Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A mi się Adrianna podoba za to swojego imienia nie lubię 😞
Aduś, ale Ty mi narobiłaś apetytu tymi szaszłykami, ja po prostu KOCHAM szaszłyki a tych tutaj nie dostaniesz 😞(( Jak ja mogłam zapomnieć o szaszłykach, pojechałabym nie zważając na samolot czy upały. Jeszcze mieliśmy robic urodziny maksa na świeżym powietrzu, grill, szaszłyki i tylko torcik w domu. Chyba sama będe musiała szaszłyka zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Oj Bagira nie chciałm Ci apatytu narobić 🤨...ale pewnie zrób,my zawsze też sami robimy 🙂
Teściowa ma znajomą,która ma stoisko a jarmarku z jedzeniem...szaszłyki,kaszanka,golonka itd i zawsze nam sprzedaje taniej,wczoraj wyszło za 2 szaszłyki i 2x1,5 porcji ziemniaków smażonych ponad 70 zł a zapłaciliśmy 40 🤪,więc jest różnica ogromna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze , faktycznie tanio 🤪 Czemu nie powiedziałaś, pieszo bym dotarła. Musimy grilla kupic i zrobimy, Juz tu z sąsiadami czaimy sie na grilla ale coś ciągle wypada. Na urodziny Maksia mielismy jechac nad rzeke robic grilla ale pogoda nie sprzyja a będzie 4 małych dzieci więc wiadomo. W domu moge spróbować zrobić bo mam kuchenkę z grillem ale jak mi się alarm włączy to mały zawału dostanie. Mamy w domu alarmy dymne i gazowe. Ale tez ciężko zrobić dobrego szaszłyka z marnego mięcha. Ganiam słuchaj po mieście szukając serca wołowego i lipa , nigdzie nie ma a ryby czymś karmić trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmisz ryby sercami...to co to piranie 🤪?

No to fakt,ze mięsko musi być dobre,do tego cebulka i boczuś 🙂
Może na przyszły rok przyleciszi się wybierzemy w...zaraz...8 🤪...ale ubaw my 4+4 dzieciaków 😁

Mały poszedł spać,chyba go upał zmęczył,pewnie wstanie niedługo,zje i wychodzimy

Tylko,żeby ten brzuch przeszedł 😞
A jakie macie brzuszki..bo mi sięwydaję,ze mam duży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może kolka ? Miałam jelitowa z Maksiem, strach ze szok, ból w okolicy pępka ostry ze tchu brak. Stało się to na wizycie u polożnej a ta nie wiedziała co mi jest aż musiała na pogotowie dzwonic żeby sie dowiedzieć a co najlepsze, niczego się nie dowiedziała 😠 Dopiero jak byłam w Pl i opisałam objawy to lekarz mi powiedział. Zrób letnia kąpiel i sie połóż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam paletki a one głównie jedza serce wołowe z dodatkami typu warzywa czy owoce 😉 Zresztą pozostałe ryby tez wcinają chętnie te mixy.
My będziemy we wrześniu ale wtedy chyba już nie ma ogródków z szaszłykami ;( Na pizze pójdziemy mamy blisko Tivolli tylko ceny nieco wysokie albo tak jak mówisz w przyszłym roku na drugie urodziny Maksia 🙂 Juz się ciaza nie wykręcę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy,nie byliśmy na jarmarku tylko w lasku.
Ale nie da się wytrzymać w ten skwar 😞,masakra,mały się wybiegał na placu zabaw z rówieśniczką 😁
Ja sie spiekłam troszkę na buzi,bo aż piecze 😞
Brzuch po no-spie przeszedł 🙂

No we wrześniu już nie będzie 😞,ale odbijesz sobie za rok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję ze odbiję. A Ty kochana smaruj się wysokimi filtrami bo w ciąży nie wolno sie opalać. Fakt ze w taki upał spłynie szybko ale lepiej mieć niż nie miec. Byłam w kwietniu u dermatologa i doktor zrobiła mi solidny wykład na temat kremów z filtrami. Zabroniła wychodzić na slońce bez filtrów bo straszliwie słońce niszy skórę. Niby używa dobrych kosmetyków a i tak się okazało ze mam odwodnioną 🥴 Teraz smaruje sie przed każdym wyjściem 😆 Małego oczywiście tez bo ma strasznie delikatna skórę, zaraz jest czerwony, po mamusi niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smaruję małego kremem Nivea na sońce z filtrem 30 i siebie tezprzy okazji,bo jeszcze nie kupiłam sobie.Mimo to mały sie trochę opalił no i ja też,ale nie jak zawsze na "raka",tylko dzięki kremowi stopniowo...no i po tych spacerach przez 4 dni mam ręce lekko brązowe,buzięi dekolt czerwone troszkę po dzisiejszym a nogi i brzuch jak mąka 😁
Wiem,ze nie można się opalać,ale jak idziemy gdzieś to wcale nie trudno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wrócilismy ze spacerku. Cieplutko sie zrobiło jakies 23 stopnie.
Właśnie tez zauważyłam ze jak się smaruje to opalam sie delikatnie a nie spalam sie jak zawsze. Tez mamy nivea tylko 50+ , dobry jest chociaż tak na niego narzekają.
Miałam się Was spytać, używacie krzesełek do karmienia ? Nie wiem czy mojemu kupować czy nie. Lubi jeśc z nami ale już wole trochę swobody miec i zjeść spokojnie a nie na dwie gębki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Dziewczyny ledwo dycham 😞,pół nocy nie spałam przez ten upał a spałam przy otwartym oknie,mały ubrany w body i skarpetki i przykryty tylko pieluszką tetrową.
Powiedzcie czy też macie przyśpieszone bicie serca?Ja normalnie jak leżę to czujęjakby miało wyleciećzaraz,tak szybko...z małym też tak miałam i wiem,ze to normalne,ale jeju ja nie moge spać...dzisiaj melisę kupuję,bo zawszepiłam i było ok,ale się skończyła i zapominam ciągle 😞

Mały pięknie zasypia 🙂,drugi dzień zajęło mu to 7 minut 🤪 i to sam 🙂

Teraz jemy śniadanko i ok.8 jadę do Reala po basenik,no i od 10-11 siedzę w domu,bo nie wyrobię 😞
Mąż ma dzisiaj urodziny,więc chcę mu kupić jakąś książkę,zrobię obiadek,coś słodkiego i potem pójdziemy na spacer ok.16 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😁
Ja też właśnie wcinam śniadanko! A ja jadę dziś do mamy w odwiedzinki, ma dzisiaj urlop, więc posiedzimy sobie, pogadamy, ugotujemy coś pysznego!
Wczoraj pisałam Wam, że ze mną już wszystko w porządku, że moge powoli odstawiać leki. Od poniedziałku, jak zalecił lekarz, zmniejszyłam dawkę Luteiny i bylo OK. I wczoraj zaczęło mnie podbrzusze boleć, a raczej kłuć, raz z prawej, raz z lewej strony. Przestraszyłam się i zadzwoniłam do lekarza, no i nadal muszę brac Luteinę 2 razy dziennie po 2 tabletki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki.
Adus, nerwusie Ty, nie sa to przypadkiem nerwicowe sprawy ? Na uspokojenie meliska i valodol, zawsze go mam pod ręka. Od ciązy z Maksiem nie biore tabletek a tak brałam dość silne na nerwicę, kurcze jestem happy ze prawie od dwóch lat jest spokój myślałam ze to nigdy nie nastąpi.
Co zaś do upałów to może spróbuj okrywać się czymś wilgotnym mi pomagało. jakiś wentylatorek tez dobrze by zrobił. Już tylko kilka dni i te upały zelżeją, mam tylko nadzieje że do nas nie przyjdą 🤪
Justysa, a może to tylko macica sie rozciąga ? Najważniejsze ze już masz drugi trymestr, ryzyko poronienia bardzo spadło. Głowa do góry będzie dobrze.
My dzisiaj jedziemy do miasta, mam wizytę u dentysty a potem zakupy bo jutro Maksiu ma imprezę 😉 Tak mi brzucholek urósł że ąz się boję sukienki przymierzać bo nie wiem czy wejdę ☺️ Trzymajcie kciuki żeby weszła bo inaczej armagedon będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze nie da się wyrobić 😞...wróciłam z zakupów mokra jak szczur 😞
Kupiłam mężowi w New Yorkerze sweter a sobie bluzkę bokserkę,ale rozmiar większą i będzie super na brzuszek,nawet jak urośnie jeszcze 🙂
A i rozpłynęłam się w H&M...bluzeczka z tygryskiem biała i do tego turkusowe spodenki...50 zł 😞,ale boski,chciałam kupić ale roziar tylko 62 😞...jeju boski,muszę go kupić...tylko już trochę wydałam 😞
Kupiłam malutki basenik z kubusiem i zestaw do piaskownicy 🙂

Bagira może to trochę nerwicowe ale z Oskarem miał mstwoerdzoną tacharytmię a to jest od tego,ze w ciąży powiększa sięserce i pompuje więcej krwi,dlatego szybciej bije.
Ale melisa musi być...a dzisiaj mąż śpi z małym 🙂

Justysa nie martw się,Bagira ma rację to już2 trymestr i ryzyko jest niewielkie,będzie dobrze.Może to faktycznie macica sięrozciąga,mnie często boli,wczoraj aż 2 no-spy wzięłam 😞

Bagira ja też mam brzuszek i czuję sie powoli jak słoń 😞,a jak się najem to już jest ogromny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja też maiłam ciężką noc upał niesamowity wszystkie okna w domu pootwierane i nic to nie dawało 😞 Ewunie też w bodziaki ubrałam na noc skarpetki sobie zdjęła chyba jej było gorąco 🙂
Justysa nie martw się ja też brałam na początku ciąży te tabletki będzie wszystko ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaki boski 🤪 Poszukam na ebay jak znajde to kupie koniecznie 🙂 Nasz póki co na kolanach więc na spodenki poczeka ale jest boski 🙂
Wracając do ulubionego zdrowotnego tematu. Zapomniałam Ci powiedzieć że chyba będę musiała zrobic badania na hormon tarczycy bo ta tachikardia po przebudzeniu moze byc spowodowana kłopotami z tarczycą 😞 Fakt, nie jest normalne ze zaraz po przebudzeniu mam tętno prawie 90 ! Co dziwne jest tak tylko jak się położę w ciągu dnia rano jak wstaje jest ok. Jeszcze mam do tego arytmię od dziecka. Matko jedyna, normalnie rozsypuje się. Nie lubię jak moja mamuśka zaczyna godzinami gadać o choróbskach a sama robię to samo 😠 Stara zrzęda jestem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też musze mieć ten komplet i nawet zrezygnujęz fryzjera i prezentów na urodziny 😁

No właśnie,ja zawsze tą nazwę przekręcam,ja mam tętno ok.90 też,ale najgorsze,ze czuję jak szybko bije serce i aż taki niepokój 😞,właśnie mi Ania na kwienióweczkach napisała,zebym zbadała tsh na tarczycę właśnie 😞
Maluszek buszuje aż widać jak brzuch faluje jak leżę...taka chwila relaksu z gazetką,ale już mały wstał i koniec 😜

Bagira jak my damy radę w to lato? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale musisz mieć duża ta dzidzie że az tak widać 🙂 Tez czasem mam uczucie jakby się maluch przeciągał 🙂
Nie martw się kochana, upały mają zelżeć od poniedziałku. Narzekają na tą Szkocka pogode a ja ja lubię bo sie nie muszę męczyć. Co mnie wkurza najbardziej to mieszkam na wyspie a mam zerowy pożytek z morza bo jest za zimne a w rzekach czy jeziorach jest zakaz kąpieli 😞 Jest od cholery basenów ale co mi po nich skoro wole naturalny zbiornik wodny. Cały czas myślę żeby sie gdzies na tydzień wyrwać, Majorka , Hiszpania czy Polska byle była woda ciepła.
Widziałyście ile jest nowych grudnioweczek ??? Zapraszam i zapraszam ale jakos nie chcętnie do nas idą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...