Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kurczę siedzę czytam spokojnie piszę a mój synek tak pięknie śpi szok w dzień w domu jakaś nowość 😜 😜 😜

witajcie kochane 😘 😘 😘 wszytko nadrobione 😉 tyle się u Was dzieje nawet już pozapominałam co u której 😉
co do podawania marchewki czy jabłka to jedno wiem na pewno polecają najpierw podawać warzywa niż owoce ze względu że owoce są słodkie i dzieci póżniej nie chcą jeść warzyw no i ja unikałabym wywarów różnego rodzaju ale tylko ze względu na to że jak póżniej mamusia będzie chciała słoiczek kupić bo z jakiegoś powodu nie będzie miąłą czasu na gotowanie to poniesie klęskę dziecko nie będzie chciało tego zjeść ponieważ te gotowe słoiczki nie mają smaku takie wiecie nie przyprawione są ,jałowe blee ale jak już podaje się słoiczki to polecają te hippp bo niby z ekologicznych upraw są 🙂
u Nas ok Gabryś waga 7 kilo ....3 miesiąc na dniach zdrowy, duży i strasznieeee ciężki biedne moje plecy chociaż nacodzień go nie noszę ale samo kąpanie, kładzenie do łóżeczka daje plecą w kość a na męża na razie nie mogę liczyć bo fuchę dorwał i po pracy wraca je obiad i tyle go widzieli wraca dopiero ok 21-22 do domu mały jeszcze trochę i tatę tylko na zdjęciu będzie oglądać tym bardziej że za tydzień do Polski jedziemy i ja zostanę prawie do końca czerwca a on wraca po tygodniu i do pracy 🤪
my we wtorek mamy pierwsze szczepienia dwa w nóżki (tutaj trochę inaczej jest nie szczepi się w ogóle grużlicy i żółtaczki wątrobowej pneumokoki za to w pakiecie 🙂 trochę się boję jak to będzie ale Wasze dzieciaczki takie dzielne był to i my sobie poradzimy 🙂 ciekawe tylko jak będzie póżniej bo jak będzie ok to już w czwartek do Polski a jak nie to w zależności od małego albo w piątek albo w sobotę a tam to się będzie działo już karnet na basen kupiony rodzinka grafik zapisuje u kogo kiedy 🤪 😜 🤪 jednym słowem mąż po tygodniowym urlopie pewnie na pyszczek padnie i dopiero w Danii odpocznie 🙂 ale wiadomo rodzina stęskniona no i większość rodzinki małego to tylko na zdjęciach ogląda
ale się rozpisałam mały śpi a ja piszę i piszę zamiast się za robotę wziąć mielone czeka na przyprawienie a mi się nie chce hihiih 🙂
miłego weekendu 😘 😘 😘
aha Monic daj znać jak mały podróż zniósł bo mój też niby lubi jeżdzić tylko ruszymy a on już śpi ale wiadomo do Polski to trochę dalej i się zastanawiam jak to będzie 🙂 może jakieś praktyczne wskazówki któraś zna od siostry mamy cioci na takie dłuższe trasy 🙂
no teraz to już chyba wszystko papapapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jestem
🙂

nanusia ja tez mam sucha skore dlatego uzywam tylko mydelka dove - sprawdza sie idealnie - nawet malego juz w nim myje i ma super skore po tym mydelku - nic mu sie nie dzieje

co do basenu - super bylo 😁 maly zaqdowolony - bardzo lubi "plywac" na brzuszku, mniej na pleckach.. Duzo atrakcji jak dla niego bo byly inne dzieci i plywalo duzo zabawek kolorowych. woda ciplutka i nawet jak sie troche napil przez przypadek to nie plakal - nic sie mu nie stanie bo to solanka... tomek z nim plywal a ja robilam fotki. Za tydzien tez biore stroj i w czasie gdy oni sobie tam razem ja moge za darmo z jacuzzi korzystac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alwo - u mie bardziej mu smakuje marchew niz jablko mimo iz zaczynalam od jablka - teraz musze mu mieszac by chcial jablko. Dzis mamy loiczek z jablkiem, marchewa i brzoskwinia - pani dokotr polecala juz wprowadzic 😁 kupilam tez sloiczek z dynia i na dniach ugotuje marchew do tego i pomieszam mu razem (niestety o tej porze nie dostane w sklepie dyni)

co do smaku masz racje - sloiczki sa bleeeee 🙃 dlatego traktuje je jako ostatecznosc albo jak czegos nie moge dostac (przyklad dynia).. dlatego pozwalam sobie dodawac odrobine wywaru - to sa dwie - trzy lyzki zeby marchew nie byla za sucha - a ten wywar to robie na udku i marchwi i pietruszce i selerze. Nie doprawiam go zadna wegeta czy sola... no chyba ze raz marchew robilam bez niczego (nie bylo udka - az wstyd:blush 🙂 no i do wody dodalam odrobine soli i cukru - tak mi polecil kucharz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od początku używam do kąpieli oilatum soft, czasem kiedy jest jeszcze troszke kremu na pupce używam płynu do mycia johnson's baby nie trzeba przy tym stosować innych kosmetyków ja tylko czasem używam oliwkę na ciemieniuchę.

Monic pokaż Nam jakieś zdjęcia z basenu twojego Filipka bardzo jestem ciekawa 🙂 🙂

Dziewczyny skąd macie "przepisy" na papki dla dzieci??, szukam w necie ale nie bardzo mogę coś konkretnego znaleźć. Podajcie jak przyrządzacie jedzonko dla maluszków 🙂
Ja dzisiaj pierwszy raz podałam Piotrkowi marchewkę z jabłuszkiem wcinał jak nie wiem i miał taką zadowoloną minkę aż szkoda mi było mu ją zabierać tak mu smakowała ale dałam tylko 2-3 łyżeczki na spróbowanie. Ostatnio też przy ostatnim karmieniu mnie zadziwi w ciągu dnia je 100-120ml na jeden posiłek a na kolacje zjada 180ml i chce jeszcze ale nie chcę go przekarmić i daje tylko tyle i nie śpi wcale długo jak mogło by się wydawać bo budzi się po 3h żeby dać mu smoka i całuska, później za następne 3h troszeczkę zje (30-40ml) i idzie spać później za następne 3h dopiero normalnie zje. Już nie mogę się doczekać aż zje ładnie i pośpi troszkę dłużej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Hmmm... Generalnie to jestem w szoku, że tak swoje dzieci karmicie już... Wszędzie się naczytałam, że butelkowe dzieci od 4 miesiąca stałe pokarmy a cyckowe od 6 nawet, a tu już przed ukończeniem 3... Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak one jedzą, bo przecież mają jeszcze odruch wypychania języczkiem "ciał obcych" z buźki... Mi w każdym razie się nie spieszy, żeby podawać Uli coś innego poza cycuszkiem jeszcze przez dłuższy czas.

Dochodzę do wniosku, że moja Córeczka to chyba mistrzynią sportową nie będzie, bo w porównaniu z osiągami Waszych dzieci to ona jakaś taka "nieruchawa" 🙃 Może pójdzie jej w intelekt za to 😁 Nie żebym się martwiła, dla mnie Ula to cud świata i mistrzyni w swojej kategorii w której jest jedyną zawodniczką 🙂 i stanowczo za szybko "dorasta" 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiul 🙂

Powiem szczerze, że Pawełek skończył już trzy miesiące ale też wcale nie zamierzam się spieszyć z podawaniem mu czegoś innego niż mleczko. Zresztą na wszystkich tych jedzonkach pisze, ze najwcześniej od 4 miesiąca. Nasza lekarka też powiedział, ze stanowczo za wcześnie i jak na razie w menu Pawełka są dwie pozycje: mleczko i herbatka 🙂 I tak nam dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Edzia moja Ala to spi roznie, ciezko ja rozgrysc-szczegolnie w dzien. Nocny tryb zaczynam kolo 19 spala zawsze do 23 ale teraz ostatnio budzi sie o 22 i ma oczy szeroko otwarte, a wczesniej byla pol spiaca i po karmieniu odrazu spala. Teraz trzeba ja troche usypiac, ale staram sie jej nie kolysac. Potem zasypia okolo 23 i spi czasem do 2 a czasem do 4 jak dobrze jej sie spi i brzuszek nie dolega... Dzis np mialam problem bo tak jak zawsze po kapieli chciala spac- tak dzis protest!! Dzis wogle mnie wymeczyla bo znowu w dzien spac nie chciala- nie mialam zadnego odpoczynku od niej 😞 Kocham ja mocno i uwielbiam nad zycie, ale poprostu dzis tak plakalam jak durna jak nie chciala spac po kapieli. Zostawilam ja w lurzeczku, a ona poplakiwala, a sama poszlam do sypialni na luzko i krzyczalam i plakalam w poduszke! Nie myslcie ze jestem jakas nienormalna, ale uwierzcie tak ciezko byc samej bez rodziny-zadnej pomocy, zadnej odskoczni, a czlowiek przeciez potrzebuje choc na chwile odetchnac, oczyscic mysli! Moj maz nie jest pomocny-niestety nie moge sie z nim dogadac. Jak chce mu dac Ale na chwile, to zawsze ma pretensje, ze robie to w nieodpowiednim momencie i ze moglabym mu dac znac wczesniej, zeby on sobie mogl cos zaplanowac ehhhh Dzis nawet nie mialam jak zjesc przez caly dzien, na krakersach, czekoladzie i podjadalam wszystko to co bylo na stole w biegu. Jestem tak zadna jakiegos obiadku, ze normalnie idzie zwariowac. Jejq sory znowu sie uzalam nad soba- nie wiem moze przesadzam tak jak to moj maz mowi, ale poprostu nie potrafie inaczej....
Co do jedzonka to ja tez dopiero od 4 miesiaca bede cos podawac, czytalam ze dopuki dziecko nie bedzie siedziec samo nie powinno sie podawac nic oprucz mleczka i ewentulanie herbatek itp. U mnie Alunia narazie na cycusiu i herbatce z koperku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia nikt nie pomyśli, że jesteś złą matką czy coś takiego. Każdej z nas zdarzają się momenty zwątpienia. Szczególnie, jak się nie ma oparcia. Ale pamiętaj, że zawsze masz nas. Jak będziemy mogły, to pomożemy, wirtualnie przytulimy i pocieszymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my wcinamy jabuszko i baaardzo nam smakuje 🙂 🙂 🙂 a minki ma przy tym przesłodkie 🙂 Tak nie poradnie próbuje zassać to jedzonko a jak mu wyskoczy to śmieje sie w głos 🙂 języczkiem potem długo jeszcze mieli jakby czekał że coś tam na nim jeszcze sie znajdzie hehe słodziak mój kochany 🙂 🙂 🙂

Co do spania nie chce zapeszać ale jak narazie jest suuper 🙂 Tak o 18 go kapiemy potem usypia i o 20 dAJE mu na śpiąco mleczko wypija 150 ml i śpi do 4 rano potem znów 150 mleczka i śpi do 7 czasem 7.30 🙂 w dzień mało bo tak co 2,3 h zasypia na godzinke półtora 🙂

Co do pomocy ze strony męża ja nie moge nazekać jak Dawid jest w domku nie w pracy to zajmuje sie małym praktycznie cały czas a ja mam wolne 🙂 to takie fajne uczucie że można odpocząć a maluszek jest pod dobrą opieką 🙂 Kapie go karmi przebiera 🙂 w nocy też wstaje do niego ogólnie mamy taki system że do czwartej rano ja sie nim zajmuje i z nim w pokoiku śpię a po 4 mąż chyba że ma na rano to odwrotnie 🙂 Jestem bardzo zadowolona że tak sie spisuje i nanusiu naprawde musi być ci cięzko samej z tym wszystkim bo ja wiem i mam tak ze czasem potrzebuje pobyć sama albo zrbić cos dla siebie. W zeszły weekend przez 3 dni byłam praktycznie sama z małym bo mąż akurat musiał i do pracy i do szkoły i wiem jakie to męczące...ale 3 maj sie kochana twarda jesteś bo dzielnie to znosisz napewno nie jedna młoda mama tak wspaniale by sobie nie poradziła jak ty a upust emocji trzeba czasem dać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Nanusiu ja Cię podziwiam, bo naprawdę świetnie dajesz sobie radę sama. Mój mąż bardzo mi pomaga i nie wiem czy bym sobie bez niego poradziła dlatego absolutnie jesteś świetną mamą i niczym się nie przejmuj. A każda z nas ma czasami dość i każdej chce się płakać. I wyżalaj nam się kiedy tylko poczujesz potrzebę bo po to nas tu masz. I głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje dziewczyny - kochane jestescie !! 😘 Nie ma to jak ktos ci w koncu powie, ze jestes normalna... Bo jak dotychczas z meza ust slysze te odwrotne slowo- nienormalana! No a dzis dzien mamy 🙂 ( nasz pierwszy) wiec wszystkiego najlepsiejszego moje kochane mamusie, oby nasze pociechy byly dzis dla nas laskawe heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nanusia świetnie sobie dajesz radę, jak piszą dziewczyny każda z Nas ma chwile słabości! Szkoda tylko, ze nie możesz się z mężem dogadać 😞 jego wsparcie jest dla Ciebie bardzo ważne i dziwie mu się, że nie potrafi tego zrozumieć, ale to tylko facet!
Doskonale Cię rozumiem, bo ja też jestem sama, bez rodziny, mąż tylko w weekendy jest. Wtedy kąpie i czasem posiedzi z Blanką, u Nas o tyle jest dobrze, że ona śpi w ciągu dnia po ok 8 godzin, budzi się na godzinkę lub dwie i idzie dalej spać. W nocy tylko ja wstaje bo karmię piersią, nad ranem czasem wstanie mąż jak jest zeby dac jej smoczek.
A dzień matki to jest 26 maja 🙂

A z jedzeniem i spaniem u Nas to różnie, jeśli chodzi o jedzenie to nie jestem w stanie powiedzieć ile zjada, staram się ją karmić co 3 godziny,jednak nei zawsze ona chce. W nocy je 2 razy, spi najlepiej po kąpieli od 19:30, 20h do 00, 1 lub 2h różnie. Pozniej juz co 3 godziny się budzi, a ostatnio zaczęła wstawać o 5h rano na godzinkę, bo ok 6h idzie z powrtoem spac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
Dziekuje dziewczyny - kochane jestescie !! 😘 Nie ma to jak ktos ci w koncu powie, ze jestes normalna... Bo jak dotychczas z meza ust slysze te odwrotne slowo- nienormalana! No a dzis dzien mamy 🙂 ( nasz pierwszy) wiec wszystkiego najlepsiejszego moje kochane mamusie, oby nasze pociechy byly dzis dla nas laskawe heheh

hihiihi nanusia coś się kochana pomyliłaś ale to pewnie zafascynowanie córeczką wychodzi nasze święto pierwsze to fakt ale dopiero po 20 maja 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monik widzialam, ze na Naszej Klasie napisalas mi, ze chlopcy nie moga nasic takich opasek. Moze takich opasek nie, ale moga np nsic wandamki, muchy, krawaty 😁 to tez jest takie slodziaszcze ! 😁

A co do tego, ze sobie daje rade to poprostu wiem, ze nie mam innego wyjscia. Maz od kilku dni widze, ze probuje cos tam wiecej z mala sie zaprzyjaznic-chyba zrobilo mu sie przykro bo jak ostatnio bral ja na rece to plakala w nieboglosy, ogladala sie za mna i jak tylko bralam ja ja to sie odrazu uspokajala ! Wogle czasami nawet na niego za dlugo popatrzyla i tez w placz heheh Pokazala tatusiowi, ze jak tak dalej bedzie to nie bedzie go lubic 😉 Joanna widze, ze my to na tym samym wozku jedziemy, tak jak zawsze czytam co piszesz to doslownie tak samo ! ( z tym, ze napewno jak twoj maz by nie pracowal tak jak pracuje to by siedzial z cora ciagle ) Ale damy rade bo innej obcji nie ma. A dziewczynom ktorym mezowie tak pomagaja to tylko pozazdroscic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie chce wybrać się na sklepy jak się podleczę trochę i kupić coś małemu. A teraz wykorzystam chwile, ze Pawełek usnął w bujawce i lecę pod prysznic 🙂 i ubrać się bo siedzę jeszcze w szlafroku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...