Skocz do zawartości

Ach te więzadła | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Panie 🙂
Jak odczuwacie rozciągające się więzadła???
Ja czuję jak mnie rwie w pachwinach aż do nóg i trochę w podbrzuszu-po bokach,no i plecy w krzyżu bolą 😞
Macie tak samo?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje też dopiero pierwsze 🙂
Zastanawiam się nad Kliniką Świętej Rodziny, tam pracuje mój lekarz prowadzący. Polną raczej odrzucam, bo nie chcę towarzystwa studentów.
Mam zamiar się też wybrać do Szkoły Rodzenia pod patronatem Św. Rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak to powiedział mi lekarz "Wy wszystkie mówicie, że to jajniki a to poprostu więzadła" boli przy gwałtownych ruchach, więc najlepiej wolniej wstawać z łóżka, nie wykonywac gwałtownych ruchów a gdy chce nam sie kichnąć lepiej podkulić nogi, ciężej kiedy sie smiejemy ale równiez polecam poprostu zgiąć sie lub podkulić logi. Mniej boli i nie wydaje sie, że nas rozrywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o Polną to miałam tam zajęcia gdyż rozpoczęłam połoznictwo zrezygnowałam na ciąze gdyz studiów zaocznych nie ma i z tego co wiem rozmawiajac na zajęciach z prof. Sadek obecność studentów jest zależna od zgody rodzącej. Więc mozesz poprostu nie wyrazić zgody 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam rodzić też w Klinice św.Rodziny ale tam nie można mieć cały czas dziecka a rodzina widzi je tylko za szybą,nawet mąż nie wejdzie na oddział,trzeba na korytarzu siedzieć -to wszystko mnie odrzuca właśnie od kliniki
A Polna to brrrr-byłam parę razy na izbie z różnymi dolegliwościami i tylko raz trafiłam na miłego i konkretnego lekarza pani dr.Blanka,nie wiem jak nazwisko
na początku ciąży jedna mi powiedziała na pytanie o torbieli,czy może zniknąc,że skąd ona ma wiedzieć jak mnie pierwszy raz na oczy widzi.wredna 😞
Podobno w Raszei jest fajnie i poród rodzinny 50zł a nie 300 jak w św.Rodzinie
Ja się zastanawiam jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te więzadła pobolewają od około 12 tygodnia,ale nie cały czas tylko raz po raz ale jak już zacznie to może 2 dni całe.Jak nie boli to jest dobrze 🙂
A basen to dobry pomysł,chyba zacznę chodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mnie pocieszyłaś bo już się martwiłam czy nie za szybko mnie pobolewają te wiązadła,mnie też nie cały czas ale dość często od jakiś 2 tygodni.No basen fajna sprawa,niestety nie umiem pływać 😞 A macie jakieś zachciewajki,bo ja w pierwszej ciąży to nic,a teraz cały czas wymyślam i to rzeczy raczej nie osiągalne o też porze roku np.arbuza bym zjadła,albo borówek amerykańskich 🙂 Mam także cały czas ochotę na lody!Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety.......ja myślałam, że to poboli i przejdzie...a to boli i boli, nawet w nocy jak się z boku na bok przewracam.
Ostatnio lekarz zapytał mi się czy się cieszę, że mnie boli - bo to oznaka, że macica rośnie i dobrze świadczy o ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Bol w pochwie

Dziewczynki a mialyscie taki dziwny bol w pochwie?MNie tez jajniki bola szczegolnie wieczorem i z rana, raz jeden pracuje raz drugi i sie uspokaja, jednak niepokoi mnie bol w samej pochwie,taki ciagnaco-pulsujacy, bardzo nieprzyjemny.Mialyscie cos takiego?Dodam ze to poczateczek, 5 tydzien 🙂

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra a nie masz teraz takich bóli czasami. Bo ja to mam od czasu do czasu, zwłaszcza wieczorem taki ból od brzucha jakby ku dołowi, az do wyjscia, tak sie czuje jakby zaraz cos miało wypasc. czy to mozliwe zeby sie skracała ta szyjka?? Bo mówiłam lekarzowi a on nie zbadał mnie i teraz sie martwie czy to aby nie skracająca sie szyjka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja największe bóle brzucha miałam do 10 tc. wtedy, kiedy właśnie rozciągała się macica, a potem przeszło. Natomiast innych bólów nie mam... oprócz tych więzadeł, ale też tylko po prawej stronie. I nie mam pojęcia czy da się wyczuć, że szyjka macicy się skraca... Może i są jakieś bóle... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...