Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

joannawisn napisał(a):
wesa napisał(a):
Moj nie spi z raczkami do gory, a jak go podnosze za raczki to łepek leci, przyjdzie czas ze bedzie trzymał łepek, każde dziecko jest inne, ogolnie jest mega silny i na brzuchu czy w pionie trzyma łepek sztywno, rzadko mu podtrzymuje.
Moja ma ciągle łapki w górze nawet na dworze i ma zimne 😞a główki wcale nie chce podnieść na brzuszku poleży 30 sek i wrzask 😞A Bartoszek naprawde duży i jaki śliczny 😘


Dziewczyny tak jak pisała Justyna, że żal było jej małej to nie kładła albo na krótko i teraz ją kładzie nawet jak płacze. Moja też nienawidziła pozycji na brzuchu, ale po każdym jedzeniu czyli w sumie co 2-3godz. zaczęłam ją kłaść na brzuchu dopóki się jej nie odbiło. Teraz ona się przyzwyczaiła i bez marudzenia leży na brzuchu do czasu odbicia, nawet się cieszy, ale jak minie kilka min. to jest ryk 🙃 i się buntuje a jak nie chce jej przewrócić to zrobi to sama, byle jak, ale zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

joannawisn napisał(a):
wesa napisał(a):
Moj nie spi z raczkami do gory, a jak go podnosze za raczki to łepek leci, przyjdzie czas ze bedzie trzymał łepek, każde dziecko jest inne, ogolnie jest mega silny i na brzuchu czy w pionie trzyma łepek sztywno, rzadko mu podtrzymuje.
Moja ma ciągle łapki w górze nawet na dworze i ma zimne 😞a główki wcale nie chce podnieść na brzuszku poleży 30 sek i wrzask 😞A Bartoszek naprawde duży i jaki śliczny 😘


Moja jak jest na dworze to łapie kocyk 😉 co jej włożę rękę pod kocyk to ona rękę jeszcze bardziej wytyka na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Wesa jaki rozmiar ubranek on nosi?? 🙂 (na szerokość haha!)


te spodenki ma 74. a tak to 68 nosi. On nie jest taki gruby jak długi..


Kluseczka normalnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulek85 napisał(a):
hej mamusie 🙂
byłaam wczoraj z Patrykiem na kontroli bioderek i jest idealnie 🙂teraz mamy przyjść jak mały skończy 5 miesięcy 🙂


To super! A ja w 3 lub 4 mieś. Mam nadzieję, że jej nie uszkodziłam przez ten czas kopytek 😜 bo ortopeda mówił, że jest wszystko super, ale ta główka jeszcze nie jest ukształtowana wbita no i zawsze może wypaść czy coś.. A ona tak ostatnio strzyka tymi nogami. Kasiu a jaką dostał tym razem ocenę? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
ja też próbowałam sprawdzać moją przez podnoszenie do siadu za rączki ale się boję że jej coś wyrwę, a jestem ciekawa czy potrzyma głowę sztywno...ehhe to z leżeniem na brzuszku też muszę częściej bo kładę ją tylko rano i wieczorem bo tak nie lubi i jest leniwa. A za tydzień mamy drugie szczepienie to pewnie będą sprawdzać napięcie mięśniowe 🙃
Lagoona napisz po wizycie ile twoja waży...
elaaa to mnie zmartwiłaś, ale też przypuszczam że ma skazę białkową 🤢 teraz odstawiłam wszystkie produkty mleczne i zobaczę...nie wiem jak to przezyję, ale chcę nadal karmić piersią więc to jedyne rozwiązanie 🥴
u nas dziś już też trochę lepiej to jak się mała obudzi wyskakujemy na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.....
ja tez boody na krotki rekawek i pizamka

wczora zdalam egzamin,,mam prawo jazdy w kieszeni heheh 🤪

Kamila,,,nic malej nie urwiesz 😉 ja swoja tak cwicze od ponad miesiaca...i trzyma glowke ladnie prosto....z reszta Klrcia juz sama rwie sie do siadania... nie znosi lezec,,chce tylko stac ( wpowietrzu) i siedziec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciepło w pokoju, więc różnie 🙂 niekiedy body z krótkim rękawkiem lub długim na to śpiochy lub spodenki 🙂 przyzwyczajam ją do regulacji ciepła. Kamila ja mam wagę w domu i mała waży ok. 5300g no, a oni ją zważą w pampersie itd. poodejmują wszystko to nie wiem ile też pewnie będzie 5300 albo 5400 bo będzie po jedzeniu to zawsze cięższa jest. Jak to się mówi TRENING CZYNI MISTRZA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIULEK....... dzieki za zaprosz, jak ty mnie wynalazlas kobieto? hehehhe
na wielkanoc jedziemy do polski,,,moj maz chce sie z Toba spotkac hehehhe... no i z dziecmi,,,,wczoraj wpadl na ten genialny pomysl...
mam tel do ciebie...jak znajdziemy wolny dzien to zadzynie do ciebie jak bedziesz miala czas i ochote , to podskoczymy do Bartosz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja piernicze terminy rejestracji do okulisty są na LIPIEC !!
oszalały przecież maluchy nie mogą czekać i powinny być bez czekania rekestrowane
ja mówie do tej baby w rejestracji wychodzi na to że trzeba jeszcze przed porodem dziecko rejestrować??!! a ona zlewa sobie totalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
ja piernicze terminy rejestracji do okulisty są na LIPIEC !!
oszalały przecież maluchy nie mogą czekać i powinny być bez czekania rekestrowane
ja mówie do tej baby w rejestracji wychodzi na to że trzeba jeszcze przed porodem dziecko rejestrować??!! a ona zlewa sobie totalnie


Mi nikt nic nie mówił o kontroli u okulisty, mała jak na razie widzi dobrze, bo śledzi mnie wzrokiem i odwraca w tym samym czasie głowę jak znikam jej z oczu. Przecież okularów takiemu dziecku się nie kupi, no jedynie jakieś silne wady można leczyć operacyjnie a tak to co można jeszcze zrobić? Chyba tylko czekać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femmka napisał(a):
a! ...Laski,,,moja mala uz lapie ,a przynajmniej probuje lapac grzechotki ( od dwoch tyg.)

HONORTKA ...na generala swoja Mala szkolisz ? 😜 😁 😁


Moja już też od dawna ma bzika na pkt ściągania miśków i wkładania wszystkiego do buzi 🙂 dzisiaj dla odmiany bawiła się tetrą i ją lizała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femmka napisał(a):
KASIULEK....... dzieki za zaprosz, jak ty mnie wynalazlas kobieto? hehehhe
na wielkanoc jedziemy do polski,,,moj maz chce sie z Toba spotkac hehehhe... no i z dziecmi,,,,wczoraj wpadl na ten genialny pomysl...
mam tel do ciebie...jak znajdziemy wolny dzien to zadzynie do ciebie jak bedziesz miala czas i ochote , to podskoczymy do Bartosz..


Już chcesz mnie zdradzać?????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka to napisali w jakimś artykule:

Jeśli dziecko rodzi się o czasie, pierwsze badania wzroku przeprowadza neonatolog zaraz po narodzinach. Potem wzrok malca powinien ocenić pediatra w czasie badań kontrolnych. Dopiero w wieku sześciu lat maluchy przechodzą rutynowe badanie wzroku w przedszkolu. Zanim do nich dojdzie, warto obserwować dziecko i jeśli coś niepokoi, wybrać się z nim do okulisty.
U niemowląt sygnałem niepokojącym może być różnica w wielkości źrenic lub to, że maluch nie wodzi wzrokiem za zabawkami. Warto też zbadać wzrok, jeśli kilkulatek wpada na przedmioty, często się potyka albo siada bardzo blisko telewizora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...