Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień doberek!!!

Bti w końcu powróciłaś na łono krainy szczęśliwości :laugh: 🤪 Co tam u Ciebie, jak się czujesz, jak maleństwo??
Ja mam dziewuchę piękną heh ale o tym już wiem od 14tc, na 4D się potwierdziło na 100% (chociaż wszyscy mi mówią że lekarze popełniają błędy, chociaż było to 2 niezależnycvh od siebie doktorków), także będzie Majka, o czym do końca nie jest przekonany jeszcze mój mąż ale ja go przekonam :evil: :evil: :whistle: :laugh:
Fredeczka mi od 3 dni chodzi troszkę inna pioseneczka "Dickhead" Kate Nash :laugh: ale na wesele to ona się raczej nie nadaje :laugh: :laugh: :laugh:

Pamiętacie jak ktoś pisał, że maleństwo się rusza jak się śpiewa, u mnie jest tak samo 😁 !!! Na Mozarta i inne "cięższe" gatunki muzyczne Maja też reaguje, będzie muzykiem po mamusi a mój mąż osiwieje :laugh: :laugh: :laugh:

Ale mam dzisiaj świetny humorek!!!
Pozdrawiam mamuśki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej,

Bti witaj ponownie w szeregach 🙂
Akompf koniecznie dodaj jakieś zdjęcia, przejrzałam Twoją stronę i zdjęcia są przepiękne, tylko Ciebie jakoś mało, ale pewnie wolisz być z tej drugiej strony aparatu 🙂
Ja zaczynam obijactwo w pracy, bo w czwartek do lekarza i mam nadzieję, że da mi już zwolnienie 🙂

Tak sobie liczę i za tydzień wskakuje w 5 miesiąc 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim!

Ciesze sie, ze macie dobre humorki u mnie tak sobie... 🤢
Byłam wczoraj u lekarza, niestety płci jeszcze nie widac.

Widziałam moje maleństwo jak wierzga nóżkami i w pewnym momencie lekarz pyta czy czuje już ruchy-ja na to, ze jeszcze nie a on: no no już powinna pani coś czuc. To moja pierwsza ciąża i czytałam, że dopiero ok.19 tyg cos sie czuje... Kurcze już sama nie wiem 🤨

A jak z noskami u Waszych dzieciaczków? Lekarz powiedział, że moja dzidzia ma dosc duży w stosunku do reszty twarzy...

I, że narazie sylwetka bobaska jest dośc szczupła-ale co robic, ja dopiero wróciłam do wagi z przed ciąży...

Pokazałam mu też moją wysypke pod stawem kolanowym a on mi na to, że według niego to nie jest alergia tylko łuszczyca...
To w takim razie mój dermatolog sie nie zna na swojej pracy a dyplom kupił na Stadionie 😠 😠

Ehh...teraz to sie bede martwic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂

Słoneczko bardzo dziękuje za pozdrowienia 🙂

Bti witaj ponownie,długo sobie poleniuchowałaś 😉 Anja nie martw się nie jest regułą kiedy masz poczuć ruchy.Mój gin opowiadał o lasce która była w 22 tygodniu i pokazywał jej że dzidzia zdrowa wierzga nogami a ona nadal nie wierzyła bo nie czuła ruchów,także cierpliwie czekaj 🙂

A ja też będę miała dzisiaj mega doła 😞 mój mąż wyjeżdża i zostaje sama 😞 Musze córe sprowadzić spowrotem bo chyba zwariuje sama w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
Też mam dzisiaj dobry humorek, w ogóle od tygodnia humor dopisuje bo w końcu maleństwo regularnie kopie 🙂 Wczoraj wieczorem mąż już bez problemu czuł kopniaczki na moim brzuszku 😉
anja nie martw się, idź do innego lekarza z tą wysypką, niech Cię poogląda i stwierdzi co to w końcu jest. Co do ruchów to ja dopiero od tygodnia czuję takie konkretne więc się nie martw. O proporcjach mojego dzieciątka nic nie wiem bo ostatnie usg miałam w 12 tygodniu a następne dopiero za 2 tygodnie.
W pracy muszę wytrzymać sezon urlopowy ale na początku sierpnia już chyba uciekam na zwolnienie.
Od kilku dni roznosi mnie energia, mam wrażenie że mogłabym góry przenosić. Tylko jak zacznę już coś robić to mam zadyszkę hehe.
Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anja, na wysypkę to może wapno pij, a ruchami się nie przejmuj, każda kobieta czuje w innym czasie a ty masz 17 tydzień więc jeszcze miesiąc możesz nie czuć, jasne że chciałybyśmy jak najwcześniej ale nie ma reguły, a jak widziałaś że dzidzia się rusza to znaczy że jest ok 🙂 , a co do noska, to każdego indywidualna cecha, a na USG to tak dokładnie nie da się wszystkiego określić, siostrze z usg wychodziło że dziecko będzie bardzo duże a urodziło się z wagą 2900, czyli raczej było malutkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bti7! W końcu jesteś 🙂 Jak tam sprawy rodzinne? u mnie sie uspokoiło ale jeszcze długo nie będzie tak jak było! Jak budowa domku?

Emmax - do piatego miesiaca jeszcze trochę 😜 też sie tym łudziłam ale za cholere nie chce wyjść. 4 tygodnie to za mało na caly miesiąc. W sumie to nie wiem jak to liczyć, ale 40 tyg. na 9 to 5, więc chyba dopiero w 20 tygodniu kończy się 4 a 21 zaczyna 5... Też bym już chciała być w 5 🙂

Zapomniałam wam napisać, że w niedzielę, na kołobrzeskim molo coś mię w brzusio podrapało, zakłuło leciutko od środka... nie wiem czy to to, ale wczoraj poczułam to jeszcze raz - chyba zaczynam coś już czuć 🤪 Ale czy to jest to?!?!?!?!?! a może tylko jelita! A ile radości jak szybciutko do męża mogłam zadzonić i krzyczeć na całą ulice, że poczułam naszego bejbika!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 wiem, wiem - wariatka jestem :P

Fredeczka, Wiolka i reszta mamusiek - szukam jakiegoś repertuaru do posłuchania na wieczory. Coś spokojnego. mozecie coś polecic? Koleżanka całą ciąże słuchała Marcina Nowakowskiego (na youtube znajdziecie) i podobno jej Julcia najlepiej przy tym teraz zasypia 😉 Ja szukam czegoś podobnego. Tatko by chciał pewnie, żebym miłość do muzyki Kazika od małego dziecku wpajała 😉 hahahaha 🤪 😁
ale ja chyba bym tego nie zniosła w takiej ilości 🙂


17 tc już 🙂 !!!! 🤪

do lekarza ide 25.07 - pewnie USG połówkowe bedzie robić co? Wy miałyście już? Się nie mogę doczekać!!!!

Ale się rozpisałam :P wybaczcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam :http://www.youtube.com/watch?v=KEHDhXtXAv4&feature=PlayList&p=
FF1F478C81FF8488&playnext=1&playnext_from=PL&index=1

Szukam czegość w ten ton :P
Jedna z moich ulubieńszych. Na wesele tez może się nie nadawać 😉

aha i znalazłam na jakimś forum takie oto zestawienie jeśli chodzi o liczenie miesięcy:

0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty

za chwilę będę w 5 :P wedlug tego zestawienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf no faktycznie uświadomiłaś mi że miesiąc nie trwa 4 tyg tylko nieco dłużej:laugh: , a coś mi się wydawało za szybo, ale to przez fredeczke bo ona pisze że już prawie w 6 więc my w 5 skora mamy rodzic w grudniu to nie może być takiej rozpiętości 😉 no cóż problemy z mysleniem:laugh:
Ale super że zaczynasz już coś odczuwać, a u mnie ciszaaaaa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki 🙂 🙂

gratuluje dobrych humorków, u mnie też całkiem dobrze 🙂 nareszcie przestała mnie głowa bolec:P i modle się oby znów nie zaczęła 😞

ja będe w Polsce w piątek a w poniedziałek idę do lekarza i chocby nie miała zamiaru robic usg to poprosze żeby zrobił, bo będe spokojniejsza 🙂 nooo i może też się dowiem płec:P bo jestem strasznie ciekawa...wogóle to postanowiłam że zmienie lekarke bo ta co do tej pory do niej chodziłam to jakaś dziwna ma dużo pacjentek i mam wrażenie że tak na sztuke przyjmuje i za bardzo sie nie rozczula....poszłam do niej bo nigdy na nią nie narzekałam ale ciąży prowadzic nie umie 😞 tylko troche sie obawiam bo od zawsze chodziłam do kobitek a teraz polecają mi fajnego faceta który książkowo prowadzi ciąże 🙂

anjia a co to za wysypka?? ja od dłuższego czasu mam taką wysypke na łokciach 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa ja też jestem jeszcze bardzo szczupła. Nic nie przytyłam ani nie schudłam, brzuszka też u mnie nie widać, wygląda on tak jakbym była najedzona. Znajoma która była w ciąży (przed ciążą ważyła 45 kg) mówiła że w 5 miesiącu też nie miała brzucha, ale za to jak jej w 6 wyskoczył to już rósł i rósł. Przyjdzie czas, że będziemy jeszcze narzekały na wielkie brzuchy 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anjia teraz sie dopatrzyłam że mieszkasz we wiedniu...ja w salzburgu 🙂 a będziesz tutaj rodzic czy w polsce???
ja tutaj i tak cały czas szperam czy przypadkiem nie ma jakiegoś polskiego lekarza w salzburgu ale cos słabo we wiedniu pewnie prędzej; polskie położne itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyglądam jakbym conajmniej w 7 miesiacu już była!

Mojego męża bratowa jest w 12-13 tc i kompletnie NIC nie widać, ale ona chuda jest- waży max 45 kilo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzidzia idź bez obaw do faceta, zwłaszcza polecanego, ja też zawsze chodziłam do kobiet i nie wyobrażałam sobie iść do faceta, a tu proszę trafiłam na doktorka i w dodatku młodego 🙃 no i nie zamieniłabym na żadną kobietę, jest tak delikatny, że w ogóle nie czuję jak mnie bada, uosobienie spokoju, cierpliwości, delikatności (tylko trochę się zapomina i zawsze przypominam mu to samo:laugh: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
Akompf, ja teraz 2 lipca będę miała połówkowe i też już się doczekać nie mogę.Jeszcze 6 dni 🙂

Anija,nic się nie przejmuj, najważniejsze że z Maleństwem wszystko dobrze 🙂

A co do porodu jeszcze staram się nie myśleć,bo... na samą myśl już mnie wszystko boli :p

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa84 po mnie też jeszcze nie widac-tylko brzuszek mam lekko zaokrąglony-tak jakbym sobie sporo podjadła :P a termin mamy podobny 🙂

Dzidzia moja wysypka to w sumie taki czerwony placek srednicy ok 2-3 cm i strasznie swędzi, lekarka w polsce powiedziała, że to alergia pokarmowa i przepisała Elacoln ale ta masc sie nie spisala-może tylko troche mniej swędziało. Pokazałam tą "wysypke" mojemu gin a on na to, że to jest łuszczyca. Przepisał mi krem Candibene-stosuje sie go przy leczeniu grzybicy i zapalenia skóry a jak to nie pomoże to mam iśc do innego dermatologa już tu w Wiedniu.
Czytałam dziś już troche o łuszczycy i może występowac właśnie pod kolanami, w okolicy łokci i we włosach a w skrajnych przypadkach nawet na dłoniach i całym ciele. Paskudna choroba i niestety nie uleczalna 😞

Dzidzia jak bedziesz miała taką możliwosc to idz do dermatologa. Trzymam kciuki aby to nie było to!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Och kobietki ale piszecie! Jak szalone :P

Ja chodze całe życie do faceta gin i nigdy nie pójde do kobiety. Zgadzam sie z opinią, że mężczyzna dużo delikatniejszy jest a przy moim gin jak leże na fotelu ukazując mu wszystkie moje skarby to nie czuje skrępowania 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beda rodzic w Wiedniu w Wilhelminen Spital, już sie nawet zapisałam na poród :P na porodówce w sumie pracuje 14 położnych polek i 3 lekarzy polaków wiec bardzo mi to odpowiada 🙂 pozatym moge sobie zamówic położna i to ona będzie przy porodzie, nauczy mnie myc, kąpac i ubierac maleństwo a potem 3-4 razy odwiedzi w domu i skontroluje czy wszystko ok. Koszt to 80 euro ale chyba sie zdecyduje. Szkoła rodzenia też jest po polsku :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też chodziłam do faceta i to fakt że jest delikatniejszy. Teraz chodzę do kobiety bo tak wyszło, jestem zadowolona z tego jak prowadzi moją ciążę więc wybaczę jej brak takiego wyczucia jak mają mężczyźni :P
Dziewczynki z Wrocławia: dowiadywałam się o położną na Kamieńskiego i "zamówienie" jej na poród kosztuje 600zł 🤪 Pisałam też maile do 2 szkół rodzenia i są już zapisy na wrzesień także trzeba się pospieszyć. Nie mogę znależć szkoły, w której zajęcia prowadzi jakaś położna z Kamieńskiego ehhh 😮 Jak mi się uda to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...