Skocz do zawartości

Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny! szukam porady!!! od niedawna mam takie uczucie nisko ale na srodku brzucha jakby skurcze ale sama nie wiem nie sa regularne i czy to moga byc ruchy dziecka?czy niebezpieczne skurcze?nie krwawie nie plamie,czasem brzuch mnie poboli ale przestaje a te takie niby skurcze-ruchy mam od kilku dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma się czym martwić, może to dzidzia rozprostowuje swoje kości też mam takie uczucie często . Ale dla pewności spytaj lekarza jak będziesz na wizycie kontrolnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czesc, zaczynam dzis 20 tydz swojej ciazy i wszyscy mi mowia ze wygladam kwitnaco 🙂! Czuje sie bardzo dobrze. Dopiero niedawno poczulam ze ciezej mi sie oddycha na spacerach lub jak wchodze po schodach 🤢 plus bolace plecy w okolicy krzyza pod koniec dnia... plus sporadyczne zawroty glowy, przy wstawaniu lub schylaniu, zgaga - ale to wszystko jest normalne, bo bierze sie stad, ze dzidzius rosnie 🙂 od poczatku 19stego tyg czuje jego fikolki i ciagle czekam na wiecej 🙂 przytylam ok 4-5 kg 😜pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
cześć mamuski 🙂 moja ciąża przebiega jak narazie bez zadnych probremow i dolegliwosci! z czego bardzo sie ciesze 🙂 pozatym ze strasznie lubie słodycze i dużo spac to nic sie niezmieniło.Maluszek juz zaczyna baraszkowac z czego mamusia i tatuś strasznie sie cieszy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Moja dzidzia rośnie jak na drozdzach 🙂 czuje sie wspaniale ciaza mi słuzy!!!! jutro ide podgladnac mojego bobaska i moze uda mi sie zobaczyć czy to synuś czy córeczka...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dziewczyny ten twardniejacy brzuch ktory niektore mozecie czuc od okolo 20 tyg ciazy to nic innego jak skurcze braxtona-hicksa (mam nadzieje ze nie pokrecilam nazwiska) sa to bezbolesne skurcze powodujace chwilowe twardnienie brzucha i towarzysza prawie kazdej kobiecie od ok polowy ciazy. przygotowuja macice do porodu takze o ile twardnieje wam brzuszek ale na nie dluzej niz minute i i sa to skurcze bezbolesne to nie ma sie czym martwic. z biegiem czasu bedzie ich wiecej i beda dluzsze.
teraz jestem w drugiej ciazy a poprzednio z synem mialam baaardzo czeste te skurze i czasami naprawde uciazliwe i nic zlego sie nie dzialo a urodzilam w terminie!!! trzymam za wszystkie mamusie kciuki!!! 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny! 😁
dzis zaczynam20 tydzien 😁
ja czuje rychy dzieciatka od konca 17 tygodnia...niestety od poczatku ciazy schudlam 7 kilo i nic nie tyje;/a to wszystko spowodowane jest ciaglymi wymiotami;/zazdroszcze wszystkim kobietkom co tego nie przechodzily 🙂po za tym od wczoraj meczy mnie zgaga;/i cierpna mi nogi wiec ze spaniem jest gozej;/tez zaczelam odczuwac to ze szybciej sie mecze...ale to nic dla mojego malenstwa jestem w stanie przecirpiec wszystko 😁byle by ono bylo zdrowe 🙂i wam tez zycze zdrowiutkich dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamuśki> 😆
też jestem w 20tygodniu ciąży i czuję się dobrze, trochę się męczę wchodzeniem po schodach i szybkim chodzeniem, ale poza tym ok. Przytyłam 2 kg, ruchy dziecka czuje juz od 18 tygodnia, 😁 nawet mój mąz je czuje gdy położy mi rękę na brzuchu. 😜
Będziemy mieli synka, to nasze pierwsze dziecko, jestem bardzo szczęśliwa i oczywiście mój mąż też 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozpoczęłam 20 tc. ale jestem zaniepokojona... nie czuję żadnego bulgotania, nie miałam mdłości ani żadnych innych objawów pierwszego trymestru... jak byłam ostatnio na wizycie kontrolnej to po za tym, że dzidzia jest za nisko osadzona wszystko było ok...
Ciąża nie zaczęła się dla mnie za różowo bo w 6 tyg wylądowałam w szpitalu z krwawieniem... nic jeszcze nie przytyłam ani też nie widać u mnie brzuszka... sama nie wiem co mam myśleć... kolejną wizytę mam za tydzień... może akurat się czegoś konkretnego dowiem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę 20 tydzień.Czuję się całkiem nieźle,zwłaszcza w porównaniu do pierwszego trymestru...Teraz jedynie dokuczają mi bóle podbrzusza i jego twardnienie.Ale podobno wszystko jest w porządku.Maleństwo daje o sobie znać coraz częściej,co czasem bywa bolesne w połączeniu z bólami podbrzusza 😉Nawet badać się nie daje,tak wierzga na wszystkie strony.Od 15 tygodnia wiem,że to wyczekana córeczka,a teraz się potwierdziło u innego lekarza.Mam wilczy apetyt,na szczęście przytyłam na razie 1 kg.Oby tak dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam mamusie 🙂 Ja zaczynam własnie 20 tc (mojej 3 ciąży 🙂 ) i powiem szczerze ze 2 poprzednie nie czulam ze jestem w ciazy a obecnie mam wszystkie objawy jakie chyba towarzysza w tym stanie. Mialam mdlosci, wymioty, bole glowy, bole brzucha i zaparcia a obecnie doszlo do tego bezsennosc i bole plecow oraz twardniejacy brzuch co jest (zapewniam was) najnormalniejsza rzecza na swiecie wiec nie macie sie czym przejmowac o ile to jest chwilowe i nieregularne. Kopniaki odczowam juz od 3 tyg a ostatnio moja kruszynka sie chyba gimnastykuje i rozciaga po calym brzuszku bo i nie daje polezec na boku tylko wygodnie jest na plecach. Za 2 dni mam scan (usg) i w koncu dowiem sie czy to wyczekiwana coreczka (mam 2 synkow) i oby wszystko bylo dobrze. A kolezanka z krysztalkami w moczu niech sie zglosi do urologa poniewaz to sa poczatki zakazenia nerek lub kamicy nerkowej a to raczej niewskazane w ciazy, lepiej zapobiegac niz leczyc. Pozdrawiam Wszystkie rosnace brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wita m ja czuje ruchy bobasa od poczatku 17 tyg, teraz juz sa regularne choc niezawsze bo czasem 2 dni czuje caly dzien i dziecko jest ruchliwe a na 3 dzien jest spokojne i tylko sporadyczne ruchy ale za to na nastepny dzien kopie i juz sie nie martwie, mam nadzieje ze wszystko jest ok 😆 a gdy zjem kanapke z nutella albo kawalek czekolady to prawdziwe bombardowania 🤪 pozdrawiam wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój synek daje o sobie znać od 3-ech tygodni. Kopniaki są coraz mocniejsze. Najbardziej daje o sobie znać po śniadaniu i wieczorem kiedy leże w łóżku. Czasami się wypina z prawej strony co bywa nawet troszkę bolesne, ale najczęściej atakuje lewą, dolną stronę brzucha. 🙂 Brzuszek bardzo szybko rośnie i ciąża jest już bardzo widoczna. W pierwszej ciąży dopiero było widać w 6-tym miesiącu. No cóż- ciąża ciąży nierówna. Pozdrawiam Mamusie i Maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
witam 🙂 tak czasami tak się zdarza że w 20 tc nie czuje się ruchów dziecka a w szczególności kiedy to pierwsza ciąża ale jak tak bardzo się denerwujesz to do lekarza zrobi ktg i będziesz spokojna 🙂a to dla przyszłych mamusiek najważniejsze 😁powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a to ściągnęłam z innego tematu forum 😁Wg którego schematu liczycie miesiące ciąży?

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też sie w tym strasznie gubie, wiedziałam że to bedzie już 5 miesiąc i w zaden sposób z moich obliczeń niewychodził mi luty jako termin porodu tylko styczeń a teraz jak patrze że 20 tydzień to również może być już koniec piątego miesiąca to ja już całkiem zwariowałam heh moze jednak daruje sobie takie skrupulatne liczenie i poczekam na ten luty hehe 😉 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...