Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Synek spi, a ja jem kolacje 🙂 Martus - a co mozesz jesc a czego nie mozesz, bo jestem ciekawa co Ci lekarz powiedzial? Pawelek tez przybywa ladnie, bo juz 4200 wg naszej wagi 😁 wiec niezle, bo jak wychodzil ze szpitala to mial 3400 😮 😜 tez na cycu tylko 😁 Gosia - fajnie, ze zakupy sie udaly, ja jutro mam zamiar odciagnac troche mleka i pojsc na wyprzedaze 🙂, acha, co do butelki, moim zdaniem jak da sie raz czy kilka razy na jakis czas, to chyba tak od cyca sie nie odzwyczai szybko..spokojnej nocy Mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IdioDka to Agnieszka W. 🙂 Innej nie znam 😉

Aga, to poszalejesz na wyprzedażach 😁 Mi udaje się nie odciągać mleka i połazić po sklepach 😁 A to dlatego, że mam dużo sklepów koło mnie, to zawsze mogę wrócić do domu, jakby wstał głodomór 😁
Wzięło mnie na wspomnienia.... Zobaczcie swoje zdjęcia w 9 miesiącu hahahah 🙂 Ja już zapomniałam, że taka wielka byłam 😉 I ten kochany tobołek jak dźwigałyśmy 😁

Dobranoc XS-ki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Martuś, Anabelle urodziła sie najmniejsza z Drudniuweczek52cm tylko i drobna 3180g a teraz klopsik.
Powiem Wam ze juz nie wiem co mam robic zeby z nią bylo lepiej. Najgorsze ze przez ten katarek ona coraz czesciej wstrzymuje oddech... Psikam solą, sciagam i nic. Dzisiaj chyba nie pojdę spac bo naprawde nie wygląda to za dobrze. Jadła tylko ze 4 razy i to tyle co nic, pieluszki prawie suche. Co gorsze mnie tez zaczyna brac i sie obawiam ze jak juz wyzdrowieje to znowu zachoruje. Biedulka, katar oczkami jej wychodzi. Płakac mi się chce z tej bezsilnosci 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatka niestety nic nie da sie zrobic 😞 Trzeba to przetrwac choc serce sie kraje widzac takie bezbronne malenstwo jak sie meczy. Ale jutro powinno byc juz lepiej bo dostalyscie leki 😉
Moja Olka strasznie marudziła od 19 teraz padła na rekach, zasnela. Cos jej dolegalo 😞 oby juz bylo dobrze.

Dobrej nocki 😘
p.s. Ninka niektore z nas byly niezle zaokraglone w koncowce ciazy, ja jestem przerazona moim wygladem w 38 tyg. ciazy 😲 ☺️ 🥴, a jak teraz patrze w lustro to modelka hahahaha.
[URL=http://img200.imageshack.us/i/sam0306fuuuuuuuuuuuuuuu.jpg/][IMG]http://img200.imageshack.us/img200/7554/sam0306fuuuuuuuuuuuuuuu.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko, bezsilność jest najgorsza!! 😞 Moje serduszko też ma katarek, już jest co prawda lepiej ale na początku biedactwo jeść przez to nie chciało...Też psikam solą morską i tymi kropelkami Nasivin Soft, do tego do picia Alium Cepa 9 CH ale może ze dwa razy wypiła i koniec na tym. Dzisiaj trochę marudna i zasnąć nie może więc moja mama ją nosi na rękach a ja ją zaraz nakarmię i idę się kąpać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 właśnie dzieciaczki łapią moment katerki mój mały też coś od wczoraj troche ma a boje sie bo nie chce znowu do szpitala isc 😞 psikam mu sola morska mam nadzieje, że mu pomoże. Kurcze ja nawet nie wiem ile teraz waże bo baterie musze kupić do wagi nową, ale zaraz po powrocie do domu miałam 10 kg mniej hehe śmiałam się bo wszyscy mówili ile po świetach przytyli a ja im ile schudłam 😉 dziś pewnie pustki na forum będą
Dziewczyny te wasze córeczki to takie slodkie pyzy 🙂 mój Dominiś też ma pultyny okrąglutkie i dwie brody widać mleko mamusi mu służy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Gamonie 🙂 U mnie noc super 🙂 Mogłoby tak zawsze być haha 😁
Marta, a czego mogłabyś uczyć w szkole?? 🙂 Musiałabyś mieć dużo cierpliwości, żeby uczyć w tych czasach 🙂 🙂
Mój synek też ma czasem katar, a gruszka wcale nie pomaga, więc biorę papier toaletowy, zwijam w rulonik i mu tak wyciągam, bo inaczej nie da rady 😞
Beata, Ty nie czekaj, tylko jedź do szpitala z małą 😞
Gosia, a tak właściwie to co Ty tam robisz na tym zdjęciu?? 🤪 🤪 🙃 🙃
Zapomniałam napisać, że Pawełek dostał świetne body 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamcie 🤪
Moja Olka wczoraj wieczorem oszalała 😮,jęczała, stękała i denerwowała się . Bolała ją pewnie brzuszek 😞. Ale cwaniara mała jak na rękach była lub bujana w foteliku to dobrze było, ale jak ją się do łóżeczka położyło to syrena się włączała 🤪 Około 23 zasnęła i dopiero o 4:30 się zaczęła kręcić 🤪 🤪,więc szybko zrobiłam butlę i na spiocha zjadła 🙂 po czym zasnęła hihihi.
Beatka zgadzam się z tobą. Nie dość że takie dziecko jest uzależnione od rodziców to jeszcze choroby go łapią 😞. Biedactwa 😞
Miłego dnia życzę mamusiom i dzieciaczkom 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Cześć Gamonie 🙂 U mnie noc super 🙂 Mogłoby tak zawsze być haha 😁
Marta, a czego mogłabyś uczyć w szkole?? 🙂 Musiałabyś mieć dużo cierpliwości, żeby uczyć w tych czasach 🙂 🙂
Mój synek też ma czasem katar, a gruszka wcale nie pomaga, więc biorę papier toaletowy, zwijam w rulonik i mu tak wyciągam, bo inaczej nie da rady 😞
Beata, Ty nie czekaj, tylko jedź do szpitala z małą 😞
Gosia, a tak właściwie to co Ty tam robisz na tym zdjęciu?? 🤪 🤪 🙃 🙃
Zapomniałam napisać, że Pawełek dostał świetne body 🙂


Ha ha ha Nonka ja też radzę sobie z gilkamiOli papierem toaletowym ha ha ha .Gruszka nie zawsze zdaje egzamin a patyczki jeszcze za grube są, więc zwijam papier i grzebie w nosku 🤪 🤪 A na zdjęciu wieloryb rozmawiał przez telefon i szupał pendriwa (nie wiem czy dobrze napisałam) . O matko jak zerkam na zdjęcia w ciąży to jestem w szoku że taka gruba byłam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SylwiaC napisał(a):
właśnie straszne grubasy z nas byly 😁 ja wybieralam ostatnio zdjecia do wywolania żeby album ułozyc i jak ogladalam jak mi brzuch rósł to byłam w szoku 😮


Ciężkie dni były w ostatnich tygodniach i dniach ciąży ale to były piękne dni 🙂 Ruszające się dzieciaczki, kopniaki i czkawki ha ha ha . Ja byłam zawiedziona że wasze maluchy czkaja w brzuszkach a moja nie 😞, Ale i Ola też zaczęła czkać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, witam w styczniowy deszczowy dzien 😠 jakby nie mogło byc słonca i skrzypiącego od mrozu śniegu 🙃
dziewczyny a nie wolicie fridy zamiast gruszki?? to chyba lepsze, moja mała sprawia wrażenie jakby lekki katarek miała ale pielegniarka mówiła że tak będzie i to wina tylklo kaloryferów bo suche powietrze, kazała mi sól morską stosowac ale nie stosuje, mam inhalator tłokowy i po prostu biore sól fizjologiczną i włączam inhalator koło niej i kropelki w powietrzu a ona tak głowką się pcha w strone skąd lecą te kropelki że szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, witam w styczniowy deszczowy dzien 😠 jakby nie mogło byc słonca i skrzypiącego od mrozu śniegu 🙃
dziewczyny a nie wolicie fridy zamiast gruszki?? to chyba lepsze, moja mała sprawia wrażenie jakby lekki katarek miała ale pielegniarka mówiła że tak będzie i to wina tylklo kaloryferów bo suche powietrze, kazała mi sól morską stosowac ale nie stosuje, mam inhalator tłokowy i po prostu biore sól fizjologiczną i włączam inhalator koło niej i kropelki w powietrzu a ona tak głowką się pcha w strone skąd lecą te kropelki że szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, witam w styczniowy deszczowy dzien 😠 jakby nie mogło byc słonca i skrzypiącego od mrozu śniegu 🙃
dziewczyny a nie wolicie fridy zamiast gruszki?? to chyba lepsze, moja mała sprawia wrażenie jakby lekki katarek miała ale pielegniarka mówiła że tak będzie i to wina tylklo kaloryferów bo suche powietrze, kazała mi sól morską stosowac ale nie stosuje, mam inhalator tłokowy i po prostu biore sól fizjologiczną i włączam inhalator koło niej i kropelki w powietrzu a ona tak głowką się pcha w strone skąd lecą te kropelki że szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, witam w styczniowy deszczowy dzien 😠 jakby nie mogło byc słonca i skrzypiącego od mrozu śniegu 🙃
dziewczyny a nie wolicie fridy zamiast gruszki?? to chyba lepsze, moja mała sprawia wrażenie jakby lekki katarek miała ale pielegniarka mówiła że tak będzie i to wina tylklo kaloryferów bo suche powietrze, kazała mi sól morską stosowac ale nie stosuje, mam inhalator tłokowy i po prostu biore sól fizjologiczną i włączam inhalator koło niej i kropelki w powietrzu a ona tak głowką się pcha w strone skąd lecą te kropelki że szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata nas aż 4 razy przywitała 😁 A ta frida w jaki sposób działa?? bo nie wiem ☺️ ☺️

Wy macie swoje pyzy, mam i ja 😁

[URL=http://img209.imageshack.us/i/5tydzukaszka0953.jpg/][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/25/5tydzukaszka0953.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://img146.imageshack.us/i/5tydzukaszka0959.jpg/][IMG]http://img146.imageshack.us/img146/8594/5tydzukaszka0959.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Lukaszek juz duzy! Ja mam cos takeigo jak frida, marimer aspirator, to takie urzadzenie co zasysasz i wyciagasz z noska kozy 🙂 brzmi strasznie, ale jest b skuteczne, zasysasz ustami, ale wszystko laduje w filtrze/watce. U mnie to działa, bo wpuszczanie soli fizjol i wyjmowanie wacikiem skreconym nie zawze skutkuje, a Pawelek widac, ze ma cos cos w nosie jak ssie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
Ale Lukaszek juz duzy! Ja mam cos takeigo jak frida, marimer aspirator, to takie urzadzenie co zasysasz i wyciagasz z noska kozy 🙂 brzmi strasznie, ale jest b skuteczne, zasysasz ustami, ale wszystko laduje w filtrze/watce. U mnie to działa, bo wpuszczanie soli fizjol i wyjmowanie wacikiem skreconym nie zawze skutkuje, a Pawelek widac, ze ma cos cos w nosie jak ssie.


Ninka Twój przystojniak rośnie jak na drożdzach 🤪 dzióbek słodziutki 😁
Taaa Agata 4 rzy się przywitała - chciała miec pewność że zareagujemy ha ha ha ha . Więc WITAJ AGATKO !!!! 😁 😆 🤪
Ja zostałam sama 😉 Moja mama i Paulinka wzieły Olę na spacerek , Tomek w garażu a ja mam chwilę dla siebie 🤪 Mogę spokojnie pomalować paznokcie ha ha i makijaż sobie zrobić bo idziemy dziś w goście do siostry Tomka bo urodziła córeczkę w niedzielę 🤪 Takie wymiary jak moja Ola 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema wariatki 😉
Ja też używam Marimera i Fridy i wszystko z nosa wylatuje także warto się zaopatrzyć 😉 Nina- Łukaszek jest boski!!! I te oczka hmm można się w nich zakochać 🙃 🙂 Aga, później napiszę co pediatra kazała wykluczyć z diety jak dziecko ma kolkę żeby zminimalizować objawy 🙂 Teraz mąż śpi a nie lubi jak stukam w klawiaturę więc staram się pisać mało i wolno 🙂 Gabrysia póki co z tatusiem sobie śpi 🙂 Gosiu- Ty to masz dobrze- dzieci nie ma więc salon piękności sobie urządzasz 😜 Agatka, inhalator jest świetny- używaliśmy jak Gabi miała na początku straszny katarek ale warto od czasu do czasu używać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina- jestem magistrem edukacji wczesnoszkolnej i sztuki (muzyka i plastyka) także mogę uczyć w żłobku, przedszkolu, szkole podstawowej klasy 1-3 oraz sztuki 4-6 ale z reguły miejsca pozajmowane przez stare kobiety które powinny już na emeryturę iść ale siedzą w szkole bo im tak wygodniej 😠 😠 😠 A jak się nie ma znajomości to już w ogóle lipa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga2010 napisał(a):
Synek spi, a ja jem kolacje 🙂 Martus - a co mozesz jesc a czego nie mozesz, bo jestem ciekawa co Ci lekarz powiedzial? Pawelek tez przybywa ladnie, bo juz 4200 wg naszej wagi 😁 wiec niezle, bo jak wychodzil ze szpitala to mial 3400 😮 😜 tez na cycu tylko 😁 Gosia - fajnie, ze zakupy sie udaly, ja jutro mam zamiar odciagnac troche mleka i pojsc na wyprzedaze 🙂, acha, co do butelki, moim zdaniem jak da sie raz czy kilka razy na jakis czas, to chyba tak od cyca sie nie odzwyczai szybko..spokojnej nocy Mamuski


Pediatra napisał mi jaka jest dieta przy kolce dla mamy tzn. co trzeba wykluczyć kategorycznie:
mleko+ sery białe+ śmietana
wołowina+ cielęcina
orzechy
soja
białko jaja kurzego
serel- surówka
pomarańcze, mandarynki, greifruty, truskawiki, poziomki
kakao

W związku, że jest to dieta bezbiałkowa kazał mi brać Wapń z Witaminą D3 🙂
Żeby złagodzić objawy kolki dziecko musi mieć zapewniony spokój, najbardziej działa na dziecko włączony telewizor zwłaszcza reklamy , a dobrze działa muzyka poważna zwłaszcza Mozarta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...