Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Marta musisz probowac ej dawac butle... nawet z herbatka tylko... mnie cycki przestaja bolec bo powoli bede odstawiac od cyca... słuchajcie ile wasze dzieci mniejwiecej jedzą ... karmi ktos butlą??? bo moja 90ml czasem 60 zależy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mrowka1990 napisał(a):
Mini23 napisał(a):
Mrowka1990 napisał(a):
Witam brzuszki i mamusie 🙂
Ale dziś orła na tym błocie wywinęłam... dobrze, że jeszcze taka całkowita łamaga nie jestem i na synka uważam i tylko ja ucierpiałam. Mam dziś wyjątkowo dobry humor, nareszcie 🙂
A wy jak tam?
Aga Mini, kuruj się, kuruj... w święta nie można chorować 🙂
Ninka i Ola nie narzekać, na pewno dobre z was matki, nikt nie wie wszystkiego od razu więc nie narzekać 🙂
Aga i Sylwia proszę rodzić, na mnie nie czekać, bo mój synek chce dać jeszcze mocno popalić mojemu brzuchowi w Sylwestrową Noc, oj będzie szalał i dopiero w Nowym Roku jak odeśpi ruszy do porodu 😁 😁 😁 😉 😉 😉 😉
Kurcze, zobaczcie jaka ja wieeeeeeeeeeeeelka jestem
http://zapodaj.net/16721c831fd0.jpg.html

A to moja piłeczka 😁 😁 🙂 🙂
http://zapodaj.net/ede6efe94b6b.jpg.html

Muszę się wziąć za potrawy na święta bo w końcu nie zdążę, ale taka leniwa jestem.....


Ha ha Iwona a jednak masz brzuszek 🤪


to sobie wyobraź jaka ja wielka będę jak stycznia doczekam 😁 😁 😁 😉 😉 😉 😉


Iwonka ty to chudzinka ja to słonica byłam gruuuuba... matko jak przypomne sobie jezusiu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
ja mam dosyc tego krmienia cyckiem ... niby uwielbiam patrzec jak pije jak kotek tym jęzorkiem mieli ale jak za kazdym raem musze ją przebrac o sie zhaftuje to ja dziekuje...jeszcze do tego zamiast zjesc to memla i wariuje jak zabieram jej go to beczy... 😮 a do tego dostała na twarzy pieprzonego uczulenia bo posmarowałam ją kremem na twarz z mustelli niby antyalergiczny i ja wsypało krostkami 😮 a krem na dwór niby... i teraz pewnie ja te krostki swedzą...

Mój Maks zalatwiał po 8 - 10 śpiochow dziennie 🙂 A te krostki sa naturalne u niemowlaków, nie smaruj niczym same znikną moja tez cala wysypana jest. Wszystkie dzieci to przechodzą, nagle się zaczyna nagle znika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Dziewczyny ja chyba tracę pokarm nie czuje żadnego nawału ani twardych nie mam 😞

Takie wahania są normalne zanim sie laktacja ustabilizuje. Nieraz zanika pokarm prawie całkowiecie po czym zaczyna byc nawal i powoli sie stabilizuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira napisał(a):
Ola88 napisał(a):
ja mam dosyc tego krmienia cyckiem ... niby uwielbiam patrzec jak pije jak kotek tym jęzorkiem mieli ale jak za kazdym raem musze ją przebrac o sie zhaftuje to ja dziekuje...jeszcze do tego zamiast zjesc to memla i wariuje jak zabieram jej go to beczy... 😮 a do tego dostała na twarzy pieprzonego uczulenia bo posmarowałam ją kremem na twarz z mustelli niby antyalergiczny i ja wsypało krostkami 😮 a krem na dwór niby... i teraz pewnie ja te krostki swedzą...

Mój Maks zalatwiał po 8 - 10 śpiochow dziennie 🙂 A te krostki sa naturalne u niemowlaków, nie smaruj niczym same znikną moja tez cala wysypana jest. Wszystkie dzieci to przechodzą, nagle się zaczyna nagle znika.


nie krostek nie ruszam widze ze powoli zchodzą... biedulka... ja z tym cyckiem to już niemoge... nerwica mnie bierze czasem... poprostu... a te śpiochy to pikuś tylko sie zastanawiam czy jak takie dziecko zwraca to czy z przełykiem nic nie bedzie... i czy np mleko łatwostawne z proszku zjada i jest ok a z cyca może za tłuste co??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
kafinka napisał(a):
Dziewczyny ja chyba tracę pokarm nie czuje żadnego nawału ani twardych nie mam 😞


Aga ja też mam cycki za przeproszeniem jak "szmaty" 😁 🤪 a pokarmu mam sporo...tyle ze ostatno na zakupach załała mi się cała podkoszulka od mleka mimo wkładek i pieluchy...i pewnie tym się urzadziłam...mrozek,mokre ciuchy i dziś choruje... 🤢


Aga, a jak Maja ci wyssie pierś to czujesz jakiś napływ mleka, bo ja kompletnie nic, a cycki też mam takie bylejakie boje się, że nie będę miała mleka 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Aga nie do końca sie z Toba zgodzę. Ja karmie tylko na leżaka więc nie bardzo sobie wyobrażam żeby sie walnąć na ławeczkę i cycy wywalić 🤪 A tak, schowasz buteleczki do torby izolacyjnej i luzik. Powiem szczerze mi sie łatwiej żyło jak Maks juz był na sztucznym i kaszce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kafinka napisał(a):
Mini23 napisał(a):
kafinka napisał(a):
Dziewczyny ja chyba tracę pokarm nie czuje żadnego nawału ani twardych nie mam 😞


Aga ja też mam cycki za przeproszeniem jak "szmaty" 😁 🤪 a pokarmu mam sporo...tyle ze ostatno na zakupach załała mi się cała podkoszulka od mleka mimo wkładek i pieluchy...i pewnie tym się urzadziłam...mrozek,mokre ciuchy i dziś choruje... 🤢


Aga, a jak Maja ci wyssie pierś to czujesz jakiś napływ mleka, bo ja kompletnie nic, a cycki też mam takie bylejakie boje się, że nie będę miała mleka 🥴

Spróbuj herbatki laktacyjne. Ja sie nimi ratuję jak zaczyna zanikać. A nie masz przypadkiem za duzo stresu ? Stres fatalnie wpływa na laktacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagira napisał(a):
Ola88 napisał(a):
nic... przybiera ładnie....a lekarz nic... ze moze za tłuste niewiem...

Hmm, moze jej smak mleka nie odpowiada ? Czasami mocniejsze przyprawy np zmieniają zapach mleka.


ale ja bardzo uważam co jem... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
Bagira napisał(a):
Ola88 napisał(a):
nic... przybiera ładnie....a lekarz nic... ze moze za tłuste niewiem...

Hmm, moze jej smak mleka nie odpowiada ? Czasami mocniejsze przyprawy np zmieniają zapach mleka.


ale ja bardzo uważam co jem... 😞

W mojej rodzinie kobiety nie mogly karmić bo właśnie było mleko za tłuste, ja się uparłam i karmię. Maks przybierał bardzo słabo a Anabelle bardzo dobrze więc kto wie jak z tym jest.
Kasia kiedyś podawała sposób jak sprawdzi jakie jest mleko. Chyba rano odciągnięte postawić do lodówki i zobaczyć ile jest w nim tłuszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj, ja za czasami brzuszka mimo wszystko nie tęsknie, nawet to wstawanie w nocy jest milsze niż turlanie z boku na bok. Jakos tak ta ciąża mnie wymęczyła za mocno.
Moja mi sutki załatwiła na początku i ratowałam sie nakładkami Medeli, Avent zjeżdżał za bardzo i teraz czuje ze znowu mam otarte, i znowu ten sam, czyli lewy najmocniej. Znowu wrócę do nakładek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Bagira napisał(a):
Ola88 napisał(a):
Bagira napisał(a):
Ola88 napisał(a):
nic... przybiera ładnie....a lekarz nic... ze moze za tłuste niewiem...

Hmm, moze jej smak mleka nie odpowiada ? Czasami mocniejsze przyprawy np zmieniają zapach mleka.


ale ja bardzo uważam co jem... 😞

W mojej rodzinie kobiety nie mogly karmić bo właśnie było mleko za tłuste, ja się uparłam i karmię. Maks przybierał bardzo słabo a Anabelle bardzo dobrze więc kto wie jak z tym jest.
Kasia kiedyś podawała sposób jak sprawdzi jakie jest mleko. Chyba rano odciągnięte postawić do lodówki i zobaczyć ile jest w nim tłuszczu.


Beata nie do lodówki tylko w temperaturze pokojowej 🙂 i wtedy się robi śmietanka 😁

To ja znam sposób z lodówką. Jak sie robi zimne to wtedy sie oddziela tłuszcz od reszty. To chyba nie ma znaczenia byle nie do zamrażalnika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naciskam na cyca, ale polecą 2 kropelki i koniec spróbuje wszystkiego, co się da, że by mieć pokarm, a co do stresu to szkoda gadać nadal mieszkamy u teściów, bo wszystko się przeciąga z tą przeprowadzką teraz muszą poprawić sufit, bo się okazało, że ma fałdy i do tego jeszcze parę innych rzeczy normalnie brak słów ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie stres o mały wlos nie wykończył laktacji. Tez właśnie nie szlo wydusić więcej jak 20ml 🤢 Spokój i jeszcze raz spokój i duzo herbaty laktacyjnej najlepiej z fixa do kupienia w aptece ona jest mocniejsza od Hippa.
Słuchajcie, czy nie zauważyłyście czy mocz Waszych maluchów ma jakiś zapach bo od kiedy mala ma te odparzenia to czuje dośc ostry zapach moczu i obawiam sie czy nie ma jakiejś infekcji !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście !! 🤪 Co do tego sprawdzianu to czy w temp. pokojowej czy do lodówki to się śmietanka rozdzieli na 100% o ile jest w mleku 😁 😉 Ja się nudzę cholernie chyba się ubiorę i wyjdę na spacer chociaż u mnie znów śniegu nawaliło i wszystko zasypane 🤪 Muszę w końcu Mariusza do sklepu wyciągnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie, tematy jeszcze nie dla nas, chociaz sie doksztalcam 🙂. Aga Mini - Ty nie szalej jak masz temperature, bo Ci podskoczy bardziej, a 17 godz to najgorzej jest. Marta - ja znow z teorii od kolezanki, ale ona mowila, ze podawala leki czy cos strzykawka lub taka mini lyzeczka, nie butelka... mnie niby to ktg uspokoilo, ale te 3 godz na izbie przyjec mnie zmeczyly jak cholera, poza tym obserwuje nadal czy zatrzyma sie w koncu to plamienie...w ciazy problemy, potem problemy, ehh 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Ale się rozpisałyście !! 🤪 Co do tego sprawdzianu to czy w temp. pokojowej czy do lodówki to się śmietanka rozdzieli na 100% o ile jest w mleku 😁 😉 Ja się nudzę cholernie chyba się ubiorę i wyjdę na spacer chociaż u mnie znów śniegu nawaliło i wszystko zasypane 🤪 Muszę w końcu Mariusza do sklepu wyciągnąć.


Ja też bym się na spacer wybrała ale sama wolę nie ryzykować bo ostatnio jak pierdoła chodzę,a to fiknę, a to się uderzę, a to zadrapię w brzuch... muszę siedzieć w domu dla własnego i syka bezpieczeństwa 😁 😁 😁 😁 🙂 🙂 🙂 ale jak byś szła do sklepu to mogłabyś mi kwasek cytrynowy kupić bo mi potrzebny a nie mam jak kupić 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja muszę zrobić generalny porządek a migrena trzyma i mala sie wierci a poza tym albo raczej przede wszystkim mi sie nie chce. Kasia chodź do mnie pomóż koleżance w potrzebie :d Ty tak lubisz sprzątać a jeszcze mowisz ze sie nudzisz. No i dzisiaj w końcu rodzisz więc akurat 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...