Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Asiu dieta bardzo prosta

1 dzień-twaróg ja jem półtłusty bez zadnych dodatków
2 dzień-jajka na twardo 10 max tez bez dodatków czyli bez soli itd.
3 dzień- kurczak gotowany
4 dzień-wołowina gotowana
5 dzień-mix z poprzednich dni

wszystko jesz w dowolnej ilosci(prócz jaj bo tylko 10)ja robie tak ze jem 5 posiłków
-sniadanie
-2 sniadanie
-obiad
-podwieczorek
-kolacje
ostatni posiłek około 18 jem, a jak jest kolej na mieso to gotuje wołowine i kurczaka razem z warzywami ale bez kostki i przypraw, potem z wywaru robie zupe warzywna dla meza:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a jesi chodzi o efet jojo to to wiadomo ze jesli skonczy sie diete i zacznie sie jesc same fast-foody i duzo słodyczy to po kazdej diecie bedzie efekt jojo, a po tej mojej diecie zoładek sie troche kurczy i nie je sie juz tak duzo, ja zamierzam po skonczeniu diety kupic sobie płatki nestle-fitness i na sniadanie i kolacje bede je jadła, bo sa smaczne no i sa lekkim posiłkiem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haniu przede wszystkim musisz jeść różnorodnie i płatki neste fitnes może i ok ale co drugi dzień i na śniadanie. posiłki muszą być zbilansowane, nie możesz jeść tego samego dzień w dzień i to dwa takjie same posiłki. jedz pięć posiłków ale mniejszych, nie trzy jak to bywa w standardzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Się zrobiło "dietowo". 😉 Rany a ja się w sumie tak okropnie odżywiam... właściwie trudno to nazwać odżywianiem. ☺️ Choć zaczęłam troszkę wciskać w siebie warzyw, soków, etc. 😉 Bo chyba jak większość mam skłonności do niezdrowych rzeczy. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak mi to raczej dieta za duzo nie pomoze bardzie by sie cwiczenia przydaly zeby ujedrnic to i owo... bo ten tluszczyk na boczkach i brzuszku to podobno najmniej wazy a bardzo przeszkadza. ale na pewno ktoregos razu sprobuje tej diety Haniu
co do niezdrowych rzeczy coz jestem jedna z tych ktora ma do nich sklonnosci choc juz w tym tygodniu 3 razy byla rybka 😜 na obiad a raz KFC 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeju ja bym chyba wymiotowała jajami jakbym miała jeść je cały dzień, nie przepadam z jajkami; jedno na jakiś czas starczy 🙂.... Dziś dzwoniłam do sanepidu....mają w planach przyjechać w czwartek jeśli się auto im nie zepsuje 🙂 śmieszne co 🙂 jak nie to ja jadę w piątek :P Przynajmniej nie będą mi po domu chodzić :P Na całe szczęście mi badań nie będą robić 🙂 tylko Jasiowi ....
Teraz się pochwalę... od tygodnia sadzam Jasia na nocnik....najpierw nie chciał na nim siedzieć, bo był zimny; więc siadał w ciuchach. Potem położyłam mu na oparciu pieluszkę tetrową i zaczął siadać 🙂 Wczoraj posadziłam go 2 razy i 2 razy zrobił siusiu...a dziś zrobił kupkę....Nie przypuszczałam, ze takie rzeczy mogą sprawiać komuś radość, a jednak...jestem z niego dumna..... 🙂 Acha kupiłam w końcu ten nocniczek który pokazywała jedna z Was...chyba Hania...jest super dla chłopca ..polecam...

Dziewczyny i dzieciaczki te które chorują 3majcie się cieplutko.... Zdrówka 🙂 Całusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dieta- a ja poprosze o jakas diete w ktorej mozna nabrac troche bo straszny ze mnie suchotnik choc musze sie pochwalic ze ostatnio przytylam 1kg 😁 chyba dzieki temu ze jem pozno w nocy 😜

dziewczynki znalazlam artykul, ktory moze wyjasni dziwne-marudne zachowania naszych dzieciaczkow w okreslinych okresach dorastania, tlumaczone przez tzw. Skoki rozwojowe
http://ebobas.pl/forum/read.php?96,17701
Iwonko moze to tez wytlumaczy obecny brak apetytu u Marysi?! Generalnie olej opinie ludzi, obserwuj dziecko, jesli jest pogodne i zdrowe to najwazniejsze.Poza tym jak napisala Shati nie kazy bobas musi byc pulchniutki. choc w naszym przypadku to jest Pimpus-sadelko 😉 wszystko sie jeszcze moze zmienic jak dzieciaczki beda dorastac, poruszac sie ... Nie ma sie co martwic 🙂

No moja Mia juz od 3 miesiecy robi siku i kupke na nocnik 😁 czasem jeszcze jej sie zdarzy w pielunie ale rzadko 🙂 Otlesia wiem jak to cieszy - mnie cieszy codziennie ba! nawet kilka razy, przynajmniej sa efekty tego schylania i kucania przy nocniku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

ja znam przepis na super diete! przez ostatnie dni troche nerwów, co za tym idzie 2-3 kanapki na dzień i jestem 3kg na minusie 🤨

szymonek wazy 8,5 kg. niestety nei mial do tej pory szczepienia. Długa historia ale w końcu nie był w szpitalu, mamy tam znajomości, mój Michał ma tam kolege pediatre nefrologa i powiedzial, ze lepiej jak bedzie leczony w domu bo w szpitalu.... może cos jeszze złapać, wiec gdyby była goraczka 40stopni to wtedy juz musiały isc.
Antybiotykoterapia juz zakonczona i narazie musimy zrobić kilka posiewow.
W przyszlym tyg jedziemy do tego kolegi nefrologa.
Mial usg i niby wszytsko w porzadku.

tylko lekarz peditra tym razem mnei nastraszył bo stwierdzi, ze takie zapalenie rzadko kiedy sie zdarza, ze jest samo z siebie, zazwyczaj to sa jakies powiklania lub wady wrodzone.
Wczesniej mój lekarz jak zobaczyl wynik szymona to kazał jechac do szpitala, teraz ten gada, rozumiem, ze musza przedstawic wszystkie opcje ale troche sie wystraszyłam ich diagnozą. A okazała sie pozniej ze wcale nie musi koneicznie byc w szpitalu.


Dzisiaj o południu jedziemy z Szymoniastym w gory 🙂 JUPI juz nei mozemy sie doczekac a walizki prawie spakowane. We wt wieczorem wracamy 🙂

Szymonek je jeszcze cycka kilka razy w ciagu dnia, w nocy i nad ranem. Miałam jzu dawno nie karmic piersia a jednak 🙂
Nie mam zadych problemów z piersiami wiec super, mogłabym karmic i karmić 😉

Pogoda wczoraj była śliczna wiec całe popoludnie na dworzu az do 21 🙂 z przerwą na jedzonko rzecz jasna 🙂
zaliczylismy też hustawkę 🙂 lubi sie bujać, zadowolony strasznie 🙂 🙂

Moze Was to zdziwi ale dopiero teraz Szymoniasty ma stałe godziny drzemek, jedzenia(choc z tym jeszcze nie zawsze) i snu 🙃 nareszcie

niedlugo zamontujemy w domu hustawkę w przejściu 🙃
i jeszcze kupiłam mu wczoraj jeżdzik:
http://www.toysland.pl/index.php?k_d=104&id=671
z tym, ze używany o ponad połowe taniej- jeszcze na głowe nie upadłam, zeby kupować zabawki za tyle kasiury 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari artykuł super, gdzies coś słyszałam o tych skokach, ale nie tak szczegółowo. 🙂

Beatko jeździk super. 🙂 Choć ta sklepowa cena... no rzeczywiście niczego sobie. 🤢 Co do tych badań to rzeczywiście przejść i nerwów macie. 😞 No ale może teraz wycieczka choć na chwilkę pozwoli się Wam od tego oderwać. 🙂 Miłego wypadu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Sathi 😘 tez mam nadzieje, że wyjazd bedzie udany, tak bardzo stęskniłam sie za moimi ukochanymi górami.

A odnosnie nerwów, to akurat nie z powodu dziecka i jego infekcji, niestety cos o wiele, wiele gorszego 😞 ale nie chce juz o tym nawet mysleć


Artykuł rzeczywiście fajny bo przejrzyście i dosyć szczegółowo opisane sa te skoki rozwojowe. Sathi gdzies slyszałaś bo kiedyś ja przesłałam linka 🙂:P ehheh


Fajnie, że Wasze pociechy juz "robią" do nocnika 🙂
Kupiłam chrześniakowi taki nocnik jak ma Sandra, może też taki Szymonkowi sprawimy.
Jak narazie pieluchy jednorazowe są dlamnie bardzo wygodne a pomysłodawca powinien dostać nobla! 🙂
chociaz niedługo już trzeba będzie go przywyzajać, może jak sam nauczy sie siadać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chciałam kupić chicco, ale w końcu kupiła rotho...

Beatko 3mam kciuki za Szymonka; niech już nie choruje.
Olga dzięki za zaproszenie, ale może innym razem. Teraz w niedzielę muszę iść jeszcze na urodziny do siostrzenicy 🙂 i będziemy się spieszyć. Oczywiście jak będziesz w okolicy to "wpadaj" do nas 🙂

Chciałam coś jeszcze napisać ale zapomniałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak na moment tylko,dziewczyny Vanesska ma problem z kupką 🤨 gniecie od dwóch dni i tylko taki gęsty bobek jest przyklejony do tyłka 😞 jadłą tylko marchewkę i deserek z bananem i morelą.Co mogę zrobić,żeby Jej pomóc,czy po prostu czekać 🤨 wypiłam rumianek dzisiaj,i zaprzestaje podawać na razie obiadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja tez radze tak jak otlesia, jak Nadia nie może sobie poradzic z kupką to daję jej słoiczke samych jabłuszek albo sama robie jabłuszka, soczek jej też daję jabłkowy:P bo jabłka w tym pomagają, czasem też wezmę husteczkę nawilżaną i masuję jej tam troszkę i też pomaga, herbataki sa tez zioowe dla dzieci ja mam koper-rumianek i coś tam jeszcze:P tez pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko a rzeczywiście dawałaś linka. 🙂 Sorrki, tyle tych informacji, czasem zapominam już co, gdzie skąd. ☺️
A gdzie dokładnie w górki jedziecie? 🙂
Co do nocnika, to też czekam, aż Witek zacznie pewniej siedzieć. 🙂

Gosiu jak nie pomoże jabłuszko, to kup i podaj małej odrobinkę papki z suszonych śliwek. Albo daj do popicia troszkę herbatki z kopru włoskiego.

Ech, wiecie co, a ja ostatnio mam wrażenie, że mojego Witka uczula... jabłko. Miewa czasem jeszcze wysypki, właśnie jak coś zawiera jabłko. I wczoraj dałam dla próby mu samą papkę z tego owocu - i dziś ciągle zielone kupy i lekka wysypka. Może jak byłam na tej diecie eliminacyjnej i ciągle jednak coś mu trochę dokuczało to właśnie też jabłka były? 🥴 Muszę sobie zapisać te przemyślenia jak pójdziemy do pediatry i popytać. 🤨

No ale chociaż tyle, że Witek od owoców preferuje warzywa. 🙂 Zwłaszcza jak coś ma ziemniaki, albo marchew. 😉

I Witek zaczął sobie pomału siadać i tylko walczy by siedzieć (oczywiście z lekkim podparciem). Jednak jeszcze mu za dużo i za długo nie pozwalam, heh, tak, tak, niedobra mama jestem. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OOOO ja tez bym w gory pojechala tak dawno mnie tam nie bylo 😞 chociaz ostatnio jak bylam z moimi obolalymi stawami to ciezko bylo mi zdobywac szyty 😞 ale sam ten klimat ach..... ☺️
Gosiu moj Aleks tez ma czasem takie twarde kupki i strasznie mi go szkoda. Daje mu wtedy herbatke kkoperkowa albo soczek z jabluszka. Natomiast przeczyscilo go po musie z suszonych sliwek no i pisalam Wam ze zrobilam mu te jabkla z bananem to dopiero jest pomocne na wypruznienie. Jak do tej pory kupa 1 na dzien 1 na dwa dni to wczoraj dwie wielkie dzisiaj rano jedna wielka no i przez caly dzien takie piardy z kleksem smierdzace ale zolte 🙂
A powiedzcie mi jak maluszki zniosly dzisiejsza tempetarure powietrza? Moj to w body z krotkim rekawkiem i w krotkich spodenkach i dalej sie pocil co to bedzie jak lato przyjdzie i 30C? Na golaska? 🙃
Pojilam go dzis woda i soczkami dlalm deserek owocowy troche kaszki no i mleko z cycka i butelki. Czy ma byc ono chlodniejsze niz zwykle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co jak jest z tymi twardymi kupkami ?? pampers przeszkadza. jak ja widze ze kubus chce zrobic, a widze bo sie prezy i powoli mu to idzie to otwieram pampersa i trzymam nozki. jak to zaraz zrobie robi duuuuuzo kupy, a jak otwieram to jest wlasnie tylko bobek rozciapciany. dlatego tez chce kupic nocnik jak juz co po niektore mamusie i .... bede wysadzac ze wzgledu na kubusia i te twarde kupki wlasnie 🙂

jejku a ja mieszkam tak blisko gor a tak zadk bywa okazja by jezdzic 😞 a uwielbiam gory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu zapomnialabym opowiadaj jak tam piesek sie spisuje? 😜
Sathi no to niezle sie Wicio rozbrykal moj to siada jak mu sie pomoze podciagnac sam tylko sie lokciami odpycha i glowke do klatki piersiowej przyciska. No i dzis jak lezal na brzuszku to podniosl dupcie i podkulil nozki myslalam ze sie odepchnie ale bylo za slisko na kocu i nie dal rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Kasiu a ja jak widze ze maly steka i robi kupke to tez zdejmuje pieluszke i straaaaaasznie duzo tej kupy idzie tylko moj Aleks wtedy zaczyna plakac jak na golaska sie zalatwia... Ja sie wtedy smieje ze sie wstydzi... ale nie wiem o co chodzi. Na poczotku tak na twardo robi az mi go szkoda ale im dalej tym miększe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...