Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nanusia - pokoik śliczny, widzę, że Ty już jesteś zupełnie gotowa. Nam jeszcze duuuużo brakuje do urządzenia pokoiku. Na razie wszystko w workach na podłodze lub w wanience leży. Łóżeczko zamówione na allegro, ale przyjdzie do rodziców, żeby nie stało u nas w domu - taki niby przesąd. Ja w to nie wierze, ale mamy się uparły i nie możemy się nim wcześniej cieszyć. Teraz szukam jakiś obrazków na ścianę na allegro. Może znajdę coś fajnego.
P.S. Twoje motylki na ścianie - cudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nanusia sliczny pokoik..No i oklask za filmiki 🙂 Ja myslalam, ze juz nie kupuje ciuszkow, bo mam sporo ale jak zobaczylam u Ciebie w szafie co masz to chyba musze znowu na zakupy isc 🙂
Mala myszka jak znajdziesz jakies fajne obrazki na sciane to daj znac..tez chce jakis motyw na sciane dac ale jeszcze nie mam pomyslu jaki..
Ja wczoraj robilam liste do szpitala. Jakos sie tak przerazilam, ze pol nocy nie moglam zasnac..Tyle tego jest...Jeszcze jak wpisywalam te wszystkie podklady, majtki, podpaski itp to coraz bardziej zastanawiam sie nad cesarka..Wiem, ze porod naturalny jest wspanialym przezyciem, ale ja sie strasznie boje..Na dodatek poczytalam opinie na temat szpitali i kazda kobieta pisze cos innego to glowa peka..Pewnie i tak jeszcze zdanie mi sie zmieni z kilka razy..
Poki co zajadam sie mandarynkami i odpoczywam 🙂 Ostatnio bardzo mi smakuja 🙂
Aha, tez macie taka sucha skore? NIgdy nie mialam z tym problemu, mimo ze wcieram oliwke to strasznie mnie wszystko swedzi.
Zmykam i zycze udanych mikolajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
http://allegro.pl/prezent-obrazki-na-plotnie-18x24x2cm-90-wzorow-i1347718111.html tutaj mają dość fajne obrazki. Chyba takie zamówię, nr 73 do 78. Tylko muszę to z mężem skonsultować.

nie no obrazki śliczne chociaż ja osobiście zwierzątka wolę takie bużki mają przyjazne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):<
Aha, tez macie taka sucha skore? NIgdy nie mialam z tym problemu, mimo ze wcieram oliwke to strasznie mnie wszystko swedzi.
Zmykam i zycze udanych mikolajek

ale tak dokładnie co swędzi??? bo może przyczyna leży gdzie indziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie włśnie obrazku na płutnach ja kupiłam 4 bardzo podobne i mi sie podobają na ścianie sie super prezentują 🙂
co do skóry to ja właśnie zawsze miałam suchą a teraz jak nigdy mam gładką więc może to w ciąży jest na odwrót hehe 😉
Dziś byłam na zakupach i kupiłam ozdoby na choinke a jak już je kupiłam to stwierdziłam a co będą leżeć hehe i ubrałam też choinke 😉 troszke to wcześnie ale co tam 😉
Maluszkowi kupiłam suuper body spider-man hehe świetne są 😉 i jakoś tak całkiem pozytywnie czas dziś leci 😉 rozdałam chrześnicom prezenty i zostałam z pustym portfelem praktycznie och no cóż za przyjemności trzeba płacić 😉 buziaki kochane

Nanusia pokoik uroczy gratulacje 🙂 u mnie już też to całkiem dobrze wygląda troszke dopracowac trzeba ale jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 hallo
WItajcie ciesze sie ze pokoik sie podoba nie jest on jeszcze w pelni skonczony bo chcemy dokupic slupek na ksiazeczki itp no i dywnik oczywiscie. Ciuszki musze poprac dokupic pare rzeczy i bedzie gotowe. Malamyszka motylki to takie specjalne naklejki na sciane 🙂 taki moj maly pomysl. Maz nie byl przekonany do tego ale dodaja duzo uroku 😁 Ewcia pochwal sie swoim pokoikiem 🙂 z checia bym zobaczyla !
Maja wiesz co wczoraj wlasnie zaczela mnie swedziec skora szczegolnie na nogach- ale widzialam ze jest sucha jak nie wiem pisac sie na niej dalo. Wysmarowalam sie odrazu kremem nivea i przeszlo. A jezeli chodzi o oliwke to na dlurzsza mete uzywanie jej bardzo wysusza skore- przynajmniej u mnie tak bylo urzywalam urzywalam a puzniej susza. I to zakladalam ja po kapieli na mokre cialo nie ze na suche i tez nic nie pomagalo. Nie wiem czy to wina hormonow. Slyszalam tez ze jak swedzi cie cialo w ciazy i nie przechodzi to lepiej skontaktowac sie z lekarzem bo to moze byc cos w watroba. Takze obserwuj sie! Jutro mam wizyte u lekarza ciekawe co tam powie 🙂 mam nadzieje ze wszystko okej bedzie. ehhh ja to jakos ostatnio nie moge rano wstac. Zawsze bylam rannym ptaszkiem i tez tak bylo do teraz ale od jakis kilku dni nie dam rady zwlec sie z luzka rano... Co do mikolajkow to ja nic pod poduszka nie znalazlam, ale wczoraj jak z mezem bylismy na zakupach prezentowych to kupilam sobie pluszowe skarpetki heheh i on sobie pare rzeczy kupil i to tyle...
Nic uciekam sie polozyc bo wczoraj za dlugo chodzilam w skelpie az bardzo zle sie poczolam 😞 az malo co nie zemdlalam- naprawde juz sie nie nadaje na dlugie lazenie.
milego wieczorku buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 🙂
ja dzisaij byłam na zakupach wkoncu i pokupiłam prwie wszystko dla dzidziusia 🙂 a takto niestety dla siebie nic. o i mezowi prezent na mikolajki. pierwszy raz serio nie kupuje nic dla siebie i kompletnie nic dla siebie nie chce. poprostu wole dla mnalego cos kupic. boli mnie brzuch teraz bo caly dzien na nogach a stopy mam jak banki. Wogole zle sie czuje. jest mi niedobrze mam mdlosci 😞 niewiem czemu. Maz mi sie rozchorowal do lekar pojehal boje sie ze i mnie zrazi. co do rozstepow mam ich pelno tylko na brzuchu jeszcze nie. tak to posladki, piersi, uda sa juz niezle naznaczone. 😞 kurcze uciekam bo mnie bardzo mecza te mdlosci. pa brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
A czy mikolajki nie sa 6 Grudnia??? Jutro jest 5 hmmmm 😁 Chyba w poniedzialek sa mikolajki..
Joanna ciesze sie ze filmik sie podobal 🙂 zaraz skonstruje kolejny filmik jak pokoik sie zmienial 🙂 tazke dam wam znac kiedy mozecie obejrzec. Lurzeczko sliczne bardzo mi sie podoba 😁 w sklepie jak je bralismy to bylo wystawione w wisniowym kolrze a my wzielismy jasne 🙂 i jest duuuzo leprze... ahhhh Evek jeszcze raz ci mousze powiedziec, ze pierozki byly wspaniale- dziekowac !! 😘 Dziewczyny kiedy ubieracie choinke ??? Ja jutro 🙂 moj maz juz wszystko poprzynosil z piwnicy 🙃 heheh a i zapomnialam wspomniec, ze u mnie tez juz sniegus spadl jupiiii 😉 az sie zachcialo choinki... Buziaczki :*

Natalko tak Mikolajki s w nocy tzn Mikolaj przchodzi w nocy z 5 na 6 grudnia 🙂 to mialam na mysli :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Nanus pokoik sliczny !! Lozeczko super !! Wiesz faktycznie to jasniejsze wyglada znacznie ladniej niz te z ciemnego drwna 🙂 My dla naszego bobaska robimy tylko maly koncik w naszej sypialni , z powodow oczywistych ( powrotu do kraju) . Mebelki mam juz upatrzone na polskiej stronie , ale tak szczerze to kurcze za duzego wyboru nie ma i znacznie bardziej podbaja mi sie te lozeczka ktore produkuja tutaj 🙂 Moze wy znacie jakas stronke z mebelkami dzieciecymi albo wiecie gdzie maja duzy asortyment - nie wazne w ktorym rejonie Polski 🙂 Byla bym wdzieczna za informacje 🙂
Ha wiecie co 🙂 budze sie dzisiaj nad ranem , wkladam reke pod poduszke hmm czuje cos tam szelesci , w pierwszej chwili pomyslalm moze pisalam cos kiedys i jakas kartka tam pozostala haha ( bez sensu - no ale to byl wczesny poranek , mysli gdzies tam poplatane ze snem ) . Wyjmuje ta niewiadoma , a tam taki mikolaj czekoladowy duzy !! Wiecie cud ze sie nie rozpuscil 😁 🤪 bardzo mily gest 🙂 od sw Mikolaja 😜
My tez zTomkiem wybieramy sie na zakupy swiateczne tzn prezenty , przy okazji kupimy sobie cos dla siebie 🙂
Dzisiejszego wieczoru ubieramy choinke - juz sie nie moge doczekac . W tym roku zgosci u nas zywe drzewko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, fajnie, że już macie choinki. U nas będzie dopiero w dzien przed wigilią. 😞
Dziś znów była u nas położna - uczyła mnie dokładnie jak oddychać w czasie skurczów i mówiła kiedy jechać do szpitala. Dowiedzieliśmy się też co się dzieje z maluszkiem jak się urodzi i co się dzieje z kobietą. Na następnych zajęciach połóg i karmienie piersią (podobno to nie takie łatwe jak się wydaje) no i będę się uczyć przeć - bo to też trzeba umieć. A potem jeszcze jedne zajęcia z pielęgnacji maluszka - przewijanie, kąpanie itp.
A w przerwie między świętami a nowym rokiem jeoglądnąć szpital gdzie mam rodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 😉
Dawno mnie tu nie bylo i wlasnie nadrobilam 27 stron ktore zapisalyscie 🤪
Ja juz mam podgrzewacz a laktator dostane ,jesli chodzi o ten caly sterylizator to tez uwazam ze jest zbyteczny. Lozeczko zamowione mamy razem z przewijakiem i materacem tylko posciel musze kupic ale jakas nie zbyt pstrokata, zeby maly umial w niej zasnac jak co.
My planujemy do konca tygodnia przejechac sie do dwoch szpitali sie popytac co i jak i wtedy wybiore ktory, ale napewno bedzie to porod rodzinny wiec musze sie zapytac czy jest platny i ogolnie co i jak.
Monic dziekuje za dolaczenie do tabelki 😘
Jesli chodzi o imie dla maluszka to od poczatku gadalismy z mezem ze bedzie Michaś i szczerze nie interesuje nas opiniaa innych to wkoncu nasze dziecko i wazne ze my jestesmy zgodni 😉
Kupilam juz pare rzeczy ale jakos jak patrze na ta liste to nic nie ubywa i jakos nie wyobrazam sobie odkladac to ciagle na pozniej bo juz mi jest ciezko a co dopiero pozniej wiec ciagle jak tylko mam okazje to dokupuje wszystko.
Maly daje czadu i to juz ostro 🤪 Mam kolejna wizyte na 15 grudnia i mam nadzieje ze lekarz zrobi mi prezent urodzinowy i pokaze Michasia 🙂
Ja w nocy pije dosc sporo bo budzi mnie suchosc w ustach a jesli chodzi o siku to ostatnio nie mam z tym problemu. Ruchow malego nie licze bo jak sie pytalam gina o to ,to mi powiedzial ze nie musze. Spie na lewym boku ale budze sie rano jednak na prawym wiec nic na to nie poradze.
Rozstepy... nie mam zadnych narazie a ogolnie to smaruje sie tym AA MAMA I JA i narazie chyba dziala. Butelki planuje kupic z AVENTU ale to sie okaze jeszcze.
Co do skory to nie mam z nia problemow i jakos mi sie nie wysusza. Czasem mnie swedzi na brzuchu ale to odrazu smaruje kremem AA i przechodzi.
Teraz ogolnie siedze w domu i robie sobie pozadki na swieta nie przemeczajac sie zbytnio. Planuje rozlozyc choinke 🤪
Dobra koncze bo sie rozpisalam 😁
Pozdrowionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mania dobrze ze u ciebie wszystko okej 🙂 zeczywisicie dawno cie nie bylo...
Dziewczyny jejku ja patrze ze wy sie tak przygotowujecie do porodu w sumie ta szkola rodzenia mnie zastanawia. Bardzo chetnie bym poszla bo wiem, ze takie informacje sa baaaaardzo przydatne bo ja nic nie wiem , jak przec, jak oddychac itp nie wiem czy nie poszukam czegos! Co do szpitala to wiem gdzie bede rodzic bo moj lekarz ginekolog jest rwoniez poloznikiem i on bedzie odbieral moj porod no i pozatym bylam juz tam przez 2 dni i wiem mniej wiecej jak to wszystko wyglada takze z tym sie uspokoilam. Tylko te inne wazne informacje co sa na szkolach rodzenia. Czy kazda z was uczeszcza na takie zajecia ??? Jak nie to czy zamierzacie?? Bo w sumie nie wiem czy taka edukacja z ksiazek i internetu jest wystarczajaca ?? hmmm Musze to przemyslec.
Kurcze uciekam do kuchni bo slysze garnki sycza 😁 Bigos robie bo tak jakos mi sie zachcialo 🙃 mniam....
OOO Evek milego ubierania choinki 😜 moja juz stoi hehehe buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
Nanusia pokoik jest śliczny 🙂 Co do szkoły rodzenia to Ja chodzę i Ci szczerze polecam. Chodząc do szkoły rodzenia oswoiłam się przede wszystkim ze szpitalem, poznałam personel (bo ćwiczenia i wykłady prowadzą głównie położne). Zwiedziłam sobie salę porodową. Nauczyłam się oddychać (zobaczymy czy będę pamiętać o tym przy porodzie 🙂), nauczyłam się robić różne przydatne ćwiczenia na piłce i przy drabinkach. Na wykładach z kolei dowiedziałam się w teorii wszystkiego o noworodku, jego pielęgnacji (mój mąż też przebierał i przewijał bobasa 🙂), o karmieniu piersią, o depresji poporodowej, o porodzie, połogu itp. Ja poszłam i nie żałuję a wcześniej też kilka osób mi to odradzało mówiąc ,że szkoła rodzenia mi się nie przyda. Jest to sprawa indywidualna. Pewnie wiele rzeczy i tak wyjdzie dopiero jak się mały urodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem ze szkoly rodzenia w Polsce sa bardzo edukacyjne i fajnie przebiegaja ( to inf od kuzynki )
Nanus tutaj hm.... pare osob bylo i cos nie bardzo byly przekonane co do profrsjonalizmu zajec . Opinie nie sa pozytywne . Nie mniej jednak nie ma to jak przekonac sie na wlasnej skorze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Warto spytać, czy w szpitalu gdzie rodzicie nie ma darmowej szkoły rodzenia. Tak jest w Pyskowicach. Sama chętnie bym tam jeździła, ale mi nie wolno chodzić zbytnio i mój Kochany Mąż bardzo tego przestrzega (niestety). Dlatego znajoma, która kiedyś miała szkołę rodzenia przychodzi do nas.
Napewno lesze są takie zwykłe szkoły niż to co my mamy, ale zawsze to jakieś informacje. Nie będę taka "zielona" jak przyjadę na porodówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Alwo swedzi mnie brzuch, ale to wiadomo...rosnie 🙂 i plecy a tak to sucha skora wlasnie na plecach, rekach, twarzy..

mi pomogły płyny pod prysznic z mleczkiem nawilżającym np. jonsons i kiedyś miałam z dove 🙂
ale jakby swędziało dalej i zaczęło całe ciało a w szczególności miejsca które teoretycznie się nie rozciągają np.stopy to zgłoś się do lekarza na badanie enzymów wątrobowych CHOLEZTAZA
oczywiście to informacja dla wszystkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/
a zobaczcie sobie to nie wiem czy to tutaj któraś podała czy na innym temacie 🙂 w każdym razie ja do szkoły rodzenia nie chodziłam i nie pójdę ale to tak jak larosanegra pisała że jest zadowolona i poleca to już sprawa indywidualna a z reszta pewnie na jedną lekcję możesz wejść i zobaczyć jak to się odbywa i albo zaczniesz chodzić albo nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo dzieki za rade, napewno zapytam sie w poniedzialek lekarza. Chociaz juz tak jakby mi przeszlo..
Co do szkoly rodzenia to ja chce chodzic ale moje zajecia zaczna sie po nowym roku.. Wiem, ze zdania sa podzielone, ale chetnie pojde i zobacze co sie tam dzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki, też bym z chęcią ubrała choinkę, ale jeszcze nei widziałam żeby żywe sprzedawali 😞 może na przyszły weekend z mężem znajdziemy jakąś 🙂 już odliczam dni do świąt, już chce się spotkać z kochaną rodziną i spędzić miło czas z mężem! Potrzebuję teraz jego bliskości a go ciągle nie ma 😞
Szkoła rodzenia, szczerze nie chętnie chciałam tam iść, bo znajomym się w głowie poprzewracało od takiej płatnej szkoły rodzenia i miałam opory. Ale koleżanka z pracy mojego Artura dała namiary na szkołę prowadzoną za darmo właśnie tak jak piszecie w szpitalu. Byłam już na kilku spotkaniach i powiem Wam szczerze, ze nie żałuję a nawet jestem bardzo zadowolona, dużo mówimy, pytamy, ćwiczymy, będą przychodzić różni specjaliści, np. wczoraj był doktor, który zarządza szpitalem i bywa przy porodach i mogliśmy go o wszystko pytać! Odpowiedział na dużo nurtujących pytań i jestem o wiele spokojniejsza! przede wszystkim dowiedziałam się, że osoba towarzysząca może być jak najbardziej i nic nie płacimy, że znieczulenie dostajesz na własne życzenie także bez opłaty, itp. Cały czas nas uspakajają i przede wszystkim można porozmawiać z innymi brzucholkami 🙂
Powiem Wam, ze czuje jak z dnia na dzień córcia rośnie, jest coraz większa i teraz bardzo to odczuwam jak się wierci czy wypina 🙂 każdy jej ruch czuje 🙂 będzie mi tego brakowało po porodzie hehe

Monic dostałaś mojego maila ze zjdęciami brzuszka? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna co masz na mysli, ze od platnej szkoly rodzenia znajomym sie poprzewracalo w glowie?
Ja wlasnie tylko moge isc do takiej platnej szkoly, bo prowadzi je polozna ze szpitala, w ktorym bede rodzic..Poza tym super, ze mozesz poprosic o znieczulenie i to za darmo..W calym Wroclawiu moge o tym pomarzyc :/ Nawet jesli bym chciala zaplacic, to i tak tego nie robia.
Tez sie ostatnio zastanawialam, ze po porodzie bedzie mi brakowalo tego buszowania malutkiej po moim brzuszku.Jest to niesamowite uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o proszę już widzę że są szpitale gdzie za darmo można znieczulenie dostać to super oby dalej rozwijało się w tym kierunku 🙂 jakieś światełko w tunelu 🙂 a nie tylko o cięciach słychać 😞
a właśnie oglądałam Wasze zdjęcia w galerii i Maja co Ty robisz że brzusio taki malutki 🙂 🙂 🙂 pewnie geny 🙂 moja koleżanka też pamiętam brzusio miała jakby 2 talerze zupy zjadłam a syna urodziła ponad 3,5 kilo 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

Sprzedam pajaca świątecznego! 🙂

http://allegro.pl/na-swieta-swiateczny-pajac-pajacyk-gratis-bcm-i1358000890.html

pake dla dziewczynki http://allegro.pl/bcm-super-dla-dziewczynki-24szt-oryginalne-i1354363575.html

i pake dla chlopaka praktycznie nowa bo mam coreczke 🙂 http://allegro.pl/bcm-paka-dla-chlopaka-26-szt-oryginalne-i1344596272.html

w razie pytan zapraszam na gg! jesli ktos zdecyduje sie na kupno prosze dac mi znac ze z brzuszka to dorzuce jakis gratis 🙂

gg 20749246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo chyba geny..moja mama miala tez maly brzuszek do konca ciazy. Ja jak sie urodzilam to wazylam 2.8 kg..Zobaczymy jak to bedzie 🙂 Juz malo zostalo.
Dziewczyny kupujecie posciel do wozka? Czy bedziecie uzywaly tylko kocyka..bo ja znalazlam na allegro posciel do kolyski i zastanawiam sie czy brac 2 komplety. Chce wziazc cala biala.
Daje wam link moze tez sie wam przyda
http://allegro.pl/posciel-do-wozka-z-haftem-milpol-i1345953337.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...