Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Moja zrobiła kupę dzisiaj rano dopiero, wczoraj nie robiła tylko przedwczoraj, także jestem szczęśliwa 😁 🤪 tylko nie wiem kiedy będzie kupa po kaszce?? to już ta z nocy czy jeszcze nie?? 🙂 bo miękka była 1 część, a druga taka jak po kleiku.. nie wiem 🙂 wczoraj moja dostała o 18 ostatni raz jeść kaszkę gęstą i potem o 22 obudziłam ją na herbatkę 🙂 wypiła 70ml i poszła spać 🙂 obudziła się po 4 także długo spała 😎 wasze dzieci z rana od razu zasypiają? czy czuwają? bo moja nie chce iść szybko spać, ona zasypia jak się rano obudzi po ok. godz albo 2. No i kąpałam ją rano 😁 bo ja nie lubię jak ona robi kupę a ja tylko chusteczkami mogę ją przetrzeć lub tetrą fe! Musi być czyściutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a moja córunia, tak jak mamusia chciała, ładnie zrobiła siusiu do woreczka a po 10 min. kupę 😎 (a też 2 dni nie robiła, zresztą tak rano rzadko kiedy robi, więc na prawdę się poszczęściło 😉 a poza tym mąż jest w Toruniu tylko w pt, a w tyg. nie miałabym jak zanieść bo tam są schody w dół bez podjazdu 🙃dzięki temu tatuś mógł wszystko zawieść do laboratorium i w pon. będę miała wyniki....ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
Dziewczynki jaki krem ochronny na słonko dla maluchów. bo jeszcze nie kupilam a zaraz ide do miasta.


Ja mam linomag uv 30 🙂 mi się podoba i kosztuje ok. 19zł takie małe pudełeczko, a nie wiem ile kosztuje nivea i ile ma pojemności i ona ma filtr 30 i 50 🙂 ponoć ciężko ją rozsmarować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
a moja córunia, tak jak mamusia chciała, ładnie zrobiła siusiu do woreczka a po 10 min. kupę 😎 (a też 2 dni nie robiła, zresztą tak rano rzadko kiedy robi, więc na prawdę się poszczęściło 😉 a poza tym mąż jest w Toruniu tylko w pt, a w tyg. nie miałabym jak zanieść bo tam są schody w dół bez podjazdu 🙃dzięki temu tatuś mógł wszystko zawieść do laboratorium i w pon. będę miała wyniki....ehhh


Będzie dobrze, może to nic takiego 🙂 albo miała jakiś zły okres.. w końcu ten skok mógł trwać do 6tyg. mogła przez to mniej jeść, a Ty tego nie widziałaś, bo karmisz piersią. Taka ewentualność też może być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
dziewczyny jaką kaszke kupić SONI na pierwszy raz?z jakiej firmy macie i jaki smak?a słoiczki jakie dajecie?


Na 1 raz to kup kleik ryżowy albo kukurydziany (chyba wszystkie laski od tego zaczynały) Niech najpierw z tym żołądek się oswoi. A po jakimś czasie kaszkę, bo ona jednak jest bardziej ciężka i wysokokolaryczna. Dopiero wczoraj zobaczyłam ile ona ma kalorii 😮 jakby się karmiło nią dziecko 6xdobe z mlekiem to dziecko by miało z samej kaszki prawie 1200 kalorii 😁 😁 😁 😁 😁 bo daje się 45g kaszki (4-5łyżek stołowych + 150ml wody) i to ma ponad 190kal a dodać jeszcze mleko to masakra, dlatego małej będę dawać tylko na obiad kaszkę i na kolację 🙂 i ja na razie karmić jej nie mam zamiaru obiadkami i deserkami, bo robi zielone kupy od nich i mam schizy od tego to kaszka to wyrówna 🙂 kleikiem po prostu gardzi, ale ja go dosypywałam do każdego jedzenia to zużyła kilka opakowań 😁 to się nie dziwię, że jej zbrzydł.

Ja mam kaszkę Bobovita (firmy Nutricia) zresztą wszystko kupuję tej firmy 🙂 o smaku morelowym. A obiadki i deserki też kupowałam z Bobovity jabłko z marchewką (chociaż na początku powinno się dawać wszystko jednoskładnikowe) by wykluczyć ewentualne uczulenie itd. i zupkę jarzynową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kupiłam ubranka używane za 2zł 🤪 i wczoraj poszłam odebrać na pocztę i są śliczne wyglądają jak nowe 😉 a u mnie w lumpie bym musiała za nie zapłacić na 100% po 10-20zł bo jak coś lepszego jest to oni od razu drogo wyceniają na stałą cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
a moja córunia, tak jak mamusia chciała, ładnie zrobiła siusiu do woreczka a po 10 min. kupę 😎 (a też 2 dni nie robiła, zresztą tak rano rzadko kiedy robi, więc na prawdę się poszczęściło 😉 a poza tym mąż jest w Toruniu tylko w pt, a w tyg. nie miałabym jak zanieść bo tam są schody w dół bez podjazdu 🙃dzięki temu tatuś mógł wszystko zawieść do laboratorium i w pon. będę miała wyniki....ehhh


Będzie dobrze, może to nic takiego 🙂 albo miała jakiś zły okres.. w końcu ten skok mógł trwać do 6tyg. mogła przez to mniej jeść, a Ty tego nie widziałaś, bo karmisz piersią. Taka ewentualność też może być 🙂

noo mam nadzieję że nic tam nie będzie i że miała gorszy okres... w połowie czerwca idę na kontrolną wagę to się okaże, jeśli wyniki będą ok.
a ta kaszka co dajecie to kasza manna? Bo ja za 2 tyg też będę podawać tylko że z zupką aby powoli wprowadzać gluten. Już nie mogę się doczekać w zwiazku z tym że może da to więcej kalorii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
promyczek1981 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
no to tak zaśmiewa się moja Majunka z matki udającej pieska 😉 ile to człowiek musi się nawydurniać 😜
http://www.youtube.com/watch?v=gfWrVe9SKCA


Boskie!! 😁 😁 😁
No i powiem Ci mama, że piesek też jest pierwsza klasa 🤪

hihi dzięki, to był rasowy jamnik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
a moja córunia, tak jak mamusia chciała, ładnie zrobiła siusiu do woreczka a po 10 min. kupę 😎 (a też 2 dni nie robiła, zresztą tak rano rzadko kiedy robi, więc na prawdę się poszczęściło 😉 a poza tym mąż jest w Toruniu tylko w pt, a w tyg. nie miałabym jak zanieść bo tam są schody w dół bez podjazdu 🙃dzięki temu tatuś mógł wszystko zawieść do laboratorium i w pon. będę miała wyniki....ehhh


Będzie dobrze, może to nic takiego 🙂 albo miała jakiś zły okres.. w końcu ten skok mógł trwać do 6tyg. mogła przez to mniej jeść, a Ty tego nie widziałaś, bo karmisz piersią. Taka ewentualność też może być 🙂

noo mam nadzieję że nic tam nie będzie i że miała gorszy okres... w połowie czerwca idę na kontrolną wagę to się okaże, jeśli wyniki będą ok.
a ta kaszka co dajecie to kasza manna? Bo ja za 2 tyg też będę podawać tylko że z zupką aby powoli wprowadzać gluten. Już nie mogę się doczekać w zwiazku z tym że może da to więcej kalorii.


To jest kaszka bezglutenowa czyli nie taka jak ta zwykła. A gluten kiedy się wprowadza? w 5mieś. czy kiedy?

Coś takiego znalazłam:

Niemowlęta karmione piersią


Gdy niemowlę karmione jest piersią, gluten można wprowadzić w 5 miesiącu życia, w formie przecieru jarzynowego z kaszą manną. Podawanie posiłków uzupełniających należy zacząć od małych ilości, np. 3-4 łyżeczek.

Między 7-9 miesiącem życia można wprowadzić kaszki/kleiki glutenowe (jako samodzielne danie).

10-miesięcznemu niemowlęciu można podawać niewielkie ilości pieczywa (np. skórkę od chleba), biszkopty i sucharki.

Od 11 miesiąca życia zaleca się podawanie produktów zbożowych w połączeniu z produktami mlecznymi.

Zaleca się by wprowadzanie glutenu do diety niemowląt odbywało się stopniowo i w czasie karmienia piersią. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko choroby trzewnej we wczesnym i prawdopodobnie w późniejszym dzieciństwie.




Niemowlęta karmione sztucznie


W przypadku dzieci niekarmionych piersią zupy z dodatkiem kaszy manny (gluten) wprowadza się od 6 miesiąca życia.

Do 9 miesiąca życia należy podawać 1 posiłek dziennie zawierający dodatek kaszki glutenowej.

W 9 miesiącu życia można do diety dziecka włączyć biszkopt.

Od 10 miesiąca życia można wprowadzić niewielkie ilości pieczywa, biszkopty i sucharki, a częstość podawania produktów glutenowych można zwiększyć do 4 razy dziennie.

Wprowadzanie glutenu należy rozpocząć od podawania 2-3g kaszy manny na 100 g posiłku jeden raz w ciągu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
promyczek1981 napisał(a):
Kamila1 napisał(a):
no to tak zaśmiewa się moja Majunka z matki udającej pieska 😉 ile to człowiek musi się nawydurniać 😜
http://www.youtube.com/watch?v=gfWrVe9SKCA


Boskie!! 😁 😁 😁
No i powiem Ci mama, że piesek też jest pierwsza klasa 🤪

hihi dzięki, to był rasowy jamnik 😉


To było piękne a mała śmieje się super 🙂 niektóre dzieci zamiast śmiać to piszczą, a jak na razie najbliżej śmiechu do mojej jest córa Promyczka i Twoja 🙂 moja jak się śmieje to w ogóle nie piszczy nic a nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilaaa pediatra coś mówiła na tą większą głowę niż klatkę? 😞 bo ja się martwię, u mnie ta nowa lekarka u której byłam przypadkiem to małą przetrzepała na wzdłuż i wszerz i jechała po siatkach centylowych i nic nie mówiła to to normalne jest? bo dla mnie to ta przychodnia ma na wszystko wylane 🤪 dlatego pytam, nawet wzrostu jej nie mierzą ani nie zapisują wielkości ciemiączka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Kamilaaa pediatra coś mówiła na tą większą głowę niż klatkę? 😞 bo ja się martwię, u mnie ta nowa lekarka u której byłam przypadkiem to małą przetrzepała na wzdłuż i wszerz i jechała po siatkach centylowych i nic nie mówiła to to normalne jest? bo dla mnie to ta przychodnia ma na wszystko wylane 🤪 dlatego pytam, nawet wzrostu jej nie mierzą ani nie zapisują wielkości ciemiączka.

hmm nic nie mówiła że głowa jest duża 😮 ostatnio jak byłyśmy to głowa i klatka były równe...no to nie wiem, a ciemiączko ma wpisane nadal 1x1 🙃
a gluten przy karmieniu piersią trzeba podać najpóźniej do 6 m-ca, więc kazała mi podawać od 7-go czerwca. A dostałaś już tą paczuszkę z Hippa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Kamilaaa pediatra coś mówiła na tą większą głowę niż klatkę? 😞 bo ja się martwię, u mnie ta nowa lekarka u której byłam przypadkiem to małą przetrzepała na wzdłuż i wszerz i jechała po siatkach centylowych i nic nie mówiła to to normalne jest? bo dla mnie to ta przychodnia ma na wszystko wylane 🤪 dlatego pytam, nawet wzrostu jej nie mierzą ani nie zapisują wielkości ciemiączka.

hmm nic nie mówiła że głowa jest duża 😮 ostatnio jak byłyśmy to głowa i klatka były równe...no to nie wiem, a ciemiączko ma wpisane nadal 1x1 🙃
a gluten przy karmieniu piersią trzeba podać najpóźniej do 6 m-ca, więc kazała mi podawać od 7-go czerwca. A dostałaś już tą paczuszkę z Hippa?


Ja nie wypełniałam ankiet w szpitalu nam nic nie dawali 🙂 pomorskie chyba nie lubi ulotkowiczów 🤪 no u mnie też rzekomo było tak samo.. i nagle głowa wyrwała do przodu trochę to dziwne. Ja ją teraz faszeruję wit. D mam nadzieję, że teraz klata zacznie jej rosnąć 🙂 przytyła 1,2kg w ciągu 6tyg. i nic a nic jej klatka nie urosła? 🤨 źle chyba pomiary robią..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
hej
ja sie nie wyspalam polozylismy sie po 23 spac a seba te teraz chodzi o tej spac co my i obudzil sie o 5 rano i nie chcial dalej spac.wlaczyl sobie relewizor i my razem z nim nie spalismy.


Heheh tak to już jest z małymi dziećmi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale fajną mam pogodę niebo bez chmurek, słonko świeci i ciepło
tylko szkoda że po południu ma się to zmienić 😞
a i nad morze też nie pojedziemy
zapomnieliśmy ze dowód rejestracyjny jest w starostwie i trzeba jechać na przegląd powypadkowy autem i dopiero z papierkiem do starostwa po odbiór dowodu
na przegląd pojadą nam pracownicy serwisu ale dopiero dziś po 16 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
Wesa pewnie już kupiłaś ale pediatra zalecił mi min 50UV w kremie do smarowani buzi i całego ciała
a Nivea rzeczywiście jest ciężka do rozsmarowywania bo mam UV30 i się bardzo denerwuje Anastazja jak jej muszę ją wcierać


To chyba chodzi jemu o to:

Jeśli chodzi o wybór minimalnej wysokości faktorów:

- na co dzień – SPF 30+, PPD 10+
- gdy spędzamy dłuższy czas na zewnątrz - SPF 60+, PPD 30+

Ja nie jestem z małą długi czas na dworze a jak już to w cieniu siedzi, chociaż i tam dochodzą promienie uv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ale fajną mam pogodę niebo bez chmurek, słonko świeci i ciepło
tylko szkoda że po południu ma się to zmienić 😞
a i nad morze też nie pojedziemy
zapomnieliśmy ze dowód rejestracyjny jest w starostwie i trzeba jechać na przegląd powypadkowy autem i dopiero z papierkiem do starostwa po odbiór dowodu
na przegląd pojadą nam pracownicy serwisu ale dopiero dziś po 16 😞


Honoratka a kiedy z małą pójdziesz na plażę?? bo ja się zastanawiam kiedy bym mogła? hmm w lipcu?? ale jakiś namiot trzeba załatwić co? 🙂

A tutaj pisze coś takiego:

Uwaga! Nie wolno się opalać niemowlętom i dzieciom do 2-go roku życia!
Niemowlęta nie powinny przebywać w pełnym słońcu, a jedynie w cieniu i półcieniu ( najlepiej pod parasolem). Dzieci ok. 2 roku życia mogą już trochę „plażować” o ile są szczelnie posmarowane kremem z filtrem ochronnym o odpowiedniej protekcji i mają na głowie przewiewną i odbijającą promienie czapeczkę. Czas pobytu na słońcu nie powinien jednak przekraczać jednorazowo 30 minut. Potem należy je zabrać, aby odpoczęły w cieniu i dostały coś do picia. Inaczej może dojść do niebezpiecznego cieplnego udaru słonecznego.

To ja przez 2l z nią na plażę nie mogę iść? 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Wesa pewnie już kupiłaś ale pediatra zalecił mi min 50UV w kremie do smarowani buzi i całego ciała
a Nivea rzeczywiście jest ciężka do rozsmarowywania bo mam UV30 i się bardzo denerwuje Anastazja jak jej muszę ją wcierać


To chyba chodzi jemu o to:

Jeśli chodzi o wybór minimalnej wysokości faktorów:

- na co dzień – SPF 30+, PPD 10+
- gdy spędzamy dłuższy czas na zewnątrz - SPF 60+, PPD 30+

Ja nie jestem z małą długi czas na dworze a jak już to w cieniu siedzi, chociaż i tam dochodzą promienie uv.

no właśnie o tym przenikaniu też mnie uświadomił
powiedział że zimą wystarczy 30SPF ale w lato bez względu na pogodę powinnam stosować +50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
Wesa pewnie już kupiłaś ale pediatra zalecił mi min 50UV w kremie do smarowani buzi i całego ciała
a Nivea rzeczywiście jest ciężka do rozsmarowywania bo mam UV30 i się bardzo denerwuje Anastazja jak jej muszę ją wcierać


To chyba chodzi jemu o to:

Jeśli chodzi o wybór minimalnej wysokości faktorów:

- na co dzień – SPF 30+, PPD 10+
- gdy spędzamy dłuższy czas na zewnątrz - SPF 60+, PPD 30+

Ja nie jestem z małą długi czas na dworze a jak już to w cieniu siedzi, chociaż i tam dochodzą promienie uv.

no właśnie o tym przenikaniu też mnie uświadomił
powiedział że zimą wystarczy 30SPF ale w lato bez względu na pogodę powinnam stosować +50


Ja zimą nie stosowałam nic 😉 a na lato mam +30 😁 i dopóki go nie zużyję to nie kupię innego.. trudno 🙂 bo 50 nie mieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
ale fajną mam pogodę niebo bez chmurek, słonko świeci i ciepło
tylko szkoda że po południu ma się to zmienić 😞
a i nad morze też nie pojedziemy
zapomnieliśmy ze dowód rejestracyjny jest w starostwie i trzeba jechać na przegląd powypadkowy autem i dopiero z papierkiem do starostwa po odbiór dowodu
na przegląd pojadą nam pracownicy serwisu ale dopiero dziś po 16 😞


Honoratka a kiedy z małą pójdziesz na plażę?? bo ja się zastanawiam kiedy bym mogła? hmm w lipcu?? ale jakiś namiot trzeba załatwić co? 🙂

gdybym była w ten weekend to już bym poszła 🙂
miałam zamiar zabrać parasol plażowy i taką grubą piankę-karimatę (do fitnessu) a na to położyć złożony na pół kocyk i tak z pól godzinki poleżeć a poza tym chcieliśmy po plaży przez godzinkę pochodzić a małą w nosidełku z daszkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...