Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
co do przestawiania godzin - to u nas dziala jasno-ciemno 🙂 jak jest ciemno w pokoju (mamy nardzo ciemne rolety) to maly mysli ze jest noc i spi nawet czasem do 9. Ale jak bedzie choc troche jasno to niestety trzeba wstac i sie bawic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Edzia90 napisał(a):
u nas też ślinienie ślinienie i jeszcze raz ślinienie 😜 a i w dodatku mamy małego gryzonia jak tylko dorwie czyjąś rękę to nie można mu jej zabrać hehe;p gryzaka też atakuje 😜 😜

Monic gratuluję Filipkowi pierwszego ząbka 🙂 🙂

Joanna ja też stosowałam i stosuje sposób karmienia na śpiąco i przy tym oboje zasypiamy nawet nie wiem kiedy. U nas już noce nie takie złe wstajemy po 24 później koło 5 i później 8-9 w nocy karmienie trwa góra 15 minut więc daję radę i wysypiam się 🤪

Wiecie co muszę wam się pochwalić ale jeszcze nie oficjalnie chyba będę ciocia 😁 😁 jak to pewne to gdzieś styczeń - luty 2012 😁 😁


gratuluje ciociu 😁 ja sobie z ciocia chyba poczekam - mam taka nadzieje bo siostra dopiero ma 15...wiec niech sie nie spieszy w tych sprawach - niech bierze przyklad z siostry 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie, dziekuje za rady, bede probowac. dzisiaj obudzila sie o 5h, probowalam najpierw nakarmic na leząco ale nie chciała w ogole jesc, cieszyła się od ucha do ucha, ja wogole nie reagowalam, nic do niej nie mówiłam a ona dalej to samo, az zaczela gaworzyc, więc chcialam ją uśpić, pokołysałam, ponosilam, ale zasnela dopiero przed 6h na 1,5 godziny, teraz ma juz trzecią drzemkę, a ja nadrabiam niewyspanie i spie razem z nią 🙂

zapomniałam wam napisać, ze juz treci dzien mam miesiączkę, i to bardzo obfitą :/ :/
No i wczoraj jadłam pierwsze truskawki, jak na razie małej nic nie jest 🙂) mam nadzieje, ze tak zostanie bo uwielbiam truskaweczki 😁 a wy juz probowalyscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka ! 🙂
U mnie Ala tez czasem piszczy, ale jeszcze nie spodobalo jej sie to tak bardzo bo pwenie zrobila to pare razy nieswiadomie i nie wie jak to powturzyc. Za to bardzo duzo rozmawia tak jakby przez same gardelko tak skrzeczy hahah 😁 i przy tym tez duzo wzdycha ! 🙂 Nie moge uwierzyc, ze robi sie taka rozumna. Przyzwyczailam sie do tego, ze sobie zawsze spokojnie lerzala itp, a teraz dopiero sie zacznie robota, a mi sie wydawalo, ze to wczesniej bylo trzeba duzo robic 😜 no cuz tak czy siak mile chwile nas czekaja- juz nie doczekam sie kiedy bedzie gadac, tanczyc itp to bedzie takie slodkie i smiechu co nie miara bedzie !! Juz mnie czesto rozsmiesza prawie, ze do lez 😁 to co bedzie puzniej. /niestety u nas znowu brzydka pogoda 😞 nie wiem co sie w tym roku gdzieje !! 😲 Ciagle deszcze i ponuro. Dzis jak wstalysmy o 8 AM to wygladalo jakby byl wieczor, spowrotem wrocilysmy do luzka i udalo nam sie przespac az do 12 z tylko, ze do 10 trzeba bylo najpierw zabawic ksiezniczke troszke, zeby chciala zasnac !
Joanna jak tam twoje mleczko?? Czy wszystko juz w porzadku? No i co do miesiaczki to i tak dlugo nie mialas. Ja dostalam po 1 miesiacu i mam ja praktycznie caly czas. Z tygodniowymi przerwami 😞 i biore tabletki anty wiec nie wiem o co chodzi?!
Wogle nie wiem co mi jest, ale musze isc dolekarza koniecznie bo za dlugo to juz trwa. Boli mnie lewa piers. Nie boli mnie caly czas, ale np jak lerze na lewym boku i budze sie nad ranem to czuje taki mazdzacy bol pod piersia, zaczynaja mnie do tego bolec zebra i mostek i juz sama nie wiem co to... W piersi ciezko jest cos wyczuc bo przeciez jest duzo mlecznych grudek, ale tak czy siak sie jakos boje, bo nigdy tak nie mialam to cos dziwnego 😞 Mam nadzieje, ze wszystko bedzie okej- musze umowic sie na nastepny tydzien!
Pozdrawiam ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic wchodze czesto i glosuje na te zdjecie maluszka i tak widze, ze lerzy sobie na poduszeczce i wczesniej na kilku innych zdjecia widzialam, ze chyba spi juz w luzeczku z podusia?! Ale nie jestem pewna? Czy juz mozna dawac dzieku podusie bo sama nie wiem, jak klade Ale na chwile na moim luzku na podusie do wyglada, ze jej sie podoba 🙂 Ale wszedzie mowia, ze do roku czasu dziecko powinno spac zupelnie na plasko ! hmmmm I co tu robic dac juz podusie czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia mnie tez czasami piersi tak bola jak opisujesz. wlasnie jak leze..nie wiem czemu, daj znac jak sie dowiesz co sie dzieje.
Joanna ja jem truskawki caly czas i malej nic nie jest..Poza tym jem juz prawie wszystko, nawet kapuste jadlam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Nanusia mnie tez czasami piersi tak bola jak opisujesz. wlasnie jak leze..nie wiem czemu, daj znac jak sie dowiesz co sie dzieje.
Joanna ja jem truskawki caly czas i malej nic nie jest..Poza tym jem juz prawie wszystko, nawet kapuste jadlam.


Maju dam ci znac napewno- ciekawa jestem o co chodzi, bo najczesciej czuje ten bol rano i wtedy tez mam piersi przepelnione mleczkiem po nocy, moze to jest powod. Ale tez jak zaczne dotykac tam z kad idzie bol to boli mnie konkretnie w jednym miejscu. hmmm oby to bylo zwiazane z mlekiem. Co do jedzenia to ja jeszcze sie nie odwazylam na truskawki, ale wczoraj kupilam i chyba sprobuje bo bardzo mam ochote. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluję Kasiu 🙂 ja niestety muszę teraz budzić Blankę na karmienie, bo mało je w dzień a w nocy to zjada wszystko!
Nanusia u mnie z mleczkiem w miarę dobrze, mała mało je więc na razie wystarcza, jak jest pełno a ona nie chce to zamrażam na czarną godzinę. No i tez mnie tak czasem piersi zabolą, zwłaszcza lewa, tam gdzie mam więcej mleczka, czasem aż zakuje, martwiłam się tym ale widzę, że to normalne, więc jestem spokojniejsza 🙂 a co do podusi to Blanka śpi od początku na takiej płaskiej, a od 2 miesięcy na troszkę wyższej, żeby się tak nie krztusiła w nocy. Jeszcze troszkę i jeszcze grubszą jej kupię
Dziewczyny orientujecie się kiedy można zacząć sadzać normalnie dzieciaczki?? Ja już bym z chęcią ją zasadzała ale nie wiem czy można, a do lekarza dopiero za miesiąc idziemy.
W ogóle Blanka dostała sie do żłobka i od września już będzie chodzić, na samą myśl o rozstawaniu się już mi łzy stają w oczach 😞 ale niestety praca jest konieczna 😞

Kupiłam dzisiaj jej fajne bajeczki, w biedronce są za 19,90 zł bardzo ładne i kolorowe bajki. Ja wybrałam te dla dziewczynek. Od dzisiaj będę jej czytała i chciałam właśnie żeby sobie siedziała u mnie na kolanach i obrazki oglądała 🙂
No i ja również wszystkim życzę WSZYTSKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI NASZEGO PIERWSZEGO DNIA MAMY 🙂))) POCIECHY Z NASZYCH KOCHANYCH MALUSZKÓW!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak są też dla chłopców i są też inne bajki, jak np. najpiękniejsze bajki świata czy coś takiego 🙂

a z tym siadaniem poczytałam i jeszcze poczekam po przeczytaniu tego:...

Bez pośpiechu

Być może słyszeliście, że czteromiesięczne niemowlę, które rwie się do siadania, można już sadzać podpierając poduszką. To nieprawda. Tak małe dziecko jest jeszcze do tego kompletnie nieprzygotowane. Ani jego układ mięśniowy, ani kostno-stawowy nie jest gotowy do takiego wysiłku. Najczęściej rwą się do siadania niemowlęta, które bardzo wcześnie były noszone w pozycji pionowej lub często i na dłuższy czas były układane w foteliku albo leżaczku. Nam, dorosłym, wydaje się, że dziecku siedząca pozycja bardziej odpowiada, bo może w niej obserwować wszystko, co się dookoła dzieje. Tymczasem ze względu na zdrowie malca lepiej byłoby sadzać go sobie na kolanach i trzymać w pozycji pionowej, ale na krótko i sporadycznie. Jeśli niemowlę wyraźnie domaga się lepszych widoków, można je nosić na rękach bokiem do podłogi, z główką i tułowiem uniesionym pod kątem 40-50 stopni. To zazwyczaj zaspokaja potrzebę dziecka, by widzieć więcej. Układanie poduszek pod plecami i po bokach nie jest dobrym pomysłem, ponieważ zakłóca naturalny rozwój kontroli tułowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmmm
Joanna jaj juz tez duzo na ten temat czytalam i powiem ci, ze opinie sa rozne. Z tym artykulam sie zgodze, ze wiele niemowlat jest od wczesnych dni sadzane na wygietych lerzaczkach itp. Jednak moja Ala najwiecej to lerzala, w lerzaczku nawet nie chciala, byla tylko pozycja lerzaca i nagle pewnego dnia zaczela unosic sama glowke puzniej rzaem z nozkami, a na koncu 3 miesiaca pociagnelam ja za raczki zeby sprawdzic czy glowka juz sie trzyma i sie sama tak wysoko podciagnela, ze bylam w szoku. POsadzilam ja kilka razy ale doslownie na pare sekund i raczej tez jeszcze z tym poczekam dopuki nie skonczy pelnych 4 miesiecy. Wszystkie opinie sa mylne. Czytalam tez np ze posilki dopiero mozna wprowadzac kiedy dziecko bedzie samo siedziec, a lekarze w 4 miesiacu mowia ze juz mozna karmic dzieci jablkiem marchewka itp... Wiec gdzie jest prawda ?? idze zglupiec... W ksiazce "pierwszy rok zycia dziecka" czytalam, ze dziecko samo wie najlepij kiedy jest gotowe do siadania i ze samo pokaze. Jak bylam w szpitalu to pielegniarki itp jak pokazywaly mi jak mam odbijac dziecko po jedzeniu to kazali mi sadzac na kolano i przechylac do przodu ?! Wydawalo mi sie to dziwne bo to takie malenstow, ale nawet widzialam w kasiazce taka metode... Moim zdanie kazde dziecko rozwija sie innym tepem i rodzic powinien intuicyjnie wyczoc sytuacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
monic wchodze czesto i glosuje na te zdjecie maluszka i tak widze, ze lerzy sobie na poduszeczce i wczesniej na kilku innych zdjecia widzialam, ze chyba spi juz w luzeczku z podusia?! Ale nie jestem pewna? Czy juz mozna dawac dzieku podusie bo sama nie wiem, jak klade Ale na chwile na moim luzku na podusie do wyglada, ze jej sie podoba 🙂 Ale wszedzie mowia, ze do roku czasu dziecko powinno spac zupelnie na plasko ! hmmmm I co tu robic dac juz podusie czy nie ?


tak, podusia moze byc tylko plaska - ja kupowalam specjalnie dla niego podusie hipoalergicznas - koszt podusi z kolderka wyszedl mnie okolo 180 zl 🤢 ale jest mieciutka i nie wylezala sie jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja też widziałam, że można niemowlęciu odbić po jedzonku na siedząco....dziwne to, bo przecież dość często trzeba odbijać, jednak wolę oprzeć się i położyć sobie blankę na klatce piersiowej, bo przez ramię już mi ciężko ją odbijać 🙂 troszkę już waży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślę Monic, że to dlatego,że filipek ma już dość rozszerzoną dietę i dlatego taka kupka. Ja karmię deserkami Blankę na razie raz dziennie i też już widzę, że ta kupka gęstsza się robi i ciemniejsza. Także teraz będą lądować placki w pieluszkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U MNIE ALA WCIAZ TAKIE SAME KUPKI ROBI, ALE JA JESZCZE NIC OPROCZ MLECZKA JEJ NIE DAWALAM O NO I HERBATKE I TO WSZYSTKO. ZAUWAZYLAM, ZE CZASAMI ZROBI TAK JAKBY DELIKATNIE GESTRZA, ALE NA OGOL BEZ ZMIAN. kURCZE SZKODA MI TROCHE BO ALA ZACZYNA PRAWIE WOGLE NIE CHCEC JESC BEZPOSREDNIO Z PIERSI. NAJPIERW ZACZELO SIE NA NOC BUTLA, PUZNIEJ W POLODNIE, A TERAZ CIAGLE CHCE BO ZOBACZYLA, ZE JEST JEJ LATWIEJ!! KARMIENIE Z PIERSI MA TAK DUZO ZALET CHOC WCZESNIEJ MYSLALAM, ZE BUTELKA JEST WYGODNIEJSZA ITP- TERAZ JEDNAK ZMIENIAM ZDANIE! DZIS POJECHALAM KUPIC WIECEJ BUTELEK BO MIALAM 2 Z KTORYCH ALA JADLA I NIE CHCE SIE TAK ICH CIAGLE MYC! POZATYM CZASEM ALA JEST MARUDNA I W TYM WYPADKU PRZYSTAWIALAM JA DO PIERSI POJADLA I SIE USPOKAJALA. NO I TE SCIAGANIE MLEKA- JEST STRASZNE!!! MALO PRZYJEMNE- WOLALA BYM ZEBY TO ALA OPRUZNIALA MI PIERSI 😞 ALE NIE MAM SIE CO OSZUKIWAC, OD DAWNA ZACZELA SLABO JESC. ZAMIAST JESC Z PIERSI TO ZABAWY JEJ BYLY W GLOWIE NIE DOJADALA, A PUZNIEJ PRZEZ 3 H MARUDNA BYLA. EHHH KOLEJNA SPRAWA TO W NOCY JAK KARMILAM JA Z PIERSI TO LADNIE ZASYPIALA I TYLKO JA ODKLADALAM DO LUZECZKA I JUZ, A TERAZ NIE ZAWSZE ZASYPIA CO ZMUSILO MNIE DO KOLYSANIA JEJ BO JAK JA POLOZYLAM ZEBY SAMA ZASNELA TO CZEKALAM RAZ 1,5 I NIE DALA RADY. CIAGLE TYLKO SSALA PIESCI, ALBO ROZMAWIALA JAK TU SPAC TRZEBA 😉 NO I WCALE NIE PRZESYPIA MI CALEJ NOCY TAK JAK MYSLALAM, ZE TO BEDZIE PO BUTELCE(NAJWIDOCZNIEJ MOJE MLEKO JEST ZA MALO TLUSTE) DZIS TAK SAMO ZOBACZYLAM, ZE MLEKO Z POPRZEDNIEGO DNIA ZLE SMAKUJE,A NIBY MOZE DO 73H BYC W LODOWCE OD SCIAGNIECIA. CHYBA ZE 20 UNCJI DZIS POSZLO DO ZLEWU. BEDE NA BIERZACO SCIAGAC I DAWAC. NO ALE COZ PROBOWALAM JESZCZE NAMOWIC ALE DO PIERSI CHOCIAZ CZASAMI ,ALE JAK NARAZIE ZOSTALO NAM TYLKO JEDNO KARMIENIE O 4 RANO PIERSIA ( I TO TEZ JUZ DZIS COS ZACZELA MI MARUDZIC) MALY LENIUCH !! ALE POZATYM TO U NAS WSZYSTKO DOBRZE, POKUPOWALAM ALI DZIS TROCHE PREZENIKOW-GRYZACZKI, DZWONIACE ZABAWECZKI ITP 🙂 JEDNA TO JUZ WPROST UWIELBIA (DZIEKI NIEJ NIE PLAKALA W SAMOCHODZIE) JUPIII 😁
A JAK U WAS MALUSZKI- JAKIES NOWE UMIEJETNOSCI?? OGLADALAM OSTATNIO ZDJECIA I FILMIKI Z PIERSZEGO M IESIACA- OH MY ! JAKA ONA BYLA MALUTKA I TAKA BEZBRONNA 🙂 A TERAZ WIE JAK DAC POPALIC MAMUSI HEHEH POWIEM WAM JEDNO- ALE TEN CZAS SZYBO LECI !! 😲
BUZIAKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...