Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kamila1 napisał(a):
wróciliśmy...i moje założenia i wyliczenia poszły w las 😞 Maja przytyła tylko 500g i wazy 5900g więc nawet 6 nie przekroczyła 🤨 w związku z tym musimy zrobić bad. moczu i kupy...bo trochę mało przybrała więc może mieć jakąś alergię pokarmowa...boję się tego, albo czegoś innego. Wzrostu ma 64 cm, klate 40 a łapek 41,5. Mam doła teraz, jak się miało 1kg na miesiąc to teraz niemiła niespodzianka...żebym te szczochy teraz złapała, bo kolo tyle się męczyła 🙃
Szczepienia też mam wszystkie w udo. Dziś nawet tego 5w1 nie poczuła, dopiero pneumo bo są bardziej bolesne.
Na razie nie mam nic nowego do diety wprowadzać, jak skończy 5 m-cy to zupkę jarzynową z kaszą manną.


Kurcze a jakie kupy robi? takie jak zawsze? 500g na 6 tyg. to rzeczywiście b. mało. A pamiętasz jak mówiłaś, że ona Ci się wydaje taka jak zawsze, że czujesz jakby wiele nie przytyła, że nie widzisz tego po niej? jednak miałaś rację. Jak ja moją mierzę to mi wychodzi 66cm. A klatę i głowy mają podobne 40cm klatka i 42 głowa, mówili Tobie do kiedy jest czas żeby one się zrównały? bo wtedy niby miała 40-40 a teraz niby nadal 40-42..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam dzisiaj małej herbatkę bobovity jabłko i melisa po 4mieś., bo ona nic nie chce pić innego niż mleko 😞 może chociaż to polubi, do tego kaszkę morelową 🤪 i 2 smoczki do kaszki 😉 ale będę ją tuczyć hihi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dona napisał(a):
a moja niunia spi wiec tez zajrzalam
ile razy wychodzice na spacer?


Jak ile razy? ja codziennie na spacer nie wychodzę, bo mi się nie chce ubierać 150 warstw na nią i na siebie, ale jak będzie latoooo to ahh! Do tego jeszcze będzie w spacerówce to będzie super. Zupełnie inaczej. Dzisiaj było tak ciepło to w połowie drogi leżała już w krótkim rękawku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po szczepieniu. Lekarka obadała Tosiaka i stwierdziła, że nic się nie dzieje a te furczenie w nosku to pewnie od zbyt suchego powietrza w sypialni 😮 Niania była bardzo dzielna i płakała tylko jak podawano szczepionkę a zaraz potem uśmiechała się ile wlezie 🙂
Niestety nie udało się Jej zważyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
blue ja mam ta sama herbatke i mój pije i ta sama kaszke morelowa to tez je i mu smakuje


Pożarła właśnie mleko z kaszką 120ml i dałam kilka łyżek tak jak na opakowaniu to gęste było, ale szybko zjadła, bo odpowiednia dziura jest w tym smoczku, chyba jej smakowało 🙂 a herbatkę dawałam z kubeczka i nie bardzo jej podchodziła, ciekawe jak będzie z butelki piła 🙂 niech zacznie pić po 50ml chociaż..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
blue a ile lyzeczek jej dalas tej kaszy?


Tam jest napisane "łyżki" no to dałam z kilka niepełnych łyżek 😁 na pewno 4 tam były a może i 5, ale były niepełne takie bardziej połówki, przejdę lepiej na łyżeczki 🙂 łatwiej mi będzie. A Ty jak dajesz?? i tam jest napisane 4-5łyżek na 150ml wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha chciałam się pochwalić, że już niewiele brakuje, żeby mała się nauczyła przewracać z pleców na brzuch, bo jak ją dzisiaj przewróciłam na bok to sama po raz pierwszy przewróciła się z tej pozycji na brzuch 🙂 i zrobiłam tak kilka razy i ona za każdym razem się tak przerzuciła, zgrabnie jej to wychodzi 🙂 chociaż na prawo jej to lepiej wychodzi niż na lewo, ale będę z nią ćwiczyć 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
wiesz co ja ja daje 3 miarki od mleka na 210 mleka bo narazie go przyzwyczajam njeszcze do nowego mleka i boje sie duzo dawac tej kaszy bo kopy mi nie chce robic


A myślisz, że kaszka działa zatwardzająco?moja miała rzadkie po kleiku ryżowym to myślę, że po kaszce tym bardziej będzie mieć 🙂 a ryż niby utwardza.. Kleikowi powiedziała nie 😁 to chociaż niech kaszkę je, bo to zawsze dodatkowe kalorie. A ja mogę ją dawać więcej razy niż raz dziennie? bo na razie z obiadków i deserków rezygnuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
sliczne ubranko 🙂 mi chrzestna kupuje wszystko dla malej - zgodnie z tradycja 😜

blue moja kasze wcina i kupka jest codziennie 🙂


A jaka konsystencja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
nusia ja dawalam nutramigen na kolki a pozniej przepisala bebilon pepti bo nutramigenu nigdzie w aptekach nie bylo a troche ma jeszcze tej kolki


A może to mylisz ze wzdęciami? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...