Skocz do zawartości

Mamusie i przyszłe mamusie;) rocznik 89:D | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Niestety na konflikt. Lekarz stwierdził że wskazana jest u mnie tym bardziej ze w drugim miesiacu Ciąży miałam krwawienie. i MOJA KREW MOGLA MIESZAC SIĘ Z KRWIĄ MALEŃSTWA. i W 28 TYGB musze dostac immuglobuline z odczynnikiem ujemnym. Poradzil zebym jesli mnie stac bo koszt tej szczepionki to 450 zl to zebym ja zazyla to bedzie 100 procent pewnosci ze nie bedzie rowniez problemu przy drugiej ciazy. Bo wytworza sie przeciwciala i podobno iles lat wystarcza. A po porodzie tez musze ja dostac do 72 godzin po porodzie w szpitalu ale znam z zycia mojej ciotki ze nie dostala i teraz jej drugi syn niby wszystko ok ale umyslowo troche jest opozniony. Wiec skoro to 450 zl ma dzialac i zapewnic zdrowie mojejmu malenstwu to jestem w stanie zainwestowac. Zalezy mi na tym szkrabie i to bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje 🙂 Nie miałam nad czym się zastanawiać w końcu na tym się nie szczędzi. A bałam się o mojego maluszka bo ja nie byłam okazem zdrowia gdy się urodziłam i niestety musiałam walczyć o życie. Nie chciałabym by mojego synka spotkało to samo. Mój lekarz to nawet twierdzi że przewrażliwiona jestem bo o wszystkim mu mowie i o wszystko pytam. I mówi więcej wiary w siebie. Ale to mój taki upragniony dzidziuś i jak tylko coś zaraz sprawdzam. Ale mój mały to okaz takiego wiercipięty czasem spać nie daje. Mąż mówi że narwany po mnie bo ja strasznie szybka jestem. 🙂 A co u was słychać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwinka na Twoim miejscu też bym się nie zastanawiała 😉 A lekarz głupek - i bardzo dobrze, że pytasz o wszystko 🙂
Ja nadal nie rodzę i powoli zaczynam wymiękać.. Ale... jeszcze tylko trochę 😉
Jak do pon nie urodzę to będą wywoływać...

Kubek coś nie może zasnąć.. nie wiem czemu:/ strasznie tego nie lubię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę trzymać kciuki za twoje maleństwo i Ciebie 🙂 A może Kubusiowi też przeszkadza ta pogoda 🙂Ja jutro mam nalot teściów na dom 😞 inwazja mój mąż ma imieniny i niestety będę robić za gosposie. Ech a już marzyłam o odpoczynku tylko z moim mężem. Ostatnio męczy mnie migrena i niestety samopoczucie mam fatalne. Ale to przez to ciśnienie. Ech ja tylko się żalę. Mam nadzieję że wszystko będzie w porządku 🙂 trzymaj się cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwinka żal się do woli 😉 My tu od tego jesteśmy, żeby wysłuchiwać 😁
Gości przy takim samopoczuciu współczuję.. Też nieraz mam ochotę wyprosić wszystkich jeszcze zanim dobrze weszli;p Jak mam dość to chowam się w kuchni przy garach i udaję, że koniecznie muszę je umyć 😁
Wszystkiego dobrego dla męża 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójde za Twoją radą gdyby coś ewakuacja do kuchni. Hihi dziękuję w imieniu męża i liczę że wróci dzisaij wcześniej. Bo niestety na robocie jest. Gdzieś neta zaklada heh. Ale niech robi zarobi troszke wkońcu jest na co składać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj niech składa, niech składa 😉
Ja wiem po sobie, że nawet jak mi się wydaje, że jeszcze tylko jedną rzecz mam do kupienia i spokój to zaraz się znajduje milion następnych 😉 Nawet nie dla siebie - dla dzieci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest są dzieci i są inne priorytety 🙂 Kiedyś kochałam kupować buty i torebki co sezon nowość teraz już mnie nie ciągnie tak. Teraz myśle co kupie dla mojego maluszka 🙂 Mój mąż mi wczoraj wygłosił że nasz syn będzie miał na imię FILIP a niecały miesiąc temu twierdził że będzie Adam. Oszaleje z tym moim chłopem :P pozrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie jeszcze ze 100 razy zmieni zdanie 😉
Przy Kubku dłuugo się nie mogliśmy na jakieś imię zdecydować 😉 Teraz jak tylko potwierdziło się, że chłopiec od początku jest mateusz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami myślę że jest gorszy niż kobieta w ciąży. Właśnie dzwonił że zakupy mi w tesco robi 🙂 kupi mi sok moj ulubiony pomaranczowy. mmm bede czekac 🙂 pozdrawiam ide się położyć 🙂 buźka pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry ;*

Malwinka jesne że możesz nam się tu wyżalić od tego jesteśmy żeby pomóc albo wesprzeć 🙂
i tak jak mówisz nie ma się nad czym zastanawiać 🙂 dla maluszka wszystko :*
no i ahhhh te ciążowe zachcianki ja pod koniec ciąży nie mogłam się obejść od coca coli mimo że przez całą ciąże wyelimonowałam kofeine i gazowane to taka miałam palme że hoho raz dziennie szklanka obowiązkowo

GoGr jak się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heeej 😁
Zuziek dalej mi się brzuch stawia no i boli.. ale czy to ma w ogóle jakieś znaczenie.. nie wiem;p
Dłuuugi spacer zaliczony 😉 Kuba uśpiony więc biorę się za prasowanie i sprzątanie 😉
No i pomimo dobrych chęci żeby nie zastanawiać się kiedy to.. jakoś nie mogę powstrzymać myśli 😜
a mały ma teraz czkawkę 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂 Zuziek ja tez kupuje coca cole po kryjomu i wypijam. Nie potrafie przejsc obok niej obojetnie 🙂 Jak moge stawić tutaj zdjęcia ? bo wogole to chcialam kilka wstawic i nie wychodzi mi to. A wogole mam pytanko macie moze psa w domu albo inne zwierzatko? bo ja mam psa i wszyscy mi mowia ze bedzie z nim problem. Tylko ze on ma swoja bude na dworze i siedzi tylko na podwurku. Nie spedza z nami duzo czasu. Ale byl pierwszy i jak byl mniejszy to by zazdrosny o wszystkie dzieci co u nas sie przewijaly. A za mna to on szczegolnie jest. Broni mnie zawsze ale i ja wyjsc nie moge nigdzie bo odrazu piszczy i wyje. Zastanawiam sie co bedzie jak bedzie maluszek. Ze nie bede mogla z maxem powyglupiac sie na trawie ze bedzie musial dzielic sie swoja pania z malym dzieckiem. Nie chce zeby czul sie odrzucony ale on jest wielki bo to podhalan jest. I juz rok zkonczyl. Niewiem jak to bedzie. Byc moze uzna ze to malenstwo nie jest zadnym wrogiem. Co o tym myslicie tez mialyscie taki dylemat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha 😁 a myślałam, że ciśnienie na colę tylko ja mam 😁 kupuję i wypijam żeby nikt nie widział;p;p
Co do zdjęć - Malwinka 😉 to ja wrzucam przez stronę imageshack.us 😉 Najpier tak whrywasz foto a potem na forum link (to chyba trzeci od góry 😜)
Co do psa - nasz strasznie szczekał i warczał na początku jak tylko Kubek się na horyzoncie pojawiał.. ale przyzwyczaił się;p teraz kundel jest przeszczęśliwy jak młodemu uda się nam wyrwać i dobiec do niego 😜:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinka powiedz mu że jesli masz taką zachcianke to właśnie dzieciątko tego potrzebuje 🙂 i możesz dodać że ja piłam i moje dzieciątko jest okazem zdrowia :P

co do psów czy zwierząt ja nie mam ale strasznie chce żeby moje dziecko wychowywało się wśród zwierząt tak jak ja w święta mojej mamie chcemy kupić kotka :0 a jak bedzie mała miała rok to chyba sobie pieska sprawie 😁 to jest dobre dla dzieci jak wychowują się ze zwierzętami tak słyszałam :* i psy się przywiązują szybko do dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwinka powiem to tak ja fakt mam psa w domu wredna ,rudą sukę nie lubi dzieci w ogóle mało kogo lubi ale kocham ja nad życie i od kąt jestem w ciąży nie opuszcza mnie na krok nawet teraz leży obok do ubikacji jak idę to tez włazi za mną normalnie małpa jedna 😁 ale rozmawiałam z moja koleżanka bo miała taki sam problem a piesek teraz dla dziecka najlepszy przyjaciel na świecie jak sobie poradziła no i dała mi takie wskazówki jak urodzę to te ciuszki co z dziecka ściągnę jeszcze w szpitalu żeby trudno ale dla psa przeznaczyć dać mu tam gdzie śpi żeby się do zapachu przyzwyczaił no i jak będziesz do domu wracać z dzieckiem to psa zabrać z jego teremu w twoim przypadku podwórka wejść z dzieckiem i dopiero z powrotem psa wpuścić wiadomo żelazna zasada dziecka samego z psem nie zostawiać to zawsze pies i nie wiadomo co mu do głowy strzeli a w szczególności na początku ja nie mówię o jakimś tak nie daj pogryzieniu po prostu zacznie płakać on będzie chciał ratować i np. wózek wywróci rozumiesz o co mi chodzi to młody pies nawet nie będziesz wiedziała kiedy jak kumplami będą zobaczysz 😁 😁 😁 powodzenia
ps. też uważam że dziecko się o wiele lepiej rozwija jak ma jakieś zwierzątko uczy się czułości, miłości i obowiązku ale może tak uważam bo kocham zwierzęta i to chcę dziecku wpajać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobimy. Max toleruje wszystkie dzieci. Uwielbia synka mojego brata ktory ma 9 miesiecy. Na poczotku uciekal od niego pozniej moja bratowa troche bala sie zeby nie podchodzil bo moze cos zrobic. A teraz Piotrus jak jest u nas musze mu maxa przyprowadzic bo odrazu piszczy do niego i smieje sie. I wtedy max go dotyka mokrym nosem a piotrus zamyka oczy. Sprawdza mu uszy uzebienie a max nic. Lezy spokojnie. Tylko ze tak pierwsze 3 miesiace to nie chcial zebym nawet malego na rece brala. Tylko mnie odpychal od wuzka i nosil swojego jeza zebym mu rzucala. Byle dziecku nie poswiecic ani chwili. A jak bylo lato i siedzialam w ogrodzie i on biegal to przynosil zabawki ale nie chcialam sie znim bawic to kladl mi je na kolana i czekal. I dzisaij nawet jak wrocilam z badan to nie szalal przyszedl grzecznie powolutku by go poglaskac. Taka odmiana ze w szoku bylam. Nawet meza pytalam czy nie przeskrobal czegos ze taki ulegly bo wtedy ma niestety kary i siedzi zamkniety w kojcu. Dla mnie to nie sprawiedliwe ale jak to ludzie na wsi. Duzy pies to odrazu polyka w calosci.Heh zobaczymy jak mój synek z nim bedzie sie dogadywac. Chyba sie poloze spac. Maly od 4 akrobacje wyczynial i spac nie moglam. Odezwe sie po poludniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
Malwinka a no widzisz tak to jest ja jak na wsi jestem to każdy do mnie jak ty traktujesz tego psa za bardzo go kochasz 😠 pies ma pilnować i na łańcuchu siedzieć 🤪zero emocji a ja tak nie potrafię co do zachowania to moja tez już mnie na spacerach nie ciągnie idzie obok powoli jakby wyczuwała że zaraz to sapać będę hihiihi tego uczucia jak się zachowuje nie da się opisać 🙂 🙂 🙂
a tak w ogóle z tego co piszesz to nie będziesz miała raczej kłopotów no na początku na pewno z zazdrością ale podejrzewam że szybko potraktuje jak dodatkowego domownika a nie gościa od czasu do czasu na 100% 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pies jest przyjacielem czlowieka. Heh zobaczymy bedzie na to czas 🙂 Musze polezec a jeszcze referat jeden mi zostal. chyba sie zmusze i go napisze. bo na jutro go potrzebuje. Milego dnia odezwe sie wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...