Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mój mąż wczoraj wrócił o 22 z pracy. ale dziś ma być szybko kolo 13, wiec mam nadzieje ze pojedziemy na ta zakupy wkoncu 🙂
Obiadu nie robie, mam jeszcze pierogi z wczoraj.
Dziś zawiozę Maje do mojej mamy na służbe, bo juz płacze ze chce do babci drugi dzien. Moze zostanie tam na weekend bo ja i tak mam szkołe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Majcia już od jakiegoś czasu mówi wszystko. Całymi zdaniami juz totalnie wszystko powie. Czasami jestem w szoku, takie historie potrafi wymyślać ze szok. Śpiewa piosenki, mówi wierszyki....Jestem z niej dumna , że jest taka bystra. Ale ponoć chłopcy dłużej nie mówią, i w ogóle wszystko im więcej czasu zajmuje. Pewnie mój synek nie bedzie aż tak szybko tak rozmawiał jak Maja , czy tez chodził. Ale to nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bez sensu żebym miała iść teraz(jak wczoraj miałam usg) i za 2 tyg. znowu nie uważacie? bo przecież ost. usg mam zrobić w 36/37tyg wytrzymam jakoś te 2tyg. 3 razy w ciągu mieś. to za dużo emocji jak dla dziecka, jemu też ten dźwięk się nie podoba i może mieć jakiś szkodliwy wpływ. Co lepsze to kolejną wizytę mam po nowym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie na tym ostatnim usg dosyć mocno naciskał, a małemu się to nie podobało bo się bardzo wiercił i przeszkadzał. Ja wytrzymasz Mamuśka to poczekaj.
Szczerze to nie wiem, czy to ma jakiś szkodliwy wpływ.
Poza tym nie ma się co kierować takim słabym usg, naprawdę te wymiary wychodzą różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja zawsze byłam zadowolona z mojej gin, ale np wiele rzezczy takiech które wy wiecie ja sie nie dowiaduje. Np o dojrzałości łożyska nic mi nigdy nie mówiła, o ilosci wód płodowych, z tego co widze ona sprawdza serce , obwód brzuszka i głowy i kość udową. Nie wiem moze ona to wszystko poprostu tam widzi, a ze jest ok to nic nie mowi, nie wiem. Mam nadzieje ze wie co robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też miałam pretensje do tego mojego dr od usg że w 20 tygodniu nie zauważył tej pępowiny 2naczyniowej a jak byłam teraz u niego w środę i mu to powiedziałam to odpowiedział ze pewnie i widział ale przy prawidłowym rozwoju dziecka i prawidłowo zbudowanym serduszku nic więcej z tego nie wynika i on po prostu nie mówi o tym pacjentką
a jak zapytałam o łożysko bo tez nie wiedziałam że to jest ważne to powiedział tylko tyle że łożysko prawidłowe
ale coraz częściej myślę o tych przypadkach starzejącego się łożyska i nie ukrywam że jest to niepokojące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak "wiedza" czy "niewiedza" nic u mnie nie zmieni, nie ma na to żadnych lekarstw ani operacji w życiu płodowym. Dopiero po urodzeniu można cokolwiek wyrokować m.in. iść na tomografię główki, gdzie wszystko będzie czarno na białym. Cieszę się tylko, że ten zbiornik jako tako tam zmierzony się nie powiększa nadal jest do 11mm 🙂 ale tak jak mówię, mała była bardzo nisko spojenia łonowego za cholerę nie chciała stamtąd wyjść, nawet ona do niej gadała "no wyłaź" 😁 i przyciskała mocno głowicą.. uparta za mną jest 🙂 mam nadzieję, że podobnego cyrku nie zrobi na usg w 36tyg. bo wtedy nie dowiem się co tam u niej jest.

Dzisiaj jest bardzo żywa, no po prostu jej odbija, non stop w ruchu jest. Wypina się i napręża, a przez to wszystkie mięśnie brzucha mnie bolą. Tak robi jakby chciała je rozerwać. Ona za duża jest do tego brzucha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mam taką nadzieje, bo gorsze jest jak coś widza i nic nie powiedzą. Mam nadzieje, że zdaja sobie z tego sprawę.
A jak mają jakieś podejrzenia i kiepski sprzęt to od razu powinni dać skierowanie na dodatkowe usg. Bo takie gdybanie to tylko jest stresujące dla Dzidzi i Mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laski ja wam pokażę co mój wypisuje zawsze przy każdej wizycie po usg, to akurat z ostatniego usg:
W jamie macicy pojedynczy żywy płód płci żeńskiej w położeniu podłużnym główkowym o wymiarach jak w raporcie co odpowiada 31w4d. Szacunkowa masa płodu 1800g (odjął 18g) bo w raporcie jest 1818g, Kości pokrywy czaszki ukształtowane prawidłowo. Mózgowie symetryczne, komory bocznie nie poszerzone 7mm, Móżdżek szerokości 39mm, zbiornik wielki nieco poszerzony - 11mm. Warga górna ciągła. Kość nosowa 5mm, 143u/min. miarowo. Serce 4jamowe o prawidłowych powiązaniach naczyniowych. Układ 3 naczyń śródpiersia górnego w normie. Żołądek i pęcherz moczowy usadowione prawidłowo i wypełnione. Pępowina trój naczyniowa. Pierścień pępkowy zamknięty. Nerki obustronnie prawidłowe. Kończyny ukształtowane prawidłowo. Kręgosłup symetryczny, kanał kręgowy zamknięty. Łożysko na ścianie przedniej, poza ryzykiem przodowania. Ilość płynu owodniowego w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa jezeli chodzi o chodzenie ze dluzej im to zjamuje to sie z tym nie zgodze moj smiga od 11 miesiaca zycia gorzej z rozmawianiem z nim wszystko musze sie domyslac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski.ja dzisiaj od rana mam skurcze i cały czas mnie boli brzuch jak do okresu.Chyba nie zbliża sie jeszcze poród.A u mnie sebi zaczał chodzić gdy mial 13 miesiacy a 25 listopada skonczył dwa lata i mało co mówi.mama baba nie i wszystko.Ale doktor kazała sie nie martwic bo chlopcy zawsze zaczynbaja mówic póżniej 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mała dużo się rusza, ale tak jakoś inaczej od wczoraj to też może zwiastować poród? No ja jej nie poznaję, robi z moim brzuchem co chce, chyba, że to przez magiczną liczbę 34tc tak się zachowuje, bo jutro akurat taki będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia czop mi odpadł ze 4 godziny przed porodem moze mniej a.O 4-tej mi odpadł o 5-tej wody odeszły a 8 urodzilam sebastiana..A skurcze mialam nieregularne co półgodziny co godzine a teraz mineły i mnie boli brzuch jak do okresu 😞
Bluelagoona jak poród sie zbliża to raczej mniej dziecko sie rusza a nie jest pobudzone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...