Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

MadziaW napisał(a):
Co jak co, ale butelki z mleka powinno sie przez jakis czas sterylizowac/wyprzac, bo bakterie z mleka moga byc straszne w skutkach dla malego i niewyksztalconego jeszcze poprawnie ukladu trawiennego. To akurat bardzo polozne podkreslaly i nie wyssaly sobie tego z palca. Wydaje mi sie, ze wszystko z umiarem - balans po prostu i umiarkowanie, byle nie wpadac ze skrajnosci w skrajnosc. Za bardzo przesadzajac mozna dziecku zrobic krzywde, ale nie uwazajac w ogole - tak samo. Umiarkowana ostroznosc na pewno nikomu nie zaszkodzila. Nie uwazam, zebym zrobila mojemu synowi jakakolwiek krzwde tym, ze wyparzalam, butelki, ze stopniowo wprowadzalam jedzenie, ze nie od razu dalam gluten, ze wyslalam go do opiekunki w wieku 11mcy i 'wystawilam go' na chore czasem dzieci, ze nie bylam szybka wystarczajaco, zeby nie pozwolic mu wsadzic sobie piasku do buzi, czy zjesc z podlogli kawalka czekoladki, ktora mu wlasnie upadla. Jest zdrowim i silnym chlopczykiem, pelnym energii. Zdrowej ostroznosci nie nazwalabym zabawa, bo w koncu to czlowiek, dziecko, moje dziecko - eksperymentowac na nim tez nie chce. Nie o moja wygode tu przeciez chodzi. Kazda mama i tak bedzie robic jak jej sumienie bedzie podopowiadac. Ja powiem tylko - zdrowy rozsadek i umiarkowanie. O nic wiecej tu nie chodzi 😉


Pod tym muszę się zgodzić, choćbym nie chciała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadziaW napisał(a):
nusia27 napisał(a):
mama_justyna napisał(a):
Niuśka to może nie przetrzymuj jej tylko daj mleczka i niech idzie spać. Ja tak robiłam. Herbatką, smoczkiem i sama padnięta byłam. A i tak dopóki nie dostała mleka to męczyła siebie i mnie. U nas sprawdziło się nakarmienie i obie mogłyśmy spać dalej


no ja wlasnie ja karmie tylko juz tez nie wyrabiam z tym karmieniem i chcialam ja tego oduczyc. dobre rady tesciowej daj jej wode to sie oduczy wstawania nocnego 😜
najgorsze jest to ze ona dalej sie rzuca bo cos jej nie daje spac i tylko jak jest na boczku to jest ok a jak sie przekreci na wznak to momentalnia zaczyna sie wiercic

My naszego oszukiwalismy cmokiem i ten czas miedzy nocnymi karmieniami sie wydluzal. Nie glodzilismy go (zeby nie bylo). On nie z takich, ktorego by sie dalo glodzic 😜 Placze dopoki nie dostanie i koniec. Typowy facet 😜


Ja oszukiwałam jak dużo jadła, a teraz jak je mało i wpada w histerię to bym mogła stawać w nocy, a ona bezczelnie śpi 🤪 a ja na budzik nie reaguję 😞 tylko na jej stękanie od razu się wybudzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
ja juz na stekanie sie nie budze tylko na placz 😜


To jeszcze lepsza jesteś hehehe 🙂 moja wrzeszczy ewentualnie, ale płakała dotąd może z kilka razy, że jej łzy poleciały. To bardziej krzykacz jest. A ja się głupia denerwowałam, że ona łez nie ma płacze i potem kiedyś przeczytałam, że jak dziecko drze się to przecież łzy nie lecą (a mi ten ryk kojarzy się z płaczem, bo w sumie go przypomina) 🙃 i dopiero kiedyś jak się mocno rozkrzyczała i była wściekła to jej jedna czy 2 łzy poleciały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wczoraj mi kolega uświadomił,. że Laura to trudno imię i się śmiał, że jak ona będzie swoje imię wymawiać.. jak się będzie przedstawiać no i rzeczywiście dzieci mają problemy z literką "r" to będzie mówić "Lala albo Laula" 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Sliczny komplecik 🙂


Dzięki. To jest rozmiar chyba 80 albo więcej, ale wymiary ma takie co ona nosi teraz. Czyli takie normalne. Nogawki podwinę i będzie ok. a bluzka będzie w sam raz.
dluzej co w tym pochodzi bedzie miała roczek i bedzie jeszcze dobre. ja mai duzo ciuszkow zakładalam wczesniej bylu poprostu luzniejsze i nosila puki nie wyrosla . choc ma takie dwie pary spodenek na 6 miesiecy które nosiła jak byla malutka i nosi do teraz. teraz to są rybaczki za kolanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Wiecie co wczoraj mi kolega uświadomił,. że Laura to trudno imię i się śmiał, że jak ona będzie swoje imię wymawiać.. jak się będzie przedstawiać no i rzeczywiście dzieci mają problemy z literką "r" to będzie mówić "Lala albo Laula" 😁 😁 😁
u nas napewno będzie " Bajtek"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusiak I klasa "Malylka" buahaha! 🙂

Wesa no właśnie, chcę kupować większe żeby dłużej ponosiła 🙂 jeansy też mam większe to zawijam nogawki i tyle. A tak jak się będzie kupować na styk to ponosi 1mieś. i do kartonu, więc bez sensu. Ostatnio bluzki też jej kupuję na 9mieś. 🙂 i zakładam już teraz rękawy podwijam i tak to wszystko gra no czasami w szyi są luźne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
mala dostala dzisiaj marchewki i nie byla zadowolona z tego powodu 🤪 kiedy mam jej znowu dac?


Za 2 dni kolejny raz 🙂potem odczekasz kolejne 2 dni i jeszcze raz i potem jak będzie dobrze tolerować to włączasz to danie do jadłospisu 🙂 dobrze tzn. bez wysypki, zatwardzenia, biegunki itd. nie wiem jak to jest z zielonymi kupami czy to źle czy dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusiak a sama zrobiłaś czy kupiłaś słoiczek? bo tam jest napisane, że musi być zjedzony w ciągu 48h od otwarcia to podasz go jej pod koniec tych 48godzin kolejny raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa a Ty Bartka nosisz często na rękach? on to już waży co?? ostatnio co pisałaś 7200 matko.. mi już przy małej ręce wysiadają a co dopiero ponad 7kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadrobiłam te wasze 25 stron...my idziemy w czwartek na szczepienie to się dowiem ile mała waży, będę zadowolona jeśli między 6300 a 6600g 🙂 a ja jestem już zeschizowana lekko bo moja nadal nie trzyma główki przy podciąganiu za rączki 😞 nie wiem do kiedy ma z tym czas, bo jak byłam z nia u lekarza 10 dni temu to powiedział że ma jeszcze trochę czasu, ehhh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
blue fajny komplecik z angli 🙂

ja malej kupilam takie cos

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220752801186&var=520034005073&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

ja też to kupiłam małej hehe, te różowe z kotem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Nusiak ja nie widzę zdjęć 😞 gdzie one są?


jakich zdjec?


No w tej aukcji.. to te fotki po lewej stronie tak? takie jakby pseudo legginsy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
nadrobiłam te wasze 25 stron...my idziemy w czwartek na szczepienie to się dowiem ile mała waży, będę zadowolona jeśli między 6300 a 6600g 🙂 a ja jestem już zeschizowana lekko bo moja nadal nie trzyma główki przy podciąganiu za rączki 😞 nie wiem do kiedy ma z tym czas, bo jak byłam z nia u lekarza 10 dni temu to powiedział że ma jeszcze trochę czasu, ehhh.


Kamila no wg książek i artykułów dziecko powinno w 3mieś. już umieć, więc nie wiem co ma za przedział Twoja lekarka, ale ile lekarzy tyle opinii itd. więc jak ona uważa, że jest ok to się tego trzymaj, ale też za późno też nie powinna, bo później jej się wymyśli rehabilitacja jak będzie mieć pół roku tak?

Poczytaj sobie o tym to jest portal medyczny: http://www.medserwis.pl/?p=4097,336,10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...