Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A u nas dziś pogoda do bani 😠 niby jest 16 stopni, ale ciemno i chmurno jakby zaraz rozpadać się miało, więc dziś chyba skończy się na przetrwaniu przy otwartym okienku 🥴 chyba, że zawinę Uleńkę w chustę i na szybki spacerek się udamy niedaleki, żeby ewentualnie móc do domu szybko czmychnąć przed deszczem 😁 A Mała śpi od 8:20 do teraz 😮 przebudziła się co prawda godzinę temu, ale zaraz zasnęła... może to ta pogoda tak na nią wpływa. A dziś obiadu nie muszę roić, bo dla mnie została zupka a mężowi gulasz z wczoraj, więc mam wolne i myślałam, że sobie pobaraszkujemy z Niunią 🙃 Ale jeszcze prawie cały dzień przed nami, więc mamy szansę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U nas pogoda dziwna, raz słońce, za chwilę chmury jakby miało padać. Opuściłam sobie dziś spacerek. Wybawiliśmy się w domku 🙂 Teraz Pawełek śpi sobie od dłuższego czasu smacznie w bujaczku i pewnie się już niedługo obudzi. A jutro odwożę go na cały dzień do babci to w końcu posprzątam porządnie w domku i zajmę się prasowaniem bo cała sterta już na mnie czeka 😜
A jak się uda czasowo to może wyskoczymy z mężem do sklepu z meblami bo mamy jeszcze pokój do urządzenia w domu, w zasadzie to dwa ale pomysł mamy na razie na jeden a drugi zostanie sobie na przyszłość. Zresztą i tak na razie nam nie jest potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uzywam paMpers "extra dry" ogolnie lubie je bo ladnie wchlaniaja, ale bardziej jezeli chodzi o wyglad i jakosc to lubie huggies-ale od nich po jednych malych siusiach czoc bardzo i tego nie lubie !
Nie wiem czy wasze maluchy tak duzo placza ostatnio, ale moja Alunia to pobija rekordy !! 😲 Mam nadzieje, ze niedlugo jej przejdzie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
ja jutro ide kupic pampki - mam jeszcze dwie paczki 3 ale jest jutro promocja - za 43 zl 96 sztuk... wiec kupimy. Ja z pampersow mam teraz sleep&play - dobre sa. Te premium care uzywalam 1 i nie za bardzo nam akurat sie spodobaly - trosze "smieradzialo" jak maly nasiusial a w innych pampkach tak nie bylo...ale to tylko nasze zdanie


to prawda MOnic, te premium care strasznie śmierdzą chemią, poza tym są za miękkie i bioderka się nie kształtują odpowiednio, bo dziecko prostuje nóżki, więc z nich zrezygnowaliśmy, żeby nie ryzykować z problemami z bioderkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
kasiaw napisał(a):
Asiul a zadowolona jesteś z tych wielorazówek, nie jest to kłopotliwe?


Jestem megazadowolona, a tak się do nich już przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie inaczej 😁 Mój mąż zresztą też 😁 Ostatnio jak jechaliśmy do sklepu powiedziałam, że pampersy założę Uli myśląc o skarpetkach, bo mamy ich firmowe skarpeciorki, a mój mąż pomyślał, że o pieluchę chodzi i spojrzał na mnie jakbym chciała Ulę skrzywdzić 😜 A kłopotliwe jak dla mnie wcale nie są. Teraz, gdy Ula ciut rzadziej sika (bo kupki w nocniczku od dłuższego czasu lądują) to piorę co trzy dni (no, 2,5), razem z ciuszkami, bo dodaję specjalnego odkażacza, więc można, a przy pięknej pogodzie to kilka godzin i suche (no, wkłady ciut dłużej potrzebują). I nie muszę pilnować, żeby kolejną paczkę pieluch kupić (za to kontroluję ilość piluch, które mi na stosiku zostały 🙂 ), a te 50zł co kilka dni do codziennych zakupów może być obciążeniem budżetu, a czasami pod koniec miesiąca u nas krucho z kasą (chociaż właściwie to nie wiem nawet jak często trzeba kupować nową paczkę :blush 🙂...


ja wydaje na pieluszki DADA 54 zł miesięcznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulA84 napisał(a):
Ale dzisiaj moja Córa miała śpiący dzień... Nie wiem czy to kwesta tej pogody czy po prostu "rosła" akurat 🙂 Już dawno tak długo w dzień nie spała (8-12 a potem 14-17 i po 19 zasnęła już na noc)


Heh ja mam tak codziennie 🙂 Fajnie nie? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co sie dzieje- Ala strasznie placza w samochodzie!! 😞 Jazda samochodem to prawdziwa katorga ostatnimi czasy- nie uspokoi sie dopuki nie wezme jej na rece- a przeciez nie mozna podczas jazdy !! ehhh
Joanna jak tam z twoim mleczkiem, poprawilo sie? Karmisz butla czy piersia?? U mnie pare razy bylo tak, ze Ala w ciagu dnia odmowila butli i chciala piers 😲 takze czasami jej nie moge rozgrysc. Chyba potrzebowala ciepla i zasnoc poprostu przy mnie 😉 A tak pozatym to je ladnie. Cieawa jestem jak to u ciebie tam wyglada.
Alwo powodzenia na wyjezdzie i udanego wypoczynku w Polsce !! 🙂
Co do spania w dzien, to ja nie mam takiego szczescia 😞 Ala ma 2 drzemki po gora 30 min
Mam wrazenie rowniez, ze Ala jest bardzo nerwowa. Szybko sie denerwuje, jest sztywna i ma czesto mokre raczki! Czy waszym maluchom tez sie tak poca raczki ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak pocą się rączki, nóżki też, wtedy wiem, że jej za gorąco i siedzi sobie w domku w samych bodziakach z krótkim rękawkiem.
Nanusia jakoś daje radę jeszcze z cycem 🙂 butlę dawałam 2 razy z moim mleczkiem, raz jadła ładnie bo na pol śpiąco, a za zdugim razem wypluwała, nie chciała, rwała się i musiałam jej dać prawie pustego cyca, na szczęście podjadła i usnęła. Pije herbatkę hipa na laktacje i karmi wieczorkiem, do tego dużo dużo wody i jak na razie sie najada, chociaż wiem, ze je malutko bo po 70, 80 ml, no i widocznie jej to wystarcza bo w tydzień przybrała 600 g,
Słuchaj kochana, może Ala tak przeżywa ten skok rozwojowy, potrzebuje bardziej Twoich przytulasków, ale czemu podczas jazdy autem to nei mam pojęcia, może wtedy za dużo się dzieje. Ja dzisiaj nie mogłam wykąpać do końca Blanusi, jestem u rodziców i jak wlożyłam ją do wanny to po chwili zaczęła się drzeć w niebo głosy i musiałam ją odrazu wyjąć i przytulić, po chwili się uspokoiła i dałam jej cyca, jadła ze smakiem, więc chyba była bardzo głodna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do autka to u nas wrecz odwrotnie - uwielbia jezdzic. Nauczyl sie nawet wydawac dzwieki "bum, bum" - ze tak autko robi...ale zeby nie bylo az tak idealnie to ma tez czeasem jakies napady marudzenia i wtedy jak jedziemy to niestety szukamy szybko parkingu i uspokajamy sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
asiulA84 napisał(a):
Ale dzisiaj moja Córa miała śpiący dzień... Nie wiem czy to kwesta tej pogody czy po prostu "rosła" akurat 🙂 Już dawno tak długo w dzień nie spała (8-12 a potem 14-17 i po 19 zasnęła już na noc)


Heh ja mam tak codziennie 🙂 Fajnie nie? 🙂


Fajnie, tylko jakoś tak jej za mało dla mnie było jak tak cały czas spała ;p nie miałam za bardzo kiedy się nią nacieszyć 😜 Generalnie też nie mamy kłopotu ze spaniem w dzień, ale wtedy to jakoś wyjątkowo Uli to spanie szło 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobranoc Dziewczyny, nie ma co tu tak samej siedzieć 😜 a i spać się chce 🙂

Swoją drogą ciekawe jak tam Alwo ze wszystkim sobie poradziła, oby i pakowanie i podróż dobrze i szczęśliwie zniosła cała rodzinka 😘

I tak ostatnio o Malwince myślałam... Strrrrrasznie dawno jej nie było u nas... Ciekawe dlaczego i jak jej się wiedzie?...

No to jeszcze raz dobrej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
nanusiu u nas procz raczek to tez nozki sie poca...ale najgorzej jest z glowka 😞 jak sie nerwus zezlosci to od razu ma mokra glowke

No wlasnie jak sie zlosci to juz wogle glowke tez ma mokra- jak po kapieli hmmm nerwusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Nanusia moje tez nie lubila jezdzic autem w foteliku to wyjelam ta wkladke i od razu jest lepiej..Dzisiaj spala w foteliku 4 godziny i nic jej nie przeszkadzalo. Wczesniej tez plakala, ze musialam ja na rece brac w samochodzie.


Maja moze cos w tym jest- sprobuje to wyjac i zobaczymy oby to bylo to 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna ciesze sie ze jakos tam idzie i ze cycusiem karmisz. Ja ostatnio tez caly czas cyc tylko o 6 raz jej daje butle na ten dlyzszy sen i puzniej okolo 23 i puzniej juz tylko cyc bo cos zaczela protestowac jak zaczesto butle jej chcialam dac 😁 Ale to dobrze bo ja uwielbiam karmienie prosto z piersi- tylko zeby sie az tak nie rozgladala w czasie karmienia bo tylko bierze i wypluwa cyca bo zaraz chce na cos patrzec 😜
Pozatym mam dla ciebie rade ogladalam dzis filmik o karmieniu piersia itp i wlasnie mowili, ze jak chce sie pobudzic laktacje to po kazdym karmieniu piersia odczekac chwilke i zaraz uzyc laktatora na 2 piersi przez okolo 10 min - po kilku dniach zauwazysz ze twoje zapasy mleczka sie zwiekszyly, ale to trzba dac piersiom chwile czasu zeby zaczaily, ze musza produkowac wiecej ( to ponoc jest sekret na dobra laktacje! Takze powodzenia 🙂 no i pozatym sciagaj sobie mleko jak np BLaneczka spi te 7 godzin w miedzy czasie no i nocne karmienia sa bardzo wazne bo wtedy jest najwieksza produkcja mleczka 😉 3mam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
27 zł kosztuje jedna paczka, czasem jest promocja to 24 zł. Jedną pakę zużywam w 2 tygodnie, ile to dziennie pieluszek wynosi to nie liczyłam 🙂 tak wychodzi bo Blanka mało kupek robi i nie ma potrzeby często zmieniać pieluszki, przez miesiąc było tak, że raz na 3 dni, lekarz mówił, ze to jej się unormuje i ze najwazniejsze ze na wadze przybiera, ze nie ma czym sie martwić i cześciej ją do cyca przystawiać. Na pewno na noc ma tylko jedną pieluszkę, bo w nocy sie dużo nei moczy, poza tym jak ją przebierałam to juz nie chciała zasnąć 🙂 wszytsko z pupą jest ok, ani razu nie miała odparzeń, a pielsuzki sa bardzo chłonne!
No i muszę Wam powiedzieć, chociaz nie chce zapeszyc, ale w nocy miałam więcej już mleczka po tym karmi 🙂 oby tak zostało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...