Skocz do zawartości

Mamusie z pasją. | Forum dla mam


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂

wczoraj robił mąż restart 500l z paletami.. i pękła belka trzymająca akwarium w kupie żeby nie odchodziło pod naporem wody. No i w poniedziałek musi pojechac do szklarza i kupić szklane belki.
No i zbiła się jedna z 112l, która miała posłużyć jako przechowalnia części palet, szybko trzeba było inne akwarium pod to przygotowac.
Ogólnie w domu sajgon, na podłodze wiele rzeczy akwarystycznych, ale w tygodniu już będzie ogarnięte. Wstawię potem fotki jak będzie wyglądało nowe akwarium 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nie nie, mąż złapał za to wzmocnienie, bo chciał przestawić ciut te 500l.. ja od razu czułam, że to peknie. On mowił, że juz tak robił i nic nie było. No ale tym razem pękło, a on pokaleczył sobie wewnętrzną stronę rąk 🤢 myślałam, że sobie jakąś zyłę przeciął, ale na szczęście tylko zadrapania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Tło u palet jest z folii samoprzylepnej 🙂
tak, te wywiniete korzonki to red moor, a tamte pieński sa z kory.

a tu przesyłam Ci link do galerii kreweci 🙂
http://akwarium.zsh.pl/2010.10.19%20Krewetki/

o, i palety się tam nawet znalazły 🙂

Fajnie ta kora się prezentuje ale nie obawiacie się ze zacznie gnić ? Do schowania rur świetnie mogłaby posłużyć, tylko nie widziałam tu nic ciekawego.
Fajne sa zdjęcia z krewetkami, trzymacie je razem ? Pokaz całe krewetkarium 🙂
Ja właśnie dałam Maksia na drzemkę i biorę się reszcie za to moje narożne akwarium. Zobaczymy co z tego wyjdzie, trzymaj kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta kora jest z korka 🙂
nie nie, mamy kilka akwariów z krewetkami. U mnie w kostce sa te najzwyklejsze kundelki, u meża w jednym CR, w drugim Tigerki z Atyiami.

No trzymam kciuki 🙂

ps. a mówiłam Ci, że organizuję z mężem wystawę krewetek? www.akwa.szczecin.pl 🙂 tam to dopiero będzie multum odmian.. nie mogę się doczekac kiedy zobacze Black Tigera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Ta kora jest z korka 🙂
nie nie, mamy kilka akwariów z krewetkami. U mnie w kostce sa te najzwyklejsze kundelki, u meża w jednym CR, w drugim Tigerki z Atyiami.

No trzymam kciuki 🙂

ps. a mówiłam Ci, że organizuję z mężem wystawę krewetek? www.akwa.szczecin.pl 🙂 tam to dopiero będzie multum odmian.. nie mogę się doczekac kiedy zobacze Black Tigera 🙂

Tak, wspominałaś o wystawie, fajna sprawa i gratuluje pomysłu !!!
Mąz nie myślał żeby Black Tigery hodować albo crystale wyższych gradacji ? Ja mam na razie crystale od C do SS gradacji no i red cherry i dojrzewa kostka dla Sulawesi ale strasznie mi się podobają Black King Kong ale te jest bardzo trudno dostać, jak dotychczas nie trafiłam. Krewecie są fajne bo ich hodowla nie zajmuje dużej przestrzeni aczkolwiek już cały blat w kuchni mam zajęty 😁 Jak palety pójdą do trigona to zwolni się miejsce na kolejne zbiorniczki 😁
Koniecznie zdaj relacje z wystawy !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pasje pasje 🙂
moja ostatnio stało sie fotografowanie, ale nie mam na razie jak sie chwalic osiagnięciami. oraz "moda" dziecięca - w głowie huczy od pomysłów a w iędzyczasie przygotowuję nowe marki do wprowdzenia nanasz rynek. bede wdzięczna za wasza pomoc w uzyskaniu informacji, aby lepiej przygotowac ofertę

http://www.ankiety-online.pl/survey.php?id=SurveyPage&survey=f5358cf378abdb&page=0

dziękuję za twój czas a wkrótce mam nadzieję uda mi siępochwalić tym co z tego wyszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira, czy mogłabys mi napisac ile potrzebowałaś wkładu finansowego by rozkręcić tą swoją hodowlę kreweci? Coś mąż przebąkuje o tym, że chcialby postawić regał z kostkami, mnozyć krewecie i nimi handlować, ale nie wie czy nie utopi w tym pieniędzy. Po jakim czasie to się "zwraca" i zarabia na siebie?
Wiadomo, trzeba zainwestowac w kostki z pełnym syposażeniem, do tego filtry no i różne odminany kreweci..
Wiesz, że u nas CR się nie mnozą? Już 1,5 miesiąca je mamy i żadna z jajeczkami nie chodzi ;/ a moje "kundelki< babaulti i red cherry mnozą się na potęgę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci ze w Polsce nie bardzo opłaca się hodować krewetki typu red cherry czy tym podobne chyba ze shakury bo są po prostu tanie. Jak za 20 zł można mieć 20 sztuk to żaden biznes. Ja mam 1.3funta za sztukę red cherry więc nie najgorzej. Z crystalami natomiast jest ten kłopot ze je ciężko rozmnożyć, mam tu na myśli wysokich gradacji od S w górę, no i maja tylko 3 mioty , jak mnie pamięć nie myli. Woda w Polsce jest nie za ciekawa dla nich więc trzeba zainwestować w RO i do tego sole do podnoszenia twardości więc to kolejny koszt. Ceny tez sa niższe niż w UK. Za dorosłą S trzeba zaplacić w UK 10 funtów co najmniej a za SSS juz 150 więc to jest biznes. W Polsce jest łatwiejszy dostęp do doskonałej klasy krewetek ze względu na bliskość z Niemcami a oni po Japonii sa Światowa potęgą w hodowli krewetek a tu na wyspie jest krucho.
Mnie na początku najwięcej kosztowały zbiorniki bo za 3 OW zapłaciłam prawie 500zł. Potem RBS, sprzęt no i same krewety. RO nie musze mieć bo mam ja w kranie 😁 Koszt miesięczny przy regałach z baniaczkami może byc spory bo jednak prądu sporo pójdzie.
Czy się opłaci ? Moim zdaniem bardziej by sie opłaciła hodowla palet szczególnie ze macie warunki.
Aha, zapomniałam dodać. Moje crystalki B juz chodzą z jajeczkami a dopiero je kupiłam tak ze sprawdź twardość czy nie jest za niska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuję za odp 🙂

mamy mozliwośc okazyjnie za 1100 zł kupic 3 akwaria, łącznie też byłoby ich 6 metrów, ale byłyby wyższe o 10 cm i głebsze o 20. Te nasze obecne 3 akwa moglibysmy wtedy sprzedać i akwaria wyszłyby wtedy jak za darmo 🙂 jeszcze się zastanawiamy. trochę żal męzowi likwidowac roślinniaka, bo wtedy w tym wyżyszm akwa cięzo byłoby doświetlic rośliny, więc raczej w nowym akwa nie stworzyłby nic z roślin.
a co do hodowli palet, to na rynku szczecińskim niestety nie ma zbytu na nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
dziękuję za odp 🙂

mamy mozliwośc okazyjnie za 1100 zł kupic 3 akwaria, łącznie też byłoby ich 6 metrów, ale byłyby wyższe o 10 cm i głebsze o 20. Te nasze obecne 3 akwa moglibysmy wtedy sprzedać i akwaria wyszłyby wtedy jak za darmo 🙂 jeszcze się zastanawiamy. trochę żal męzowi likwidowac roślinniaka, bo wtedy w tym wyżyszm akwa cięzo byłoby doświetlic rośliny, więc raczej w nowym akwa nie stworzyłby nic z roślin.
a co do hodowli palet, to na rynku szczecińskim niestety nie ma zbytu na nie 😞

Osobiście nie radziłabym taki skok na głęboką wodę.
Poza tym tak szczerze to nie wiem czy cos z tego wyjdzie bo jak piszesz ze nawet z C macie kłopoty żeby rozmnożyć to co dopiero z trudnymi krewetami. Może powolutku, małymi kroczkami drogą prób i błędów bo inaczej moze to przynieść więcej strat niz zysku, takie jest moje zdanie a naprawdę życzę Wam dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
hodowla krewetek to jeszcze do zastanowienia 🙂

No i dobrze bo szkoda by była sprzedawać takie piękne baniaczki. Moze będe od Was paletki kupować 🙂 Wiem ze ludzie z Azji sprowadzają to czemu nie z Pl. Dobrze zapakowane przetrwają podróż. Macie jakiś narybek ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale my się chyba nie zrozumiałyśmy. Prawdopodobnie sprzedamy nasze baniaki 2 x 500l , 375 i 350 ale w zamian kupujemy 2 x 750 litrów i 1 x 1000 także wielkie akwaria zostają 🙂

Paletek małych nie mamy, pare razy złozyły ikre ale nie przetrwała.
Jesli chcesz fajne krewecie, to polecam: http://www.apdiscus.com.pl/o-nas.html
z tej hodowli bralismy wtedy te 50 super red melon -, wszystkie zdrowe, zyją, ładnie rosną 🙂
te z azji niestety ale często sa skarłowaciały, widać to po szpiczastym pysku i przede wszystkim po dużym oku w stosunku do reszty ciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Ale my się chyba nie zrozumiałyśmy. Prawdopodobnie sprzedamy nasze baniaki 2 x 500l , 375 i 350 ale w zamian kupujemy 2 x 750 litrów i 1 x 1000 także wielkie akwaria zostają 🙂

Paletek małych nie mamy, pare razy złozyły ikre ale nie przetrwała.
Jesli chcesz fajne krewecie, to polecam: http://www.apdiscus.com.pl/o-nas.html
z tej hodowli bralismy wtedy te 50 super red melon -, wszystkie zdrowe, zyją, ładnie rosną 🙂
te z azji niestety ale często sa skarłowaciały, widać to po szpiczastym pysku i przede wszystkim po dużym oku w stosunku do reszty ciała.

Dzięki za linka. Widzę ze hodowca przeszedł bardzo podobna drogę jak ja 🙂 Z tym ze zaczynałam pod koniec lat 80 🙂 Pytanie tylko czy zajmują wysyłka do Uk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Napisz do nich meila. Choć nie wiem zy się zdecydują, my dostaliśmy od nich ryby przesyłką konduktorską, po 6 godzinach od spakowania były już w nowym akwarium, do UK jest trochę dłuższa droga.. 😞

Już pisałam ale na razie cisza. W razie czego zostanę przy tych co mam i dokupię kilka nowych. Nie chcę mieć więcej jak 7 sztuk, za maly zbiornik jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
masz 375l tak? czy 450?

Mam 350l optymalny litraż dla 7 sztuk. Nie długo kupujemy dom wtedy zmienię na 600l nie chce niczego większego, za wysokie rachunki wychodzą za te 7 akwariów. To sprzedam bo mnie wkurza ze jest za głęboki, ciężko się w nim cokolwiek robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, bo przelicznik to średnio 50l na jedną paletę 🙂

Maz na dniach ma sprzedać jedno 375 litrów z szafką, wpadnie 400 zł na nowe akwaria. Trzeba będzie jeszcze sprzedać jedno 360 litrów, a potem jak przyjdą te 3 akwa o których Ci pisałam, to postaramy się sprzedać te nasze obecne 2 akwa po 500l.
Przy okazji zrobimy remont w slaonie, bo akwaria pójda pod inną ścianę, trzeba będzie pod nimi płytki wyłożyć żeby już woda nie wsiąkała w podłogę, zrobić zlewnię, podłączyć do ścieków, do tego stalowe stelaże.. trochę roboty będzie, ale chcemy to dopracować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...