Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Wesa, Patka śliczne świąteczne zdjęcia 🙂
Ja od trzech dni mam lekkie rozwolnienie 😉 i codziennie mi niedobrze - na końcu zamiast na początku ciąży 🤪
Ale poza tym super świątecznie 🙂 🙂 Jutro chrzciny maleńkiej od brata 🙂 Muszę się spisać 🙂
Odpoczywajcie świątecznie, buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jej ja już nie mogę patrzeć na jedzenie 😜 wczoraj ubrałam ciążowe spodnie na kancik, ale zaraz po kolacji zamieniłam je na...getry, bo już było mi ciasno 🤢 już chyba w żadne się nie wcisnę. Za to dziś nie męczyłam się i ubrałam sukienkę...jednak tak najwygodniej.
Moja też ciśnie mi główką na wszystkie możliwe jelita i pęcherz, czasem mam wrażenie że naciska tam całym ciałkiem, ale brzuch mi się nie obniżyl jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu migrena się pojawiła 🤢 małą chyba bawi jak jeździ mi rączkami pod spojeniem, dodatkowo obrywam główką i rączkami w pęcherz - żyć i nie umierać, a giry wypycha nad pępkiem i czuję te kościki, ogólnie to czasami mam wrażenie jakby ocierała rękami o kości miednicy/bioder? 😮 a jak idę do wc to czuję ucisk jej główki, takie dziwne wrażenie jakby miała zaraz wypaść. Też mam cichą nadzieję, że będzie chciała się urodzić w styczniu. A bóli jak na @ nie mam od 2dni także szał 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37tc
Ty
Możesz odczuwać narastający ucisk w podbrzuszu - to znak, że dziecko zaczyna "wstawiać się" (jak mawiają fachowcy) do kanału miednicy. Chodzenie staje się szczególnie uciążliwe - niektóre kobiety mają wrażenie, że za chwilę dziecko im wypadnie (co oczywiście nie ma prawa nastąpić).
Prawdopodobnie czekasz z niecierpliwością na narodziny maleństwa, pragniesz je wziąć w ramiona i przytulić. Jednocześnie zastanawiasz się nad przebiegiem porodu i dniem, w którym to nastąpi. Czasami zdarza się, że lęk jaki kobieta odczuwa przed porodem, ma wpływ na odsunięcie terminu narodzin dziecka. Dobrym sposobem na zmniejszenie odczuwanego lęku, może okazać się rzeczowa wiedza z zakresu porodu a także wsparcie osób najbliższych lub innych kobiet w podobnej sytuacji.

Twoje dziecko
Maluch ma już ok. 50 cm długości i waży prawie 3 kg. Jego rozwój w macicy już się właściwie zakończył, choć nadal przybiera na wadze - ok. 30 gramów dziennie.
Dziecko przyzwyczajone jest do stałych warunków panujących w macicy. Unika bodźców, które go niepokoją lub stresują. Na jego reakcję mają wpływ bodźce dochodzące zarówno ze świata zewnętrznego, jak również z wewnątrz macicy. Swoje potrzeby dziecko sygnalizuje za pomocą zróżnicowanych ruchów, ufając, że odpowiednio je zinterpretujesz i na nie odpowiesz. W ten sposób właśnie rodzi się komunikacja prenatalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja w porownaniu do was mam super ciaze,,,nic sie nie dzieje procz boli krzyza ,,,,,,, zadne wymioty , zadne parcia ,zaparcia i rozwolnienia,,,,,, tylko nogi mi od 2dni puchna strasznie........
Oby jeszcze przetrwac jutro,,,,,, a w poniedzialek ,to juz tylko nowy etap zycia mnie czeka 🙂 bede juz z moja coreczka 😜 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
Ja jutro rano musze wyniki zrobic bo we wtorek do ginki 🙂
Boli mnie dół brzucha i nie wiem czy to te nery dalej czy co....
Ogólnie czuje sie tak jak to kobiety w tym tyg ciązy przeważnie sie czują.... 🙂 Cięzko ale ok 🙂
Dziś gosci mamy więc niegdzie nie mam zamiaru wychodzic...ewentualnie na sanki z Mają 🙂
Ojej, zapomniałam wam napisać....ale wczoraj orła wyrżnęłam, tak sie przestraszyłam ze szok. Całe szczęście ze na kolana i na ręce poleciałam...Brzuszek cały. Ale sie tak przestraszyłam .:/
Człowiek uważa a tu i tak niespodziewanie może się wyłożyć. Mój Piotr tak sie przestraszył, ze już póżniej mnie na krok nie puścił zebym sama sie ruszyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Brzucholki
my wczoraj wieczorem wróciliśmy od rodzinki z torbami pełnymi jedzenia 🙂
wigilia i I dzień świąt zaliczone pozytywnie
ale powiem wam że ciężko mi było tyle godzin siedzieć i plecy już wieczorkiem bolały a do tego pojawiły mi się bóle miesiączkowe takie jak to wy wcześniej opisywałyście wzięłam jedną nospę w piątek i jedną w sobotę
dziś mam zamiar leżeć w domku i się obijać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze i jeszcze jedno najważniejsze 🙂
bo chyba zapomniałam wam w wigilie napisać
że przyszedł wózek paczką 🤪 🤪 🤪 a miał przyjść dopiero po nowym roku bo babka mówiła że tyle się czeka
zamontowaliśmy gondolę i spacerówkę wszystko wygląda super
dostaliśmy chyba najfajniejszy wigilijny prezent
wózio stoi koło łóżeczka a ja zaglądam tam z myślą że już nie długo przestanie być pusty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...