Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
na kupki -zatwardzonka- takie jak krolicze bobeczki u nas w 100% dziala przeceirek ze sliwek suszonych z Gerbera po 2-3 godzinach sliwki wychodza druga strona 😉
... ale jesli nie mozna go dostac to czytalam zeby ugotowac taki niby kompocik z suszonych sliwek i dac do wypicia malcowi.

Moja Mia sie juz nauczyla, ze jak chce kupe to steka wymiawiajac "eeee" troche przed zrobieniem - to jest nasz znak kontaktowy i lecimy na nocnik 🙂

achhhhh gory - polskie gory 😆
wlasnie mi sie przypomnialo ze u was przeciez ten leniwy dlugi weekend 😉 - hmm w tym roku taki niezbyt dlugi, co? 🤨

u nas dzis pogoda w kratke - 15min slonko i bezchmurnie za kolejne 15 min ulewa wiatr deszcz 😠 i tak w kolko... Mia przespala pol dnia juz - obudzila sie o 8:30 po cycku zasnela i spala do 11, pozniej na spacerku godzine i teraz tez juz spi godzine w wyrku... mam nadzieje ze nie zaburzy sobie snu nocnego...

No coz wypada mi zyczyc udanego, slonecznego weekendu majowego mamuski!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Utarłam jabłuszka,ale oczywiście nie było chęci do zjedzenia go 😞 spróbuje jeszcze pamperocha ściągnąć jak zacznie gnieść,może pomoże.
Z piciem to jest problem,od dobrych dwóch tygodni próbuję Małą dopoić herbatką ale nie udaje się,przygryza dzióbek i nie piję w ogóle,próbowałam herbatki z kopru na łyżeczce ale wypluwa 😞 wypije jeszcze rumianek może z cycusiem ściągnie i się polepszy trochę.

Asiu piesek super 🙂 nie sprawia kłopotów,bawi się tylko swoimi zabawkami 🙂 do Vanesski jak leży na macie to podchodzi i ogonkiem merda ale zaraz odchodzi.Także jest spokojnie i co najważniejsze załatwia się na dworze,od momentu jak Ją mamy to może z 5 razy nasiusiała,ale tylko w nocy,także jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu szczerze, dla mojego to był dzień jak co dzień... Hm, nie specjalnie się przegrzewał, choć było cieplej to go tylko ciut lżej ubrałam. 🙂

Witek kupek jeszcze specjalnie twardych jakoś nie robi... A i pampers mu w nich nie przeszkadza - a przynajmniej póki co nie zauważyłam. 🙂 No przeszkadza mu jak już zrobi - ale on to czyścioch, byle sisi jest nieakceptowalne. 😉

Góry... też nie mam daleko, ale chyba w sumie wolę morze. 😉

Otlesiu ooo! Gratulacje! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj Aleks tez sie slini i ciagle marudzi wklada wszystko to buzi dziaselka napuchniete ale nic sie nowego nie przebija.
Dziewczyny gratulacje dla zebulkow! My niemozemy sie doczekac nastepnych.
A i ktos mi powiedzial ze ten kto pierwszy zauwazy zabek to cos kupuje chyba wodke tak wiec dziewczyny sciemniajcie ze nic nie widzicie tylko niech goscie zauwaza i kupuja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas nie ma jeszcze zabkow ....może jakiś się już przebija ale Szymek nie da sobie zajrzeć.Ostatnio niedaje się wogule na dwór ubierac,a najgorzej mam czapka macha raczkami,wyrywa troczki samo ubieranie trwa u nas z 20 min.Mam do was pytanko jak było dziś tak ciepło co zalozylyscie swoim pociechom?Umnie znajoma ma synka z końca października jest o pare dni starszy od Szymonka ubrala go w cienkie skarpetki, bez rajstopek miał gołe nogi,cienkie spodenki ,o bluzce już niewspomne szyja cała na wierzchu aż mi się go szkoda zrobiło,no ja rozumiem cieplutko było ale żeby aż tak rozbierac...a wy jak ubralyscie dzieciaczki?????Mój Szymek miał pajaca,cienkie skarpetki,dżinsy i lekko ortalionowa kurteczke myślicie ze za grubo???Nie mam zbytnio doświadczenia,a tez nierozbieralam go tak bo był przeziebiony???Poradzcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ale fajny artykuł.Moja Marysia chyba ma teraz taki skok. Bo daje popalić .Nawet z wózka ja musze wyciągać i nieść na rękach. Nie moge w domu zrobic nic. Jest tylko Marysia. Ale rozmieszyło mnie w tym artykule że dzicko naśladuje kasłanie. Bo moja Marysia dzisiaj właśnie kasłalą za Adą.I tak sie śmiałyśmy 🙂Jest coraz mądrzejsza i coraz bardziej chytra. Wie ze jak krzyczy to ją weźmiemy na ręce i wykorzystuje to.Najgorsze jest to że śpi w dzień moze ze 30 minut i potem zasypia o 19. Na spacerze też nie śpi.Oby ten okres szybko minął bo jest naprawde ciężko! Też właśnie musze kupić nocnik.
Haniu chyba Ty pisałaś o spacerówce coneco.Ostatnio w sklepie woziłam w niej swoja Manie .Jest rewelacyjna i naprawde nie droga.
http://www.twojewozki.pl/flash-coneco-p-251.html i gdybym nie miała juz spacerówki kupiła bym bez zastanowienia.uciekam spać bo jutro ciężki dzień! Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do kupek bo wcześniej była mowa mój juzod dawien dawna niezrobil mi luznej kupki..Teraz to kupią jest jak u starego faceta a nie dzidziusia,aż się dziwimy jak takie coś może wyjść przez taka mała dziurke.Najgorzej jest bo teraz czasami nie wiem kiedy on robi kupke i jak jesteśmy na dworzu,a spacerujemy dosc długo po pare godzin jemu ta kupa nieprzeszkadza a ja boje się żeby mu się tam nic nieodparzylo,choć narazie odpukac tylko raz w szpitalu miał pupcie odparzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasio był ubrany podobnie; u nas nie było żadnych upałów..owszem było ciepło; ale wiało mocno...zresztą sprawdzałam i się nie pocił 🙂 Zresztą ja miałam ubrana bluzkę na ramiączkach; bluzkę z długim i kurtkę i mi gorąco nie było...on chyba za mną taki zmarzluch 🙂 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja jest bezzębna. Chyba coś sie tam dzieje ale zębów nie widać 🙂 Ja dziś Manie ubrałam w sukienke rajstopki i leciutką kurteczke Ale tak bardzo cieńką .Jak spała to ją zakrylam i było ok. Mnie wczoraj też spotkała sąsiadka pediatra i powiedziała ze przesadzam z ubiorem Marysi to dziś była ubrana lżej.
Co do ząbków moja Ada miała pierwszy po 9 miesiacu. Juz myślałam ze jej wcale nie wyjdą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupka zrobiona 🙂 po kąpaniu,po jedzonku zaczęła gnieść,szybko Ją rozebrałam i masowałam brzuszek i poszło jak ta lala,dwa pamperochy pełne 🙂 mam nadzieję że to już wszystko 😮

Karola gratulacje dla Jasia,i w ogóle dla dzieciaczków listopadowych którym ząbki się wybijają 🙂 u Nas też cisza,ślini się,czuć na dole takie chropowate jak się dotyka i widać takie dwa białe miejsca ale stanęło w miejscu i na razie nie idzie do przodu.Ja miałam 8 miesięcy jak wyszedł pierwszy ząbek,także się nie martwię 🙂

Jak tutaj było cieplutko i ja ubierałam krótki rękaw,to Malutka miała tylko body,rajstopki,na to bluzeczkę,spodenki i butki i nic więcej,i nie jest chora,staram się nie przegrzewać.Ostatnio tak niby było zachmurzone ale nie zimno,i ubrałam Małej grubszą bluzkę i spodenki,to jak Ją wyjęłam z wózka to główka pływała 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Gosiu gratulacje 🙂 Ja też miałam taki okres ze ciężko z kupką było ale to od bananów gerbera. Marzenko napewno nic się nie stanie.No chyba że organizm nie bedzie akceptowal glutenu.Ale podejrzewam ze będzie dobrze 🙂. Tak Marysia jadla juz jakis czas temu chrupki. Dzis wcinała biszkopty.Jakie to niesamowite jeszcze jakieś 2 tygodnie temu nie radziła sobie z biszkoptem a dzis zjadła 2 całe normalnie gryzła dzisłami i jadła. Ale szok ile było zamiatania .Ciasteczkowy potwór.Dzis kupiłam gerberki od 6 miesiąca. One już nie są takie papkowate jak poprzednie i Marysi nie odpowiadają . Pluła marchewką i innymi kawałkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja pisąłam o spacerówce conieco, ale jak poszłam do sklepu to nei mieli tej co chciałam na stanie i kupiłam inna ale tez jestem bardzo z niejz adowolona 🙂 ma fajna budke która mogę zakryć cały wóżek-to wielki plus bo jedzimey and morze a tam morze troche powiać:P kolor różowo-fioletowy ale to przypadek bo akurat nie patrzyłam na kolor tylko an wózek i jego funkcje, i jakos wybór padł na ten co mam:P

Ja małą ubieram tez troszke cieplej ale spocona nigdy nie jest np dziś było ciepło a ja małęj założyłam body z krótkim rękawkiem, cienką bawełniany kaftanik, rajstopy spodnie, buciki,kutreczke taką cienka i czapeczkę bawełnianą żeby uszka zakryć bo ajkoś boję się ze małej uszka przewieję i mogłaby mieć zapalenie uszu, wiec zakłądam jej zeby te uszka byly zakryte;/ taka moja obsesja:P

Nadia tez bezzębna jak na razie : ale na ząbki przyjdzie czas:P

Asiu u nas jest taki zwyczaj ze temu który pierweszy znajdzie ząbka u mojego maluszka to ja musze postawić "flaszkę" czyli wódkę:P wiec ja staram sie znaleśc pierwsza ząbek :P ale i tak penwie trzebba bedzie pierwszego ząbka oblac:P wiec ktoby go nie znalazł to drinka sobie wypijemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my już niespimy moja Pyza obudził się na cycy i teraz gada sobie w lozeczku.Czy wasza dzidzie maja już jakieś ulubione maskotki do spania?Ja chce go przyzwyczaić do jednej lub do jasieszczka żeby z nim usypial,może to glupie ale... ASIU wszystkiego naj !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu sto lat,sto lat 😘 dużo zdrówka,bo to najważniejsze no i oczywiście pociechy z Maluszka,i samych radosnych dni 😘

Marzenko Vanessa spała z tym konikiem z Fisher ale teraz zdecydowanie najlepszą maskotką do spania jestem Ja ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...