Skocz do zawartości

Ciazowki w UK :) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ktoras z was prosila aby ktoras mamuska napisala co braka do szpitala a wiec tak:

Recznik- ja wzielam ale i tak to dostalam chyba ze 3 w szpitalu
Pizama- ja mialam tylko jedna, ale przy porodzie dali mi taka szpitalna
Zel pod prysznic
Dezodorant
Podpaski- ja kupowalam w Boots takie podpaski po poodowe u mnie one sie sprawdzialy ze 2 opakowania .
Majtki po porodowe- hm ja mialam normalne bawelniane przepuszczajace powietrze i nie zakladalam tych po porodowych.
Gazeta-ksiazka lub cos w tym stylu.
Kapcie
Cieple skarpety
Gumki-opaski do wloskow


Dzidzia:
Wiadomo ubranka.
Pampersy
Smoczek- gral u mnie bardzo duza role , poniewaz moja coreczka nie umiala kompletnie ssac! i smoczek jej w tym pomogl!


Hmm ja sie spakowalam tak w 35-36 tyg. bo wtedy to juz nie wiadomo co sie moze stac kazdego dnia.


p.s jak mi sie jeszcze cos przypomni to dam wam zxnac 🙂 lub pytajcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • nusia27

    1457

  • MonisiaD

    2339

  • gosiaa21

    1542

  • MajaCh

    1981

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kaasiaak napisał(a):
witajcie,
dawno tu nie zagladalam.
nusia - gratuluje maluszka, niech sie zdrowo chowa. 😘 sliczna kruszynka 😘

odnosnie butelek - ja uzywam tommee tippee. wszystko kupuje tej firmy. jestem zadowolona,
mala placze, dopisze potem


konczac ten watek - mam ich sterylizator, podgrzewacz, pojemnik na zurzyte pampersy, itp. dobrze jest kupowac jednej firmy produkty, nie mixowac, bo wtedy wszystko jest kompatybilne.

co do torby do szpitala - uzupelniajac liste Loli - warto wziac z soba plyte z ulubiona muzyka, druga pidzame na w razie czego, wkladki laktacyjne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
loli mam pytanie 🙂 czytalam sobie posty te strae sprzed 7msc i przeczytalam ze dostalwalas macierzynskie. Skad dostawalas od job center czy od swojego pracodawcy? bo ja za smp1 czekam juz 3tygodnie i tak samo za mat b1 ktore mialo przyjsc w ciagu tygodnia ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
mam pytanie co do tyc podpasek bo hmm... ☺️
co z kobiet w ciazy zlatuje po porodzie, ze sa one potrzebne?
i jak to jest z lozyskiem? ono wychodzi w czasie porodu dziecka, czy po paru minutach?
☺️


Gosia - rodzisz dzidzie a pozniej lozysko. Beda sie Ciebie pytac czy chcesz lozysko rodzic naturalnie, tzn w swoim tempie i czasie (bez ingerencji, ale to moze trwac dluzej), czy wolisz dostac zastrzyk (w udo, z tego co pamietam), po ktorym 'rodzisz' lozysko w przeciagu najblizszych minut. Tego zastrzyku sie praktycznie nie czuje jak sie juz jest po porodzie 🙂 Ja wlasnie po zastrzyku rodzilam lozysko, nie wyobrazalam sobie czekac nawet do pol godziny na samo lozysko, a tak raz-ciach i po sprawie. Juz taka zmeczona byla. Ale nie martw sie Gosia, bo oni Ci wszystko powiedza jeszcze przed porodem tak ,ze bedziesz miala czas sie zastawowic i zdecydowac 🙂 Ale kobiety w wiekszosci raczej na to ida. A po calym porodzie to podpaski (mega duze i chlonne!) beda Ci potrzebne na krwawienie w czasie pologu. Nie pamietam teraz jak dlugo to trwalo, ale to tak jakbys miala napraaawde obfita miesiaczke :/ Zwlaszcza na poczatku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do macierzynskiego (wiem, ze pytalas Loli), to skad dostajesz to zalezy chyba od tego jak dlugo pracujesz u danego pracodawcy. Jesli wystarczajaco dlugo, to wtedy smp, jesli nie to wtedy maternity allowance. Ja sie na szczescie zalapalam na smp. Dlugo pracujesz tam, gdzie obecnie pracujesz?

Loli, jak bylo u Ciebie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
A co do macierzynskiego (wiem, ze pytalas Loli), to skad dostajesz to zalezy chyba od tego jak dlugo pracujesz u danego pracodawcy. Jesli wystarczajaco dlugo, to wtedy smp, jesli nie to wtedy maternity allowance. Ja sie na szczescie zalapalam na smp. Dlugo pracujesz tam, gdzie obecnie pracujesz?

Loli, jak bylo u Ciebie??


ja sie zalapalam jedynie na maternity allowance i czekam od pracodawcy na smp1, mat b1 juz dostalam od poloznej i uzupelniony zostal wyslany teraz czekam na odeslanie mi. Jak to wszystko tu dlugo trwa ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Przepraszam, ze sie wtrace w rozmowe, ale dostaje kwadratowej głowy od myslenia. Nie moge sie połapac w tych benefitach itp. Interesuje mnie angielskie becikowe w wysokosci 500 funtów, oraz pozniej co tygodniowa lub miesieczna zapomoga dla mnie ... Może orientujecie sie jak bym mogła to zalatwić ? Ja już sie pogubiłam w tych nazwach, a z tego co czytam na "ich" stronie nie za bardzo rozumiem, co mi przysługuje itp... Bede wdzieczna za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli becikowe o jakim mowisz to tzw Sure Maternity Grant. Jesli otrzymujesz zapomogi (benefity) badz ulgi podatkowe poniewaz jestes w grupie niskich zarobkow, to mozesz sie kwalifikowac na to, zeby dostac ta jednorazowa zapomoge w wysokosci £500 od Funduszu Socjalnego. Mozesz sie kwalifikowac na ta zapomoge, jesli otrzymujesz (badz Twoj partner) Income Support, income-based Jobseeker’s Allowance or Pension Credit i inne w momencie skladania wniosku (jest tego cala lista). Dzidzia nie moze byc starsza niz 12m-cy. Te £500 jest wolne od podatku i nie trzeba go splacic. Wprowadzili jakies zmiany odnosnie dzieci, ktorych data narodzin zostala wyznaczona na lub po 11 kwietnia 2011 i odnosnie dzieci, ktore sie urodza w dniu lub po 11 kwietnia 2011. Calkiem mozliwe, ze zostanie to w ogole zlikwidowane przy cieciach budzetowych, ale to musialabys poszukac. Forme aplikacyjna na Sure Maternity Grant mozesz sciagnac pod tym linkiem --> http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/sf100_print.pdf Tam tez jest cala informacja dotyczaca tej zapomogi (jakie warunki spelniac, jak i gdzie zlozyc wniosek).

Poki jestes w ciazy, byc moze sie kwalifikujesz na £190 Health in Pregnancy Grant. Ale, zeby spelniac warunki, musisz 'dobic' swojego 25tygodnia ciazy przed 1szym stycznia 2011r., nie mozesz sie o to ubiegac, jesli dziecko sie juz urodzilo i uwaga na Twoje zdrowie i zdrowie dziecka zostala zwrocona przez lekarza prowadzacego badz polozna (tu wszystkie warunki musza byc spelnione).

Co do platnosci po narodzinach dziecka, czli macierzynskie, sa obecne 2: Statutory Maternity Pay i Maternity Allowance. Pierwsze to pieniazki jakie dostawac bedziesz przez dany okres od pracodawcy a drugie to pieniadze, jakie dostawac bedziesz poprzez Jobcentre Plus - jesli nie kwalifikujesz sie na SMP od pracodawcy. To jest tylko na czas urlopu macierzynskiego.

Jak sie dziecko urodzi, to jak najszybciej zgloscie narodziny i bedziecie, tak jak kazdy kto ma pod swoja opieka dziecko w wieku do 16 lat (chyba, ze sie dalej uczy), Child Benefit, ktory wynosi w chwili obecnej £20.30 (na pierwsze dziecko) i jest placony raz na 4 tygodnie.

Oprocz macierzynskiego bedziecie pewnie otrzymywac rowniez Child Tax Credits, ale o nie sie mozesz ubiegac dopiero jak sie dziecko urodzi. Tez wszystko zalezy od Waszej sytuacji finansowej. Jak juz wrocisz do pracy po urlopie a dziecko bedzie zostawalo u kwalifikowanej/rejestrowanej opiekunki a Wy bedziecie spelaniac odpowiednie warunki zwiazane z czasem pracy (ilosc godzin tygodniowo) i inne, to w zaleznosci od wysokosci oplat za opiekunke, moze Wam sie rowniez cos nalezec.

Co to tego, co Wam przysluguje, z jakiego tytulu i ile to najlepiej jak sie skontaktujesz z Jobcentre Plus i oni Ci wszystko wytlumacza i pomoga. To jest caly system i on jest potwornie skomplikowany 🤪 Plus doszly i beda dochodzic zmiany w Child Tax Credits zwiazane z cieciami w budzecie jak np to, ze od kwietnia 2011 zostaje usuniety 'baby element' of CTC, ktory w wysokosci £545 byl dotychczas placony rodzinom, w ktorych byla dzidzia ponizej 12go miesiaca zycia. Nie mowiac o zmianach, jakie maja wejsc w kwietniu 2012. Ale to wszystko znow zalezy od zarobkow, wiec kazdy przypadek jest inny i inaczej rozpatrywany. Wiem, ze pewnie Ci za bardzo nie pomoglam a pewnie jeszcze dodatkowo namieszalam nieco, ale skontaktuj sie z Jobcentre plus a na pewno Ci pomoga sie w tym wszystkim polapac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
A co do macierzynskiego (wiem, ze pytalas Loli), to skad dostajesz to zalezy chyba od tego jak dlugo pracujesz u danego pracodawcy. Jesli wystarczajaco dlugo, to wtedy smp, jesli nie to wtedy maternity allowance. Ja sie na szczescie zalapalam na smp. Dlugo pracujesz tam, gdzie obecnie pracujesz?

Loli, jak bylo u Ciebie??


ja sie zalapalam jedynie na maternity allowance i czekam od pracodawcy na smp1, mat b1 juz dostalam od poloznej i uzupelniony zostal wyslany teraz czekam na odeslanie mi. Jak to wszystko tu dlugo trwa ;/


Gosia jakby to moja mama powiedziala - typowa angielska flegma 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewuszki.Ale tu dzis ruch macie 🙂Ja dzis od rana znowu kontrole w szpitalu mialam.No a potem do szkoly.Dopiero do domu weszlam..W szpitalu uslyszalam dzis 2 wiadomosci:dobra i zla.Dobra jest taka,ze moje wyniki bardzo sie porawily 🙂 🙂Nawet polozna nie mogla wyjsc z podziwu,jak ja to zrobilam.Oni chcieli mi tylko utrzymac poziom alt na takim jak mi go wykryl czyli 130.Jak im mowilam,ze zjade nizej to sie ze mie smiali,bo to podobno malo prawdopodobne.A dzis mialam juz 58 😁 😁 Normy sa od 0-33.Wszyscy byli bardzo w szoku,jak ja to zrobilam 😁 😁 No coz,pozytywne myslenie i odpowiednia dieta zrobily swoje 🙂Pani sie zdziwila,ze jakas diete stosuje,bo przeciez nikt mi nie kazal.Tlumaczylam jej ze nie jem tlustych,smazonych rzeczy,zero slodkiego i napojow gazowanych,duzo naturalnej witaminy c itd.No to sie zdziwili,bo tu nikt o dietach watrobowych nie slyszal 😉A zla,to ze mam jeszcze silniejsze skurcze niz w piatek.A przeciez caly czas lezalam.Do tego malutka juz jest w kanale rodnym,co sprawia mi niestety ogromny bol kosci lonowej i ogonowej.I panie twierdza,ze w kazdej chwili moge urodzic 😁Nastepne ktg mam w czwartek.
A jesli chodzi o torbe do szpitala,to napisze jutro,co ja spakowalam w zeszlym tyg.A jesli chodzi o kwestie mleka dla dziecka to od stycznia tego roku w szpitalach wisza informacje,ze szpital juz nie zapewni mleka matkom i ze to my musimy o to zadbac.Dlatego ja na wszelki wypadek kupilam 2 kartoniki mleka dla malej tego od 1 dnia zycia.
Dobra kochane,ja lece pod prysznic i do wyrka,bo jestem totalnie padnieta.Jutro bede caly dzien w domku,to sie bardziej rozpisze.A wam zycze milego wieczorka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia a sprawdzali Ci moze rozwarcie? Bedziesz mogla rodzic naturalnie? Bo ten wczesniejszy 'dziwny' lekarz mowil cos o CC??

Fajnie, ze Ci sie wyniki polepszyly. To naprawde dobra wiadomosc. Tak trzymac i dobra robota Monia! 🙂

A co to za szkola do jakiej chodzisz (jesli moge spytac oczywiscie)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi sie te wielkie podpachy przydaly jak mi wody odeszly 🙂 teraz juz normalnie alwaysy nosze 🙂

dzisiaj bylysmy u poloznej i mala przegonila juz wage urodzeniowa 🙂

monika to ty chyba nastepna 🤪

ja jutro do gp, bo mi sie ropa z rany saczy i polozna powiedziala, ze musza mi przepisac antyboityk....

a do torby do szpitala spakujcie czekolade jako zastrzyk energii 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaa21 napisał(a):
loli mam pytanie 🙂 czytalam sobie posty te strae sprzed 7msc i przeczytalam ze dostalwalas macierzynskie. Skad dostawalas od job center czy od swojego pracodawcy? bo ja za smp1 czekam juz 3tygodnie i tak samo za mat b1 ktore mialo przyjsc w ciagu tygodnia ;/


Gosiu ja dostaje wlasnie jakos do Marca, ale wlasnie nie pamietam od ktorego tygodnia ciazy ci to przysluguje 🤨 kurcze nie pamietam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi niestety przydaly sie wielkie podpachy oczyszaczalam sie okolo 2 tygodni ehhh....

Lozysko ja kompletnie nie rodzilam dostalam zastrzyk a polozna sama pociagla za pepowine ktora zostala odcieta od dzidzi i samo wylecialo 🙂 jak to moj powiedzial ( wyglada jak wielka watrubka ) hihih

Kurde ja 500 F nie dostalam poniewaz nie mialam wczesniejszego benefitu chyba Working Tax Lub Child benefits - i jak nie masz jakiegos to nie dostaniesz, ja dostalam odmowe.

A mat B1 dostalam od poloznej puzniej wyslalam forme i czekalam 😉 ja pracowalam okolo pol roku w pizzeri a puzniej bylam zarejestrowana jako self emplo 🙂 i mi sie normalnie nalezalo 🙂
Szkoda ze sie juz konczy :P
Bo to sie dostaje co 2 tygodnie 250 F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi kolezanka opowiadala co brala do szpitala: 2 pary spiochow i rozek ( w UK poobno ich nie ma??) troszke kosmetykow dla malucha, ktorych i tak nie uzyla bo pielegniarka zrobila wszystko co trzeba ,koniecznie pieluszki. Kolejna torba byla dla niej, mowila,ze jak na wyjazd do hotelu - swoje srodki higieniczne, kosmetyki i bielizna w tym mowila,zeby spakowac przynajmniej 3 koszule do spania, bo zapewne je zabrudzimy, ona byla lacznie w szpitalu caly dzien, rodzila 4 godziny. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja no wiesz ja lecalam 24H i mialam tylko swoja koszulke i jedna lekarska ! i ta lekarska po porodzie wyzucilam i puzniej jak sie wykapalam to zalozylam swoja.
Wydaje mi sie dzieczyny ze nie ma po co pchac niepotrzebnych zeczy i zeby puzniej torba nie wazylam kilogramy
Przecierz jak wam cos zabaraknie to zawsze moze wam przywiesc partner czy ktos, jak bedziecie musialy zostac dluzej w szpitalu.


A i mam nadzieje ze kazda wie ze przy wychodzeniu ze szpitala z dzidzia trzeba miec fotelik samochodowy bez tego nie wypuszcza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli napisał(a):
gosiaa21 napisał(a):
loli mam pytanie 🙂 czytalam sobie posty te strae sprzed 7msc i przeczytalam ze dostalwalas macierzynskie. Skad dostawalas od job center czy od swojego pracodawcy? bo ja za smp1 czekam juz 3tygodnie i tak samo za mat b1 ktore mialo przyjsc w ciagu tygodnia ;/


Gosiu ja dostaje wlasnie jakos do Marca, ale wlasnie nie pamietam od ktorego tygodnia ciazy ci to przysluguje 🤨 kurcze nie pamietam


mozesz isc na maternity 12 tyg. przed wyznaczonym terminem porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...