Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Laski a może to od diety zależy? Im bardziej zróżnicowany wartościowy pokarm to więcej kalorii?? no i dzieci muszą więcej zjadać..

na pewno ma to duży wpływ 😉 ja prawie nic nie jem to i Dyśka się nie najada a na początku jadłam wszystko, i ryby i kasze i buraczki itp wszystko co zdrowe i ślicznie przybierała na samym cycu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Laski a może to od diety zależy? Im bardziej zróżnicowany wartościowy pokarm to więcej kalorii?? no i dzieci muszą więcej zjadać..

ja jem większość rzeczy tylko nie tłuste i smażone na oleju
ale wiem że Anastazja je bardzo krótko bo np po 2 minutkach już jest najedzona i śmieje się z mamy która próbuje wcisnąć jej cycka do buzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Laski a może to od diety zależy? Im bardziej zróżnicowany wartościowy pokarm to więcej kalorii?? no i dzieci muszą więcej zjadać..

ja jem większość rzeczy tylko nie tłuste i smażone na oleju
ale wiem że Anastazja je bardzo krótko bo np po 2 minutkach już jest najedzona i śmieje się z mamy która próbuje wcisnąć jej cycka do buzi


2 min. to rzeczywiście krótko, moja 120ml wcina z 5-10min. zależy od nastroju, ale dla niej jedzenie to katorga (strata czasu) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj olus tez ladnie przybiera na cycu samym nie zalezy od jedzenianaprawde jemy wszytskiego po troche nie mowie tu o nie dozwolonych rzeczach i moj olusia klucha mamy nawet wykluczony nabial 🙂


moj maz pojechal po sajgonki tak mnie nalecialo ze musze zjesc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Laski a może to od diety zależy? Im bardziej zróżnicowany wartościowy pokarm to więcej kalorii?? no i dzieci muszą więcej zjadać..

ja jem większość rzeczy tylko nie tłuste i smażone na oleju
ale wiem że Anastazja je bardzo krótko bo np po 2 minutkach już jest najedzona i śmieje się z mamy która próbuje wcisnąć jej cycka do buzi


2 min. to rzeczywiście krótko, moja 120ml wcina z 5-10min. zależy od nastroju, ale dla niej jedzenie to katorga (strata czasu) 😁

krótko, krótko ale pytałam juz o to pediatrę (tego lepszego ze Szczecina) to powiedziała, że nie mamy na to wpływu dzieci same regulują sobie czas jedzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
a co do jej wagi to właśnie patrze w książeczkę
24.01 - 3370g
22.03 - 4870g
12.05 - 5650g
czyli też mniej teraz niż w pierwszych miesiącach
wcześniej ok 750g miesięcznie
a teraz 500g


Moja na początku ok. 1kg a potem już ciągle po 750-800g. I teraz też coś koło tego, bo w ciągu 6tyg. przytyła 1,2kg. No i jeden raz w ciągu 16dni przytyła tylko 200g i po tym incydencie się za nią wzięłam. 🤢 a dla lekarki wszystko było ok. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
HONORATKA napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Laski a może to od diety zależy? Im bardziej zróżnicowany wartościowy pokarm to więcej kalorii?? no i dzieci muszą więcej zjadać..

ja jem większość rzeczy tylko nie tłuste i smażone na oleju
ale wiem że Anastazja je bardzo krótko bo np po 2 minutkach już jest najedzona i śmieje się z mamy która próbuje wcisnąć jej cycka do buzi


2 min. to rzeczywiście krótko, moja 120ml wcina z 5-10min. zależy od nastroju, ale dla niej jedzenie to katorga (strata czasu) 😁

krótko, krótko ale pytałam juz o to pediatrę (tego lepszego ze Szczecina) to powiedziała, że nie mamy na to wpływu dzieci same regulują sobie czas jedzenia


No tak jednego dnia je moja 15min. to samo mleko a jednego 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
Judyta zjada 180ml około 10 min 😉 tylko że bidulka musi się namęczyć bo ma smoczek w TT 0m+ 🤪


Moja 3+ i wiele większa dziura nie jest hahah 🙂 najszybciej idzie jej kaszka tam to jest wielka dziura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Judyta zjada 180ml około 10 min 😉 tylko że bidulka musi się namęczyć bo ma smoczek w TT 0m+ 🤪


Moja 3+ i wiele większa dziura nie jest hahah 🙂 najszybciej idzie jej kaszka tam to jest wielka dziura.

hihi 😉 ja muszę kupić Jej szybszy smoczek 😉 tylko boję się że cyca nie będzie chciała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja je ok. 10 min., chyba że chce jej się spać to ciumcia nawet 45 min. 🙃
a ja raczej jem tak samo, ale może im starsze dziecko tym potrzebuje więcej "lepszych" i wartościowszych rzeczy...jest tylko jeden szkopuł - spadła na siatkach centylowych, a tak nie powinno być 🤨 ale Honorata to mnie pocieszyłaś 😘
Maja dostała wczoraj od dziadków interaktywnego ślimaka z Fisher Price co śpiewa alfabet i mówi kolory, hehe jak się wpatruje w niego, zwałe mam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Judyta zjada 180ml około 10 min 😉 tylko że bidulka musi się namęczyć bo ma smoczek w TT 0m+ 🤪


Moja 3+ i wiele większa dziura nie jest hahah 🙂 najszybciej idzie jej kaszka tam to jest wielka dziura.

hihi 😉 ja muszę kupić Jej szybszy smoczek 😉 tylko boję się że cyca nie będzie chciała 😉


A ile razy dziennie karmisz ją butlą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
moja je ok. 10 min., chyba że chce jej się spać to ciumcia nawet 45 min. 🙃
a ja raczej jem tak samo, ale może im starsze dziecko tym potrzebuje więcej "lepszych" i wartościowszych rzeczy...jest tylko jeden szkopuł - spadła na siatkach centylowych, a tak nie powinno być 🤨 ale Honorata to mnie pocieszyłaś 😘
Maja dostała wczoraj od dziadków interaktywnego ślimaka z Fisher Price co śpiewa alfabet i mówi kolory, hehe jak się wpatruje w niego, zwałe mam 😜


Kamila nie martw się, może to nic takiego, kiedy wyniki odbierasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Komplecik cudny blue, a mój nie bardzo wchodzi w ciuchy 3-6 tylko musza być 6-9.
Twoja Laurka sie boi obcych a mój do każdego zaciesza, i do każdego pójdzi byle by go ponosić powygłupiac sie, on to uwielbia. a na plaze wg mnie jak najbardziej, z osłonką oczywiscie i filtrem, dziecko sie opali bo sam wiaterek opala, ale osłoniete bedzie, bardzo duzo widziałam maluchów, śpią w wózeczkach na plaży 🙂


No Ty masz małego grubaska 🤪 moja tylko na długość "jako dziewczynka" rośnie dużo, a tak to z wagą przeciętnie, ona na grubość nadal wchodzi w body 62 🤪 tyle, że już jej nie zapnę nawet. Za mało materiału jest hehe 🙂 ale rączkami i brzuszkiem wchodzi i jeszcze ma luz.

Wesa ona się boi, bo zna tylko mnie i mojego z nami rodzina nie mieszka, a znajomi nie przychodzą codziennie, dlatego jestem pewna, że ona będzie mieć "lęk separacyjny" już zaczyna za mną wodzić wzrokiem i się ciągle na mnie gapi, nawet mój to zauważył, że ona ciągle jest we mnie wpatrzona, on coś do niej mówi a ona ciągle na mnie patrzy jakby go nie było. Ja to będę mieć przesrane. Czytałam, że to się może zacząć już od 7mieś.


no to mój tak samo, szczupły ale długi. nie jest gruby wazy tyle ile normalnie dzieci w jego wieku ale duzo dłuższy niż przeciętne dzieci. jasne ze w szerz to wejdzie nawet w 56 hehe ale na długość co ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
Judyta zjada 180ml około 10 min 😉 tylko że bidulka musi się namęczyć bo ma smoczek w TT 0m+ 🤪


Moja 3+ i wiele większa dziura nie jest hahah 🙂 najszybciej idzie jej kaszka tam to jest wielka dziura.

hihi 😉 ja muszę kupić Jej szybszy smoczek 😉 tylko boję się że cyca nie będzie chciała 😉


A ile razy dziennie karmisz ją butlą?

na pewno raz wieczorem po kąpieli a czasem jeszcze w środku dnia raz lub dwa 😉 ale to rzadko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja jem w sumie tez wszystko, nie gotuje oddzielnie dla siebie i meza, wiadomo ,nie jem fasoli, kalafioru itp i bardzo tlustych tez nie, ale mala sie najada i jak narazie niczym jej nie dokarmiam, ale zauwazylam ,ze jak jest goraco to je nie chce jesc, woli sok lub herbatke niz cyca, w sobote np prawie caly dzien nic nie jadla tylko pila, dopiero pod wieczor czy juz nawet w nocy ją głód dopadł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
moja je ok. 10 min., chyba że chce jej się spać to ciumcia nawet 45 min. 🙃
a ja raczej jem tak samo, ale może im starsze dziecko tym potrzebuje więcej "lepszych" i wartościowszych rzeczy...jest tylko jeden szkopuł - spadła na siatkach centylowych, a tak nie powinno być 🤨 ale Honorata to mnie pocieszyłaś 😘
Maja dostała wczoraj od dziadków interaktywnego ślimaka z Fisher Price co śpiewa alfabet i mówi kolory, hehe jak się wpatruje w niego, zwałe mam 😜

a ja powiem że podchodzę do tego na luzie naprawdę wielkim
waży ile waży je ile chce
ponoć ja nic w dzieciństwie jeść nie chciałam i nawet w pewnym okresie lekarz chcia mnie kroplówkami dokarmiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patus wiesz co nasza pani doktor mowi ze to leniuszek jest i dlatego nie chce podnosic głowki.seba tez taki byl i teraz jest wszystko w porzadku.ale za to kacper jak sie go wezmie za raczki to glowa do góry i juz by siedzial non stop a jak go poloze to placz nie z tej ziemi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...