Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Gosiaa ciesze sie bardzo,ze poznalas juz ta przyjemnosc.Teraz juz bedzie to z kazdym dniem mocniejsze.Loli ja od poniedzialku w lozku leze.A te skurcze sa przepowiadajace.I normalnie jesli ktos je ma,to pojawiaja sie ok.37-38 tyg.Ale niestety ja mam ta cholestaze.I w jej przypadku ok.70%porodow w tym kraju konczy sie przed terminem.Dlatego wlasnie ciagle mnie monitoruja.Jutro znowu do szpitala trzeba jechac...


mam nadzieje ze dotrwasz z brzuszkiem jak najdluzej 🙂 nie moge sie doczekac az zobacze ta Twoja slicznotke :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moj porod

mala cala noc miala szal i moj do niej do brzuszka gadal zeby sie uspokoila bo w koncu cos mi tam rozwali w srodku. polozylismy sie spac okolo 12 i nie moglam zasnac. stwierdzilam, ze pojde do toalety to moze mala sie pobuja i uspokoi. wrocilam do lozka, odwrocilam sie na drugi bok i poczulam dwa gluche pekniecia w brzuchu. zrobilo mi sie mokro, bylo kolo 1 w nocy. obudzilam mojego, myslal ze jaja sobie robie i budze go do pracy. lalo sie ze mnie masakrycznie. zadzwonilismy do szpitala i kazali nam przyjechac na kontrole.

dostalam lekkich skurczy po drodze. co 3-4 min, ale lekkie i krotkie.
w szpitalu zanim ktos mnie ogladnal czekalam w poczekalni prawie 2 godz. polozna mnie zbadala i byl tylko 1 cm rozwarcia, dopiero zaczal odchodzic czop.kazali nam jechac do domu.
w drodze do domu skurcze juz ostro dawaly mi popalic.
w domu sciagnelam posciel z lozka i rozlozylam na podlodze, koldre, poduszki, pilke do cwiczen itp i uwilam sobie gniazdko jak kotka
moj maz mial mi liczyc skurcze ale co rusz zasypial przy zegarku. zabralam wiec mu go i kazalam spac. okazalo sie ze znacznie lepiej znosze skurcze jak on spi, skupialam sie na czyms, np liczylam platki kwiatkow z poscieli itp. miedzy skurczami udawalo mi sie zasypiac. okolo 8 rano mialam skurcze co 1-2 min trwajace 45 sekund.
zadzwonilam po karetke. obudzilam meza.
w szpitalu po badaniu mialam 6cm rozwarcia (w trakcie 4 godz sie zrobilo). przed badaniem przez chwile czekalismy w miejscu gdzie kobiety przychodzily na usg itp. ja jak mialam skurcze to sobie jeczalam i jacek mowil, ze jak patrzaly na mnie to lapaly sie za brzuchy i mialy przerazone miny
a jak kazali mi sie isc wysikac, to kazalam jackowi wyscielic kibelek bo inaczej nie usiade
o 11:30 dostalam epidiural. o 14 mialam 9cm rozwarcia i nie bylo postepu az do 21 kiedy to zapadla decyzja o cesarce (wydaje mi sie ze podjeli ja wczesniej bo juz od 16 nie kazali mi nic jesc i pytali sie kiedy jadlam ostatnio). mialam tez kroplowke na skurcze, przyszly mocne, czulam je pomimo znieczulenia.
o 23:08 zaczela sie operacja a mala wyciagneli 3 min pozniej. moj maz nosil ja na rekach. przyniosl mi ja pokazac, a potem zagladal i mowil mi co mi wlasnie robia

a potem sie poplakal i nie mial mu kto lez i gilkow wytrzec

ogolnie to co sie dzialo po porodzie dalo mi tak w kosc, ze porod przy tym wszytskim to pikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to witam spowrotem.Z malutka wszystko obowiazkowo w porzadku.Tylko ja sie troche zmartwilam,bo na ktg wyszlo,ze te skurcze co mam,to nie sa te braxtona tylko juz te normalne porodowe.Na szczescie nie sa zbyt mocne.Nastepne ktg mam we wtorek i dowiem sie czy cos sie w tej kwestii zmienilo.Jezeli by sie do tego czasu nasilily,to mam sie zglosic na triage.Polozna najpierw sie ostro zdziwila,a potem stwierdzila,ze w koncu przy cholestazie 70%porodow konczy sie przed terminem,wiec pewnie i mnie to dotyczy.A ja twaro wierze,ze malutka jeszcze z 2-3 tygodnie w brzusiu posiedzi 😉
Nusia ale mialas przeboje.Mam nadzieje,ze u mnie bedzie lepiej 🙂Loli w 33 tyg mala wazyla 2300 wiec sie naprawde kawal baby zapowiada 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj bylam w rzychodni i na badania przyszla angielka z noworodkiem na moje oko nie wiecej niz 2 tyg i sie przerazilam jakie to dzieciatko jest malutkie! a ta angiela nosila je jak jakas lalke malo co nie przelamala, ubrane dzieciatko bylo na krotki rekaw tyko pozniejjakis kaftanik jej zalozyla jak wychodzili. Ci anglicy to zyja bezstresowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
No to witam spowrotem.Z malutka wszystko obowiazkowo w porzadku.Tylko ja sie troche zmartwilam,bo na ktg wyszlo,ze te skurcze co mam,to nie sa te braxtona tylko juz te normalne porodowe.Na szczescie nie sa zbyt mocne.Nastepne ktg mam we wtorek i dowiem sie czy cos sie w tej kwestii zmienilo.Jezeli by sie do tego czasu nasilily,to mam sie zglosic na triage.Polozna najpierw sie ostro zdziwila,a potem stwierdzila,ze w koncu przy cholestazie 70%porodow konczy sie przed terminem,wiec pewnie i mnie to dotyczy.A ja twaro wierze,ze malutka jeszcze z 2-3 tygodnie w brzusiu posiedzi 😉
Nusia ale mialas przeboje.Mam nadzieje,ze u mnie bedzie lepiej 🙂Loli w 33 tyg mala wazyla 2300 wiec sie naprawde kawal baby zapowiada 😁


monisia zycze Ci aby ta Twoja perelka jak najdluzej byla w brzuszku i sie super rozwinela a pozniej Ci rosla i wyrosla na zdrowa, sliczna dziewczynke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje gosiaa 🙂No mam oba 🙂Szukaj pod Monika Dratwicka 😉To ja znikam spac.Bylam dzis u siostry i caly dzien mnie te skurcze meczyly 😞 😞Caly brzuch mnie boli i nie mam sily chodzic.Mam nadzieje,ze jutro bedzie lapiej.Dzis mam taki parsywy humor,normalnie mam ochote plakac 😞Wszystkiego mam juz dosc!!Dobra ide,nie bede jeszcze was dolowac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...