Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

Bit7 ale Ci zazdroszczę! ja juz sie nie moge doczekać!
mittka - tez dziś idę kupic jakies spodnie, bo w obecnych nie mogę już wytrzymać...
złe samopoczucie juz mi trochę przeszło... chyba to jednak jakieś delikatne zatrucie pokarmowe...
Mam pytanko do was: jakie duże brzuszki już macie? Ja miałam przed ciążą trochę ciałka więc brzusio miałam już dawno, ale radziłam sobie wciągając go 🙃 a teraz juz nie mam takiej możliwości z przyczyn dla wszystkich znanych... Czy u was w 10/11 tygodniu już było coś widać? 🙂

co do powiadomień rodziny to u mnie przeszło raczej spokojnie.. moja mama wiedziała od poczatku, że się 'staramy', ale teściówka to oszalała z radości. Jeśzcze zanim sie dowiedziała, pochwaliła mnie, że kupiłam sobie torbę przyszłościową (taką pakowną) i że będę mogla nosić buteleczki i inne... żebyście widziały minę mojego męża jak próbował się nie śmiać, gdy teściowa trafiła w dziesiątkę niczego wcześniej nie podejrzewając! Szwagier nazywa nasze maleństwo 'żółwikiem' a szwagierka już sie przymierza do bycia chrzestną! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja jestem w 12 tygodniu i praktycznie wogóle po mnie nie widać że bede miała dzidziusia:P Przytyłam tylko 1,5 kg więc jeszcze spokojnie mieszcze sie w spodnie. Od początku ciąży czuje sie wspaniale oby wszystkie mamusie miały takie wspaniałe samopoczucie 🙃 Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 ja tez jestem w 12 tygodniu i nic jeszcze nie widac. w spodnie sie jeszcze mieszcze choc robia sie troszke ciasne. ogolnie czuje sie bardzo dobrze. pozdrawiam wszystkie przyszle mamy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki,ale mam dobry humor.Byłam u lekarza.I usłyszałam coś o co modliłam się każdego dnia od 7 tygodni.ZAGROŻENIE MINĘŁO 🤪 !!!!Płakałam i przytulałam się do lekarza jak głupia,moja radość nie ma dzisiaj granic! 🤪
Dzisiaj lekarz mi powiedział,że wielkość brzuszka i pierwsze ruchy Dziecka u każdej kobiety odczuwalne są w różnym okresie ciąży.Duże znaczenie ma budowa ciała mamy.Jeśli chodzi o wielkość brzucha,to bywa z tym różnie.Niektóre mamusie mają już brzuszek w 2 miesiącu,a inne nawet po 5 miesiącu-genetyka!
Jeśli kobieta jest szczupła,to zazwyczaj szybciej odczuwa ruchy maleństwa,które mogą być wyczuwalne już od 12tc.często czujemy ruch,bulgotanie,trzepot,a myślimy,że to nie Dzidziuś tylko np.jelita.A okazuje się,że to właśnie nasze Maleństwo szaleje!Najintensywniejsze ruchy pojawiają się po 20tc.
Ja niebawem rozpocznę 14 tc przytyłam 2kg.brzuch najbardziej uwydatnia mi się wieczorem,a tak to praktycznie go nie mam za dużego.
Ale się rozpisałam...
Buziaki dla Was dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko GRATULUJE!!! piękny prezent na Dzień Dziecka! Cieszę się, że wszystko okej i nie musisz się martwić, bo dla dzidzi to nie najlepiej tak się kłopotac... teraz pewnie oba serduszka skacza z radości!! Obys jak najszybciej to skakanie poczuła!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 witam Was dziewczynkiciesze sie słonko ze własnie zokazji dnia dziecka dostałas wspaniały prezent same dobre wiesci 🙂 🙂i wam wszystkim przyszłym mamusia i tym które juz maja swoje nastoletnie pociechy 🙂 🙂 ja dzis dzien spedzam z dziecmi bardzo intensywnie choc pogoda nie dopisuje...pozdrawiam was serdecznie i zycze udanego dzionka 🙂 🙂odezwe wieczorkiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowe Mamusie:-)

Słoneczko gratuluje bardzo pozytywnych informacji:-) Teraz to już z górki:-)

Mam też trochę swojego brzuszka więc ciąży jeszcze nie widać.
Też muszę się wybrać po jakieś spodenki.W swoje się spokojnie dopinam ale czuję już taki dyskomfort np. przy siadaniu.

Darunia może pogoda nie taka ale najważniejszy czas spędznony ze swoimi Szkrabami:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! 🙂

Mittka mamy termin na ten sam dzien 🙂

Agusia W Ciesze sie ze pomidorki smakowaly,sama bym zjadla ale juz dzisiaj zrobilam sobie taaaaka wielka miche i przegryzalam truskawkami ze dziekuje bardzo 🙂

Kobietki martwi mnie jedna rzecz, Niby jak narazie nie przytylam a brzuch mam taki ze sie w stare spodnie nie dopinam ...


Dzisiaj bylam na malych zakupkach i powiem wam, ze ciezko jest znalesc w mojej miejscowosci cos fajnego 😞
Ale znalazlam wieksze ciuszki z przecen iiii powiem wam ze za 50zl kupilam 2 bluzki i leginsy takie duuuze ze nawet na brzuszek ppozniej starczy 🙂 i dobrze, bo ja juz sie nie mieszcze w nic ;/ tzn spodnie mnie cisna a piersi mi urosly i wszystko brzydko wygladalo na mnie. Pozdrawiam i milego wiczoru zycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A pozatym jestem zla bo mkobitka ktora wziela pieska naszego dzisiaj zadzwonila ze go oddaje a killer obrazony! Pies to nie zabawka, nie mozna oddac jak do sklepu, a ona tak go wlasnie potraktowala. Miala go dwa dni, stwierdzila ze jednak nie chce i oddaje. Gdzie jest odpowiedzialnosc?? grrr ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki!
Witam nowe mamusie 🙂 Słoneczko GRATULUJĘ! Strasznie się cieszę, że zagrożenie minęło 🤪 .
W końcu wróciłam z zakupów, cały dzień zmarnowany ale udało mi się wkońcu kupić te spodnie ciążowe, myślałam, że umrę ze szczęścia hehe 😁 no i jeszcze sukieneczka, wymiana bielizny i chociaż zmęczona jestem okropnie to baaaaaardzo zadowolona 😁 😁 😁 Powiem wam, że bardzo niecierpliwie czekam na te pierwsze kopnięcia (to znaczy to bulgotanie heh), już chyba niedługo powinny się pojawić, siostry i mama już w 14 tc czuły a ja??!!, a chuda jak szczapa jestem wiec nie wiem 😮
Już mi chyba stuknął 15tc!!!! Jak ten czas leci ja pierniczę :P



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki.
Fredeczkaa nie martw się ja też praktycznie nie przytyłam a spodenki już nieźle uwierają.To mówisz że rodzimy tego samego dnia 🙂 ciekawe jak to w praktyce wyjdzie 🙂 A ja dzisiaj do domu nie mogłam dotrzeć 😞 odprowadziłam córe do szkoły i tak mi słabo było że po drodze musiałam kilka razy przykucnąć żeby się nie przewrócić normalnie ledwo szłam eh...Ciekawe jak tam córa na teście już nie mogę w domu wysiedzieć 🙂 Wiola no ty to już niedługo pewnie poczujesz bulgotanie 🙂 kurcze to czekanie jest najgorsze ale się niecierpliwa zrobiłam :P Witam nowe mamusie mam nadzieję że Wam będzie dobrze u nas 🙂 Bti wstałyśmy wstałyśmy chociaż ciężko było 🙂


[img size=420]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/6f3a23b6fe_7_-3dacb428d34045279c4dfb7359cdcb7d.png" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 witam was ja tez zaraz zasówam do szkoły córci....pogadac z nauczycielka bo po moich przejsciach niestety Paulinka narobiła troche problemów z nauka a wiadomo rok sie konczy a ona bardzo przezyła strate rodzenstwa wiec musze interweniowac,,,mysle ze bedzie ok i napewno rozmowa z psychologiem......odezwe pózniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,ale miałam problem żeby dziś wstać:laugh:
Wiolka,gratuluję 15tc 🤪
Mittka,trzymam kciuki za córę i Jej egzamin,co uważam za kompletna głupotą robić egzaminy takim małym uczniom.Ech,chyba jestem starej daty...Zmartwiłaś mnie kochana tym Twoim osłabnięciem.Mam nadzieję,że już lepiej?!
Dorunia,Twoja Córka jest bardzo mądrą dziewczynką i na pewno sobie poradzi z chwilowymi problemami w szkole.Dzieci są silniejsze od nas dorosłych i lepiej sobie radzą z problemami niż my dorośli 🙂
akompf,Wiolka,agusia,mittka i Dorunia dziękuję za wczorajsze gratulacje.Nadal chodzę jak pijana ze szczęścia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bti wczoraj bolał mnie brzuch właśnie na wysokości macicy dosyć konkretnie i od czasu do czasu mam jakby takie prądy w tej okolicy. Bti to nie jest tak, że macica Ci rośnie tylko przez 1 trymestr, teraz to ona się dopiero rozrasta więc nie jest powiedziane, że nie może pobolewać od czasu do czasu. Tak myśle. Jutro ide do gin to się jej zapytam. Boli Cię mocno czy tylko pobolewa? Z drugiej strony może to być też sprawka jelit :P Ja też mam do Ciebie pytanko, jak z Twoimi piersiami, bo mnie przestały boleć całe ale za to sutki swędzą mnie niemiłosiernie i już zrobiły się większe i dużo ciemniejsze, też tak masz?
Dzięki dziewczyny za gratulacje, niesamowite jak ten czas leci! Jutro zobaczę moje maleństwo, juz siedzę jak na szpilkach 😉
Mittka co to za jazda z tymi testami, ja mne wiem co się dzieje jak tak dalej pójdzie do w przedszkolu dzieci niedługo będa pisały testy zaliczeniowe 🤔 Ojj mi też się zdarzały takie sytuacje, że nie mogłam ustać tak mi było słabo, raz nawet zemdlałam a pare razy byłam tego bliska. Jak poczujesz, że coś się dzieje to głowa między kolana!
Dorunia daj córci trochę czasu, a na pewno wszytsko będzie w porządku.
To się rozpisałam 🤪
Idę zjeść coś 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane:-)

A mi też się dziś rewelacyjnie spało poszłam o 24 spać i dopiero po 6 rano poszłam siusiu,aż w szoku byłam że nie musiałam wstawać:-)

Co do bielizny ,też mam problem ze stanikami ,wszystkie już są za małe w miseczkach i nie ciekawie to wygląda:-(

Życzę Wam udanego dnia:-) Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiolka no właśnie mam taki sam ból ale to raczej pobolewanie tylko czasami troche mocniej 😉 a kiedyś to dostałam takiej 5 sekundowej kolki ze jak mnie mąż zobaczył to myślałam ze umrze tak sie wystraszył 🤪 fajnie ze jutro idziesz na usg zobaczysz już malutkie paluszki u stóp i rączek ja bylam w czwartek coś cudownego moja dzidzia ma taki fajny brzuszek a tak sie wierci ze już nie długo pewnie bedzie dawać mamie kopniaki:laugh:
a co do piersi to mnie juz gdzieś od ponad tygodnia nie bolą troche mnie to smuci bo myślałam że jeszcze ciut podskoczą 🙃 ale za to brodawki sie powiększyłu i sutki sa zajebiście wrazliwe czyli mamy tak samo 😉 ps. ja bym chętnie tez poszła na usg ale to dopiero za 3 tyg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Dziewczyny!

Odnośnie spania - wyspałam się jak nigdy ale było tak błogo, że wstawać się nie chciało! Tym bardziej, że mężuś obok słodko jeszcze chrapał 🤪 :P
wczoraj wybraliśmy sie na zakupy, bo spodnie już też mam ciasne... pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby siedziec przed sklepem 15 minut! O dziwo teraz czytam tutaj na forum o takich bólach... Miałam wrażenie, jakby ktos mnie za mięśnie brzucha ciągnął! Słabo mi sie zrobiło i w ten właśnie sposób, w ciągu 3 dni moja ciąża z bezobjawowej zmieniła się na objawową 🙂 :P
Z piersiami u mnie jak u Bit7 i Wiolki... mimo, że jestem kilka tygodni za wami...

buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny!
Wiola ruchy to czuć chyba dopiero w 19 tygodniu, czasem trochę wcześniej, cierpliwości
JUż nie pamiętam, która z Was pochwaliła się ze robi gołąbki, ale zaraziła mnie ta myślą, zrobiłam wczoraj z młodej kapusty i to był strzał w 10 🙂 polecam, i dziękuję za pozostałe pomysły 🙂
poza tym czuję że mdłości odchodzą już w niepamięć.. a u Was?
aaa i jeszcze polecam bardzo L4, chyba naprawdę należy nam się kila bezstresowych miesięcy, jeszcze się napracujemy jam=k maleństwa przyjdą na świat 🙂trzeba łądować akumulatory póki można
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...