Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej ja na moment 🙂 u nas wczoraj wieczor tez udany 🙂 chlopcy sie interesowali sobą hehe śmialismy sie za za jakies 15 lat razem na piwo beda chodzic 🤪 😁 no a teraz zbieramy sie na urodziny Pawla chrzesniaczki. Buziaki kobietki.
aaa Kasiu wozek swietny! JA mam taka zwykla parasolke bo chcialam kupic a sie okazalo, ze szwagierka ma jeszcze po swoich dzieciach i nam dali go wiec sie bardzo ciesze zawsze troche kasy w portfeklu 😉 a co do drugiego dziecka to dla nas najlepszy czas bedzie, bo ja jestem na wychowawczym umowe mam do maja 2013 ale narazie nie mam po co wracac do pracy bo po pierwsze nie ma na chwile obecna stanowiska i pewnie bym wyleciala, a po drugie ja tam pracowalam tak na zaczepke to byla moja pierwsza praca ... no to taka sytuacja 😉 lece 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
przekopiowane z innego watku, ale ZARABISTE 😁 😁 😁 😁 😁
Twoje ubrania

Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.
Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da.
Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe stają się twoimi normalnymi ciuchami.

*** *** ***

Przygotowanie do porodu

Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

*** *** ***

Ciuszki dziecięce

Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę.
Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami.
Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

*** *** ***

Płacz

Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie.
Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko.
Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku.

*** *** ***

Gdy upadnie smoczek

Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

*** *** ***

Przewijanie

Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.
Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

*** *** ***

Zajęcia

Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp.
Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

*** *** ***

Twoje wyjścia

Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew.

*** *** ***

W domu

Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko.
Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka.
Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi.

*** *** ***

Połknięcie monety

Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.
Drugie dziecko: Czekasz aż wydali.
Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

*** *** *** *** *** *** *** *** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meldunek !! 🙂
Kasia to jest świetne !! Hahahaha uśmiałam się 😁 😁 😁
My dzisiaj byliśmy w centrum cały dzień 🙂 Kupiłam Ali czapkę, rękawiczki na zimę z Hello Kitty i kozaki w Dichmanie czy jak to się tam pisze hihi na sztywnych spodach, ocieplane, różowe prawie do kolan 🙂 Kasiu Ty jesteś w UK to podpowiadam, że w H@M czapki zimowe itp. są bardzo tanie, za kozaki dałam 10 funtów 😉 Poza tym są przeceny w Primarku na body i śpiochy i w Mothercare też są promocje, ale na zabawki, łyżeczki itp. rzeczy 😉 Ja kupiłam dzisiaj Ali mnóstwo rzeczy 😁 😁 Sobie dwie pary japonek bo były w promocji 😁 Nawet Maniu kupił sobie czapkę w Nike 🙂 Niech ma dziad stary hahaha 🤪
A tutaj cisza, tylko wierne Dziewczyny zaglądają 😁 😘 😘 🙃 🤪 😜 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Właśnie..... Pigi... Ala przez 2 miesiące nie piła mleka?? 🤪 🤪

Nie piła, widziała butelkę z mlekiem i już wyła a nie było nawet mowy o napiiu się mleka. A to dlatego, że spróbowała innego jedzenia i mleko już przestało się Jej podobać. Teraz znów zaczęła na szczęście 🙂
My byłyśmy na spacerze, ale tylko godzinę bo wiatr głowę urywa !! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo 😁
U mnie pracowita niedziela haha Nie umiem usiedzieć na miejscu 🤔 Odkurzyłam, teraz robię sernik na zimno, ale taki stuningowany haha Sernik, śnieżka z kawałkami czekolady, truskawkowa galaretka w kostę do środka a na zewnątrz gruszkowa galaretka 😁 MNIAM MNIAM 😁 😁 Aaaa no i zrobiłam porządek w schowanku i wywaliłam znów dużo rzeczy które były na prawdę nie potrzebne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
Mój Mariusz by dzisiaj zaspał do pracy na szczęście w porę się obudziłam i mu pomogła się wyszykować do pracy i jakoś się udało.
Kasiu co do niekapków to ja zakupiłam ostatnio z Avent i jeszcze nie podałam Ali pić w tym także nie wiem, ale dzisiaj to zrobię i Ci powiem jak poszło 🙂
Sylwia kawa z cytryną dobrze robi- na mnie działa lub Alcaprim 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Sylwia, dziękuję za obiecane fotki 🙂 Nie ukrywam, że akurat te płytki widziałam w NOMI i najbardziej mi przypadły go gustu 🙂 łazienkę masz piękną i bardzo dużą czego pozazdrościć 🙂 Co do kaca to jak to się mówi- czym się strułeś, tym się lecz hehe 😜 Wstyd się przyznać ale mi zawsze pomaga takie lekarstwo. O ile mogę sobie oczywiście pozwolić na wypicie piwa następnego dnia.
Niekapka dawałam Gabi z twardym ustnikiem ale muszę wypróbować z miękkim bo z tego pierwszego pić nie chce...

Poza tym moja Gabrysiunia ma już 3 ząbki 😆 🙂 🙂 Wyszły jej w przeciągu 2,5 tygodnia 🤪 Także mamy dwie dolne jedyneczki i jedną górną (prawą 🙂. Przy tym górnym ząbku obudziła się raz w nocy i zaś nad ranem z płaczem a poza ok 🙂

Mam pytanie, ile Wasze pociechy piją mleka i ile innych płynów tj herbatek, soczków etc? Bo moja tyle trąbi herbaty, że masakra. Tylko na noc teraz mnie mleka pije bo zawsze to było 150 ml z kleikiem a teraz tylko setka...

Aaaa i miała ostatnio jelitówkę biedulka ale jest już ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dałam Ali pić dzisiaj w niekapku z plastikową końcówką i nici z picia wykrzywiła się jakby dostała kwasku cytrynowego do napicia haha
Ja już zrobiłam pranie, pomyłam podłogi i była znajoma na kawie 🙂 A teraz gotuje ogórkową z ziemniaczkami na wędzonych żeberkach 😁
Marta Gabrysia na tym samym etapie z ząbkami co Ala 🙂 Tylko u góry jest lewa jedynka 🙂 I dobrze, że już powróciła do zdrówka a jelitówka się skończyła 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 kac minal dosyc szybko 😉 Domiś z niekapaka pije ładnie ja mam z canpolu z tego co pamietam. Ogolnie on duzo pije, chociaz teraz coraz mniej jak nie ma takich upalow 2 razy mleko dostaje jedno po poludniu i drugie na noc 210 ml, poza tym potrafi 3-4 butelki herbatki lub soki wytrabic 🤪 Gratulacje dla Gabi 😁 u nas narazie tylko dwie dolne jedyneczki sa. Pochwale sie Wam moje dziecko od środy robi kupki na nocnik 🤪 lece do malego bo cos marudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To tak.
Kasia, mój Łukasz pije z niekapka z miękkim ustnikiem Lovi i z kubka 360 stopni. Na początku wyjęłam zaworek, żeby kumał, że ma tam picie, a potem z powrotem go włożyłam. To jest o tyle lepsze od zwykłego kubka z dziubkiem, że się nie rozlewa.
Wasze dzieciaczki piją herbatki na potęgę, a moje dziecko tylko 50 ml, jeśli w ogóle... za to mleko kocha... 😉 ma to po swoim tacie, który pije tyle mleka, że KROWA by nie nadążyła produkować 😉 🙃 🙃
Milka, to już wiesz komu Maję podrzucać haha 😁 A imprezę pożegnalną dla Łysolca zorganizowałaś?? 😁 hahahaha 🤪 🤪 🙃 🙃
Sylwia, ja już nie pamiętam co to alkohol, a co dopiero kac 🤪 🤪 🙃 🙃 niektórym rosołek pomaga 😉 albo klin tak jak Owcy 😜
Czuję się jak matka Polka abstynentka ☺️ ☺️ no, ale co zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ok to ja wrzuce jakies fotki jeszcze chociaz kuchnie tez chyba widzialyscie nie? i ostatnio przedpokoj to to pomieszczenie na ktorym Dominik buszuje hehe 😉 my mamy jeszcze jeden pokoj nie zrobiony dopiero sie za niego powoli zabieramy, ale to troszke potrwa zanim go zrobimy tak jak chcemy bo wiadomo kasa... Nina ja juz chyba mam dosyc picia na jakis czas hehe smialam sie do Pawla że teraz juz moge w ciazy znowu byc 😉 a my w niedziele na chrzciny idziemy szwagra córki(Majki) Pawel jest chrzestnym wiec juz w niedziele bylismy u spowiedzi i szwagier sie smieje, ze teraz to po bozemu w ciaze zajde bo im sie tak udalo hehe przed Bozym Narodzeniem 😉 Nina podziwiam Cie matko polko 🤪 ale to dobrze, ze Łukaszek mleko lubi bedzie zdrowszy w przyszlosci 😉 lece bo maly koniecznie chce mi cos przy komputerze zbroic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ok nagralam wam filmik z naszego mieszkanka bo ogolnie to za duzo by zdjec bylo 😉 tylko mam nie sprzatniete bo mi sie dzis nic nie chce hehe jak sie zgra to wrzuce link ale teraz dam opis ok bo pozniej nei bede miala czasu. Najpierw jest wiatrołap ale brakuje tam szafy jeszcze (Pawel zamowil juz chyba lustro i powli bedzie ja robil-taki komandor na cala sciane za drzwiami) poniej rzut na przedpokoj, łazienke, dalej jest kuchnia no i pozniej pokoje... w pokoju tym zółto pomaranczaowym bedzie pokoj Dominika, pozniej ten pokoj gdzie jest komputer ma taras ale musimy go odnowic (polozyc plytki i nowa balustrade bo stra juz zdjelismy), pozniej sypialnia, a na koniec jest pokoj ten co nie jest jeszcze zrobiony ale tam jest syf bo wszystko tam jest teraz co Pawel potrzebuje do roboty 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meldunek 🙂
Sylwia masz bardzo duże mieszkanie i fajnie rozłożone pomieszczenia i zrobione 🙂
My byłyśmy znów na zakupach 😁 Ale Alusia robi cyrk w sklepach na miarę armagedonu !! Ryczy i wygina się w pałąk 🤔 😮 Także na zakupy większe to bez Ali 🤨
Dzisiaj sprzedałam huśtawkę, matę i fotelik dmuchany także dostał mi tylko bouncer na sprzedaż i wanienka niby mam jeszcze koszyczek ale może na razie sobie zostać bo stoi na szafie i teraz robi za koszyk na maskotki Ali haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia, przepięknie macie!!!Pozazdrościć tej przestrzeni i gustu 😉
Nina, och Ty nasza Matko Polko hihi, podziwiam Cię 🙂 Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczenia 🙂
Mini, ja jeszcze się nie przeprowadziłam więc hola hola hehe. najpierw Ty fotki wrzucisz 😁 🙂 🙂 Ciekawa jestem 🙂 A przeprowadzka już w sobotę? 🤪 Super!!!
Kasia, Alusia to zapewne córeczka tatusia więc nie zakupy jej w głowie hehe, bynajmniej nie teraz 🙃 😁 Ale co jak co- mamusia najważniejsza 😉 😉

Nie wiem co miałam jeszcze napisać... hmm, aaa Gabi wstaje w końcu w łóżeczku bez żadnego problemu a jak każe się prowadzać to robi takie fajne kroki bo stawia wysoko nóżki jak bocian ha ha. Ale oczywiście staram się jej nie forsować bo na chodzenie u niej jeszcze za wcześnie 🙂

Miłego wieczorku kochane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...