Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tak sobie czytam co piszecie o porodzie i powiem Wam ,że mnie też ogarnia lęk jak tylko sobie o tym pomyślę 😞 Śmieję się do mojego męża ,że cierpię na porodofobię 🙂 Ja plan mam taki ,że jeżeli będę rodzić naturalnie to ktoś z rodziny musi przy mnie być - cały czas staram się przekonać mojego męża - mam nadzieję ,że na widok krwi nie zemdleje mi tam 🙂 Bo wtedy na wiele mi się nie przyda 😉 Chciałabym też mieć położną tylko dla siebie - nie wiem jeszcze ile to kosztuje ale przypuszczam ,że coś ok 1000 zł. No i na pewno będę chciała znieczulenie - bo bez tego to nie wiem jak Ja wytrzymam 😞 Ostatnio mój mąż się zgadał z kolegą z pracy ,że jego żona jest przełożoną położnych w szpitalu i zamierzam się z nią spotkać żeby mi powiedziała co i jak i czy w razie czego będę mogła liczyć na jej pomoc. Wiadomo ,że jak ma się kogoś znajomego w szpitalu to zawsze inaczej. Ostatnio naoglądałam się reportażu na temat błędów lekarzy przy porodach. Bardzo dużo lekarzy za długo wstrzymuje się z decyzją o cesarce jeśli kobieta nie może urodzić normalnie i dzieci rodzą się niedotlenione - często przez to są upośledzone ruchowo albo psychicznie do końca życia 😞 I powiem Wam Kochane ,że tego najbardziej się boję...Żeby przez jakiś głupi błąd lekarzy mojego dziecka nie spotkało coś takiego...Ale bardzo możliwe ,że ze względów okulistycznych będę miała cesarkę (mam bliznę na siatkówce na prawym oku). Wybieram się do okulisty żeby się wypowiedział bo chciałabym się już na coś konkretnie nastawić i przygotować psychicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mania161287 napisał(a):
Hejka 😉
Ja dzis mialam dzien spiocha 😁 Zaspalam do szkoly a po szkole jak wrocilam to odrazu w wyrko wskoczylam i teraz wstalam bo glod mnie przycisl i dzidzia chyba tez glodna bo buszuje ostro.
Co do L4 to ja powiem szczerze ze nie mam z tym zadnego problemu bo nie pracuje i mam rente po tacie i sie ucze ale mam znajome w ciazy ktore tez sie spotkaly z brakiem zrozumienia. Jakies 3 tyg temu przyjaciolka byla u mnie i powiem ze jej kierownik powiedzial ze specjalnie w ciaze zaszla. Idiota jakis 😉
Jesli chodzi o ciuszki to szwagierka ma trzy pociechy i dala mi juz 4 reklamowki ciuszkow i na chlopca i na dziwczynke do tego kumpela jedna reklamowke podrzucila i stoja nadal bo nie wiem co bede miec 🤔 Ladne rzeczy bo kilka jest nowek a reszta zreszta tez zadbana bo kiedy i jak taki dzieciaczek ma czas je zniszczyc.
Monic mam pytanko czy ty moze robilas te usg 3/4d na Tychach bo ja wlasnie mam w planach sie umowic i kolezanki gadaly ze jest jakies wlasnie gdzies na Tychach i podobno bardzo tanie ,do tego plyta i zdjecia bo jak nie to bede szukac w Katowicach.
Milego wieczorku 😉


tak, ja robiłam u siebie w tychach - doktor gwara.
jak chcesz tutaj jest numer:
323286233
z tym ze sam usg wykonuje inny lekarz - krzysztof nowosielski - koszt 200 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie oglądałam w dzień dobry TVN o znieczuleniu przy porodzie. Podobno szpitale nie powinny pobierać za to opłat - a koszt takiego znieczulenia to coś ok 600 zł. Ale mają zakazać stosowania takiego znieczulenia na życzenie pacjentki - ma być stosowane tylko w uzasadnionych przypadkach 😞 Trochę się tym podłamałam bo planowałam sobie ,że zapłacę za takie znieczulenie byleby się tylko tak strasznie nie męczyć a tu okazuje się ,że mogą być z tym problemy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monic - chyba każda ma takie napady lęku. Ja ostatnio ryczałam, że wszystko się zmieni, że sobie nie poradzimy, no i najlepsze - że dziecko będzie brzydkie i nikt go nie będzie lubiał. 🤪
Nie martw się, wszystko będzie dobrze, musi !!!
Rade sobie damy, przecież po porodzie dalej będziesz miała nas - my choć na odległość, ale będziemy Cię wspierać psychicznie. A zobczysz, jak już będzie dzidziuś w domu, to wszystko sobie ułożysz. Będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego co wiem, to już jest zakaz pobierania opłaty za znieczulenie. Jednak trzeba się w tym plusów dopatrywac, ze nie bedą zwlekać z tym znieczuleniem, tylko ci podadzą (słyszalam ze musi byc rozwacie min 4 cm aby je dostac). bo jak się płaciło to czekali az sama powiesz ze zapłacisz, i mniej razy dawali na koszt NFZ. wiem, ze to naparwde nie jest takie kosztowne dla NFZ podac te znieczulenie, wiec trzeba byc dobrej mysli, zreszta na zyczenie tez nie kazdy mógł dostac, trzeba miec speclajne badania, no i nikt tak dobrze nie wie jak lekarz ze akurat w danym momencie masz otrzymac te znieczulenie. wszytsko lezy w naszej psychice, ból takze zalezy od naszej psychiki, jak sie nastawimy itp. każda z Nas jest inna i inaczej to przeżyjemy. Miejmy nadzieję, ze to bedzie piekne i niezapomniane przeżycie, w koncu nowe życie dajemy 🙂 czy to nie piekne! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
a co do zwolnienia to od poczatku pazdziernika jestem na l4 - i uwazam ze bardzo dobrze. pracy ciezkiej nie mam (salon orange) ale zbyt duza presja i stres..po nocach placz

tak wiec jesli chcesz isc na l4 to idz - nie przejmuj sie innymi - ten czas ktory nam pozostal do porodu masz spedzic spokojnie i zajac sie soba i przygotowaniami - bo potem to roznie z tym czasem moze byc


SWIETA PRAWDA !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
z tego co wiem, to już jest zakaz pobierania opłaty za znieczulenie. Jednak trzeba się w tym plusów dopatrywac, ze nie bedą zwlekać z tym znieczuleniem, tylko ci podadzą (słyszalam ze musi byc rozwacie min 4 cm aby je dostac). bo jak się płaciło to czekali az sama powiesz ze zapłacisz, i mniej razy dawali na koszt NFZ. wiem, ze to naparwde nie jest takie kosztowne dla NFZ podac te znieczulenie, wiec trzeba byc dobrej mysli, zreszta na zyczenie tez nie kazdy mógł dostac, trzeba miec speclajne badania, no i nikt tak dobrze nie wie jak lekarz ze akurat w danym momencie masz otrzymac te znieczulenie. wszytsko lezy w naszej psychice, ból takze zalezy od naszej psychiki, jak sie nastawimy itp. każda z Nas jest inna i inaczej to przeżyjemy. Miejmy nadzieję, ze to bedzie piekne i niezapomniane przeżycie, w koncu nowe życie dajemy 🙂 czy to nie piekne! 😁
właśnie wczoraj czytałm artykuł na temat znieczulenia o mam artykuł przed nosem podają dopiero nie wcześniej niż osiągnie się rozwarcie na 3-4 cm zbyt wczesne podanie może powstrzymać akcję porodową jeśli rozwarcie ma się na 7-8 znieczulenia się nie podaje ponieważ i tak zacznie działać nie wcześniej niż 15-20 minut po podaniu wymienili też jego wady ...niektóre kobiety i tak nadal czują ból
wiadomo piszą też o ryzyku bo to jednak zabieg
czasami utrudnia kontrolę nad skurczami i to wydłuża czas porodu
czasem gwałtownie obniża ciśnienie matki i wiadomo dziecka tętna wtedy też
po porodzie zdarzają się bóle głowy krzyża
no i napisali że chociaż nie powinni to większość szpitali każe płacić 200-600 zł
no to tyle było w tym artykule tak z grubsza trochę mnie to przeraża bo nie ukrywam ,że już się pytałam położne o taką możliwość choć mam igłofobię 😁ale wiadomo bólu też się boję ale myślę że z czasem jak już będzie się ciężko chodzić, oddychać ,schylać mieć nieprzespane noce bo brzusio takie wielkie będzie że zastanawiać się będę jak spać to już będzie mi wszystko jedno po prostu będę chciała mieć to z głowy i tulić swoje śliczniusie maleństwo 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Widze ciezki temat sie nawiazal, ale pierw do Alowo- mam nadzieje, ze te swedzenie skory to nic takiego i ze ci przejdzie i bedzie wszystko okej !!
Co do porodu to narazie zaczelam zastanawiac sie co ze soba zabrac do szpitala bo dowiedzialam sie ze pod koniec drugiego trymestru trzeba przygotowac juz to zeby nie bylo. Ogolnie nie bede przygotowywac sie na porod jako tako, nie chce sobie wymyslic ze to bedzie wszystko tak wygladac jak ja sobie to wymarze i zechce bo puzniej sie tylko rozczaruje. Napewno chce zeby moj maz byl przy mnie i mial kamere i kamerowal to co bedzie dal rade. Ogladam na internecie porody matek i powiem wam ze niesamowita sprawa na kazdym becze jak szalona i postanowilam ze jezeli pozwola w szpitalu na nagrywanie to chce miec to uwiecznione 😉 Ogolnie co ma byc to i tak bedzie nie bede wymyslac nawet tak naprawde nie wiem czy dokladnie w ten dzien urodzi sie mala co jest podane nie wiem czy moj maz nie bedzie wtedy w pracy, nie wiem czy bede chciala znieczulenie bo moze dam rade bez. I tak sobie wszystko obmysle a puzniej w czasie porodu bede tylko wystresowana, ze wszystko nie jest tak jak ja sobie zaplanowalam. Ale kazdy jest inny jak to zawsze powtarzam niektorzy lubia miec wszystko zapiete na ostatni guzik. Postaram sie zaplanowac wszystko co bedzie w domu przed i ewentualnie juz po narodzinach a co w szpitalu to zostawiam to lekarzom i personelowi. Ale jezeli chodzi o potrzymanie dzieciaczka odrazu po wyjeciu to oczywiscie ze bym chciala 🙂 tu gdzie jestem w szpitalach odrazu daja na chwile dzidzie dla mamy 🙂 takze o to sie nie martwie.
Dobrze jest wiedziec co nas ewentualnie moze czekac! Dobrze jest wlasnie isc na szkole rodzenia, ale mnie rowniez na to nie stac, wiec zostaja mi poradniki- mam fajna ksiazke jakby ktoras chciala jakies informacje to dajcie znac to przepisze 😉
Najwazniejsza jest psychika i przygotowanie psychiczne- ja gdy zaczynam czytac lub myslec o porodzie to odrazu dostaje motylki w brzuchu. Narazie jestem bardziej podekscytowana niz wystraszona- nie wiem co ze mna jest ale jakos do tej pory nie dociera do mnie, ze juz za 3 miesiace Angelka bedzie z nami. Ten czas tak szybko leci !! jestem w szoku. 3majcie sie brzusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Sprzedam :

LEŻACZEK BUJACZEK STAN : BARDZO DOBRY+ !! BRIGHT STARTS
http://picasaweb.google.pl/112642762168847547414/Ubranka03#5516426817778314770

UBRANKA DLA DZIEWCZYNKI , DLA CHŁOPCA ORAZ UNIWERSALNE WIEK 0-12MIES

OD PODANYCH CEN -20% !!!!! CENY NAWET PO OBNIZCE DO NEGOCJACJI .

http://picasaweb.google.pl/112642762168847547414/Ubranka03#

GG 20749246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchole ! Dzieki za podtrzymanie na duchu .. Juz nawet obmyslilam sobie plan co zrobic .. i zdecydowalam, ze ide na wczesniejszy macierzynski a przed wezme moze ze dwa zwolnienia tygodniowe .. Strasznie dlugo dojezdzam do pracy .. ok. 1,5h w jedna strone .. makabra !!!!

larosanegra84 Tez bralam leki na podtrzymanie ciazy .. Lekarz prepisywal mi progesteron .. takie zele dopochwowe, ale caly czas pracowalam .. w sumie to chyba nwet nie zdawalam sobie sprawy z jakiekolwiek zagrozenia 🙂 a te zele .. dramat !

Alwo – czaem lepiej nie czytac na necie, bo powaznie mozna sie wkrecic .. Mam nadzieje, ze to nie jest cholestaza .. najczesciej wystepuje dopiero ok.30tc .. a moze to swedzenie to na tle nerwowym ?? czasami oganizm dziwnie reaguje nawet na najmniejsze stresiki

A co do porodu .. kurcze jakos jeszcze o tym nie mysle ... miliony kobiet rodzi .. nie ja pierwsza i nie ostania .. napewno wszytsko bedzie OK  pozytywne myslenie czyni cuda !!!!

Alwo, podalas nam cenne informacje na temat zneczulenia .. nie mialam o tym pojecia. W Dublinie nie placi sie za znieczulenie. Daja je sami jesli pacjentka chce i ma rozwarcie 4cm..hoc czasami slyszalam, ze trzeba sie niezle naupominac o to znieczulenie !! hmm.. czyli wychodzi na to, najlepiej jak juz jest 4cm trzeba wyc po znieczulenie ) Tez mam iglofobie, ale wydaj mi sie ze przy takim bolu – bedzie mi wszytsko jedno !!! moze byc nawet i konskich rozmiarow ta igla ! 🤪
!
Nanusia , noo co Ty ??? Juz trzeba miec torbe przygotowana ??? !!! to ja w takim razie w przyszlym tyg zaczne przygotowania torby !!!

Wiecie co. tez mam teraz straszne ciagoty na slodkie !! 🙃Tydzien temu mi sie zaczelo .. wczesniej slodycze mogly nie istniec a teraz .. ciezko przejsc obojetnie pbpk czegos pychunia slodkiego.. nawet wczoraj upieklam rogaliki z czekolada .. chetnie bym Was wszytskie zaprosila

Dziewczyny, czy macie bol glowy ?? Bo mnie ostatnio cos cholerka za czesto meczy ...
wiecie tez co zuwazylam.. kolejna zmiane .. otoz coraz gorzej idzie mi z koncentracja .. baaardzo ciezko jest mi sie skupic !!!!! a egzamin za 3 tyg !!!!
Dziewczyny zastanawialyscie sie nad LAKTATOREM ? Kupjecie juz czy odstawiacie taki zakup na pozniej ? Uwazacie ze reczny czy elektryczny jest bardziej przydatny ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaashdzięki o słowa otuchy jeszcze dwa dni i coś więcej będę może wiedzieć chyba że jakieś badania będą robione i na wyniki musiała czekać
o laktatorze o ile dobrze pamiętam pisała kiedyś Monika i uważam że dobrze pisała tzn.lepiej ręczny bo sama sobie ustalasz siłę ciągnięcia a wiadomo sutki mogą boleć no i jest dużo tańszy
....co do znieczulenia tutaj też nic nie kosztuje (Dania) wcześniej tylko zapisuję w karcie i w kompie że może będę chciała a oni informują o tym anestezjologa jak ja przyjeżdżam do szpitala rodzić
co do wyprawki to tutaj raczej odradzają zabierania swoich ciuchów tzn. po wszystkim mąż ma tylko dostarczyć ciuchy dla mnie i dla niuni jak będziemy śmigać do domu 🤪już się nie mogę doczekać
może skorzystam z tej opcji bo jakoś nie wiem ile walizek musiałabym zabrać 🤪 no i muszę się jeszcze dowiedzieć bo tutaj jak to drugi poród to puszczają do domu po jakiś 5 godzinach jak jest wszystko ok wiadomo mój może to i drugi będzie tylko że nie wiem jak sobie poradzę z karmieniem ,ubieraniem, kąpielą bo tego nie robiłam jeszcze a to takie malutkie dzieciątko jest przecież chociaż na dobę by mogli no i odpoczęłabym sobie trochę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja nie chce planować po kolei co będzie na moim porodzie bo to niewykonalne i nierealne. Ale warto sobie spisać pytania i pragnieia itp zeby pozniej nie wpasc w panikę i nic nie wiedzieć, bo zrobią z wami co chcą przy porodzie... chyba się nie zrozumiałysmy 😞 do mnie dociera to ze moze to byc koszmar czy tez wszytsko pojdzie całkiem inaczej, ja po prostu biorę wszytsko pod uwagę, ale przede wszytskim chce wiedziec czego sie spodziewac. Panika = znacznie gorszy poród. Tosą porady od kobiet, które już rodziły kilka razy i po takich przemyśleniach poród najprawdę jest o wiele lżejszy. Ja ich posłucham i zaczynam się przygotowywać. Zapisałam się też do bezpłatnej szkoły rodzenia w szpitalu, nauka oddechów i teoria znacznie ułatwią cały proce i ja będę spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczyny 😉 ja co prawda termin mam na 1 marca ale mój lekarz co wizyta powtarza mi że mój synek jest większy i powinnam urodzić ok 2 tyg szybciej. zaangażowałam się w czytanie i powiem szczerze, że bardzo mi się tu podoba 😉 wiele porad informacji i to z pierwszej ręki 😉 serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam.mam pytanie do was..czy jak macie robione USG, tez za kazdym razem wychodzi wam inna data porodu? ja mam robione USG na kazdej wizycie i co chwile lekarz mowi mi, ze mam inny termin. Polozna za pierwszym razem powiedziala, ze mam termin na 5 marzec i tak caly czas jest a lekarzowi dzisiaj wyszlo,ze 12 marzec. Wiecie dlaczego tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja- lekarze kieruja sie wzrostem dziecka, co moim zdaniem jest troszke dziwne bo kazde dziecko rosnie w inny sposob i swoim tepem. Takze szczerze nie wiem jak oni to robia. U mnie jest caly czas ten sam termin chociaz tez rozmiary od poczatku mowily cos innego.
Joanna- ja tez duzo czytam na ten temat a szegolnie ogladam co sie dzieje na porodach i powiem ci ze duzo mnie to uspokaja. Im wiecej obejrze tym mniej sie boje. Ogladalam juz porod naturalny, ze znieczoleniem, cesarski itp. Chcialam wiedziec jak w razie czego co wyglada zeby psychicznie sie przygotowac. Jezeli chodzi o to co dokladnie jak ma wygladac w szpitalu to czasami poprostu to co chcemy nie zawsze jest spelniane dlatego lepiej sie nie rozczarowywac. Tak jak i napisalas niewiedza wprowadza cie w duzy stres jak i rozczarowanie w tym niesamowitym momencie jakim jest porod 😉 Takze masz racje trzeba sie na wszystko przygotowac jakby nie bylo 😉
Co do odciagaczy to ja sama juz zglupialam. W ksiazce pisze, ze jezeli planujesz sciagac pokarm doslownie raz na jakis czas zeby odciazyc piersi to leprza bedzie pompka reczna. Jezeli to bedzie czesty rytual to lepiej zaopatrzyc sie w elektryczna. Napisane jest rowniez, ze od pompki elektrycznej nie powinno nic bolec, jezeli boli to znaczy ze urzadzenie jest obslugiwane nieprawidlowo. Odciagacz elektryczny jest najbardziej wydajny szybki i wygodny. Sciagacz z pompka reczna skutecznie stymuluje wyplywanie pokarmu, dzieki czemu odciaganie pokarmu staje sie dosc proste.
Sama jeszcze nie wiem na ktory sie zdecyduje. Elektryczne sa bardzo drogie wiec sama nie wiem czy mnie bedzie na to stac.
Nic uciekam jutro do pracy 😜 buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku ale sie rozpisalyscie - nie nadazam czytac 😁
na początek - malamyszka rowniez zastanawial sie - a co jak dzidzius bedzie brzydki...ja wiem ze jak urodze to sie w nim od razu zakocham ale takie mysli kraza..no bo przyznajmy - niektore noworodki do zniewalajacych nie naleza 😜
co do obaw - rowniez wiem ze dam rade (no MUSZE dac rade - innej opcji nie ma), ale osoatnio tak sobie wspominalam i juz nigdy nie bedzie tak samo..juz zawsze bede za kogos odpowiedzialna...a do tej pory moja odpowiedzialnosc to glownie zaplacic sobie rachunek w terminie 😁 mam tylko nadzieje ze ten moj dolek to tylko chwilowe.
wyczytalam rowniez temat bolu glowy - tak rowniez go mam - jest powalajacy - tym bardziej ze u mnie to juz bardziej migrena (w mojej rodzinie wszytskie kobiety sa na to skazane) do tego dochodzi bol plecow - kolejna nieprzespana noc... no i maly (ale bolacy) problem stref intymnych (mam tylko ze do piatku wytrzymam i moja gin mi cos przepisze)..

i teraz ja mam pytanie - dziwne i smieszne:
jak wy sobie dajecie rade z depilacja naszych intymnych stref...lusterko za bardzo mi nie pomaga bo ciagle mi sie strony myla..brzuchao za duzy by go "podniesc" a kremow niegdy nie uzywalam (przy mojej urodzie nie dawaly rady). tak wiec moze macie jakies sposoby??

no i nowe kolezanki - witam i zapraszam do podania danych - wpiszemy was do tabelki 🙂 dzis bede ja aktualizowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o i zapomnialabym - mam jakies nowe obajwy ciazy 🤢 nie wiem czy rowiez tak macie ale moge juz sama smialo stwierdzic ze zoladek mi sie podniosl - nie moge sie schylic bo od razu cale jedzenia staje mi w gardle.. zabrzmi to paskudnie ale przy kazdym sklonie (glebszym) czuje wymiociny jsk mi pochodza 🙃 🙃 🙃 ble!! no i zdarza sie ze jak sobie odbije po jedzeniu to tez od razu mi sie wszytsko cofa..az sie boje ze wymioty z I trymestru powracaja 🤢 fuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
o i zapomnialabym - mam jakies nowe obajwy ciazy 🤢 nie wiem czy rowiez tak macie ale moge juz sama smialo stwierdzic ze zoladek mi sie podniosl - nie moge sie schylic bo od razu cale jedzenia staje mi w gardle.. zabrzmi to paskudnie ale przy kazdym sklonie (glebszym) czuje wymiociny jsk mi pochodza 🙃 🙃 🙃 ble!! no i zdarza sie ze jak sobie odbije po jedzeniu to tez od razu mi sie wszytsko cofa..az sie boje ze wymioty z I trymestru powracaja 🤢 fuj

Monic ja takie cofki mam już od jakiegoś no prawie miesiąca staram się mało jeść a często powiedziałabym że w sumie cały czas coś przeżuwam no i jak na razie to mi pomaga
co do golenia to przyznam że ja tylko ścinam ☺️ nigdy maszynka dostaję od razy uczulenia no i biegam tylko po ginekologach bo bez przerwy jakiegoś grzybka łapię jednym słowem lekarz mi odradził po prostu mam taka florę i albo trochę odpuszczę albo cały czas będę coś brała ,smarowała 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przyznam, że teraz się nie golę tak dokładnie w miejscach intymnych. Oczywiście łydki i uda tak, bo to ładniej wygląda, ale miejsc intymnych już nie golę. W sumie to i tak z Mężem seksu nie uprawiam, bo Paweł się boi że zaszkodzi dziecku, że ja znów złapię infekcję itp, więc tak prawdę mówiąc, to już powoli apominamy co to jest seks 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Ja przyznam, że teraz się nie golę tak dokładnie w miejscach intymnych. Oczywiście łydki i uda tak, bo to ładniej wygląda, ale miejsc intymnych już nie golę. W sumie to i tak z Mężem seksu nie uprawiam, bo Paweł się boi że zaszkodzi dziecku, że ja znów złapię infekcję itp, więc tak prawdę mówiąc, to już powoli apominamy co to jest seks 😞


ooojjj nie ja kiedy się da 🤪 no nie przesadzajmy ale tak ok raz w tyg to tak a co do obaw o dziecko to chodzi ze mną do lekarza i sam się wypytał a że nie ma przeciwwskazań i jest ok więc czemu nie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Co do "tych spraw" mój mąż na początku miał jakieś obawy ale podsunęłam mu artykuł w M jak Mama i się odblokował 🙂 Do tego jeszcze zapytaliśmy moją ginekolog i powiedziała ,że nie ma żadnych przeciwwskazań - to Nas utwierdziło w przekonaniu ,że krzywdy dziecku nie robimy 🙂
Monic co do depilacji to Ja cały czas używam maszynki i jakoś sobie radzę - brzuch mi jeszcze na tyle nie przeszkadza. Ale jak rozmawiałam z moimi koleżankami które są już mamusiami to używały później lusterka - chyba nie ma innej rady - i z czasem podobno dochodzi się do wprawy 😉 Odradzam krem do depilacji - koleżanka nabawiła się przez niego jakiegoś zapalenia bo przez brzuszek nie widziała gdzie się nim smaruje - posmarowała za dużo i nie tam gdzie trzeba...
Ja też mam takie myśli ,że moja dzidzia nie będzie mi się podobać 😞 Że nie będę potrafiła się nią zająć i że do końca życia będę już za kogoś odpowiedzialna... To wszystko mnie przeraża i zaraz sobie myślę ,że ze mną jest coś nie tak i że wyrodna matka ze mnie będzie - skoro mam takie myśli 😞 Ogólnie im bliżej porodu, wpadam w coraz większą panikę 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...