Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka, ale już od rana nastrugałyście 🙂
moja pierdołka też czasem przewraca się z brzuszka na plecy i wtedy tak fajnie zarzuca główką i nogą żeby ją przechyliło 😉 a jak leży to tak jej nogi chodzą że obraca się jak zegarek...za to główkę podnosi nisko w dodatku bokiem i góra na 10 sek. 🤢 trochę mnie to martwi, ze nie chce i nie lubi...gadać też gada, do karuzeli do zabawek na bujaczku i jak się czasem zaśmieje w głos to sama się zdziwi 😉
milka ja też planuję 2 dziecko za 3-4 lata to może znów się tu spotkamy 🙂 ja pierwsze co robię to włączam kompa i zaraz otwieram brzuszka 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
Hejka, ale już od rana nastrugałyście 🙂
moja pierdołka też czasem przewraca się z brzuszka na plecy i wtedy tak fajnie zarzuca główką i nogą żeby ją przechyliło 😉 a jak leży to tak jej nogi chodzą że obraca się jak zegarek...za to główkę podnosi nisko w dodatku bokiem i góra na 10 sek. 🤢 trochę mnie to martwi, ze nie chce i nie lubi...gadać też gada, do karuzeli do zabawek na bujaczku i jak się czasem zaśmieje w głos to sama się zdziwi 😉
milka ja też planuję 2 dziecko za 3-4 lata to może znów się tu spotkamy 🙂 ja pierwsze co robię to włączam kompa i zaraz otwieram brzuszka 😎

hehe u mnie tez brzuszek na pierwszym miejscu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi dzisiaj udało się troszkę pobrzuszkować z Wami bo moja kruszynka super pospała, ale właśnie się obudziła i szczela uśmieszkami na lewo i prawo hehe. Zajrzę później trzeba ją przewinąć i cycem potraktować 🙂
No to za te 3-4 lata pare nas się tu spotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
Hejka, ale już od rana nastrugałyście 🙂
moja pierdołka też czasem przewraca się z brzuszka na plecy i wtedy tak fajnie zarzuca główką i nogą żeby ją przechyliło 😉 a jak leży to tak jej nogi chodzą że obraca się jak zegarek...za to główkę podnosi nisko w dodatku bokiem i góra na 10 sek. 🤢 trochę mnie to martwi, ze nie chce i nie lubi...gadać też gada, do karuzeli do zabawek na bujaczku i jak się czasem zaśmieje w głos to sama się zdziwi 😉
milka ja też planuję 2 dziecko za 3-4 lata to może znów się tu spotkamy 🙂 ja pierwsze co robię to włączam kompa i zaraz otwieram brzuszka 😎


Ja to samo! Kamila to co umawiamy się na ten sam dzień porodu i podobną godzinę? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
hehe my tez planujemy malucha za kilka lat
a mój mąż powiedział że chciałby drugą dziewczynkę 😮
myślałam że facetom zależy na chłopaku


Mój był neutralny co do płci., ale teraz tak jak Kamila mówi chłopak by się przydał 🤪 tylko, że to i tak zależy od plemników faceta a nie od nas 😜 ile to jest rodzin, że rodzą się same dziewczynki albo sami chłopcy. Mój pracuje często w temp. np. -20stopni więc wychodzi na to, że będziemy mieli same dziewczynki 😁 bo tylko plemniki żeńskie znoszą ciężkie warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
hehe my tez planujemy malucha za kilka lat
a mój mąż powiedział że chciałby drugą dziewczynkę 😮
myślałam że facetom zależy na chłopaku


Mój był neutralny co do płci., ale teraz tak jak Kamila mówi chłopak by się przydał 🤪 tylko, że to i tak zależy od plemników faceta a nie od nas 😜 ile to jest rodzin, że rodzą się same dziewczynki albo sami chłopcy. Mój pracuje często w temp. np. -20stopni więc wychodzi na to, że będziemy mieli same dziewczynki 😁 bo tylko plemniki żeńskie znoszą ciężkie warunki.


zawsze można jakiś urlop i do ciepłych krajów jechać pracować nad chłopakiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się nie robi by uspać chociaż na moment dziecko.. wzięłam książkę z opowieścią dla dorosłych i zaczęłam jej czytać, bo była marudna i odleciała 😁 "cała Polska czyta dzieciom" normalnie haha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja strasznie nie lubi lezec na brzuszku a jak klade rece za stópkami zeby sie odpychala to juz jest totalny płacz.

Wczoraj jednak nie bylo kąpieli, jak nam usnela ok 20.00 to wstala dopiero o 1.15 a teraz tez sobie spi. Ostatnio kłade ją w foteliku i fajnie sobie w nim spi bo na łózku w dzien w ogole nie chce.Jednak praktyuczny jest taki wozek 3 w 1 , zakładam fotelik na wózek i woze ją po mieszkaniu i zaraz w nim usypia, jak robie cos w kuchni to tez sadzam w fotelik i jest zawsze przy mnie 🙂 bardzo funkcjonalna rzecz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nusia moja tylko łapki wcina smoczka wypluwa na metr hehe w ogóle go nie toleruje. Może to i lepiej, nie będę miała potem problemu z oduczeniem smoka 😜
A jeżeli chodzi o sadzanie w foteliku to też zachwycona nie jest. Wytrzyma chwilkę i koniec.Spi w nim tylko jak gdzieś jedziemy. W ogóle wtopiłam z tym wózkiem, tak go zachwalali na takie tereny co ja mieszkam i faktycznie sprawdza się, ale ledwo się do bagażnika mieści i jest bardzo ciężki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dzisiaj podczas przebierania kładła sobie 2 ręce na raz na twarzy i oczywiście też namiętnie je liże, ale nadal ma problemy by trafić do buzi 😜 wczoraj zrobiła kupę 2 razy i ta kupa po tym mleku AR jest inna, bardzo taka "puszysta" jednolita masa normalnie jakby ktoś dodał masła i zmielił mikserem (takie coś łatwo jej było zrobić) 😉 normalnie napatrzeć się nie mogłam na tą kupę taka gładka była. I już nie była konsystencji plasteliny.

Nusia a w jakiej proporcji dajesz to mleko ja jak robię 90ml to 2 łyżki AR i 1 łyżka zwykłego Bebilona? Mała musi się przyzwyczaić, po drugie nie oczekuj, że będzie tego jeść masę, bo to zawiera przecież mączkę (to mleko jest gęste!!) ale gorsze jest to, że to mleko chyba żołądek rozpycha po jakimś czasie, bo moja co jakiś czas domaga się jedzenia po godz. od karmienia, zje 60-80 i potem znowu chce 60. A ona nigdy taka nie była na jedzenie. Ja na razie mieszam, mam puszkę 800g to przecież nie wywalę do śmieci. Na pewno będę mieszać do końca tej puszki, ale co potem? 400g za 28zł to i tak dużo. Kurcze nie wiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia a czekasz 5-7min. zanim podasz małej mleko? bo to mleko musi mieć czas na zgęstnienie, druga sprawa.. jeśli ona tak ulewa to nie dawaj jej 150ml za jednym razem tylko np. 90 a po jakimś czasie tą resztkę co ma dostać, tyle chyba wytrzyma 🙂 ona ulewa, bo się przejada. Moja jak nie miała tego mleka AR i jak wypiła za jednym razem 120ml to potem od razu sporo ulała. Ona może być głodna, ale może mieć za mały jeszcze żołądek do takiej ilości mleka. Rób mniejsze porcje a częściej. Wiem, że to niewygodne, ale co ja mam powiedzieć? od miesiąca bawię się w karmienie po 60ml co 2godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Nusia a czekasz 5-7min. zanim podasz małej mleko? bo to mleko musi mieć czas na zgęstnienie, druga sprawa.. jeśli ona tak ulewa to nie dawaj jej 150ml za jednym razem tylko np. 90 a po jakimś czasie tą resztkę co ma dostać, tyle chyba wytrzyma 🙂 ona ulewa, bo się przejada. Moja jak nie miała tego mleka AR i jak wypiła za jednym razem 120ml to potem od razu sporo ulała. Ona może być głodna, ale może mieć za mały jeszcze żołądek do takiej ilości mleka. Rób mniejsze porcje a częściej. Wiem, że to niewygodne, ale co ja mam powiedzieć? od miesiąca bawię się w karmienie po 60ml co 2godz.


sprawdzilam dokladnie i na moim mleku niema czegos takiego zeby odczekac 7 minut ale wiem dlaczego bo w necie pisze ze enfamil gestnieje w brzuszku dopiero a bebilon wlasnie w butelce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Moja dzisiaj podczas przebierania kładła sobie 2 ręce na raz na twarzy i oczywiście też namiętnie je liże, ale nadal ma problemy by trafić do buzi 😜 wczoraj zrobiła kupę 2 razy i ta kupa po tym mleku AR jest inna, bardzo taka "puszysta" jednolita masa normalnie jakby ktoś dodał masła i zmielił mikserem (takie coś łatwo jej było zrobić) 😉 normalnie napatrzeć się nie mogłam na tą kupę taka gładka była. I już nie była konsystencji plasteliny.

Nusia a w jakiej proporcji dajesz to mleko ja jak robię 90ml to 2 łyżki AR i 1 łyżka zwykłego Bebilona? Mała musi się przyzwyczaić, po drugie nie oczekuj, że będzie tego jeść masę, bo to zawiera przecież mączkę (to mleko jest gęste!!) ale gorsze jest to, że to mleko chyba żołądek rozpycha po jakimś czasie, bo moja co jakiś czas domaga się jedzenia po godz. od karmienia, zje 60-80 i potem znowu chce 60. A ona nigdy taka nie była na jedzenie. Ja na razie mieszam, mam puszkę 800g to przecież nie wywalę do śmieci. Na pewno będę mieszać do końca tej puszki, ale co potem? 400g za 28zł to i tak dużo. Kurcze nie wiem..



blue ja ci proponuje mieszac puki puszka sie nie skonczy a jak ci sie skonczy to kupic zwykly bebilon i zagescic go kleikiem a potem kaszka jak bedzie miala 2,5 lub 3 miesiace to spokojnie mozna juz wprowadzac nowoscie pomalu tak jak wesa pisala ja tez wiki dawalam kleik jak miala 2,5 miesiaca kaszke i sloiczki jak 3 i teraz tez tak zrobie zawsze to nutramigen 8 zl i kleik 3 a nie 35....to jest roznica.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...