma jeszcze trzy małoletnie, wymagające dużej uwagi, córki. raczej nie jest z tych babć, które same wpadną na pomysł zabrania gdzieś wnuka, zaoferują, że z nim posiedzą same od siebie. aczkolwiek kiedy jest z Alkiem, świetnie się bawią, mój syn ją uwielbia i to jest najważniejsze.)
    Wiem, że pomoc babć, nie jest obowiązkowa. Równie dobrze mogłaby powiedzieć "nie". Ale to nie jest tak, że (w moim przypadku) ona nie ma czegoś w zamian 😉
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Mamusia
    Eloite u Ani problem polega na tym, że są ludzie i taborety. Jednemu człowiekowi da się coś racjonalnie wytłumaczyć, a inny ze zwykłej złośliwości i głupoty będzie robił Ci pod górkę i jeszcze wyśmiewał się z Ciebie. Ale właśnie tak jak piszesz. Lepiej więcej się umęczyć i samej więcej się opiekować dzieckiem niż znosić takie sytuacje. Z Anią pogadałyśmy i mam nadzieję, że weźmie sobie do serca choć kilka naszych rad i nie da się im poniewierać. 😘
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

    Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



    Zaloguj się

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...