Skocz do zawarto艣ci

Nauka samodzielnego jedzenia | Forum dla mam


Rekomendowane odpowiedzi

ja my艣l臋, 偶e powoli zawsze mo偶na co艣 tam pouczy膰 馃槈 M贸j Kuba ma 11 m-cy i baardzo lubi na艣ladowa膰 wszystko co robi膮 doro艣li - samodzielne jedzenie r贸wnie偶. Dlatego jak go karmi臋 dostaje swoj膮 艂y偶eczk臋, pr贸buje nabiera膰 jedzonko i wk艂ada膰 do buzi 馃槈 Krok po kroczku w ko艅cu zacznie trafia膰 i wyjdzie mu to tak samo z siebie 馃槈 Bez zb臋dnego t艂umaczenia i zmuszania 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Samodzielnego jedzenia mo偶na uczy膰 chyba w miar臋 mo偶liwo艣ci dziecka... My zaczynali艣my od kubka - niekapka. Ma艂y musia艂 sam zajarzy膰 jak go z艂apa膰 i trzyma膰 by do dziuba lecia艂o. 馃槈 Tak偶e wszelkie chrupki, owoce (odpowiednie dla wieku) - wci膮偶 uczy si臋 odpowiednio 艂apa膰, trzyma膰 i co si臋 stanie gdy we藕mie je do buzi, gdy ugryzie, etc. Jak b臋dzie z 艂y偶eczk膮 i miseczk膮? Zobaczymy kiedy sam nam poka偶e, 偶e b臋dzie na to gotowy... Mo偶e b臋dzie podobnie jak to si臋 zaczyna u GoGr? 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Sathi ja np. widz臋, 偶e u niego to jest zupe艂nie naturalne (jak wzi臋cie d艂ugopisu do r臋ki i kre艣lanie po stole, kartce). Ja mu wielu rzeczy wcale nie pokazywa艂am - tego jak je艣膰 艂y偶eczk膮 te偶 nie;p On obserwuje i na艣laduje 馃槈 Zacz臋艂am mu dawa膰 osobn膮 艂y偶eczk臋 jak zauwa偶y艂am, 偶e podszed艂 do sto艂u i 艂y偶eczk膮 pr贸bowa艂 je艣膰 z mojego pucharka lody;D
Troch臋 paprania si臋 z tym b臋dzie ale grunt, 偶e pr贸buje 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
No z jedzeniem raczej papranie jest nieuniknione... 馃槈 GoGr u Witka te偶 widz臋 wiele proces贸w na艣ladowczych. A co mnie cieszy sam od d艂u偶szego czasu chce wyrywa膰 mi 艂y偶eczk臋 i miseczk臋. 馃檪 Wiec przynajmniej dobre ch臋ci s膮. 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

To mu pozwalaj na takie pr贸by 馃槈 Ja my艣l臋, 偶e to tylko pomaga si臋 ma艂emu rozwija膰 馃槈 Bo wi臋kszo艣膰 zabiera (dla 艣wi臋tego spokoju) a potem narzeka, 偶e dziecko d艂ugo samo si臋 nie uczy 馃槈

Ja jak czasem widz臋 co Kuba robi to szczena mi opada;p Bardzo dobrze wie do czego s艂u偶y miot艂a, konewka, komputer, telefon, pilot 馃槈 Co najlepsze od jakiego艣 czasu ju偶 nie "dzwoni" pilotem i nie "prze艂膮cza" kana艂贸w telefonem;D hehe
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr bardzo ch臋tnie, tylko musz臋 kupi膰 krzese艂ko do karmienia... 鈽猴笍 Mia艂o by膰 wcze艣niej, ale ech, z r贸偶nych powod贸w musia艂o zaczeka膰. 馃槥
He, he, nawet same nie zauwa偶amy kiedy nasze dzieciaczki 艂api膮 r贸偶ne umiej臋tno艣ci... 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
no moj tez wyrywa lyzeczke jak go karmie ba on nawet nie chce jesc jak mu nie dam lyzeczki no to daje osobn膮 lyzeczke ale on wklada ja do miseczki i rozbryzguje jedzenie po calej kuchni 馃槻 a jak mu zabieram to placz 馃
ale tez nasladuje doslownie wszystko co robimy nawet kaszel 馃檭 w tym wieku dziecko bardzo szybko sie uczy 馃檪 nie pije z niekapka z dziubkiem odkad kupilam mu ten lovi 360, i teraz probuje pic z normalnego kubka ale boje sie ze sie zachlysnie bo za duzo mu poleci napoju 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

U nas te偶 takie d藕wi臋ki jak kaszel, chrz膮kanie, zdziwienie Kuba na艣laduje 馃槈 ostatnio nauczy艂 sie udawa膰, 偶e kicha;D tak samo z piciem jak u goshe wprawdzie z niekapka rzadko korzysta) zazwyczaj z butelki ale kilka dni temu patrz臋 a on podchodzi do stolika bierze szklank臋 i przyk艂ada j膮 do ust - najlepsze robi to tak jak trzeba;D

Ehh trzeba mie膰 swoje dzieci, 偶eby widzie膰 jakie to jest niesamowite 馃槈 馃榿 呕eby zauwa偶y膰 jak szybko dzieci pojmuj膮 艣wiat 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
uwazam,ze dziecko naley przystosowywac do samodzielnosci w delikatny i stopniowy sposob-i to jest skuteczne ....nie krzyczec na dziecko jesli mu sie nie udaje,mimo ,ze czesto gesto traci sie nerwy gdy jedzenie laduje przykladowo nie w buzi a na dywanie czy scianie.....wiec przed nauka chyba lepiej zbezpieczyc miejsce nauki samodzielnego jedzenia....gdy dziecko konczy roczek to chyba najlepszy moment::Ppozdrawiam


Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
M贸j ju偶 od d艂u偶szego czasu pije ze szklanki. Co ciekawe jak dam mu niekapek to nie chce pi膰 a jak szklank臋 to potrafi wypi膰 p贸艂 na raz 馃槈 Je偶eli chodzi o 艂y偶eczki to m贸j te偶 mi wyrywa podczas karmienia 艂y偶eczk臋. dzi艣 wyci膮g艂am tak膮 specjaln膮 do nauki samodzielnego jedzenia z wygi臋t膮 r膮czk膮 i da艂am mu aby sam pr贸bowa艂 to jak tylko poczu艂 w paluszkach p艂atki 艣niadaniowe z mlekiem to jedzenie si臋 sko艅czy艂 a zacz臋艂o grzebanie w p艂atkach 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
馃槈sa takie swietne miseczki z przyssawk膮 ,zeby maluch nie wywracal tej miseczki,miseczke wyjmuje sie na patencie wiec taki maluch przynajmniej napoczatku z rozbrojeniem sobie nie poradzi-no chyba ze przyuwazy jak to robi osoba karmiaca 馃檪 sa tez swietne pelerynki i wogole cala masa gadzetow 馃檪


Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
M贸j ma艂y ostatnio wyrywa艂 mi 艂y偶eczk臋 jak go karmi艂am to dzi艣 da艂am mu j膮 aby j膮 z艂apa艂 i kierowa艂am jego r膮czk膮. Zjad艂 w ten spos贸b p贸艂 jogurtu a偶 w ko艅cu stwierdzi艂am 偶e puszcz臋 jego r膮czk臋. Sam nabra艂 i ju偶 wk艂ada艂 do buzi ale wszystko polecia艂o mu na brzuszek hihi 馃榿 Ale licz膮 si臋 post臋py:P
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

A tak radzi sobie Kuba;D
[URL=http://img707.imageshack.us/i/desktop1ti.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/7133/desktop1ti.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

moj synek skonczy zaraz rok i 7 miesiecy i tez mu daje samodzielnie jesc ale sta艂e posi艂ki bo ta 艂yzka wiadomo wypada i te raczki takie dziwne jeszcze ale je i ja mu na to nie zabraniam widelcem juz super opadowa艂 馃榿 艂膮dnie je 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

agniesia6891 napisa艂(a):
M贸j ma艂y ostatnio wyrywa艂 mi 艂y偶eczk臋 jak go karmi艂am to dzi艣 da艂am mu j膮 aby j膮 z艂apa艂 i kierowa艂am jego r膮czk膮. Zjad艂 w ten spos贸b p贸艂 jogurtu a偶 w ko艅cu stwierdzi艂am 偶e puszcz臋 jego r膮czk臋. Sam nabra艂 i ju偶 wk艂ada艂 do buzi ale wszystko polecia艂o mu na brzuszek hihi 馃榿 Ale licz膮 si臋 post臋py:P
moj syn jogurt je sam czy serki
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...