Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Wesa pewnie już kupiłaś ale pediatra zalecił mi min 50UV w kremie do smarowani buzi i całego ciała
a Nivea rzeczywiście jest ciężka do rozsmarowywania bo mam UV30 i się bardzo denerwuje Anastazja jak jej muszę ją wcierać


To chyba chodzi jemu o to:

Jeśli chodzi o wybór minimalnej wysokości faktorów:

- na co dzień – SPF 30+, PPD 10+
- gdy spędzamy dłuższy czas na zewnątrz - SPF 60+, PPD 30+

Ja nie jestem z małą długi czas na dworze a jak już to w cieniu siedzi, chociaż i tam dochodzą promienie uv.

no właśnie o tym przenikaniu też mnie uświadomił
powiedział że zimą wystarczy 30SPF ale w lato bez względu na pogodę powinnam stosować +50


Ja zimą nie stosowałam nic 😉 a na lato mam +30 😁 i dopóki go nie zużyję to nie kupię innego.. trudno 🙂 bo 50 nie mieli.

no mój krem ochronny na zimę miał 20 ale kupiłam go przez przypadek tzn kierowałam się ochroną na zimę nawet nie patrzałam na filtry dopiero ostatnio po rozmowie z pediatrą sprawdziłam
teraz kupiłam właśnie tą Niveę 30 ale mam zamiar przejść się do apteki po mocniejszy a ten sama zużyję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
ale fajną mam pogodę niebo bez chmurek, słonko świeci i ciepło
tylko szkoda że po południu ma się to zmienić 😞
a i nad morze też nie pojedziemy
zapomnieliśmy ze dowód rejestracyjny jest w starostwie i trzeba jechać na przegląd powypadkowy autem i dopiero z papierkiem do starostwa po odbiór dowodu
na przegląd pojadą nam pracownicy serwisu ale dopiero dziś po 16 😞


Honoratka a kiedy z małą pójdziesz na plażę?? bo ja się zastanawiam kiedy bym mogła? hmm w lipcu?? ale jakiś namiot trzeba załatwić co? 🙂

gdybym była w ten weekend to już bym poszła 🙂
miałam zamiar zabrać parasol plażowy i taką grubą piankę-karimatę (do fitnessu) a na to położyć złożony na pół kocyk i tak z pól godzinki poleżeć a poza tym chcieliśmy po plaży przez godzinkę pochodzić a małą w nosidełku z daszkiem


No właśnie 🙂 bo ja chcę jeździć nad morze, ale bym kupiła na allegro taki namiot mają fajny to by mogła leżeć sobie w cieniu zupełnym 🙂 poza tym poszłabym na kraniec jakiś gdzie ludzi nie ma dużo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Wesa pewnie już kupiłaś ale pediatra zalecił mi min 50UV w kremie do smarowani buzi i całego ciała
a Nivea rzeczywiście jest ciężka do rozsmarowywania bo mam UV30 i się bardzo denerwuje Anastazja jak jej muszę ją wcierać


To chyba chodzi jemu o to:

Jeśli chodzi o wybór minimalnej wysokości faktorów:

- na co dzień – SPF 30+, PPD 10+
- gdy spędzamy dłuższy czas na zewnątrz - SPF 60+, PPD 30+

Ja nie jestem z małą długi czas na dworze a jak już to w cieniu siedzi, chociaż i tam dochodzą promienie uv.

no właśnie o tym przenikaniu też mnie uświadomił
powiedział że zimą wystarczy 30SPF ale w lato bez względu na pogodę powinnam stosować +50


Ja zimą nie stosowałam nic 😉 a na lato mam +30 😁 i dopóki go nie zużyję to nie kupię innego.. trudno 🙂 bo 50 nie mieli.

no mój krem ochronny na zimę miał 20 ale kupiłam go przez przypadek tzn kierowałam się ochroną na zimę nawet nie patrzałam na filtry dopiero ostatnio po rozmowie z pediatrą sprawdziłam
teraz kupiłam właśnie tą Niveę 30 ale mam zamiar przejść się do apteki po mocniejszy a ten sama zużyję


No chyba, że tak.. o tej opcji też myślałam 🙂 tyle, że ja już mam 2 kremy z filtrami, to kurcze co zrobię z 3 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
witam 🙂
ja mam stertę prasowania a mi się nie chce 😞 któraś chętna?


Ja mogę 🤪 ale tylko rzeczy dzieciaków 🙂 bo dorosłych nie prasuję 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
ale fajną mam pogodę niebo bez chmurek, słonko świeci i ciepło
tylko szkoda że po południu ma się to zmienić 😞
a i nad morze też nie pojedziemy
zapomnieliśmy ze dowód rejestracyjny jest w starostwie i trzeba jechać na przegląd powypadkowy autem i dopiero z papierkiem do starostwa po odbiór dowodu
na przegląd pojadą nam pracownicy serwisu ale dopiero dziś po 16 😞


Honoratka a kiedy z małą pójdziesz na plażę?? bo ja się zastanawiam kiedy bym mogła? hmm w lipcu?? ale jakiś namiot trzeba załatwić co? 🙂

gdybym była w ten weekend to już bym poszła 🙂
miałam zamiar zabrać parasol plażowy i taką grubą piankę-karimatę (do fitnessu) a na to położyć złożony na pół kocyk i tak z pól godzinki poleżeć a poza tym chcieliśmy po plaży przez godzinkę pochodzić a małą w nosidełku z daszkiem


No właśnie 🙂 bo ja chcę jeździć nad morze, ale bym kupiła na allegro taki namiot mają fajny to by mogła leżeć sobie w cieniu zupełnym 🙂 poza tym poszłabym na kraniec jakiś gdzie ludzi nie ma dużo 🙂

my właśnie w Międzyzdrojach mamy takie odludne miejsce daleko od głównej części plaży
a o takim namiociku nie pomyślałam ale czy nie będzie im tam jak w saunie?
sama spędzałam lato w namiocie i to nie było zbyt komfortowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
ale fajną mam pogodę niebo bez chmurek, słonko świeci i ciepło
tylko szkoda że po południu ma się to zmienić 😞
a i nad morze też nie pojedziemy
zapomnieliśmy ze dowód rejestracyjny jest w starostwie i trzeba jechać na przegląd powypadkowy autem i dopiero z papierkiem do starostwa po odbiór dowodu
na przegląd pojadą nam pracownicy serwisu ale dopiero dziś po 16 😞


Honoratka a kiedy z małą pójdziesz na plażę?? bo ja się zastanawiam kiedy bym mogła? hmm w lipcu?? ale jakiś namiot trzeba załatwić co? 🙂

gdybym była w ten weekend to już bym poszła 🙂
miałam zamiar zabrać parasol plażowy i taką grubą piankę-karimatę (do fitnessu) a na to położyć złożony na pół kocyk i tak z pól godzinki poleżeć a poza tym chcieliśmy po plaży przez godzinkę pochodzić a małą w nosidełku z daszkiem


No właśnie 🙂 bo ja chcę jeździć nad morze, ale bym kupiła na allegro taki namiot mają fajny to by mogła leżeć sobie w cieniu zupełnym 🙂 poza tym poszłabym na kraniec jakiś gdzie ludzi nie ma dużo 🙂

my właśnie w Międzyzdrojach mamy takie odludne miejsce daleko od głównej części plaży
a o takim namiociku nie pomyślałam ale czy nie będzie im tam jak w saunie?
sama spędzałam lato w namiocie i to nie było zbyt komfortowe 🙂


to tak wygląda: http://allegro.pl/namiot-plazowy-namiot-ogrodowy-parawan-200x120x120-i1602693571.html

jest tanie, lekkie i chyba nie takie złe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ten: http://allegro.pl/namiot-plazowy-na-plaze-namioty-wypoczynek-lato-i1610422520.html

lub ten: http://allegro.pl/namiot-plazowy-ogrodowy-parawan-wielki-szer-2m-wwa-i1624065885.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
rany jak ja mam nie chudnąć jak w momencie gdy zaczynam jeść moje dziecko zaczyna płakać 😠


Ja jem na szybkiego w stresie, mi jedzenie coraz mniej zaczyna smakować, albo umieram z głodu ssie mnie niemiłosiernie, wiem, że jedzenie czeka a ona powoli je.. i tak patrzę jak ona wcina to mleko to aż sama bym je wypiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
rany jak ja mam nie chudnąć jak w momencie gdy zaczynam jeść moje dziecko zaczyna płakać 😠


Ja jem na szybkiego w stresie, mi jedzenie coraz mniej zaczyna smakować, albo umieram z głodu ssie mnie niemiłosiernie, wiem, że jedzenie czeka a ona powoli je.. i tak patrzę jak ona wcina to mleko to aż sama bym je wypiła.

moja je krótko ale w momencie gdy zaczynam sobie szykować jedzenie to ona już zaczyna marudzić a jak jem to ona płacze
jem normalnie w biegu z wyrzutami sumienia że dziecko płacze ale wiem ze jak opuszczę jakiś posiłek to mleko będzie słabsze wiec nie mogę sobie na to pozwolić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
rany jak ja mam nie chudnąć jak w momencie gdy zaczynam jeść moje dziecko zaczyna płakać 😠


Ja jem na szybkiego w stresie, mi jedzenie coraz mniej zaczyna smakować, albo umieram z głodu ssie mnie niemiłosiernie, wiem, że jedzenie czeka a ona powoli je.. i tak patrzę jak ona wcina to mleko to aż sama bym je wypiła.

moja je krótko ale w momencie gdy zaczynam sobie szykować jedzenie to ona już zaczyna marudzić a jak jem to ona płacze
jem normalnie w biegu z wyrzutami sumienia że dziecko płacze ale wiem ze jak opuszczę jakiś posiłek to mleko będzie słabsze wiec nie mogę sobie na to pozwolić


No właśnie jeść musisz 🙂 nie ma wyjścia, oj tam od razu im nic się nie stanie jak sobie pokrzyczą, lepiej jedzą wtedy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
posprzątałam moją ukochaną łazienkę 😉 i też czeka mnie prasowanie ale naszych rzeczy więc szału nie ma 🙃 też bym musiała sobie kupić taki namiot...rok temu jak byliśmy nad morzem sama pod takim siedziałam co by brzuszka na słońce nie wystawiać 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kładłam na brzuch mokry/zimny ręcznik, ale i tak się nie opaliłam, bo żeby mieć ładny kolor to muszę często i długo, bo mam jasną karnację i ciężko mnie słońce bierze najpierw na jakby czerwono i następnego dnia już jest brązowa skóra. Taka fajna morska ahh! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu ja zrobiłam małej znowu 120ml mleka i do tego z 5-6miarek od mleka one niby mają po 4,5g więc wychodzi na to, że 6x4,5g to będzie ciut więcej niż połowa 45g to połowa kalorii z 192 🙂 więc nimi będę odmierzać, smaczna jest ta kaszka, taka orzeźwiająca, bo spróbowałam dzisiaj. Mała ładnie zjadła i sobie leży i gada do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...