Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

promyczek1981 napisał(a):
Mój czas przy kompie właśnie minął 😞
Uciekam do moich skarbów 🙂
Miłego dnia Mamusie 😆


Wzajemnie 🙂 a ja idę karmić małego żbika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Promyczek kiedyś nie było usg i lekarze potrafili określić czy dziecku jest potrzebna szyna czy nie 🙂 ze mną był taki przypadek, że miałam nierówne fałdki na udach i już podejrzewali dysplazję, ale jednak wszystko było ok. bo oni robią 2 testy Ortolaniego i Barlowa jakoś tak (ręcznie) i jak one wychodzą ok. + patrzy się na fałdki to raczej wszystko jest ok. aha i nóżki muszą być równej długości. Mimo zrobienia usg to ortopeda i tak zbadał potem ręcznie małą czy nic jej nie przeskakuje itd. więc nie martw się 🙂


Prawda 🙂
Wiecie co? Czasami sama się sobie dziwię, bo zawsze myślałam, że jak już będę miała drugie dziecko to panika pójdzie w kąt 🙂 W końcu jestem doświadczoną mamą 🙂 Okazuje się, że totalnie się to nie sprawdza... Mam nawet wrażenie,że momentami jestem bardziej przewrażliwiona niż przy Karolu 😮


Ja to w ogóle zbzikowałam na jej pkt. potrafię siedzieć przez kompem, coś poczytać a nagle ryczeć jak ją bardzo kocham ☺️ chyba nadal mam w sobie niezłą dawkę hormonów z czasów ciąży 🙃


Hehehe Do dzisiaj mam tak, że czasami wieczorem siadam przy łóżku/łóżeczku i płakusiam ze szczęścia, że takie mam fajowe dzidzionki 🙂 🙂 🙂 🙂
Tzn. mam tak niezmiennie od 4 lat 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a taka sobie mala wybrala pozycje do karmienia i inaczej da rade tylko przed samym spaniem 😜

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/651/dsc0453d.jpg/][IMG]http://img651.imageshack.us/img651/3298/dsc0453d.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
ehh a do mnie zadzwonili z przychodni, że w czw. nie będzie ortopedy i nast. termin dopiero za 2 m-ce 😮, kurcze a ułożyło się tak ładnie szczepienie i bioderka tego samego dnia 🙃


Kurcze! Tak często piszecie tu o tych bioderkach aż się zaczynam martwić... U nas tutaj sprawdzają tylko zaraz po urodzeniu i po 6 tyg ale nie ma mowy o żadnym USG. U Tosi nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości ale co USG to USG 😞


Ja byłam prywatnie na usg bioderek, bo moja pediatra ma to gdzieś 🤪 nawet jej nie badała pod tym kątem i w ogóle nie wspomniała, że mam iść na to usg ani nie zapytała jak tam wynik. Ortopeda kazał przyjść w 3-4mieś. ale pójdę dopiero w tym, bo im później za 2 razem tym lepszy wynik będzie czy coś trzeba zmienić czy nie. No i mam nadzieję, że to będzie już ostatni raz.

dzwoniłam jeszcze po innych przychodniach i udało się na środę...tylko dziwi mnie że tak szybko 😮 załatwiłam już skierowanie. Mam nadzieję że to nie jakiś konował, bo ten u którego byliśmy ostatnio to świetny koleś i odwołali u niego ponad 100 dzieci, więc dużo do niego przychodzi a nast. terminy dopiero za 2 m-ce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue jak maja jadła butle było ok, nic sie nie martwiłam, wiedziałam ze najedzona, a teraz nie chetnie je ale ja jej nie zmuszam, nie chce to nie, jak bedzie głodna to zje, czsami cały dzin nic nie chce i dopiero na kolacje zgłodnieje i nic nie zrobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeny jaka moja jest marudna......jeszcze w ogóle nie spała 🤢 wczoraj spała łącznie w dzień 2h, o 21 dałam jej cyca i przysnęła, a jak skończyła jeść to oczy znów jak 5 zł i tak do 23 dobrze, że chociaż poleżała sama w łżeczku 🙃 ale na szczęście położyłam się zgasiłam światło to sama zasnęła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wymieniłam pieluchy pomimo tego że 4 są od 7 do 18kg to mam wrażenie ze niema dużej różnicy pomiędzy nimi a 3
wydaje się ze pasują a Anastazja waży przecież mniej niż 6 kg
no zobaczymy jak się sprawdzą na siuśkach czy kupie jak nie będą przeciekać to już nie kupie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa no, ale Maja chyba nie ma niedowagi co? 🙂 to się martwić nie musisz.

Nic mi się chce pogoda jest obrzydliwa - deszczowa, pranie mam od 2dni mokre tak długo schnie i nadal jest wilgotne.. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
blue jak maja jadła butle było ok, nic sie nie martwiłam, wiedziałam ze najedzona, a teraz nie chetnie je ale ja jej nie zmuszam, nie chce to nie, jak bedzie głodna to zje, czsami cały dzin nic nie chce i dopiero na kolacje zgłodnieje i nic nie zrobie.

ja mam tak samo marcela nie zmuszam do jedzenia, czasami nie chce nic przez cały dzień jeść nawet jak go zmuszasz a jak zgłodnieje to sam przychodzi i mówi że chce mniam mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
mój Patryk tak się ślini mocno że nie nadążam mu zmieniać bodów to zaczęłam zakładać mu śliniak, a zęby jeszcze nie wyszły 😠 jest taki marudny w nocy często się budzi 😞


Nie zazdroszczę, ale właśnie koleżanka mi mówiła, że jak zacznie się dziecko bardzo mocno ślinić to zęby tuż tuż 🙂 także jeszcze trochę i wyjdą zobaczysz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa moja tym razem zjadła 120ml z 3 łyżkami kleiku czyli prawie tak samo jak 150 bo tylko 120 jej zrobiłam hehe 🙂 może już jej ta zła faza przechodzi, ale nie będę krakać 🙂 jeszcze tylko teraz ją nakarmię i pod wieczór i może iść spać, chociaż coraz gorzej u niej ze spaniem. Buntuje się jak nigdy.

Będę ją tuczyć kleikiem 2-3 razy dziennie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moj sie wogule nie slini jeszcze z drugiej strony to dobrze bo im pozniej wyjda tym lepiej tak slyszalam 🙂 bo mniej sie psuja u sea tak bylo pozno mu wyszly i nie ma zadnego zepsutego zeba jeszcze a u mojej kolezanki dziecka wyszly jak mialo dziecko 3 miesiace i ma co drugi zepsuty ale ma tez sie od jedzenia seba malo co dostaje czekolady i ogólnie slodyczy a tamta non stop to lizaki to czekolada i napoje gazowane 😞 seba nawet nie wiem co to napoj gazowany nigdy mu jeszcze nie dalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
a moj sie wogule nie slini jeszcze z drugiej strony to dobrze bo im pozniej wyjda tym lepiej tak slyszalam 🙂 bo mniej sie psuja u sea tak bylo pozno mu wyszly i nie ma zadnego zepsutego zeba jeszcze a u mojej kolezanki dziecka wyszly jak mialo dziecko 3 miesiace i ma co drugi zepsuty ale ma tez sie od jedzenia seba malo co dostaje czekolady i ogólnie slodyczy a tamta non stop to lizaki to czekolada i napoje gazowane 😞 seba nawet nie wiem co to napoj gazowany nigdy mu jeszcze nie dalam


A mi się wydaje, że to mit 🙂 tutaj znowu wszystko odgrywają geny. Mi też wyszły szybko zęby i nie psuły się szybko. I nie mam żadnych rozstępów na nogach czy brzuchu tak jak moja babcia czy mama (też nie mają), a moja koleżanka wygląda jak zebra i zostały jej wałki tłuszczu wszędzie. I ja nie przytyłam 10kg tylko ponad 20 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
blue a ona kaszy nie chce? ja swojego narazie przyzwyczajam do mleka wiec nie daje kaszy ale do kazdego mleka sypalam mu po 3 miarki kaszy zawsze to sytnijsze wychodzi


Ona jeszcze nigdy nie jadła kaszki, bo nie wiem jaką kupić, żal mi wydać 8zł i ona nie będzie jej chciała jeść, no jest też kaszka bezsmakowa, ale wtedy to prawie tak samo jak kleik będzie smakować, a Ty o jakim masz smaku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
wiesz co moj jadl bananowa i kupilam morelowa i tez mu juz dawalam i tez jadl.wiesz blue jak nie kupisz zadnej to nie przekonasz sie jaka ona lubi


No wiem 🤨 ale Ty masz małe dziecko to Ci zje za małego, a ja co z tym zrobię? One superancko nie smakują. Mleko Bebilon HA dostał mój pies 😁 😁 😁 całą puszkę wypił 🙂 oczywiście w odstępach czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu patrz tyle kalorii ma kleik Nestle:

Opis jednej porcji produktu [15 g]: 1 porcja - 15 g (3-4łyżki kleiku)
Wartość energetyczna w 1 porcji [15 g]: 57,30 kcal
Białko w 1 porcji [15 g]: 1,05 g
Węglowodany w 1 porcji [15 g]: 12,75 g
Tłuszcz w 1 porcji [15 g]: 0,15 g

To kaszka ma więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
wiesz co moj jadl bananowa i kupilam morelowa i tez mu juz dawalam i tez jadl.wiesz blue jak nie kupisz zadnej to nie przekonasz sie jaka ona lubi


No wiem 🤨 ale Ty masz małe dziecko to Ci zje za małego, a ja co z tym zrobię? One superancko nie smakują. Mleko Bebilon HA dostał mój pies 😁 😁 😁 całą puszkę wypił 🙂 oczywiście w odstępach czasu.
Ciekawe jak Ty mu puszkę do picia dałaś? 😜 W czym ją rozpuściłaś, że na kilka razy miał to żelastwo? hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...