Skocz do zawartości

11 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 130
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

IzabelaY Brzuch to indywidualna sprawa. Niektórym kobieta rośnie we wczesnej ciąży niektórym natomiast uwidacznia się pod koniec 4 miesiąca albo jeszcze później. Także ciężko ocenić kiedy będziesz miała brzuszek. Wiadomo, z tego co czytałam ( a czytałam bardzo dużo na ten temat) ze kobiety które są w ciąży z kolejnym dzieckiem dużo wcześniej zauważają wzrostu brzuszka.
ps. Tez niecierpliwie wyczekuje kiedy urośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brzuszka w tym tyg u mnie już widać. Jest spore wybrzuszenie na dole. To moja druga ciąża. W pierwsze brzuszek zaczął mi rosnąć dopiero w 18 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 Mi chyba zaczynają przechodzić te mdłości straszliwe. Zmęczenia też nie doczuwam aż tak bardzo ale to może dlatego, że posiedziałam trochę w domu. Spanie tylko cały czas za mną chodzi. Nic nie przytyłam, brzuszka nie widać tylko czasami pobolewa mnie dół brzucha (stąd klika dni l4)
Pozdrawiam Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciągu mam mdłości, wymiotuję, choć już nie tak jak na początku ciąży. Jest mi też słabo, brakuje mi powietrza, mam bardzo niskie ciśnienie, dobrze czuję się tylko gdy śpię. Schudłam już 5 kg. Jak ja zazdroszczę tym mamom, które nie mają żadnych objawów! Odnośnie brzuszka to jestem nieco zaniepokojona, ponieważ to wczesna ciąża, a ja mam już widoczny brzuszek. Być może dlatego, że to moja pierwsza ciąża i dość późno. Napiszcie czy któraś mama miała/ma podobne objawy. Pozdrawiam : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku nie miałam żadnych dolegliwości, dopiero później zaczęło się ciągłe zaspanie, zawroty głowy i wymioty. Do chwili obecej schudłam 4 kg 😞 nie mam ochoty na nic do jedzenia, a jeżeli zjem cokolwiek np. jogurt to od razu idę do łazienki. Jedyne co mogę zjeść bez żadnych następstw to moje ukochane słodycze i fast foody 😁
Co do brzuszka to troszeczkę go widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie ciąąąągle boli brzuch (nie pamiętam nawet jak to jest jak nie boli) mam zawroty głowy i gigantyczną senność, nie wspominając o bólach głowy. Na szczęście pracuje w środowisku lekarzy - mówią, że tak jest przez pierwsze 3 miesiące 🙂 Później jest tylko lepiej 🙂 Tak więc nie martwcie sie!! Objawy miną i zostanie tylko wystający brzuszek z dzidzią w środku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Moj dzidziol w okolo 8 tygodniu ciazy mial 1.61cm. Pamietajcie, ze kazda ciaza, kazda mama i dziecko sa inne. Nie porownujcie sie z innymi, bo to tylko przyswarza zmartwien. Rozkoszujcie sie kazdym dniem.
PS bardzo wspolczuje mama, ktore maja mdlosci i wymiotuja. Dzisiaj pierwszy raz zdarzylo mi sie zwymiotowac i nie jest to nic przyjemnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Moj dzidziol w okolo 8 tygodniu ciazy mial 1.61cm. Pamietajcie, ze kazda ciaza, kazda mama i dziecko sa inne. Nie porownujcie sie z innymi, bo to tylko przyswarza zmartwien. Rozkoszujcie sie kazdym dniem.
PS bardzo wspolczuje mama, ktore maja mdlosci i wymiotuja. Dzisiaj pierwszy raz zdarzylo mi sie zwymiotowac i nie jest to nic przyjemnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze tygodnie były straszne!!! wymioty od 4 rano do późnego popołudnia, moim zbawieniem była herbata miętowa 🙂 3 tyg miałam spokój teraz jestem w 11 tyg i wymioty powróciły, krwawienie z nosa i co godzinę wizyta w kuchni. Mam pytanie czy macie problemy z wypróżnianiem? ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dwa dni temu rozpoczął się 11 tydzień. Zmęczenie pomału ustępuje, nudności też. Niestety potęgują się problemy z jelitami a co za tym idzie z wypróżnianiem 😞 Czasami czuję takie dziwne rozciąganie w podbrzuszu. Brzuszek pomalutku staje się wypukły 🙂 co mnie bardzo cieszy... Pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja dziś weszłam w 10 tydzień. Mdłości niestety nie ustępują. Co ciekawe nie dopadają mnie rano, ale około południa i apogeum osiągają około 18-20.
Chwilową ulgę przynoszą przekąski, ale jak tu iść do kuchni, kiedy od samego patrzenia robi się niedobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
hej
ja wkraczam w 11 tydzień, jeśli chodzi o kłopoty z wypróżnianiem również je posiadam :/ czuję że mnie goni a tu wcale nie, tylko gazy jakieś takie 😉
co do bólu brzucha, niestety boli mnie dość często, najgorzej w nocy bo nie mogę spać.
Mam mdłości, ale bezwymiotowe, czsem myślę, że wolałabym zwymiotować, niż tak paskudnie się czuć. Ciężko mi rano wstać z łóżka, kręci mi się w głowie, senność wszechobecna wszędzie!
U mnie brzuszek widać, choć nigdy nie miałam płaskiego, ale jednak widać różnicę 😉
Pozdrawiam!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 10t4d, musze przyznac ze z wyproznieniem troche mi sie poprawilo, nie mam juz zatwardzenia, sypie sobie do picia cukier mleczny ktory bardzo mi pomogl, doskonale reguluje przemiane,dostepny w aptece. Jesli chodzi o inne dolegliwosci to raczej nie minely, mdlosci na zapachy mam wciaz, choc juz tylko wieczorami od 18-19 sie zaczyna koszmar, wieczorne mycie zebow odpada, czasem bywa lepiej, czasem gorzej, zalezy tez od pogody. Brzuch mam wydety, 1 kg wiecej, nie wyglada to na ciaze ale na przejedzenie 😞 W tym tyg wizyta, moze juz sie upewnie czy moge sie juz cieszyc i wszysstkim powiedziec. W 11 i 12 tyg tez sa pooronienia, sama to przezylam, wiec lepiej za wczesnie sie nie cieszyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
T bylam ja, tylko nie zalogowana 😆Gość napisał(a):
Jestem 10t4d, musze przyznac ze z wyproznieniem troche mi sie poprawilo, nie mam juz zatwardzenia, sypie sobie do picia cukier mleczny ktory bardzo mi pomogl, doskonale reguluje przemiane,dostepny w aptece. Jesli chodzi o inne dolegliwosci to raczej nie minely, mdlosci na zapachy mam wciaz, choc juz tylko wieczorami od 18-19 sie zaczyna koszmar, wieczorne mycie zebow odpada, czasem bywa lepiej, czasem gorzej, zalezy tez od pogody. Brzuch mam wydety, 1 kg wiecej, nie wyglada to na ciaze ale na przejedzenie 😞 W tym tyg wizyta, moze juz sie upewnie czy moge sie juz cieszyc i wszysstkim powiedziec. W 11 i 12 tyg tez sa pooronienia, sama to przezylam, wiec lepiej za wczesnie sie nie cieszyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam dziewczyny, jestem w 11w2d dzidzius ma 38mm. Niemialam zadnych nie przyjemnych dolegliwosci. Brzuszek juz troszke widac ale to tez z tego powodu ze wiecej i regularnie jem. Nieraz odczuwam male pobolewania dolnej czesci brzucha ale to chwilowe. Moje pytanie do was, czy pracujecie i jak tak, jak dlugo zamierzac pracowac? Ja pracuje, jestem manicurzystka. Niema przeciwskazan do mojej pracy ale mam prace siedzaca przez 9 godzin. Tyle slysze o roznych problemach w czasie ciazy ze zastanawiam sie czy nieisc na zwolnienie. Czy ktoras z was ma tez problem w pracy z wiazkiem z ciaza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...