Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Marzi ja jeszcze nie wprowadzilam.
Sandra coz nie probowalam choc ja ja blendowalam jedzenie to zdazaly sie grudki ale maluch jadl bez problemu.
A ja sie zastanawiam kiedy wprowadzic ten kupek "niekapek"(?) taki z dziubkiem bo przeczytalam ze soczki to albo lyzeczka albo wlasnie przez kubek z dziubkiem. Niby niektore sa od 6go miesiaca ale nie mam o tym zielonego pojecia...
A lekarka dala mi zwolnienie dla mojego M bez najmniejszego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja kupilam malej tez kubek niekapek na ktorym bylo napisane 4+ znalazlam taki sam w necie:
http://www.tommeetippee.pl/viewproduct/parentcat/2/subcat/6/pageid/99/ a tu jest ze niby od 6+ 🤔 🤔 - niewazne Mia skonczy 6 miesiecy za pare dni 🙂
Ja mam butelki z tej firmy i co najlepsze nakretke z dziobkiem i uchwyty do trzymania od tego kubka mozna zamiennie stosowac do wszystkich butelek Tommee Tippee, wiec czasem malej zakladam te uchwyty i sobie sama butle trzyma 🙂 jesli chodzi o dziubek z kubka to tez jak u Otlesi Mia probuje go pogryżć swymi bezzebnymi dziaselkami 🙃
Kupilam tez z tej firmy łyzeczki z czujnikiem temperatury: http://www.tommeetippee.pl/viewproduct/parentcat/2/subcat/8/pageid/43/
i miseczki z pokrywka i miejscem na lyzeczke - super w transporcie papu dla niuni: http://www.tommeetippee.pl/viewproduct/parentcat/2/subcat/8/pageid/37/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O wlasnie szukalam tych lyzeczek ale nie moglam znalezc tzn znalazlam tylko Canpol, a co do tej miseczki z lyzeczka to sie wlasnie zastanawialam nad lkupnem albo Tomi albo Fishe Price
http://www.allegro.pl/item986074944.html
http://www.allegro.pl/item1011944870_fisher_price_rainforest_miseczka_z_lyzeczka_boy.html
i nie wiem ktory wybrac a cena podobna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandra fajne te łyżeczki widizałam takie podobne w markecie ostatnio tlyko nie wiem z jakiej firmy były ale ciekawy to ejst patent:P chyba też je kupie jak spotkam znowu

a ja dzis zaszalałąm i kupiłam małej spacerówke:P a zaszalałam w tym sensie że jest różowo-fioletowa:P ale tak mnie oczarowała ze nawet sie nie zastanawiałam, spełniła wszystkie moje wymogi :P jest idelana ma jedną wade ale znaleźliśmy już na to patent wiec jest super nie moge się doczekac jutrzejszego spaceru w nowym wozie:P a co zabawne jak przymierzałm Nadie w sklepie do wózków to tylko w tym sie smiała w innych marudizła wiec chyba jej tez odpowiada

a teraz cos z innej beczkia ale sie dzis usmialismy z mezem i moją mamą, tak sobei siedizelismy i mówię jaka ta spacerówka jest ładna, i pytam mamę czy nie ejst w zbyt jaskrawym kolorze i moja mama mówi " Nadusiu Ta Twoja mama ma fioła" a Nadii się wymsknęło "wiem" powiedziała to niesiwadomie , ale to tak zabawne było bo jej tak idelanie wyszło tak wyraźnie to powiedziała, gdybym tego sama nei usłyszała to bym nei uwierzyła hehe, szkoda ze tego nie nagrałam bo bym mogła komus udowodnic ze mówię prawde a tak nikt mi nie uwierzy ale my w 3 sie uśmialiśmy do łez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu hm, ja nie wiedziałam, że niekapki to od 6 miesiąca... 🤨Witek ma jeden z NUKa, dawałam mu po papkach w nim do popicia i wodę i herbatkę - już na początkach piątego miesiąca. Ładnie łapał, trzymał i sobie z nim radził, więc mu dawałam i do dziś daję. 🙂

Od jakiegoś czasu zaś wyrywa mi łyżeczkę, kiedy go karmię... Jak mu ją dam to sobie sam wkłada i wyjmuje, wkłada i wyjmuje... i za chwilę się przygląda jakby myślał "coś nie tak, gdzie jedzonko?". 😁 A zarazem kiedy jest głodny uspokaja go już sam widok talerzyka z jedzeniem i jego łyżeczką... Ale chyba jeszcze nie do końca kuma, że trzeba je najpierw na tą łyżeczkę nabrać, hi, hi, samo się tam nie pojawi. 😜

Maiha wierzę Ci, wierzę! 😜 Musieliście się nieźle uśmiać. 😁 My mieliśmy kiedyś podobną sytuację, ale mojemu wymskło się znacznie prostsze słówko - "nie", kiedy mój M coś na mnie do niego narzekał. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha - ja wierze ze tak moglo byc nasze dzieciaczki sa takie niesamowite 🤪
jesli chodzi o mowienie to mnie troche martwi bo moja mala niby "mowi" ale strasznie niewyraznie, syczy, piszczy, jakby sepleni itp nie "mowi" wyraznych sylab - ga, ba itp... miala pare dni ze mowila wyrazniej ale nadal nie tak do konca a od paru dni to w ogole nic 🤔 myslicie ze powinnam sie martwic???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SAndra myślę że teraz chyba jescze nie powinanś sie martwić, Nadia tez czasem jak sobie guga to nie rozumiem, czasem ładnie jej wychodzi a czasem tylko piszczy, du.żo do małej mów ja tez do mojej mówię jak gotuje to mówię jej co robię, opowiadam jej dużo ajk an spacerzee jesteśmy, za kilka miesięcy nasze dzieic będa mówiły "mama", "tata" , i inen proste słówka i wteyd zobaczysz jak MII wychodzą te słówka czy ma z nimi problem czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari możesz zawsze zapytać się pediatry... ale myślę, że nie. Nie opanowała czasem ostatnio jakiejś nowej umiejętności, która mogłaby "mówienie" chwilowo zepchnąć na dalszy plan? Mój np. od jakiś dwóch tygodni... cmoka. Zresztą jak sama zauważyłaś czasem daj małej się wygadać. 😉 Spróbuj poprowadzić z nią dialog - mów do niej ale i po chwili czekaj na "odpowiedź". 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra Nasza Mała też więcej piszczy,język wykręca i coś tam składa,ale wychodzi Jej czasami baba,papa,mam Jej wyszło nawet,ale myślę że jeszcze nie trzeba się tym martwić.

Łyżeczki mamy te same i kubeczek też mamy ten z TT,do tego mamy takie pojemniczki z TT,nad miseczką jeszcze nie myślałam,bo Vanessa za wiele nie zjadła do dzisiaj 🙂

Zjadła dzisiaj pół słoiczka marchewki,i cały słoiczek deserku 🤪 byłam w szoku,ale zmieniłam łyżeczkę 🤨 dostałam paczuszkę z HIPP i tam były takie zwykłe łyżeczki i z Niej zjadła 🙂

Dzisiaj wyciągała chipsy z paki i zaraz do buziochy i lizała je tak śmiesznie,a się cieszyła 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek. 🙂

Kurcze, rozmowa o niemowlęcych sztućcach... hi, hi. 🙃 Cóż u nas jest tylko jedna, pomarańczowa, "Witkowa" łyżeczka, którą dostał daawno temu w prezencie. A tak to jedzonko nakładam mu na najzwyklejszy talerzyk... Pomyślę o jakimś specjalnym, dopiero jak zacznie sam jeść (choć patrząc na niego jak się do tego rwie to pewnie już niedługo). Hm, choć jak tak Was czytam i się zastanawiam... To chyba też się skuszę na zestaw "na wychodne". Dobre by to było chociażby na nasze długie trasy samochodowe, ale i nie tylko.

A wczoraj byłam u ginekologa... W związku z niezbyt wynikami z cytologi i bólem w lewym jajniku... Cóż, dostałam leki i teraz już w ogóle całkowicie pierś idzie w odstawkę. Nie powiem, chyba jednak trochę mi szkoda... 🥴 Właściwie to żal mi tylko jednego - uśmiechu Witka przy cycusiu i gadania podczas jedzenia. 😉 Bo tak poza tym to przyznam szczerze, że nic więcej w tym nie lubiłam. Ech przepraszam, że tak się wyżalam, ale kto jak nie inne mamy mnie lepiej zrozumie? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi ja tez uwielbiam te zabawy syna przy cycku ja na poczatku nie moglam uwierzyc ze taki maly bobo moze sobie robic ze mnie jaja ale wszyscy sie smieja jak to widza. Mi prawie wszystko sie podoba w karmieniu piersia i szkoda mi go odstawiac ale do pracy trzeba isc, praktyki do szoly musze zrobic...
Sandra nie masz sie co martwic wiesz ze kazde dziecko rozwija sie indywidualnie moj maz np siedal dopiero w wieku 9ciu miesiecy i wogule nie raczkowal tylko od razu zaczal chodzic. Tak samo jak z zabkami jedni juz maja a inne dzieci jeszcze nie.
Maiha usmialam sie moj syn to pierwsze slowo jakie powie to bedzie "NIE" bo juz od dawna mowi "NEEEEE" jak cos jest nie po jego mysli np jak go ubieramy a czasem wychodzi mu "NIE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam problem z uspaniem Aleksa. On bedzie jeczal i marudzi ale nie zasnie nawet jak chce go uspac to nie da rady. Oczka ma takie space zaszklone ale nie zasnie i twardoo sie trzyma. Jedyny sukces to to ze usypiam go o 21 i budzi sie dopiero o 3,4 uff no i o 7,8 juz pobudka na dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i zapomnialam powiedziec ze juz dostalismy tzn Alesk dostal pierwszy prezent na chrzciny (chociaz one sa dopiero 23 maja) takie krzeselko do karmienia i bujaczek w jednym. Krzeselko urzywane ale w swietnym stanie jestem bardzi zadowolon a jedyny problem to brak miejsca w mieszkaniu 😉
http://www.allegro.pl/item1001819390_galileo_coneco_krzeselko_bujak_promocja.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i po szczepieniach... w końcu! Mały był grzeczniutki, a po kłuciach zaraz zasnął - nawet babka nie zdążyła wypisać mu w książeczce zdrowia co trzeba, a on już chrapał. Waży mniej niż się spodziewałam - 7850, grunt, że w normie. 🙂 Następne szczepienia dopiero w połowie grudnia... uf! 😉
Rozmawiałam też z pielęgniarką o szczepieniach przeciwko meningokokom. Tak myślę, że jeżeli już, to dopiero będziemy się na nie decydować po roczku, ale to i tak się jeszcze zastanowię czy w ogóle.
Tylko z ciemiączkiem nie tak - za szybko się zrasta. Lekarz kazała nam pojawić się za miesiąc na kontrolę i nie podawać witaminy D. Hm, zobaczymy co to będzie.
A i z tego wszystkiego zapomniałam zapytać o ten nosek... 🥴

Leniuchu fajny prezent - no i fajnie, że jednak przed czasem, bo kto wie, może za niedługo się przyda? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my na ostatnie szczepienia przed skonczeniem roczku idziemy za tydzien bo tutaj wypada tak ze na 6 miesiecy a pozniej na roczek... A u nas pol roczku juz za tydzien 😁
tutaj dostaja wszystkie dzieci szczepienia przeciw pneumo- i meningo-kokom nie trzeba za nie placic, jedynie co to za rotawirusa...
No my za tydzien tez zwazymy nasza kluske 😁
Shati mi sie tez wydaje ze mala ma grubo ponad 8 kg ale okaze sie w przyszlym tygodniu 🙂 Kregoslup mi jez siada a i tak nosze ja minimum

gosia - o jaki zasilek ci chodzi?? ja dostaje tylko ten dla bezrobotnych bo do innych sie nie kwalifikujemy, jesli jestes ktoryms zainteresowana to pytaj to ci powiem co tutaj z nimi - na jakich zasadach sie je otrzymuje i podesle ci pare stronek.

leniuszku wiem ze kazde dziecko rozwija sie we wlasnym czasie - indywuidualnie ale wiesz zaczyna martwic jak cos odbiega zbytnio od rowiesnikow 🤔
a tu zebow brak, nie podnosi sie sama do siedzenia - choc siedzi ladnie podparta, guga -syczac, krzyczac, sepleniac cos z palcem w buzi 😉, nie bardzo chce sie odwracac z brzuszka na plecki i odwrotnie choc pare razy jej sie udalo to nie wiem czemu nie robi tego czesciej - moze nie lubi?? Jak to u was z bobaskami?? moza je jestem zbyt wymagajaca i chcialabym wszystko na raz, zaraz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! A mojej Maryśce chyba idą zęby.A jak nie to ja juz nie wiem. Normalnie aż brak mi cierpliwości.Zaczęło sie wczoraj w nocy i tak jest cały czas.Krzyczy,jęczy .Zasnęla na 20 minut. Nawet do ubikacji nie moge. Już nie wiem co mam robic! I dałam ibufen i żelem smaruje i masuje i nic.Nie moge jej nawet położyć na chwilke!Masakra!Cały czas na rękach i dalej kryk.Aż mi się płakac chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):

a tu zebow brak, nie podnosi sie sama do siedzenia - choc siedzi ladnie podparta, guga -syczac, krzyczac, sepleniac cos z palcem w buzi 😉, nie bardzo chce sie odwracac z brzuszka na plecki i odwrotnie choc pare razy jej sie udalo to nie wiem czemu nie robi tego czesciej - moze nie lubi?? Jak to u was z bobaskami?? moza je jestem zbyt wymagajaca i chcialabym wszystko na raz, zaraz 😉

Sandus Kochana u mnie zabki sa ale maly tez sie ne podnosi do siedzenia chyba ze mu pomoge, z brzuszka na plecki czasem sie przewroci ale zadko a z pleckow na brzuszek wogule. No i gada bardzo duzo w roznoraki sposob a i ostatnio ma faze na krzyczenie.
Bylam dzis w Biedronce Huggiesy 4 w cenie 39,99 plus gratis puzle z gabli fajne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu nie zrozumiałam pytania o ząbki... ☺️

Kukunari powiem Ci przykład mojej kuzynki - jej maluch też się nie dźwigał, w ogóle nie specjalnie z siedzeniem... a potem w 7 miesiącu jak go posadziła tak twardo i pięknie siedział. 🙂 Bez ćwiczeń i wcześniejszego rwania się. Podobnie dziś w przychodni widziałam chłopczyka - 13 miesięcy i super chodził! W szoku byłam., moja mama też, bo jak wspominała to my w tym wieku tylko na kilka kroczków byliśmy. 😉 A mój M w ogóle na roczek tylko stał i leżał. 😁 Naprawdę czasem nie ma się co porównywać do innych. Choć też Cię rozumiem, że wszystko niepokoi...

Akigo współczuję strasznie. 😞 Nie wiem co poradzić. 😞

U nas też nie wesoło... temperaturka 38,4, mały pół przytomny, cały dzień przysypia, mruczy. 😞 Noszę go, przytulam, albo siedzę przy nim i go głaszczę, zagaduję, tak mi go żal. 😞 Dałam mu neurofen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra dzwoniłam do JOB CENTER dzisiaj i już wszystko wiem 🙂 dziękuje 😘

Jeśli chodzi o dzidzię to Vanessa też nie ma ząbków,pokazały się ale są na równi z dziąsłem i stanęły w miejscu,heh,ale ja miałam pierwszy ząbek jak skończyłam 9 miesięcy także się tym nie martwię.Bardzo rzadko obróci się z brzuszka na plecki,dopiero niedawno zaczęła się sama obracać na brzuszek,ale oczywiście za długo na nim nie poleży,sama się nie podnosi do siedzenia muszę Jej pomóc,a jak już siedzi to strasznie się do przodu przechyla,brzęczy,gada,krzyczy po swojemu,i nic poza tym,także chyba nie ma co się denerwować,też na początku się pytałam mamy czy już nie powinna,ale mama mówiła że ma na wszystko czas i czekam cierpliwie 🙂

Iwonko współczuje 😞 mam nadzieję że szybko przejdzie.

Paulinko i tak Wicio sporo waży 🙂 dopiero ważyli trochę ponad 3kg 🙂 a teraz już do 8kg dobiegają 🤪

Asiu krzesełko super 😉

My szczepienie mamy dopiero teraz na roczek,ostatnie mieliśmy w 4-ym miesiącu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja Marysia to sie nawet nie obraca a wręcz turla.Tylko własnie nie mam kojca a nawet jak położe jej na podłodze kołdre to głową uderzy.Więc muszę z nia leżeć.A ona 3 razy w jedna potem 3 razy w drugą i tak ciągle. Jeśli chodzi o gaworzenia to u mnie mała też ucichła. Dużo mnie gaworzy niż kiedyś .Sanduś ja kupiłam ten smoczek gryzak co pokazywałaś kiedyś ale u mnie to nie zdaje egzaminu czasem bokiem to pogryzia.Ale w buzi nie chce trzymać.Najbardzie lubi gyść mnie w brode aż boli.Co do siedzenia to siedzi chwile opara i zaraz się zsuwa.Właśnie ją wykąpałam i padła. Mam nadzieję ze troche pośpi.
Widzę że Wituś ślicznie rośnie 🙂Kawał chłopa 😉 Ja mam w maju znowu szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...