Skocz do zawartości

Nauka samodzielnego jedzenia | Forum dla mam


agniesia6891

Rekomendowane odpowiedzi

ja myślę, że powoli zawsze można coś tam pouczyć 😉 Mój Kuba ma 11 m-cy i baardzo lubi naśladować wszystko co robią dorośli - samodzielne jedzenie również. Dlatego jak go karmię dostaje swoją łyżeczkę, próbuje nabierać jedzonko i wkładać do buzi 😉 Krok po kroczku w końcu zacznie trafiać i wyjdzie mu to tak samo z siebie 😉 Bez zbędnego tłumaczenia i zmuszania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samodzielnego jedzenia można uczyć chyba w miarę możliwości dziecka... My zaczynaliśmy od kubka - niekapka. Mały musiał sam zajarzyć jak go złapać i trzymać by do dziuba leciało. 😉 Także wszelkie chrupki, owoce (odpowiednie dla wieku) - wciąż uczy się odpowiednio łapać, trzymać i co się stanie gdy weźmie je do buzi, gdy ugryzie, etc. Jak będzie z łyżeczką i miseczką? Zobaczymy kiedy sam nam pokaże, że będzie na to gotowy... Może będzie podobnie jak to się zaczyna u GoGr? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sathi ja np. widzę, że u niego to jest zupełnie naturalne (jak wzięcie długopisu do ręki i kreślanie po stole, kartce). Ja mu wielu rzeczy wcale nie pokazywałam - tego jak jeść łyżeczką też nie;p On obserwuje i naśladuje 😉 Zaczęłam mu dawać osobną łyżeczkę jak zauważyłam, że podszedł do stołu i łyżeczką próbował jeść z mojego pucharka lody;D
Trochę paprania się z tym będzie ale grunt, że próbuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z jedzeniem raczej papranie jest nieuniknione... 😉 GoGr u Witka też widzę wiele procesów naśladowczych. A co mnie cieszy sam od dłuższego czasu chce wyrywać mi łyżeczkę i miseczkę. 🙂 Wiec przynajmniej dobre chęci są. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mu pozwalaj na takie próby 😉 Ja myślę, że to tylko pomaga się małemu rozwijać 😉 Bo większość zabiera (dla świętego spokoju) a potem narzeka, że dziecko długo samo się nie uczy 😉

Ja jak czasem widzę co Kuba robi to szczena mi opada;p Bardzo dobrze wie do czego służy miotła, konewka, komputer, telefon, pilot 😉 Co najlepsze od jakiegoś czasu już nie "dzwoni" pilotem i nie "przełącza" kanałów telefonem;D hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr bardzo chętnie, tylko muszę kupić krzesełko do karmienia... ☺️ Miało być wcześniej, ale ech, z różnych powodów musiało zaczekać. 😞
He, he, nawet same nie zauważamy kiedy nasze dzieciaczki łapią różne umiejętności... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no moj tez wyrywa lyzeczke jak go karmie ba on nawet nie chce jesc jak mu nie dam lyzeczki no to daje osobną lyzeczke ale on wklada ja do miseczki i rozbryzguje jedzenie po calej kuchni 😲 a jak mu zabieram to placz 🤔
ale tez nasladuje doslownie wszystko co robimy nawet kaszel 🙃 w tym wieku dziecko bardzo szybko sie uczy 🙂 nie pije z niekapka z dziubkiem odkad kupilam mu ten lovi 360, i teraz probuje pic z normalnego kubka ale boje sie ze sie zachlysnie bo za duzo mu poleci napoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też takie dźwięki jak kaszel, chrząkanie, zdziwienie Kuba naśladuje 😉 ostatnio nauczył sie udawać, że kicha;D tak samo z piciem jak u goshe wprawdzie z niekapka rzadko korzysta) zazwyczaj z butelki ale kilka dni temu patrzę a on podchodzi do stolika bierze szklankę i przykłada ją do ust - najlepsze robi to tak jak trzeba;D

Ehh trzeba mieć swoje dzieci, żeby widzieć jakie to jest niesamowite 😉 😁 Żeby zauważyć jak szybko dzieci pojmują świat 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uwazam,ze dziecko naley przystosowywac do samodzielnosci w delikatny i stopniowy sposob-i to jest skuteczne ....nie krzyczec na dziecko jesli mu sie nie udaje,mimo ,ze czesto gesto traci sie nerwy gdy jedzenie laduje przykladowo nie w buzi a na dywanie czy scianie.....wiec przed nauka chyba lepiej zbezpieczyc miejsce nauki samodzielnego jedzenia....gdy dziecko konczy roczek to chyba najlepszy moment::Ppozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój już od dłuższego czasu pije ze szklanki. Co ciekawe jak dam mu niekapek to nie chce pić a jak szklankę to potrafi wypić pół na raz 😉 Jeżeli chodzi o łyżeczki to mój też mi wyrywa podczas karmienia łyżeczkę. dziś wyciągłam taką specjalną do nauki samodzielnego jedzenia z wygiętą rączką i dałam mu aby sam próbował to jak tylko poczuł w paluszkach płatki śniadaniowe z mlekiem to jedzenie się skończył a zaczęło grzebanie w płatkach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉sa takie swietne miseczki z przyssawką ,zeby maluch nie wywracal tej miseczki,miseczke wyjmuje sie na patencie wiec taki maluch przynajmniej napoczatku z rozbrojeniem sobie nie poradzi-no chyba ze przyuwazy jak to robi osoba karmiaca 🙂 sa tez swietne pelerynki i wogole cala masa gadzetow 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały ostatnio wyrywał mi łyżeczkę jak go karmiłam to dziś dałam mu ją aby ją złapał i kierowałam jego rączką. Zjadł w ten sposób pół jogurtu aż w końcu stwierdziłam że puszczę jego rączkę. Sam nabrał i już wkładał do buzi ale wszystko poleciało mu na brzuszek hihi 😁 Ale liczą się postępy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak radzi sobie Kuba;D
[URL=http://img707.imageshack.us/i/desktop1ti.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/7133/desktop1ti.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj synek skonczy zaraz rok i 7 miesiecy i tez mu daje samodzielnie jesc ale stałe posiłki bo ta łyzka wiadomo wypada i te raczki takie dziwne jeszcze ale je i ja mu na to nie zabraniam widelcem juz super opadował 😁 łądnie je 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agniesia6891 napisał(a):
Mój mały ostatnio wyrywał mi łyżeczkę jak go karmiłam to dziś dałam mu ją aby ją złapał i kierowałam jego rączką. Zjadł w ten sposób pół jogurtu aż w końcu stwierdziłam że puszczę jego rączkę. Sam nabrał i już wkładał do buzi ale wszystko poleciało mu na brzuszek hihi 😁 Ale liczą się postępy:P
moj syn jogurt je sam czy serki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...