Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Kafinka- współczuję tych nieprzespanych nocy ale co się stało, że nagle Maja się przestawiła z tymi godzinami 🤔 Mi się Gabrysia budzi co 2 godziny na karmienie i już mam dosyć a co dopiero u Ciebie...Sylwia z tą kolką to rozumiem Ciebie i podziwiam, ze dajesz radę sama bo ja mieszkam u rodziców i zawsze mi mama ponosi Gabi albo siostra jak Rafała nie ma, a i tak czuję się zmęczona 🤔 Życzmy sobie wytrwałości o oby szybko to minęło 🙂 Beatka- super, że masz ten monitor oddechu także życzę oby nigdy nie miał okazji pikać 🙂 A przełamanie to niby jest niby od tego, że się dziecko źle trzyma na rękach i coś się mu przełamie w kościach i dziecko to boli ale to bardziej zabobon...Chodzi o to, że ktoś zauroczył czy tam przeuroczył dziecko, że jest prześliczne i takie tam, a podobno mówi się, że śliczna to była tylko Maryja Panna no i że w wózku do chrzcin powinno się mieć przyczepioną czerwoną kokardkę z medalikiem. Ja w to niby nie wierzę, ale tak dużo osób mi mówiło, że Gabrysia jest prześliczna i później zaczęły się te kolki i inne cuda, że człowiek chcąc nie chcąc zaczyna brać wszystko pod uwagę.


hehe ja tez nie wierze w zabobony ale ostatnio śmiałam sie do Pawła że nam zauroczyli Dominika bo tez go chwalili, że złote dziecko i taki grzeczny i spokojny, ze mi spać w nocy daje... no a teraz 😮 ale ja w to nie wierze i czerwonych kokardek mu nie zakładam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski 🤪 🤪 🤪
Iwonka witaj z powrotem na brzuszku , Kajtuś śliczniutki - oby zdrówko mu dopisywało !!! Troszkę Cię wymęczyli przy porodzie, ale masz już swego skarba 🤪 🤪 🤪 A to jest wątek o urodzeniu Kajtka http://www.brzuszek.net/forum,grudzien_zamkniety_ostatnia_grudnioweczka_mrowa_urodzila_synka,17,590707.html,str=0
Sylwia to jest straszne jak nie mozna pomóc dziecku aż się wyć chce 😞 Współczuję . Ale cholera trzeba przez to przejść. Musisz próbować różnych rzeczy. Masowanie brzuszka , ciepłe okłady na brzuszek. Wcześniej pisałam o kropelkach niemieckich SAB SIMPLEX . Ponoć są rewelacyjne. Zmniejszają ból . I jeszcze GRIP WATER. Siostra Tomka dawała to synkowi i chwaliła. Spróbuj .
Ja byłam z Olą u pediatry . Powiedziała że dziecko najdłużej może nie robić kupki do 5 doby. Zmieniła mi mleko na NUTRAMIGEN, i kazała pokazać się w poniedziałek jak nie bedzie poprawy. Zobaczymy .
No rozpisałam się ha ha ha ha. Chyba nie zaśniecie jak będziecie czytały 🤪 No to wybieram się na zakupy do marketu. Pa zajrzę pózniej do Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu słyszałam już od kuzynek o tych kropelkach niemieckich podobno są rewelacyjne poczekam jeszcze troche moze mina te kolki i narazie mam espumisan dla dzieci i pije herbatki z kopru wloskiego jak nie pomoze to napewno zaopatrze sie w te kropelki. ok spadam moze zajrze wieczorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Kafinka- współczuję tych nieprzespanych nocy ale co się stało, że nagle Maja się przestawiła z tymi godzinami 🤔 Mi się Gabrysia budzi co 2 godziny na karmienie i już mam dosyć a co dopiero u Ciebie...Sylwia z tą kolką to rozumiem Ciebie i podziwiam, ze dajesz radę sama bo ja mieszkam u rodziców i zawsze mi mama ponosi Gabi albo siostra jak Rafała nie ma, a i tak czuję się zmęczona 🤔 Życzmy sobie wytrwałości o oby szybko to minęło 🙂 Beatka- super, że masz ten monitor oddechu także życzę oby nigdy nie miał okazji pikać 🙂 A przełamanie to niby jest niby od tego, że się dziecko źle trzyma na rękach i coś się mu przełamie w kościach i dziecko to boli ale to bardziej zabobon...Chodzi o to, że ktoś zauroczył czy tam przeuroczył dziecko, że jest prześliczne i takie tam, a podobno mówi się, że śliczna to była tylko Maryja Panna no i że w wózku do chrzcin powinno się mieć przyczepioną czerwoną kokardkę z medalikiem. Ja w to niby nie wierzę, ale tak dużo osób mi mówiło, że Gabrysia jest prześliczna i później zaczęły się te kolki i inne cuda, że człowiek chcąc nie chcąc zaczyna brać wszystko pod uwagę.

o przełamaniu nie słyszałaM, o kokardkach od uroku tak, moja mama jak Zoska daje popalic wysnuwa taka teorie ale ja nie wierze chociaz tez czasem dziwne rzeczy mi przychodza do głowy, u nas jak dziecko takie niespokojne i płacze bez powodu to wosk leja, ze mna tak było i do tej pory mam dziwne schizy a w sasiednim miescie sa nawet msze z udziałem egzorcysty dla ludzi którym wylewano wosk, miałam sie wybrac i wczoraj jak juz mała nie dawała sie uspokoic zasugerowałam mezowi ze ludzie mówia ze wosk na to pomaga ale ja tego nie popieram wiec moze chrzest a on mnie zbluzgał ze wmawiam mu ze dziecko mamy opetane 🤢 a mi chodziło raczej o uspokojenie moich nerwów i on do mnie ze to normalne wszyscy mu tak mówia wiec ja do niego niech zostanie caly dzien z mala i zobaczymy czy powie czy to normalne czy bedzie sie zastanawiał co jest nie tak no i sie pokłócilismy bo najlatwiej gadac jak sie spedza z dzieckiem chwile tylko 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gonia88811 napisał(a):
Ja też w zabobony nie wierzę 🤪 Ale z tym przełamaniem to chyba się zgodze bo mojej siostrze tak się stało i darła się w niebogłosy. Jakaś znachorka ją nastawiała. 🤨 Ale w czerwone kokardki nie wierzę 😉

Kawy nie piję bo się boję . Kupuję sobie INKĘ i piję z wodą i mlekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, ja kupiłam Nutramigen ale lepiej go nie smakuj i nie wąchaj po zrobieniu bo to jest masakra 🤪 Ale jeśli ma pomóc to warto spróbować. Gabrysia nie chciała pić więc puszka stoi...Bebilon Pepti jest o niebo lepszy ale też tragedia. W zabobony nie wierzę a odnośnie tego wosku to już w ogóle czarna magia ha ha 😁 A odnośnie tych kropel niemeickich to koleżanka z forum z Kalisza mi zaproponowała gdyż kupiła a nie miała okazji skorzystać więc może mi dać także chyba spróbujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak piłam kawę rozpuszczalną, to mały był niespokojny, tak jakby był bardzo zmęczony, ale nie mógł zasnąć... Ale nie wiem czy to od kawy, czy miał zły dzień, ale już nie piję kawy. Co do opętania to to strasznie brzmi 😮 😮 Ja nie jestem wierząca, ale zgadzam się z Agą.
W zabobony nie wierzę, ale moja mama mi zawiązała czerwoną wstążeczkę przy łóżeczku, to już niech będzie "w razie czego" 😜
A przełamanie straszne... aż mnie zabolało 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przesądna być nie mogę, 13 w piątek się urodziłam ale w złe oko u innych tak. Tydzien przed porodem pewna znajoma co nie moze miec dzieci strasznie wpaszała sie do mnie do domu do opieki nad Maksiem w razie czego czy cos. Nie chciałam bo cos mnie w niej niepokoiło, doszło do ostrej wymiany zdań i słuchajcie Maks wstaje po drzemce z gorączka 40 stopni. Zero wczesniejszych objawow nic ! Nic nie pomagało. Paracetamol zbijal na chwile i znowu to samo. Na to ze mógł to byc urok wpadła kolezanka i poradziła co zrobic. Rano dziecko było absolutnie zdrowe 🤪 Nie była to 3 dniówka ani nic z tych rzeczy. Dodam ze ta baba zajmuje sie Tarotem i tym podobnymi rzeczami. Więc mozna wierzyc lub nie sama tego doswiadczyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, ja pije Inke ale bez mleka nawet 😞 obserwuje te kupki i jak nie bedzie roznicy, to wprowadzam od poczatku, bo to moze od czegos innego..Iwonka - synek sliczny i tez ma takie wlosy jak Pawelek 🙂. Moj dzis gzreczniutki, spal na spacerze z godzine i potem jeszcze godzine, a teraz lezy w lozeczku. Ja czekam na moja Mame, bo ma dzis wpasc. Acha, odnosnie kolek, to co lekarz to lekarz, mi ostatnuo powiedzieli, ze kolki to od 3 tyg, wiec wczesniej to Pawelek nie mial kolek tylko niedojrzalosc ukladu pokarmowego...bo kolki to o stalej godzinie itp... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
Hej, ja pije Inke ale bez mleka nawet 😞 obserwuje te kupki i jak nie bedzie roznicy, to wprowadzam od poczatku, bo to moze od czegos innego..Iwonka - synek sliczny i tez ma takie wlosy jak Pawelek 🙂. Moj dzis gzreczniutki, spal na spacerze z godzine i potem jeszcze godzine, a teraz lezy w lozeczku. Ja czekam na moja Mame, bo ma dzis wpasc. Acha, odnosnie kolek, to co lekarz to lekarz, mi ostatnuo powiedzieli, ze kolki to od 3 tyg, wiec wczesniej to Pawelek nie mial kolek tylko niedojrzalosc ukladu pokarmowego...bo kolki to o stalej godzinie itp... 😮

Kolki pojawiają się o różnych godzinach, zazwyczaj po jedzeniu. Tez sadziłam ze występuja regulrnie, ale nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka wróciłam 🙂
Kupiłam sobie garnki czerwoniutkie 🤪,miseczki,deski do krojenia i takie tam. Uwielbiam zakupy.... Jeszcze kilka takich wypadów przede mną 😉
Martuś nutramigen jest okropny , ale moja Ola pije bez problemu i mam nadzieję że pomoże. I wreszcie w pieluszkach będę miała kupki.
Wróciłam nakarmiłam małą i odpłynęła ha ha ha. Dziś cały dzień śpi mój aniołeczek kochany.
Właśnie popijam kawkę inkę z mlesiem, Ninka Łukaszek po kawie pewnie był niespokojny , kofeina zadziałała na malca .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale Mini ja nie uwazam ze jest opetana to mój maz stwierdził ze ja tak sadze bo powiedziałam ze chce chrzest zamiast lanisa wosku i chodzi o mój spokój tzn zeby mi nikt nie wyrzucał ze niechce dziecku pomóc bo moze to złe oczy bo po dluzszym tego słuchaniu naprawde zaczne sie zastanawiac dlaczego niechce pomóc dziecku skoro to na pewno nie zaszkodzi, a tak nikt mnie nie bedzie dreczył tym woskiem
a co do opetania dzieci to bys sie zdziwiła u nas w okolicy był przypadek, u papieza w koncu wyladowali ale nie wiem jak sie skonczyło bo ksiadz dyrektor ( heh i nie mam na mysli grzyba, 🤪 po prostu chodziłam do szkoły katolickiej) odszedł
ale w zyciu nie myslalam zeby mi ktos lub cos dziecko opetało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szamani i czarownice haha 🙂

Jejku, ale moje dziecko dziś niespokojne... cały dzień przy nim jestem, nie mogłam prawie nic dzisiaj zrobić 🤪 🤪 Płacze biedactwo, a ja nie wiem co mu jest ☺️ ☺️ 😞 😞
Normalnie padnięta jestem... 😜
Kolorowych snów Mamuśki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kafinka- współczuję tych nieprzespanych nocy ale co się stało, że nagle Maja się przestawiła z tymi godzinami


Martuś nie wiem, dlaczego Maja mi się tak przestawiła w dzień śpi jak aniołek, a w nocy daje nam czadu ja nie śpię, bo muszę mieć ją cały czas na oku, bo się krztusi po jedzeniu moje chłopaki chodzą niewyspani. Kąpie ją o 22 staram się ją przetrzymać, ale to nic nie daje już nie wiem naprawdę, co robić…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Szamani i czarownice haha 🙂

Jejku, ale moje dziecko dziś niespokojne... cały dzień przy nim jestem, nie mogłam prawie nic dzisiaj zrobić 🤪 🤪 Płacze biedactwo, a ja nie wiem co mu jest ☺️ ☺️ 😞 😞
Normalnie padnięta jestem... 😜
Kolorowych snów Mamuśki 😁

Moze skok rozwojowy. Daje ostro w kosc, pamietam z Maksiem jak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka Mini, byłas ostatnio przeziebiona, Majeczka się zaraziła czy ja ominęło ? Pytam bo moja jest strasznie zaziębiona, ledwie moze oddychać i ten koszmarny szczekający kaszel. Chociaż health visitor odradzała , dzwonie jutro do lekarza bo nie daj Bóg na płucka pojdzie. Mam np sol w spraju ale jak raz jej użyłam to powiedziałam koniec, ma zasięg chyba kilku mertowy. Maks tak płakał ze nie szło go uspokoic , teraz az sie boje. Co mozecie od siebie doradzic ? Mam co nieco ale moze akurat o czyms zapomniałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Bagira jesli moge cos doradzic to ja przy pierwszym dziecku miałam ten sam problem i mała prawie mi sie udusiła bo był to psełdokrup z tych objawów co piszesz to moge ci powiedziec ze to to i radze idz do lekarza bo potrzebne bedzie cos na rozszerzenie oskrzeli czyli moja mała miała enkorton.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie pocieszyłas mnie bo dam glowe uciać ze nic nie dostanie. Health visitor słyszała jaki koszmarny kaszel ma syn i mała i powiedziała ze gdyby mała nie jadła lub zaczeła sie dusic to wtedy mozna isc 😠 Gdzies to mam, jak w przychodni odesla to do szpitala pojade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira napisał(a):
Nie pocieszyłas mnie bo dam glowe uciać ze nic nie dostanie. Health visitor słyszała jaki koszmarny kaszel ma syn i mała i powiedziała ze gdyby mała nie jadła lub zaczeła sie dusic to wtedy mozna isc 😠 Gdzies to mam, jak w przychodni odesla to do szpitala pojade.


No to na lekarzy i pielęgniarki można liczyć 😠Masakra...
Przyszłam powiedziec dobranoc bo moja mała nie śpi i towarzystwa szuka ha ha .
Do jutra miłej nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...