Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nie nie trzeba być po szkole rodzenia zeby rodzić razem. Mój mąż tez mówił ze nie bedzie zagladał, ale do tego doszły takie emocje, ze już widać główkę jego córci to juz zaczął ze szczęścia zaglądać i czekał aż wyskoczy. Nie wspomina tego żle mimo ze mnie zozcinali itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą mu właśnie kolejne ząbki chyba... przynajmniej tak mi się wydaje..
I dlatego postanowiłam wykazać się świętą cierpliwością i nawet nie krzyknęłam na niego dzisiaj:P dumna z siebie jestem bo nie lubię jak się mnie w nocy budzi;p Mały szkrabek 😉 wstał taki kochany - leżał w łóżeczku i sobie ciuchutko gadał aż ja się obudziłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moim zdaniem mężczyzna powinien być przy porodzie bo dzięki temu docenia jak wielki wysiłek my musimy włożyć w narodziny
jak tak sobie poleżałam w szpitalu kilka razy i przyglądałam się parom po porodzie to widać jaka jest różnica w podejściu mężczyzn do kobiety
ojcowie którzy byli przy porodzie potrafią siedzieć cały dzień i noc przy łóżku i pomagać przy dziecku kiedy mama śpi a ci którzy nie byli obecni przyjdą po wszystkim zobaczą dziecko i idą pić z kolegami zostawiając mamę
wiem ze to mogły być tylko jakieś wyjątki choć tez myślę tak samo
mam przykład mojego taty który postanowił 5 lat temu rodzić z moją mamą, później jak opowiadał co się działo jaka mama była dzielna, jakie to trudne i męczące dla kobiety
nawet mama później porównywała jego zachowanie po wcześniejszych 2 porodach i po tym ostatnim że jest dużo bardziej troskliwy wyrozumiały i opiekuńczy zwłaszcza w pierwszych tygodniach po porodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja właśnie przeczytałam sobie że w szpitalu w którym chcę rodzić kobieta jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich może rodzić w wybranej przez siebie pozycji po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem a sale porodowe są pojedyncze 🙂
jest tam tez bezpłatna przyszpitalna szkoła rodzenia - cykl 8 spotkań - i najlepiej ponoć zacząć w 26-28 tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę wynająć położną (znajoma znajomych) zawsze wszystko zależy od położnej i od lekarza, tylko wiadomo, że lekarze są dochodzącymi, a to położne wszystkiego pilnują 🙂 więc jeśli jej zapłacę to będzie przy mnie i nie pozwoli żeby coś się stało, a tym bardziej spróbuje wszystkiego, żebym nie była rozcinana. Co tam jeszcze.. Ja też się boję o mojego, bo to panikarz pod względem ran/krwi itp. z wiórem leciał na pogotowie 😁 Także wiecie.. może zemdleje haha! Jak puściłam mu filmik z porodu to wielkiego szału u niego nie było, ale jak ujrzał wypadające łożysko to się zestresował.. 😁 😁 😁 i cały czas o nim gadał, więc może do urodzenia powinien zostać a przy czekaniu na łożysko wyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez w listopadzie do szkoly 🙂 jest piec zajec. na jedne tylko z mezem przyjde, a reszte mu opowiem, bo bidaczysko pracowac musi w tym czasie...
1 - jak wyglada i jak przebiega porod
2 - radzenie sobie z bolem
3 - pozycje i pomoc partnerow - na to przyciagne meza
4 - co sie stanie jesli porod nie idzie zgodnie z planem
5 - cwiczenia praktyczne - jak zajmowac sie noworodkiem
i to by bylo na tyle z planu zajec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak na Zdrojach - tam rodziła moja mama kilka lat temu
zastanawiałam się przez jakiś czas nad Stargardem bo tam przeleżałam już parę razy będąc w ciaży - lekarze szczecińscy, szpital super odremontowany, duże przestronne sale przed porodem leżysz w sali 2-3 osobowej a po porodzie sama lub jak jest naprawdę dużo porodów to max 2
ale zdecydowały znajomości na zdrojach więc będę czuła się tam troszkę pewniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...