Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
U mnie mały tez spi ale ja musze jeszcze gary po obiedzie umyc i poprasowac troche wiec tak spedze moj wolny czas 😉 ale dzis jedziemy w odwiedziny do moich rodzicow wiec musze sie troche uwijac. Ja tez mam aspirator fridy i ta sol morska i to chyba pomaga te katarki to wlasnie wina suchego powietrza ale takie uroki zimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
aga2010 napisał(a):
Synek spi, a ja jem kolacje 🙂 Martus - a co mozesz jesc a czego nie mozesz, bo jestem ciekawa co Ci lekarz powiedzial? Pawelek tez przybywa ladnie, bo juz 4200 wg naszej wagi 😁 wiec niezle, bo jak wychodzil ze szpitala to mial 3400 😮 😜 tez na cycu tylko 😁 Gosia - fajnie, ze zakupy sie udaly, ja jutro mam zamiar odciagnac troche mleka i pojsc na wyprzedaze 🙂, acha, co do butelki, moim zdaniem jak da sie raz czy kilka razy na jakis czas, to chyba tak od cyca sie nie odzwyczai szybko..spokojnej nocy Mamuski


Pediatra napisał mi jaka jest dieta przy kolce dla mamy tzn. co trzeba wykluczyć kategorycznie:
mleko+ sery białe+ śmietana
wołowina+ cielęcina
orzechy
soja
białko jaja kurzego
serel- surówka
pomarańcze, mandarynki, greifruty, truskawiki, poziomki
kakao

W związku, że jest to dieta bezbiałkowa kazał mi brać Wapń z Witaminą D3 🙂
Żeby złagodzić objawy kolki dziecko musi mieć zapewniony spokój, najbardziej działa na dziecko włączony telewizor zwłaszcza reklamy , a dobrze działa muzyka poważna zwłaszcza Mozarta 🙂

czyli ogółem dieta eliminacyjna, no cóż ja dostałam ulotke o tej diecie jak lekarka stwierdziła skaze, a wogóle dostałam maść na te krostki i powoli się goją, a o nabiale to słyszałam od kilku osób że poza skazą może kolki i inne dolegliwości jelitowe stwarzać, Marta a jak mała na witaminki reaguje?? bo moja jak wziełam to dopiero kolki miałam i jade bez witamin na tej diecie, tzn dzisiaj zamierzam zjeśc gotowaną marchewke a jutro buraka, denerwuje mnie ograniczenie owoców bo niby skąd mam brać witaminy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
U nas wszystko oki wczoraj Mała nie miała kolki 😁 😁 😁 😁 Przed każdym jedzeniem daje Jej INFACOL tak jak kazała położna i wydaje mi się, że to działa 🙂 No niby próbowała się prężyć, ale moment Jej przechodziło i pierdziała w najlepsze i kupkę robi też dość często a więc jelitka pracują 🙂 Co do noska to ja też małej gilki wyciągam raz dziennie bo oczyszcza się Jej nosek, ale to nie katarek 🙂
Agatka sorry, że nie odpisałam na gg ale nie miałam czasu za bardzo. Nie mam takich szafek w kuchni na wysoki połysk ale najlepiej takie rzeczy to płyn do szyb albo po prostu czysta woda i dobra ściereczka co nie zostawia farfocli na powierzchni szafki to oczywiście zależy z jakiego materiały jest wykonana szafka 🙂
Moja Alicja budzi się tylko raz w nocy 😁 😎 😎 😜 Dzisiaj zasnęła nam około 1 w nocy i wstała dopiero przed 9:00 rano na mleko i spała mi jeszcze po butli do 11:00 😁 Teraz też śpi hi hi 😁 Dziecko Aniołek jak nie ma tej jebanej kolki 🙃 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, wpadłam na chwilkę zobaczyć co się dzieje a tu pustka... no tak, ale przecież to weekend, więc pustki na forum to normalka. Kajtek śpi, a ja sobie leżę, bo się przejadłam i chodzić mi ciężko 🙂 jak tak będę wcinać to nigdy do normalnej wagi nie dojdę 😞 wpadnę potem to może będzie z kim pogadać, chociaż to zależy od Kajtka bo on przejął moje ciążowe nawyki i w dzień prawie ciągle śpi a w nocy buszuje, ale może w końcu mu to minie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuski, u nas b dobra noc, spalam z 7 godz 😁 Synus obudzil sie o 1 i o 6 potem, a potem do 8.30 pospalismy; gdyby nie to, ze mu sie b ulewa i musze go w nocy trzymac dlugo w p ionie i przebierac, to w ogole byloby idealnie. Milego dnia, dzis chyba nawet slonce wyjdzie! Milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
U mnie już dawno nie było takiej nocy 🙂 Budził się tylko o 3 i 6 i dalej spał, a nie że zawsze ma gadane w nocy 😉 Także pospałam 😁 Aga, ja tak samo muszę trzymać na odbicie i w pionie... Trzymam go 10-15 minut, ale w nocy to się wydaje strasznieee długo. W dzień tak samo go trzymam po każdym karmieniu. Ty też??
Wołowina, Majuchna jaka podobna do Ciebie 🙂 Tylko, że ona 10000000 razy ładniejsza hahahhaha 😁
Pigi, jak mama na wnuczkę?? 😁 Pewnie świata poza nią nie widzi 🙂 🙂 U mnie bardziej zwariował mój tata niż moja mama na punkcie wnuczka 😮 🙃 Przeżywa każdy ruch: zobacz, ruszył ręką 😁 Zobacz jak się śmieje! Ale gaworzy! Ojej, jaki on silny 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja zaraz na spacer się szykuje, nie wiem co sie dzieje, wczoraj w jedej piersi wogóle pokarmu nie miałam, a w nocy jak mi wezbrała to 4 razy małą przystawiałam i w dzien tez i nadal mnie boli 😞 próbowałam upuścić a tu po kropelce i dalej nic nie leci ani z jednej ani z drugiej, a mała sie drze co 20-30 minut jeść i nie wiem czy ją dokarmiac, czy jak, a dokarmiać to i tak chyba specjalne mleko dla skazowców, ona krostki te co miała prawie nie ma ale nowe się pojawiają i ja nie wiem już z czego, no staram się i pilnuje nic z alergenów nie jeść, jem tylko dzem, masło roślinne wedline parówki i mieso, teoretycznie masło roślinne zawiera ekstrakt z serwatki ale to tylko ekstrakt i w śladowych ilościach, to samo w wedlinie moze być no ale nie sprawdzi a swojskiej już mam dosć, nie wiem co robić, szkoda mi że mała sie tak męczy a ja nie wiem jak pomóc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Zwierzęta gospodarstwa domowego !!! 😁 😁
Mama we wnuczce zakochana po uszy !!!!!!!
Alusia wczoraj też nie miała kolki !!! 😁 🤪 😎 😜 Myślę, że te kropelki pomagają 😁 😎 U nas dzisiaj noc taka na dwa razy. Alusia była grzeczna, ale oczy miała duże jak 5 zł i od 4 z kawałkiem do prawie 7 nie chciała spać bo się Jej najzwyczajniej w świecie nie chciało bo za dużo mi w dzień spała 🙂 Ale w Tacie Jelenia do zabawy znalazła a Mamusia spała smacznie 😁 😁

Dziewczyny Beatka mi pisała, że z Małą jest w szpitalu 😞 Mała jest pod kroplówką i respiratorem 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🤪 🤪 🤪
Wpadąłm sie przywitac z Wami zwierzyńcu hihihi. Moja Olka wczoraj była w gościach poznać swoją nową siostrę ha ha . Wróciliśmy do domu po 20 wykąpaliśmy ją i do 23 mała nie chciała spać , oczy jak 5 zł. i gadać chciała 🤪. Łobuzica mała , a ja usypiałam na siedząco ha ha ha. A dzis prawie caly dzien spi, teraz sie obudzila 🤪
Kasia pyzunia cudeńko 🤪 🤪 Moja Olka tez robi takie oczy i identycznie układa usteczka 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
[URL=http://img543.imageshack.us/i/cimg1297.jpg/][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/3941/cimg1297.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A tu moja PYZA z Tatusiem 😁 😜


Ale słodka! Kasia, a co u Ciebie nie ma w tabelce wzrosu 🙂 w Anglii nie mierzą w ramach oszczędności 😉?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Cześć 🙂
U mnie już dawno nie było takiej nocy 🙂 Budził się tylko o 3 i 6 i dalej spał, a nie że zawsze ma gadane w nocy 😉 Także pospałam 😁 Aga, ja tak samo muszę trzymać na odbicie i w pionie... Trzymam go 10-15 minut, ale w nocy to się wydaje strasznieee długo. W dzień tak samo go trzymam po każdym karmieniu. Ty też??


Ja własnie w dzien najczesciej karmie na poduszce "spod pachy" i wtedy Maly ma glowke wyzej, wiec prawie w ogole nie ulewa! nadal go pionizuje z 10 min, ale w nocy wydaje mi sie to wiecznosc 🙂 😉. A Pawelek dzis prawie caly dzien spi...

Agatka - podobno Flora nie zawiera czegoś tam, co jest w maśle i ja bym chyba piekła mięso zamiast wędliny 😞 tak teraz robię. A dzem jaki jesz? możę to to? ja jem kasze, ryz, ziemniaki, cukinie, marchewke, pietruszke, szpinak, mieso, dzem niskoslodz, jogurt nat i serek bialy, chyba wszystko 🙂 i podzeram ciasteczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):

Dziewczyny Beatka mi pisała, że z Małą jest w szpitalu 😞 Mała jest pod kroplówką i respiratorem 😞 😞 😞 😞 [/color]


Kurcze, nie doczytałam, biedna Malutka 😞 a oni ignorowali ten jej kaszel 😠 oby wszystko bylo szybo dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, bidna Beatka, przez co ona musi teraz przechodzić...i to maleństwo 😞 Ale będzie dobrze- musi być 🙃 😉 Agatka- obyś nie traciła już pokarmu kurczę... 🤔 Dużo pijesz??? Ja czasem mam wrażenie, że też nic nie mam w cyckach bo mało co leci, a mała płacze więc daję z jednego, drugiego, potem z powrotem i tak w kółko...Pediatra mówiła, żeby z jednej karmić 15-20 minut, potem z drugiej ok 5 minut i powrócić do pierwszej- powinno zadziałać 🙂 Kasiu- malutka jest śliczna!! Hmm- do kogo ona podobna ? 😉 My po spacerze...Zaraz będę karmić głodomora. Wczoraj próbowałam laktatorem pokarm ściągnąć i ledwo 30 ml ukulałam- później wypiła a ja mogłam spokojnie zjeść kolację ale podczas mojej kąpieli była nadal głodna wiec siostra zrobiła jej Bebilon Pepti ale wcinać nie chciała-jednak tylko mleko mamy smakuje najlepiej 🙂 Lecę do małej pirani 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedna Beata i jej córeczka 😞 Co muszą przeżywać 😞 Takie maleństwo pod respiratorem 😞 ah...
My byliśmy u dziadków spacerkiem 😁 A dzisiaj zostajemy sami na noc, bo mąż jedzie w nocy, żeby być na rano do Wrocławia na próbki do pracy... oby coś wyszło z tą pracą 🙂

Aga.... jakie Oliwka ma piękne, jasne oczy... jak ocean,.... utonąć można... 🙂 Oj, będziesz miała adoratorów do córeczki 😁
Marta, ja teraz karmię z jednej piersi po 10 minut i mały się najada 🤪 🤪 🙃 🙃 A kiedyś ciągnął po 40 minut (w szpitalu) 🤪

A Alicja podobna do mamusi 😁 Także wiadomo po kim taka urodziwa, mimo że mamusia jest świnką 😉 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Piotrek mi przeniósł laptopa do szpitala to korzystam.
Wczoraj mala czuła się coraz gorzej, zaczynała juz sinieć bo nie mogła oddychać i nie chcialam czekać dłużej i pojechaliśmy do szpitala. Na miejscu podali jej od razu tlen bo była mocno podduszona i pobrali wydzieliny. Okazało się że ma Zapalenie oskrzelików (bronchiolitis) i antybiotyk na to nie pomoże. Co gorsze na to nie ma lekarstwa więc czekamy jak organizm zareaguje 😞 Była odwodniona więc usieli podłączyć ja do kroplówki, nie wiem jak to wytrzymalam. Jak Maksiowi krew pobierali to ledwie to zniosłam a teraz... W nerwach zaraz po wizycie lekarza napisała Kasi ze jest pod respiratorem bo była o ty mowa ale na szczęście dostaje tlen przez rurki. Troszkę je a ja sie modlę żeby sie poprawiło bo inaczej jedziemy do Glasgow na intensywna terapię 😞
W szpitalu mam na czy siedzieć i spać ale i tak nie zmrużyłam oka a nie wiadomo ile to jeszcze potrwa. Najgorsze ze Maksia nie mozna zabierać ze sobą więc nie wiem kiedy go zobaczę 😞
Powiem Wa ze jestem wk......a na tego konowała, o malo mi dziecka nie wykończył, gdyby nie moja nadgorliwość to nie chce wiedzieć co mogło by być... Nigdy dziewczyny nie dajcie sie zbyć lekarzom konowałom bo maja w dupie zycie dziecka. Jakbym dorwala gnoja to zabila gołymi rekami !!!
Trzymajcie kciuki za nas dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatka dzięki Bogu, że obyło się bez respiratora !!!! Trzymam za Was obydwa kciuki !!!!!!!!!!!
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
My dzisiaj byliśmy w kinie na Guliwerze a babcia została z Alką w domku 🙂 Mała była grzeczna także nie dokuczyła babci 🙂
A ja mam już 2 kilo mniej niż przed ciążą 😁 Ważę 58 kilo a przed ciążą miałam 60 kilo 😁
Ala podobna chyba do Taty ale ma okrągłą główkę za mną i to może mylić podobiznę, ale minki strzela takie jak tatuś 😁 🤪 🙃
Aga Oliwka podobna do Taty nie ma co 😉 😜 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatka dobrze że nie zaufałaś lekarzowi tylko sobie, ja nie wiem..slużba zdrowia 😠
aga2010 napisał(a):

Agatka - podobno Flora nie zawiera czegoś tam, co jest w maśle i ja bym chyba piekła mięso zamiast wędliny 😞 tak teraz robię. A dzem jaki jesz? możę to to? ja jem kasze, ryz, ziemniaki, cukinie, marchewke, pietruszke, szpinak, mieso, dzem niskoslodz, jogurt nat i serek bialy, chyba wszystko 🙂 i podzeram ciasteczka 😉

ja mam diete eliminacyjna wiec o jogurcie moge zapomnieć 😞 a dzem jem z borówki leśnej i amerykanskiej ale od samego początku je jadłam i nic nie było
Marta nie wiem czy się kończy, jeden cycek mnie boli niby lekko twardy poleci troche i potem duś ściskaj i nic, wczoraj z obu udało mi się 40 ml ściągnać dałam małej na noc i spała od 11 do 2:30 - szok 🤪 dzisiaj znowu krzyczy, zassała chwile i znowu zaczeła sie denerwować pluć i wogóle krzyczeć, no to myśle ściągne i butelka podam, z tego co zassała nic nie poleciała, z tego drugiego bolącego 30ml udało się z wielkim bólem, i poczułam ulge, mała zjadła ale za mało znowu krzyczała, a po 10 minutach mnie cycek znowu boli i znowu twardnieje, okład z lodu przystawiam, aśka będzie jechać do miasta to ma mi kupić mleko sojowe dla małej, zobaczymy co będzie jak jej podam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...