Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasiu nie wyolbrzymiam, po prostu lekarze mówia tak ze wszystko ok, i ze jakby było xle to by ciagle tak było a jak sie trafia chociaz jeden dzien lzejszy tzn ze jest ok, i mówi tak wielu lekarzy, dla mnie naprawde jesli jest w stanie spac chociazby na moich rekach kołysana to juz jest dobrze, bo ostatnie dni jak tylko krzyczała płakała i sie wyrywała to ja juz nie mogłam, jestem wykonczona ale co mam robic jak lekAarze twiedza ze ok taki wiek to to, to tamto, je ladnie owszem jak juz uda mi sie ja przystawic zwykle to ok 10 minut szarpania sie krzyku bonie reaguje na cycka, potem próba uspania wije sie prezy wyrywa ciezko mi ja utrzymac- widac skaza meczy, potem zasnie ale nie głeboko musze ja trzymac bo jak nie to sie budzi ale juz 3 lekazy mi powiedziało ze widac takie mam dziecko, a ze nie moge sie uczesac czy zjesc bo nie moge zdjac jej z rak - widac potrzebuje duzo kontaktu urosnie to minie - tak mi mówia to co mam sie kłucic ze ja wiem lepiej? naprawde zaczynam juz myslec ze tak ma byc...
a co do diety zalezy od dziecka, sasiadka ma skazowca i od czasu do czasu zje jogurt serek czy tym podobne i jest ok a mi zosia reaguje na wszystko, jadłam pistacje bo nie reagowała to duzo kalori i ja sie lepiej czulam to pielegniarka ze nie moge bo to silne alergeny mnie nie było to rodzine mi uswiadomiła i kazała herbatniki jes bo ona 2 lara na tej diecie wytrzymała tylko ze moja mała po herbatnikach krosty i lipa a mleka tego dla skazowców nie chce, wziełabym bebilon sojowy to wszyscy najezdzaja ze krzywde dziecku zrobie bo karmie piersia wszystkie dzieci dorosli chorzy a zosia nie i co chc zeby z nimi chorowała?nawet ortopeda ze za krótko karmie piersia zeby 0przejsc na sztuczne a moje mleko wyglada jak biaława woda:|
a mi cycki rizsadza bo znowu nawał a mała ssie np rano a wieczorem niechce krzyczy albo na odwrót no ale lekarze mówia ze wszystko w porzadku na sile szukam problemów to normalne zachowanie niemowlaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata mała ma skazę i tylkko na cycu tak?
Ja Oskara karmiłam do 6 misięcy,bo wtedy już nie chciał.Skazę rozpoznali jak miał 6 tygodni,odstawiałam nabiał i po ok.2 tyg minęły bóle brzuszka,wysypka,wszystko było ok...jeśli by tu tylko oskazę chodziło to Zosia już dawnoi by się uspokoiła.
Mnie z Oskarem też lekarka zapewniała,ze jest ok,że dzieci płaczą,że ja wymyślam...tak długo chodziłam aż wkońcu dała skier na mocz i ...szpital 😞,zaraz zmieniłąm tąidiotkę na prawdziwego lekarza.
Wiesz,ja nie twierdzę,ze małej coś musi być,ale słuchaj też swojej intuicji,bo nieraz lekarz-dziecko jest zdrowe,a mam czuje,ze nie i faktycznie.To Ty jesteś znią 24 h a nie lekarz.
A jeśli jeszcze bardziej ograniczyłaś menu to może mała faktycznie się nie nnajada?
ładnie przybiera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 za dużo tematów do ogarnięcia mam gaduły 😉
Ada, podpisuję się pod tym co mówią dziewczyny. Tylko najgorsze, że pracować będziesz od września... a jest luty!! Czyli jeszcze kupa czasu,a czy do tego momentu dasz radę?? 😘 😘 A u siostry mogłabyś zamieszkać?
Muszę się pochwalić, że moje dziecko w końcu przesypia mi pełne 8 godzin 🙂 i potem jeszcze pośpi ze 2, 3 h 😁 W końcu zrozumiał, że tak trzeba hahah 😁
Agata, lepiej zrób badanie moczu i tak jak któraś z dziewczyn pisała, żeby słuchać swojej intuicji i zrobić 50 badań i się upewnić, że wszystko ok. A przy skazie to chyba lepsza byłaby butla, bo i Ty się męczysz na tej diecie, do tego jest droga, taniej NA PEWNO by Cię mleko wyszło, tylko trzeba próbować żeby Zosia butlę chciała. I może masz mało wartościowy pokarm, dlatego Zosia tak często budzi się w nocy, bo jest nie najedzona. Piszesz, że lekarze mówią, a u ilu lekarzy byłaś?? 😘 😘
Aga, Oli i Maja jakie podobne oczy mają 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
jaaaaaaaaaa ale się rozpisałyście 😮
Agata nasza Kasia troche pocisnęła,ale wg mnie słusznie...wiesz co mi się wydaje że problem nie musi tkwić w Zosi,ale w tobie,jesteś nerwowa,sama nie wiesz czego oczekiwać po dziecku,stale jesteś nie zadowolona to i dziecko to odbiera i jest takie a nie inne...
jak ci radzimy z małą iść do lekarza to nagle piszesz że byłaś i mała jest grzeczna,zdecyduj się albo są podstawy do obaw albo nie a z tego co często piszesz to zachowanie malutkiej budzi niepokój...
co do mleka,cyc może być pełen ale to nie znaczy że ma wartość i mała się naje,spróbuj wypić litr wody a później obiad zacząć,na początku po wodzie będziesz syta a za chwile już głodna...
piszesz że lekarze nie reagują bo mówią że to normalne,ale chyba masz własny rozum i chyba umiesz się odezwać?? wymuś do cholery chociaż skierowanie na badania krwi moczu lub do neurologa czy kogoś tam,wkońcu to twoje dziecko,i to ono jest najważniejsze nie ty,nie mąż czy teściowie ale Zosia...
skaza białkowa tak jak pisały dziewczyny nie powód by się głodzić,zaczni działać dla siebie i małej,bo nie długo na tyle będziesz miała dość tych wachań że będziesz tylko marzyła o ucieczce poza wzrok małej i vice versa


Ja szczerze to już się pogubiłam w tym co Agata pisze, bo wydaje mi się że jedno wyklucza drugie i już zwariowałam. A to dlatego, że czytam na szybkiego, bo mam trochę prasowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja zwierzyncu 😘
My juz po wizycie u ortopedy. Wszystko jest sobrze, usg bioderek nie robili Oli bo wszystko ok.. Teraz mamy sie pokazać jak Ola zacznie chodzi. Troche mnie to dziwi bo Wy macie dwie wizyty u ortopedy. Drugą za miesiąc lub dwa na drugą kontrol. Nie wiem 🤢 Jak jest u Was z tymi ortopedami ???????????
Aduś ..................... biedna ty , dzieci i twój pies 😞 Aduś a Twoja rodzina??? Mama, tata a siostre, brata masz??????? Bo tak się żyć nie da. Twój mąż to cholerny gnojek!!!!! Idiota i debil!!!!!! Już innych wyzwisk nie napiszę . Czy on wie co może stracić ???? Aduś życzę Ci abyś jajk najszybciej do pracy poszła i uciekła od niego jak najdalej!!!!!! Gdybyśmy mogły Ci pomóc????
Twój Oskarek był dłodziutki jak był taki malutki i jakie śmieszne miał wloski 🤪 🤪
Aga Kafinka twoje skarby śliczne - cudne 🙂 🙂 🙂 Nasze dziewczyny skończyły wczoraj dwa miesiące 🤪 😁
Kurde Kropka się dłuuuuugo już nie odzywa 😮 🥴 Ciekawe czemu ???????
Martuś trzymam kciuki za kredyt - napewno dostaniecie 😉
A Alusie znowu kolka męczyła??????? Oj biedna 😞 Ale jus niebawem te kolki dadzą Wam spokój na zawsze !!!!
I juz nie pamietam co miałam napisać ☺️ 😞, ech ta moja pamięć - starość nie radość hehehehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz Mini dla mnie Zosia jest grzeczna jeśli wystarczy że nosze ją na rękach czy w chuście a ona dzięki temu nie płacze, o tym żeby sama leżała/spała moge pomarzyć, w nocy śpi ładnie, owszem 2-3 noce w tyg da mi popalić ale ogólnie jestem z nocy zadowolona, wiec wytłumacz mi dlaczego w dzien daje czadu a w nocy jest spokojna? bo moje nerwy i nastroje niezmieniają się, ba w nocy jak ją karmie to tyle że nie rycze ze złości że jest dopiero 5 rano a ja już 10 razy wstawałam ją karmić, wtedy nie czuje moich emocji?? albo jak ją ktoś inny weźmie?? ja widze problem w jelitkach bo ona ciągle te bąki puszcza takie śmierdzące i się pręzy ale odpowiedz jest zawsze ta sama, skaza, tym bardziej że ja niby wyeliminowałam wszystko co zawiera produkty od krowy i jajka, cytrusy, kakao i inne uczulacze a ona co jakiś czas dostaje tej wysypki, nie tak poważnej jak na początku ale wraca to, lekarka powiedziała że no skaza i niewykształcony do konca układ trawienny i tak będzie do 3-4 miesiąca, ja się odzywam w gabinecie dyskutuje zadaje pytania mówie i co z tego?? u nas jest taka teoria, a już w innym mieście inna, tak jak z tą kopą u nas wszyscy nawet w szpitalu mówią że ok, a w lublinie że nie jest ok i że powinna codziennie robić a nie raz na tydzien czy na 10 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga_ta napisał(a):
wiesz Mini dla mnie Zosia jest grzeczna jeśli wystarczy że nosze ją na rękach czy w chuście a ona dzięki temu nie płacze, o tym żeby sama leżała/spała moge pomarzyć, w nocy śpi ładnie, owszem 2-3 noce w tyg da mi popalić ale ogólnie jestem z nocy zadowolona, wiec wytłumacz mi dlaczego w dzien daje czadu a w nocy jest spokojna? bo moje nerwy i nastroje niezmieniają się, ba w nocy jak ją karmie to tyle że nie rycze ze złości że jest dopiero 5 rano a ja już 10 razy wstawałam ją karmić, wtedy nie czuje moich emocji?? albo jak ją ktoś inny weźmie?? ja widze problem w jelitkach bo ona ciągle te bąki puszcza takie śmierdzące i się pręzy ale odpowiedz jest zawsze ta sama, skaza, tym bardziej że ja niby wyeliminowałam wszystko co zawiera produkty od krowy i jajka, cytrusy, kakao i inne uczulacze a ona co jakiś czas dostaje tej wysypki, nie tak poważnej jak na początku ale wraca to, lekarka powiedziała że no skaza i niewykształcony do konca układ trawienny i tak będzie do 3-4 miesiąca, ja się odzywam w gabinecie dyskutuje zadaje pytania mówie i co z tego?? u nas jest taka teoria, a już w innym mieście inna, tak jak z tą kopą u nas wszyscy nawet w szpitalu mówią że ok, a w lublinie że nie jest ok i że powinna codziennie robić a nie raz na tydzien czy na 10 dni

Agata, nie wiem czy to jest normalne, bo nie jestem lekarzem, ale skoro o 5 rano karmisz małą 10 raz w nocy, to się nie najada!! Tak mi się wydaje... I to chyba nie jest normalne, żeby co chwilę jadła w nocy. Może dlatego jest taka niespokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam troche prasowania i muszę wreszcie żelazko uruchomić ha ha ha.
No to pewnie z tym ortopedą to tak jak co kraj to obyczaj. Chyba dobrze napisaąłm , nic nie pokręciłam 🥴
Moja pyza zainteresowana zabawkami z maty haha 🙂
[URL=http://img200.imageshack.us/i/sam0559olkkkkkk.jpg/][IMG]http://img200.imageshack.us/img200/4166/sam0559olkkkkkk.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Moja tylko raz w nocy się budzi,tzn. jak zaśnie o 21 lub 23 nawet to ok 4-5 chce cyca,a później śpi dalej do 9,no chyba że siostrzyczka ją obudzi 😉 i w dzień mi nie śpi prawie wogóle,nie mówie że nie płacze bo bym skłamała,no ale czasem też musi się wypłakać,czasem i mnie zmęczenie bierze przy dwójce dzieci ale wg pediatry mała świetnie się rozwija i ładnie przybiera


Przeciez dziecko się nie wychowa bez płaczu, musi troszkę popłakać , bo tak sie z nami komunikuje 🙂 Moja też podobnie troszkę poplacze, pokrzyczy i pogada, teraz właśnie sie juz zlosci bo za długo leży i trzeba z niz pogadać 😉Lecę do niej i prasować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podpisuję się pod Krową. Ja już nie nadążam za tym co piszesz Agatka. Żalisz się od kąt urodziła się Zosia, że jest taka i owaka. No to w końcu zaczęłyśmy Ci radzić żebyś zainteresowała się Jej zachowaniem i to sprawdziła poprzez badania a Ty od razu doszłaś do wniosku, że na pewno Jej nic nie jest tylko skaza białkowa Ją męczy i ma taki charakter, ale skąd to wiesz?? Masz rendgen i USG w oczach, że Ją prześwietliłaś i wiesz, że jest na 100% zdrowa ?? My nie wmawiamy Twojej Zosi choroby, ale po tym co piszesz to tak tylko wnioskujemy, że coś jest nie tak. Raz jęczysz, że jest niedobra później, że da się wytrzymać a mi się wydaję, że macierzyństwo Cię przerosło i miałaś o nim zupełnie inne wyobrażenie a rzeczywistość dała Ci ostro po tyłku tym bardziej, że masz tendencję do narzekania. Przed porodem w ciąży narzekałaś, że nigdy nie urodzisz i jak się źle czujesz a przecież wszystkie byłyśmy przed porodami i wszystkie źle się czułyśmy, ale narzekałaś tylko Ty. Teraz jak już wszystkie urodziłyśmy to tylko Ty narzekasz na Zosie chociaż Dziewczyny mają większe problemy z dzieciaczkami, że aż lądują z Nimi w szpitalach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdem wlasnie chwale sie ze mam zalozona spirale... Obalam mit ze boli nic nie boli nawet nic nie czuc ze cos tam wklada.... No wiec jestem happy... Ja sie podpisuje pod tym co dziewczyny mowia... Agata zabierz ja na badania skaze tez sie okresla po badaniach... I przestan narzekac... Kajtek lezal tyle w szpitalu i Iwona nie narzekala choc nie mogla z nim byc 24 na dobw co dla niej ciezkie napewno bylo... Ada ma 2 malych lobuzow kochanych i sajgon z mezem i tez az tyle nie narzeka... My ci tu radzimy dobrze a ty nagle zmieniasz zdanie i twierdzisz ze ok z Zosia to sie zdecyduj... Moja tez daje mi popalic i czy widzialas zzebym sie cos skarzyla nie spi w dzien chyba ze na dworze w nocy roznie... Wymusza placzem wszystko i jakos nie narzekam ... Jak widze ze cos nie tak pytam sie kogos o rade lub ide do lekarza... Wiec prosze albo nie narzekaj albo zacznij robic cos w tym kroku to moze sie zmieni....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja a chwilę..mąż pojechał po wyniki...znowu bakterii 10do3 😠...ja się wykończę,niby zakażenie jest od 10do5 ale podejrzewam,że da nam skierowanie do szpitala,jutro rano idę do lekarki,teściowa do Oskara przyjedzie.

Ja tam ekspertem ani lekarzem nie jestem ale wiem jaki Oskar był na początku i jaka ja byłam zielona 😞...wisiał na cycu ciągle...mi pomogła książka Zaklinaczka dzieci i plan PROSTE...wystarczyło się przemęczyć tydzień i nauczyć dziecko stałego planu dnia-pobudka,karmienie,zabawa i sen,no i dostał też smoczek,bo miał silny odruch ssania i poprostu nie był jak myślałą ciągle głodny,tylko chciał ssać.
Oduczyłam też małego bujania,noszenia do snu na rękach...nie powiem,ze to stało się agle,ale po 1-1,5 tygodnia było już dobrze,bo mały miał stały plan,wiedział czego się spodziewać...do dziśjak wybija ok. 18.40 to nas sam pogania do kąpieli 🤪...a przecież na zegarku się nie zna(chyba,że mam geniusza 🤪 😁)
Może właśnie Zosi brakuje takiej rutyny,jak domaga się tyle jedzenia to może poprostu chce possać a niejeść,a może masz mało wartościowe mleko...nawet jeśli to Agata nie obwiniaj się,zobacz ja nie karmię i daję radę,ważne jest szczęście dziecka a nie nacisk na karmienie!!!!
Nie będziesz złą matką,jak przestaniesz karmićlub zaczniesz dokarmiać...nie licz też,ze Zosia od razu polubi mieszankę mlekozastępczą,bo one są paskudne,nieraz trzeba miesiąc,zeby dziecko zaczęło ją pić.Wiem po kumpeli 😞
Ile Zosia przybiera???? Nie za mało? Wiesz dziecko wyczuwa emocje,a w nocy jak śpi jest spokojniejsze,przynajmniej widzę po Sebie,w ciągu dnia nieraz się denerwuje,wypluwa itd a w nocy je super ładnie i spokojnie.
Zrób ten mocz...

Mąż wrócił z pracyi powiedział,ze idzie na leczenie,na razie w soboty a jak odłożymy coś siana(jak będzie miał wolne to nie dorobi) topójdzie na miesięczną terapię codzienną.Zobaczymy...i tak na razie jak pisałam nic nie wymyślę 😞
U siostry odpada,rodzina...jaka rodzina 🤨,ojciec Sebę raz widział 😠...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada, oby nie skończyło się szpitalem 😞 Ciocie brzuszkowe są z Tobą i Sebastiankiem 😘 😘 🙂
Jak już wcześniej powiedziałam, nie skreślam ludzi, także życzę Ci żeby mąż poszedł na leczenie i żebyście tworzyli rodzinę. Może kiedyś zapomnisz o tych wszystkich przykrościach...ale to życie pokaże czy będziesz mogła z nim dalej być po tym wszystkim. Jedyne co Ci mogę poradzić, to że jeśli teraz się nie podejmie leczenia, to już nigdy tego nie zrobi i nie ma co liczyć, że coś się zmieni. Ale zawsze to krok do przodu 🙂


Ola ... no no 🙂 Zazdroszczę Ci spirali 😁 Musisz wykorzystać, że ją masz hahaha. Fajnie, że Cię nie bolało 😁 a tak się bałaś i dobrze, że nie potrzebnie 😁

Agata, Ty się na nas nie obrażaj, bo my chcemy Ci pomóc. W końcu po to tutaj się spotykamy i rozmawiamy, żeby sobie pomagac 🙂 Naprawdę jesteś niezdecydowana, bo jak już pisałam się pogubiłam co jest nie tak i raz piszesz tak, a zaraz inaczej 😮 😮
My nie chcemy wmówić Zosi choroby, tylko też jej pomóc, bo może coś jej dolega, a być może taki ma charakter. A Ty jesteś wykończona psychicznie i fizycznie, bo ja gdybym wstawała co godzinę w nocy, to bym była padnięta i wściekła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś miejmy nadzieję że wszystko dobrze będzie i nie wysla Was do szpitala, trzymam kciuki 😉

Iwonka cieszę sie razem z Tobą że Kajtuś wraca już do domku, i po wszystkich badaniach zapomnicie już o szpitalach i lekarzach specjalistach 🤪 I wiem jak bardzo się cieszysz że bedziecie mieszkać we własnym mieszkaniu, ja też nie mogłam sie doczekać az sie wyprowadzę z mieszkania od mamy. Teraz juz jestem happy 🤪 🤪 🤪 😁 🙃
Martus nic nie piszesz jak z Waszym kredytem - jestem ciekawa i trzymam kciuki 😉
Ola ale Ci dobrze, możecie się bzykać na MAXA 🤪hahahaha i nie musisz obawiać sie że zajdziesz w ciąże - zazdroszcze Ci , a twoj mąż teraz jest w siódmym niebie 😜. I fajnie że nie bolało 🙂
A moja Olka od dzisiaj strasznie się rozgadała 🤪, a jak się od niej odchodzi to strasznie krzyczy na cały swój głosik ha ha ha ha ha ha , ale ona jest fajniusia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W kolejnym banku się nie udało więc próbujemy dalej ...już siły nie mam ale trzeba próbować tym bardziej, że właściciele mieszkania powiedzieli, że przypadliśmy im do gustu i chcieliby, żebyśmy to my kupili ich mieszkanie bo przypominamy im ich samym kiedy szukali mieszkania i te 33 metry były szczytem marzeń...Także jeszcze poczekają, jutro kolejny bank... Zaraz nadrobię co naskrobałyście bo aż 7 stron mam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...