Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
ja to sie jeszcze zastanawiam jak to jest w wodzie jak przesz i np zrobisz kupe. takie glupie pytanie, no ale moze sie tak zdarzyc 🙂

Z tego co mnie pamięć nie myli to zmieniają wodę co jakiś czas no a jak się cos wyskoczy, nie koniecznie dziecko to pewnie zaraz poproszą z wody , żeby posprzątać. A! nie wiem czy słyszałyście, oni tutaj nie stosują lewatyw i nie golą więc jakby co to we własnym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny ja jeszcze w 2paku 😉
No tak u mnie powoli kobitki sie juz rozpakowywuja 😉
A jesli chodzi o lewatywe to tez sie wlasnie zastanawialam nad tym czy robia czy nie, ale oczywiscie Bagira mnie wyreczyla i sie dowiedzialam.
Hmm nie wiem ogladalam kiedys na jakims filmiku jak kobieta rodzila w wodzie, ze polozna normalnie wylawiala tzw.kupke takim przyzadem jak sie cos dzialo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
co do lewatywy to poprosilam juz mame by mi wyslala. moj maz sie ze mnie smieje ze juz mnie widzi jak ja w bolach sobie lewatywe robie 🙂

Mąż ma rację 😁 Chyba najlepiej zrobić przy skurczach co 10 minut ale kto zagwarantuje ze skurczy nie ustaną 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
Czesc dziewczyny ja jeszcze w 2paku 😉
No tak u mnie powoli kobitki sie juz rozpakowywuja 😉
A jesli chodzi o lewatywe to tez sie wlasnie zastanawialam nad tym czy robia czy nie, ale oczywiscie Bagira mnie wyreczyla i sie dowiedzialam.
Hmm nie wiem ogladalam kiedys na jakims filmiku jak kobieta rodzila w wodzie, ze polozna normalnie wylawiala tzw.kupke takim przyzadem jak sie cos dzialo 🙂

Loli, jakie Ty filmy oglądasz 🤪 Powiem Wam ze się nad tym nawet nie zastanawiałam nie wiem czemu. Dobrze wiedzieć ze w razie czego będą wyławiać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
Bagira pelno jest takich filmikow na youtube 🙂 oczywiscie po angielsku

Wiem, sama pełno widziałam ale żadnego aż z takimi szczegółami 🤪 Jak byłam w pierwszej ciąży to oglądalam filmy porodowe żeby zobaczyć nieco z bliska jak to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira no ja tez mam nadzieje ze bede miala jakis szybki, malo bolacy porod.
No ale wiadomo chyba kazda kobieta sie tak nastawia psychicznie na to wszystko, a puzniej sie okazuje jak jest naprawde 😞
Troszke sie boje 😞 jeszcze 6 dni mi wsumie zostalo, ale nigdy nic nie wiadomo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
Bagira no ja tez mam nadzieje ze bede miala jakis szybki, malo bolacy porod.
No ale wiadomo chyba kazda kobieta sie tak nastawia psychicznie na to wszystko, a puzniej sie okazuje jak jest naprawde 😞
Troszke sie boje 😞 jeszcze 6 dni mi wsumie zostalo, ale nigdy nic nie wiadomo 😞

Wiesz, mi łatwiej było zakłada że będzie strasznie i długo bo lepiej sie rozczarować pozytywnie 🙂
Fakt prawie 12 godzin to trwało ale nie było najgorzej, zeby jeszcze nie było kłopotów z łożyskiem to naprawdę było fajnie, jesli tak można powiedzieć o porodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej nusia no kurcze jeszcze siedzi siedzi 🙂 w brzusiu chyba jej dobrze 🙂
Ale nie powiem bo to lekko zdenerwowanie wiadomo jest 🙂 jeszcze moze jak by to był poród w polsce gdzie wszystko rozumiesz co do ciebie mowia to moze i bym sie az tak bardzo nie stresowala.
No ale jakos damy rady 🙂 - co pewnie czekasz na jakies relacje jak to wyglada tutaj czy cos ? ale ty nie rodzisz na tootingu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
Nusia tlumacz przy porodzie ????? 😮 😮 yyy raczej bym nie chciala zeby jakas obca baba siedziala kolo mnie i mi tlumaczyla

Moja znajoma tłumaczka często jest przy porodach 😉 Jakos tez sobie tego nie wyobrażam. Loli, nie martw się położna bardzo mało się odzywa a "Well done " czy " Push " zrozumie nawet osoba znająca słabo język. Potem, jak przychodzą w czasie pobytu w szpitalu to sporo gadają ale dasz sobie radę. One sa dość cierpliwe 🙂
A tak poza tym Loli, jak się czujesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiadomo , nie mowie ze z angielskim az taka lipa zeby cos nie rozumiec 😉

A jak sie czuje? hmm powiem ci ze jak na dzien dzisiejszy to bardzo kiepsko, strasznie mnie bola dolne krzyze ktore promieniuja mi bolem do midnicy i jajniki masakrycznie bola 😞 5 razy gorszy bol niz przy miesiaczce 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
No wiadomo , nie mowie ze z angielskim az taka lipa zeby cos nie rozumiec 😉

A jak sie czuje? hmm powiem ci ze jak na dzien dzisiejszy to bardzo kiepsko, strasznie mnie bola dolne krzyze ktore promieniuja mi bolem do midnicy i jajniki masakrycznie bola 😞 5 razy gorszy bol niz przy miesiaczce 😞 😞

Jeszcze masz dobrze ze gadają po angielsku bo Szkota to nawet Szkot nie zrozumie taki bełkotliwy ten ich język.
Te bóle sa przez hormony które powodują rozszerzanie miednicy męczyłam się nimi 2 miesiące przed porodem i 1.5 po , nie mogłam chodzić, tylko ka krzesełku sie odpychałam zeby do ubikacji jakoś dotrzec, bardzo sie boje powtórki. Pewnie masz wąskie bioderka dlatego tak mocno to odczuwasz, wiem ze sporo kobiet przechodzi to prawie bezobjawowo. A położna mówiła czy mała już ustawiła sie do wyjścia ?
Właśnie miałam zapytać i zapomniałam, skleroza ciążowa :d Czy zmieniłaś się cos na twarzy jak to mówią córa urode zabiera, bo po sobie żadnych zmian nie widzę póki co, z tym ze moja mamuśka ze mna kwitnąco wyglądała więc może tez będę mieć to szczęście :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w bioderkach troszke szczupla zawsze byłam ale wiadomo teraz to sie troszke poszerzylo sprzodu stylu 😁 wiadomo.
Hmm co do urody i twarzy to powiem ci ze na samym poczatku wszyscy do mnie mowili ze bedzie chlopak bo sie nic nie zmienilam na twarzy !! i ani razu nie uslyszalam od nikogo ze dziewczynka a puzniej jak sie okazalo ze kobitka to kazdy byl w szoku.
Wjec ludzi mowili ze urody mi nie zabrala ale powiem ci ze tak na swoje oko to widze ze mi sie lekko zbrzydlo nie wiem moze to chormony i te pare kilo do brzodu 🥴 🥴
Zycze powodzenia bo juz chlopczyka masz wjec, dziewczynka do parki by sie przydala jak najbardziej.
A z zachcianek nie masz bardziej na slodkie?? bo ja wsumie na poczatku to mialam róznie raz tak , raz tak ale puzniej to strasznie duzo slodkiego... a i jakos miesa nie zbytnio jem- zalezy jakie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...